Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (224. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • buradaki tavsiyeler doğrultusunda profilo str 1000 çamaşır makinası almıştım....son günlerde sıkma programında makine çok sarsılıyordu...bu gün ise hopladı ve sıkma sırasında tak tak tak etmeye başladı pancar motoru gibi yetişip makinayı bastırıp tuttum.... içinde az ama ağır eşyalar vardı bende ayaklarını tekrar ayarladım ve bu durumu eşyanın az ve ağır olmasına bağladım gece tekrar çakıştırdık bu sefer gündelik giysilerde de sarsıntı ve tak tak sesini yaptı....ne olmuş olabilir servis çağıracağız ama onlar geldiğinde bu arızayı yapmaya bilir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: td80

buradaki tavsiyeler doğrultusunda profilo str 1000 çamaşır makinası almıştım....son günlerde sıkma programında makine çok sarsılıyordu...bu gün ise hopladı ve sıkma sırasında tak tak tak etmeye başladı pancar motoru gibi yetişip makinayı bastırıp tuttum.... içinde az ama ağır eşyalar vardı bende ayaklarını tekrar ayarladım ve bu durumu eşyanın az ve ağır olmasına bağladım gece tekrar çakıştırdık bu sefer gündelik giysilerde de sarsıntı ve tak tak sesini yaptı....ne olmuş olabilir servis çağıracağız ama onlar geldiğinde bu arızayı yapmaya bilir:)

Boşkende deneyin yine olursa Servis Çağırın Rulmanları bozulmuştur ve/veya Amortisörleri arızalanmış/patlamış olabilir..
  • Franke Çamaşır Makinesi Alman Malı 6 yıl garantiside war tavsiye ederim tercih sizin almadan bi arastırın Bayi No (0216) 364 20 40
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

arkadaşlar annemlerde de profilo pasific 5713 elektron veya elektronik adında bir makina var kullananlar veya servis işi yapanlar bilir. Resim bulamadım bu yüzden ekleyemiyorum. Ancak şöyle tarif edebilirim. Tüm tuşları dokunmatik yaklaşık 35-40 düğmesi var. çamaşır türü için 5-6 tuş, sıcaklık için ayrı tuşlar, sıkma devri için,yyıkama türü yarım tam durumala vs yani anlayacağınız bayağı gelişmiş bir modeli ve 1000 devirli bir makina yaklaşık 1995-1996 model idi. Öncelikle makinayı değiştireceğiz. Yine Profilo 1000 PTR alacağım.

Eski makina halen çalışıyor ancak programlamada bir sıkıntı yaşamaya başladılar. Şöyleki istenilen yıkama türü ve sıcaklığı seçilemiyor. Servise gitmeden önce cihazı sıfırlayacağımız bir kod veya kitapçığı var mı. Cihazı satmak ta istemiyoruz. Tamir ettirip Köyde evde kullanmak istiyoruz. Yardımlarınızı bekliyorum.

Hocam makine bulabilirseniz bir fotosunu çekebilir misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: td80

buradaki tavsiyeler doğrultusunda profilo str 1000 çamaşır makinası almıştım....son günlerde sıkma programında makine çok sarsılıyordu...bu gün ise hopladı ve sıkma sırasında tak tak tak etmeye başladı pancar motoru gibi yetişip makinayı bastırıp tuttum.... içinde az ama ağır eşyalar vardı bende ayaklarını tekrar ayarladım ve bu durumu eşyanın az ve ağır olmasına bağladım gece tekrar çakıştırdık bu sefer gündelik giysilerde de sarsıntı ve tak tak sesini yaptı....ne olmuş olabilir servis çağıracağız ama onlar geldiğinde bu arızayı yapmaya bilir:)

Tek parça çamaşır koyup direkt sıkma programından başlatın. Eğer zıplama sorunu varsa sorun amortisorlerden gibi duruyor...

• Merhaba
    altus marka 6 yıllık olan çamaşır makinası içinde bilyeler varmış gibi çalışmaya ve ilerlemeye başladı.ve artık tambur da dönmüyor.makina su alıp veriyor,çalışma sesi var ama tambur dönmüyor.yetkili servis 230-250 tl diyor.parçaları çok pahalıymış.tamir ettirmemi tavsiye eder misiniz?teknosada bikaç makinaya da baktım bunlardan hangisini önerirsiniz?
    AEG ELECTROLUX L50840 ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    ELECTROLUX EWF 10470 W ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    LG F 1056 QD5 1000 DEVİR 7 KG SILVER ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    SAMSUNG WF0700NCE ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    aslında yorumları okuyunca samsung pek sıcak gelmiyor.çocuklu ev,tavsiyelerinize acil ihtiyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkansevindik

