Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.377
Cevap
158
Favori
1.629.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selam. Özellikle candoğan62 ve diğer tavsiye lere ihtiyacım var.
    Neredeyse 15 yıldır kullandığım babadan kalma Arçelik çamaşır makinemle vedalaşmak üzereyim. Almışken iyisini alayım diyorum. 8-9 kg ve 1200-1400 devir makine almak istiyorum. Siemens WM12S7X2TR, WM14S840TR, WM14S764TR, WM12S763TR aralarında karar veremedim. Benim için önemli olan narin ve gömlekleri yıpratmadan yıkaması ve belkide direk ütü yapılabilmesi. Yer ve kurutma problemi de olduğundan yüksek devir olsun istiyorum. LG F1479FDS5 9kg 1400 devir de seçek olabilir mi? Yada aslında bunları bırakıp Siemens yada Elektrolux kurutmalı model mi alsam karar veremedim.
    Şimdiden teşekkürler..
  • http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-samsung-wf1124xac-camasir-makinasi-fiyati,545737.html

Bu linkteki makine için ne düşünüyorsunuz? Samsung wf1124xac
  • Samsung WF 8700 RPA Çamaşır Makinesi
    ben aldım memnunum makineden ben 1250 ye almıştım şimdi kampanyaya girmişwww.724tikla.com da arkadaşlar. ama benim verdiğim parayada helal olsun ben aldığımda piyasada 1500 dü. size tavsiyem ürün alırken araştırmadan almayın. artık e ticaret siteleri bayilerden hesaplı satıyorlar. ve türkiyede bir çok güvensizlik problemide çözüldü. madem gelirimizi arttıramıyoruz o zaman elimideki parayı düzgün harcamalıyız.
  • alpglue

Siemens ve LG nin 8 kg - 1400 devir modelleri alınır.
    14S764- 763 İŞİNİZİ GÖRÜR.1400 devirden aşağı almayın. 9 kg a lüzum olduğunu düşünmüyorum.
    Üzerinede A%50 siemens WT46W561TR veya WT46Y860TR kurutma makinesi monte ettirebilirsiniz.
    ............
    KURUTMALI MAKİNELER MALESEF GENELLİKLE B SINIFI KURUTMA YAPIYOR. 7 kw.
    Çamaşır ve kurutma makinelerinin ayrı ayrı ve A+ sınıfı olmaları tavsiye edilir. toplam 2.5 kw.
    illede kurutmalı alacaksanız enaz 6 kg kurutabilen modeli olsun ki
    6 kg yıkadığınız çamaşırı tek seferde kurutabilesiniz. LG F1480YD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 23 Aralık 2011; 20:11:10 >
  • Taare.Zameen.Par
    evet
    LG F1443KDS modeli işinizi rahatlıkla yürütür.
    büyük hacimli yerli ürünler malesef sıkıntılı .
    bizim işyerindeki arçelik sizlere ömür...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 23 Aralık 2011; 20:12:30 >
  • kesinlikle hayır.
    100 lira daha verip waS serisi alınız. WAS20461 veya WM 10S461
    NEDENLERİ YUKARI SAYFALARDA ANLATILDI....
  • çamaşır makinamızdan hiç memnun değiliz.alalı bir buçuk yıl oldu.ama hiç güzel yıkamıyor sesli çalışıyor çamaşırları hiç yumuşatıcı kokutmuyor.buna ne yapabiliriz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: firari0355

Hocam bosh waq 20360 modeli hakkında ne düşünürsünüz. Fiyat 1250 civarı.
    http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/WAQ20360TR.html?source=browse

Kesinlikle tavsiye etmediğim bir ürün. Gerçekte 8kg değil, program sayısı sınırlı ve kazanı yapıştırma olduğundan rulman değişim imkanınız yok. WAS20461TR modeline bakmanızı tavsiye ederim.
  • Merhaba,

Forumda genelde WAS serisi Bosch'lar ve daha uygun fiyatlı olarak da LG'ler tavsiye edilmiş.

Arçelik'ler hakkında pek yorum bulamadım.
    Kampanya ile Arçelik 8 kiloluk 8013HE modeli 1.149 TL'ye geliyor.
    http://www.arcelik.com.tr/camasir-makineleri-8-kg-8103-HE-Camasir-Makinesi.html

Tavsiye eder misiniz? Yoksa o fiyat aralığında başka marka-modellere mi yönelmek gerekir?

Teşekkürler.
  • SELAMLAR;
    öncelikle forum donanım, candogan62 ve lordford50 olmak üzere çok hepinize çok teşekkür etmek isterim..
    Ben yeni evlenicek olan bir memurum :)) biliyorsunuz ki memurların maddi olanakları sürekli eşya yenilemeye müsade etmedikleri için alaacağım ürün bana uzun yıllar dayanacak bir ürün olması gerekli sizlerden ricam bana ve beyaz eşya konusunda tavsiyeolarak yardımcı olmanızdır... ben ilk başta bosh dan ürün almak istemiştim ama sizleri takip etmem sonucunda ise bosh yerine LG den ürün almamızı tavsiye ediosunuz.
    7 Kg bir çamasır makinesi almak için hanigi ürün almam gerekli gerçekten kaliteli tavsiyeleriniz için simdiden teşekkürler...
  • Kesinlikle başka modellere yönelmek gerekir bana göre. Sebeplerini aslında bir çok kez yazmıştım, ancak en son Vestel-Bosch karşılaştırma konusunda belirttim. Paranıza yazık etmeyin.
  • Teşekkürler Candoğan Bey.
    O başlıktan da okudum şimdi yorumlarınızı.

Tavsiye etttiğiniz Bosch, Siemens ve LG'ler 8 kiloluk modeller ve fiyatları 1500 TL civarında.
    Açıkçası Arçelik'in kampanyalı fiyatı 8 Kg'da 1100 civarı olduğu için cazip gelmişti.

Ancak yorumunuz üzerine Arçelik'ten vazgeçtim, zaten tereddütlüydüm :)

Bu durumda, bütçem yine 1000-1200 TL civarı olacak.
    anladığım kadarıyla Bosch'un 7 KG'lık modellerinden Alman üretimi olan yok.
    LG'nin ya da Samsung'un 7 KG'lık modellerinden tavsiye edeceğiniz var mıdır?

http://www.darty.com.tr/e_commerce/CAMA-IR-MAK-NES-/SAMSUNG/WF8700RPA-p-19151-c-83.htm
    (Samsung'ları önermemişsiniz ama bu model hakkında bilginiz var mı?)

Çok teşekkürler yardımlarınız için.
  • Sözkonusu model fena değil, ama çok iyi bir ürün de diyemem.
    Bana sorarsanı LG F1248QDP, F1247TD ve F1281TD modellerinin fiyatını araştırın. Sorduğunuz bütçede en iyisi bunlar.
  • !ERAY!
    model ne idi.?
    MALESEF ''SESSİZ FIRÇASIZ İNVERTER-ECOSİLENCE DRİVE MOTOR ''
    OLMADIĞI İÇİN SES PROBLEMİNİZ OLACAKTIR.
    çamaşır yıkanırken bekle seçeneği varsa bir süre deterjanlı şekilde bekletiniz.
    beyaz çamaşırlara bir miktar domestos katabilirsiniz.
    belli aralıklarla 1-2 aydabir, makineyi boş 90 derecede çalıştırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Aralık 2011; 21:21:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enc1n