Merhaba
    altus marka 6 yıllık olan çamaşır makinası içinde bilyeler varmış gibi çalışmaya ve ilerlemeye başladı.ve artık tambur da dönmüyor.makina su alıp veriyor,çalışma sesi var ama tambur dönmüyor.yetkili servis 230-250 tl diyor.parçaları çok pahalıymış.tamir ettirmemi tavsiye eder misiniz?teknosada bikaç makinaya da baktım bunlardan hangisini önerirsiniz?
    AEG ELECTROLUX L50840 ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    ELECTROLUX EWF 10470 W ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    LG F 1056 QD5 1000 DEVİR 7 KG SILVER ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    SAMSUNG WF0700NCE ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    aslında yorumları okuyunca samsung pek sıcak gelmiyor.çocuklu ev,tavsiyelerinize acil ihtiyacım var

Boşverin, o makine yaptırılmaya değmez. AEG marka makine güzel bir modeldir. Bulabilirseniz Miele W1611 alabilirsiniz. (1399 tl)

• quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: miki

Selamlar,
    Evde 1996 dan beri arıza yapmadan kullandığımız Arçelik 5500E serisi dün F7 rızası verdi, servisi aradığımda program merkezinin değişmesi gerekebileceğini ve 300.tl civarı bir masrafı olabileceği belirtildi.
    Neticede çocuklu evde, yıllardır her türlü şart altında tık demeden hizmet etmiş makinenin ekonomik olarak da ömrünü tamamladığını düşünüyorum, eşim aynı fikirde değil gerçi,,çok memnun olduğunu ve tamir edilmesini istiyor.
    Zamanında ayda var.

en iyisi olarak aldığım bu makine bizi hiç üzmedi, ama bundan sonra sık sık üzebilir,, şans meselesi.
    ne dersiniz yenisini almak mı gerekir? ve muadili olarak üzmeyecek bir marka-model (kurutmasız) hangisi olabilir?

Yaptırın, ayrıca servis çok istemiş, tanıdık bir serviste çok daha ucuza yaptırırsınız.

Pazartesi gelecek servis dün geldi, makineyi çalıştırdılar ancak makineden kötü kokular geldi.

Servis artık bu makinelerin parçalarının bulıunmadığını bulunsa bile astarı yüzünden pahalı olacağını, yeni makine almamız gerektiğini söyledi..
    bu gün çıkıp bir makine alacağım,
    Okuduğum kadarı ile bu işler birazda şans işi, artık binlerce tl verip 10 yıl kullanmak yerine , uygun fiyatlı yeni teknoloji alıp daha sık değiştirmekte fayda var.
    Az sonra medeiamarka gidip bir tane alacağım.

• Ya arkadaşlar, bir laf söyleniyor hep, anlamıyorum.

"Aynı teknolojiye binlerce lira verip 15 yıl kullanmaktansa, güncel teknolojiye az para ödeyip 5 yıl sonra değiştirmek..."

Çamaşır makinesi bir beyaz eşyadır, parası verilir uzun seneler sağlam bir şekilde kullanılır, budur yani. 5 senede bir güncel teknolojiye! para verilip durulur mu ya?
    Çamaşır makinesi denilen alet çamaşır temizler, buna ne güncel teknoloji eklenebilir ki? Bizim eski 4100 güncel pek çok makineden çok daha iyi temizleme yapıyordu ki kendisi 17 senelik alet
    Güncel teknoloji dediğiniz hijyen programıdır, bilmem kaç lt su harcamadır, başka da bir şey değildir. Bunlar da ucuz makinelerde zaten olmaz Ha, bir 5 yıl sonra bu güncel teknolojileri alırım dersiniz ama 5 yıl sonra bir kaç güncel teknoloji daha çıkar, bunun sonu yok ki.

O yüzden sizin işinizi en iyi görecek, en uzun süre dayanacak sağlam makine seçiniz.

• quote:

Pazartesi gelecek servis dün geldi, makineyi çalıştırdılar ancak makineden kötü kokular geldi.

Servis artık bu makinelerin parçalarının bulıunmadığını bulunsa bile astarı yüzünden pahalı olacağını, yeni makine almamız gerektiğini söyledi..
    bu gün çıkıp bir makine alacağım,
    Okuduğum kadarı ile bu işler birazda şans işi, artık binlerce tl verip 10 yıl kullanmak yerine , uygun fiyatlı yeni teknoloji alıp daha sık değiştirmekte fayda var.
    Az sonra medeiamarka gidip bir tane alacağım.