SELAMLAR;
    öncelikle forum donanım, candogan62 ve lordford50 olmak üzere çok hepinize çok teşekkür etmek isterim..
    Ben yeni evlenicek olan bir memurum :)) biliyorsunuz ki memurların maddi olanakları sürekli eşya yenilemeye müsade etmedikleri için alaacağım ürün bana uzun yıllar dayanacak bir ürün olması gerekli sizlerden ricam bana ve beyaz eşya konusunda tavsiyeolarak yardımcı olmanızdır... ben ilk başta bosh dan ürün almak istemiştim ama sizleri takip etmem sonucunda ise bosh yerine LG den ürün almamızı tavsiye ediosunuz.
    7 Kg bir çamasır makinesi almak için hanigi ürün almam gerekli gerçekten kaliteli tavsiyeleriniz için simdiden teşekkürler...

sessiz İNVERTER- ECOSİLENCE DRİVE-DİRECT DRİVE gibi fırçasız motorlar olmalı.
    1400 tl ye bosch WAS serisi alınamıyorsa;
    1100 tl ye AEG 75270FL protex 7 kg veya en mantıklısı LG F1248QDP 7Kg .
    7 yıl garanti yaptırıp kullanmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

http://www.akakce.com/camasir-makinasi/en-ucuz-samsung-wf1124xac-camasir-makinasi-fiyati,545737.html

Bu linkteki makine için ne düşünüyorsunuz? Samsung wf1124xac

Tambur hacmi küçük. Kullanışlı görünse de bence alışılagelmiş bir Samsung ürünü. Ben olsam LG'deki muadil modelini seçerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

!ERAY!
    model ne idi.?
    MALESEF ''SESSİZ FIRÇASIZ İNVERTER-ECOSİLENCE DRİVE MOTOR ''
    OLMADIĞI İÇİN SES PROBLEMİNİZ OLACAKTIR.
    çamaşır yıkanırken bekle seçeneği varsa bir süre deterjanlı şekilde bekletiniz.
    beyaz çamaşırlara bir miktar domestos katabilirsiniz.
    belli aralıklarla 1-2 aydabir, makineyi boş 90 derecede çalıştırınız.

D3 8101 ES modeli.
    ilk başlarda memnun gibiydik ama giderek göze batmaya başladı. çok sesli çalışıyor ve istediğimiz gibi yıkamıyor.siyahları bile ön yıkamalı yıkıyoruz.yastık yıkarken kazanı çevreleyen beton paldır küldür kasaya vuruyor.sıkmada kulaklıkla müzik dinlesem bile sesini duyabiliyorum. para iadesi alıp başka markadan makine düşünüyoruz ama mümkün olabilir mi bilmiyorum tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50
    sessiz İNVERTER- ECOSİLENCE DRİVE-DİRECT DRİVE gibi fırçasız motorlar olmalı.
    1400 tl ye bosch WAS serisi alınamıyorsa;
    1100 tl ye AEG 75270FL protex 7 kg veya en mantıklısı LG F1248QDP 7Kg .
    7 yıl garanti yaptırıp kullanmak lazım.

Lordford50 merhaba
    LG de 7 yıl garanti uzatma var mı?Ben 2 ay kadar önce F1480RDS5 aldığımda garanti uzatma yok demişlerdi.Eğer varsa ben de uzatmayı düşünüyorum da ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mars51 -- 24 Aralık 2011; 23:12:43 >
  • candogan62 ve lordford50 yorumlarınız için teşekkürler. 1 aydır annemgile çamaşır makinesi bakıyorum. 15 senelik AEG makineleri bozuldu ve çok ses yapıyor. sanırım rulman dağılmaya başladı. Makine çalışırken deprem oluyor sanırsınız. Servis çağırdık 200 tl istedi. 150 tl de malzeme parası. 350-400 tl ye patlıcak anlıcanız. Bizde yenisini alalım dedik.

bir ay önce mediamark taki ankarada lg f1402fds modelinde indirim olmuştu.1800 tl den 1300 tl ye düşmüştü. Ozaman yine çok araştırmıştım forumda. babama bunu alalım dedim . ben lg almam dedi çıktı. Ama şimdi çok pişman. Aynı ürün şimdi en az 250-300 tl pahalı durumda. 1500 den aşağı yok.

peki sadede gelelim. Dün mağazaları gezdik. direk yetkili satıcıları. Bosch was20461(1520 TL) - wae20464tr(1000 TL) - waq20360TR(1250 TL)
    ilginç olanı gezip gördüğüm bu ürünleri akşam eve gelip netten forumda araştırdığımda bu üç makine arasında çok entry geçtiğini gördüm. wae2044tr ve waq2030tr indirimli fiyatlarıydı ve 1 haftaya kadar 250 tl üstüne eklencek dediler. zaten eski etiketlerinide görüyorduk. özellikle wae20464tr modelini çok önerdiler bayiide.

3 farklı bosch bayisine gittik satıcı elemanlar çok teknik bilgili olmasalarda genelde bosch markasını övmekle yetiniyorlar.
    bende was serisinin alman üretimi olmasından dolayı bu model üzerinde durmaktaydım. ancak babam bu kadar para vermek istemedi. 1000 tl lik bir ürün yeterli dedi. Büyük ihtimal yarın makineyi alacağız.

Arçeliğe gittik ordada %50 indirim vardı bazı modellerde. orada 1960 Tlden 1273 Tl ye inen Arçelik 8123 H modelini beğendik. İnternet sitesinden de modelle ilgili çok bilgi edinemedim. Mesela en önemli özellik olarak kazan motorunun teknolojisini merak ediyorum. Motor İNVERTER- ECOSİLENCE DRİVE-DİRECT DRİVE veya onun muadili bir teknolojide mi . Hala bilmiyorum. Kafamdaki en büyük soru bu?

Çünkü babam indiriminden dolayı şu an arçeliğe doğru kayma yaşıyor. Ha buarada arçelik A%50 tasarruflu. Dünyanın en tasarruflu makinesi olarak satılıyor.

lordford50 nin yorumu olan AEG L75270FL modeli ise hoşuma gitti.http://www.electroworld.com.tr/urunler/aeg-l75270fl-camasir-makinesi.aspx de 1100 tl fiyatı var. Ben bunu alırdım. Ancak

Orijinalden alıntı: candogan62

AEG Lavamat da güzel; ancak bana göre büyük bir eksisi var. Makinenin kazanının 2 parçası birbirine yapıştırma. Bu da olası bir rulman arızasında kazanın komple değişmesini gerektirir. O şekilde de pahalıya geldiğinden makine yok yere hurdaya gider.

demesinden sonra kafam karıştı. Candogan bey bosch wae20464tr yapışık değil vidalı dedi. yani böyle bir sıkıntı yok anlamında.
    peki arçeliklerde özellikle 8123 h de böyle bir kötü özellik varmı ?

Babam pek pahalı bir makine almak istemiyor. 7-8 kg max 1200 devirlik uzun seneler kullanacakları bir makine istiyorlar. çünkü bu alacakları 2. otomatik çamaşır makine olacak. ilkini 15 sene kullandıkları için bundan sonra alacakları her makineyi de böyle olacak sanıyorlar ama çok yanılıyorlar. O yüzden ben çok ince eliyorum.

Ayrıca Arçelik ile ilgili keskin dezavantajlar nelerdir. Bana öyle bir şey deyinki almaktan anında vazgeçeyim. Bende şu an AEG tarafındayım ama alacak ve kullanacak olan ailem. Babam arçelik tarafında ve yarın öğlene doğru almaya gideceğiz.

Ankarada olduğumuz için bahsedeceğiniz makineyi bizzat yerinde yetkili serviste görme şansımız var. O yüzden söyleyecekleriniz daha çok şey mana ediyor. Gidip görüp anlaşıp yerinde almak istiyoruz. İnternetten alış veriş etmek istemiyoruz. Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.