Hocam rastgele bir marka almayın, buradaki tavsiyeleri takip ettiyseniz biraz, kafanızda marka model canlanmıştır zaten

• selam ,
    işin doğrusu (hanımın da fikri tabii, bana laf düşmez:;)) evden bile çıkmadan ELECTROLUX EWF 10470 W alalım dedik.
    Yeni yenidir mantığı ile :),
  • quote:

selam ,
    işin doğrusu (hanımın da fikri tabii, bana laf düşmez:;)) evden bile çıkmadan ELECTROLUX EWF 10470 W alalım dedik.
    Yeni yenidir mantığı ile :),

Hayırlı olsun
  • şimdi şehirdışında olduğum için servisi çağırmadım...servis gelince sizlerle paylaşacağım...cevap yazan arkadaşlara teşekkürler....
  • arkadaşlar LG F1406TDSP6 modeli çok özellikli bi ürün ve 1275e buldum. bana cazip gelen özelliklleri sıralamak istiyorum:

1-BUHARLA TEMİZLEME
    2-BUHARLI TAZELEME
    3-ANTİ-ALERJİ
    4-Direct Drive Teknolojisi (favorim 1400devirde sadece fııssss sesi çıkıyo)

bu özellikler hakkında detaylı bilgisi olan varmı? buharla temizlemeye fark vermeye değermi? ne işe yarar acaba buharla temizleme? kuru temizleme gibi bişeymi acaba bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhangazii

arkadaşlar LG F1406TDSP6 modeli çok özellikli bi ürün ve 1275e buldum. bana cazip gelen özelliklleri sıralamak istiyorum:

1-BUHARLA TEMİZLEME
    2-BUHARLI TAZELEME
    3-ANTİ-ALERJİ
    4-Direct Drive Teknolojisi (favorim 1400devirde sadece fııssss sesi çıkıyo)

bu özellikler hakkında detaylı bilgisi olan varmı? buharla temizlemeye fark vermeye değermi? ne işe yarar acaba buharla temizleme? kuru temizleme gibi bişeymi acaba bu?

Buharlı Temizleme sadece buhar ile olmuyor yıkama ile beraber yani çamaşırlar yıkanırken çamaşırların üstüne su ve buhar püskürtülüyor.
    Bence Buharlı Tazeleme kuru temizlemeye daha uygun ancak kuru temizleme isterseniz Buharlı Kurutma Makinesi almanızı öneririm..
  • arkadaşlar herkese merhaba.

ben çamaşır makinası olarak bosch almaya karar verdim fakat hangi modeli alacağıma dair bi fikrim yok. arada kaldığım bi kaç model şöyle;

WAS247B2TR
    Logixx 8 VarioPerfect

WAS247X1TR
    Logixx 8 VarioPerfect

ve bayideki adamın önerdiği WVH28420EU Logixx 7 (aynı zamanda kurutma da yapıyor dedi ama diğerleri yapıyormu bilmiyorum)

sizce hangisini almalıyım? fiyat olarak önemli değil, almışken iyisini alayım diyorum. bu arada ben sadece bu modelleri yazdım ama tamamen dış görünüşleri ve hacimleri ile alakalı :) bosch un tavsiye edebiliceğiniz başka modelleri de olabilir. oyuzden sebepleri ile önerileriniz bekliyorum. şimdiden teşekkürler ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anamorfoz -- 7 Şubat 2011; 17:56:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anamorfoz

arkadaşlar herkese merhaba.

ben çamaşır makinası olarak bosch almaya karar verdim fakat hangi modeli alacağıma dair bi fikrim yok. arada kaldığım bi kaç model şöyle;

WAS247B2TR
    Logixx 8 VarioPerfect

WAS247X1TR
    Logixx 8 VarioPerfect

ve bayideki adamın önerdiği WVH28420EU Logixx 7 (aynı zamanda kurutma da yapıyor dedi ama diğerleri yapıyormu bilmiyorum)

sizce hangisini almalıyım? fiyat olarak önemli değil, almışken iyisini alayım diyorum. bu arada ben sadece bu modelleri yazdım ama tamamen dış görünüşleri ve hacimleri ile alakalı :) bosch un tavsiye edebiliceğiniz başka modelleri de olabilir. oyuzden sebepleri ile önerileriniz bekliyorum. şimdiden teşekkürler ;)

WAS247X1TR
    Logixx 8 VarioPerfect modeli çok harika.çünkü şık görünmüyle dikkat çekiyor.çok sessiz çalışıyor ve gerçekten çok sağlam bir makine.üstelik a sınıfından %30 daha tasaruflu.bence alın maya değer bende beyaz renkli olanını kullanıyorum ve çok memnunum.

• quote:

arkadaşlar herkese merhaba.

WAS247B2TR
    Logixx 8 VarioPerfect

WAS247X1TR
    Logixx 8 VarioPerfect

Mutfağa koyacaksanız ve Buzdolabı ve bulaşık makineniz İnox/Çelik ise birbirlerine uyumlu olurlar, Ancak beyaz ise pek iyi durmayabilir o yüzden beyaz olan yani WAS28763TR öneririm.Banyoya koyacaksanız banyoya ikiside uyum sağlar ancak çelik olan banyo için daha uygun(nem yüzünden paslanma vb. sorunlar)..

• ya 5dk önce tüm düşüncelerim değişti :) evde tek başıma yaşıyacağım için pahalı bir şey almanın gereksiz olduguna karar verip, ucuz yollu işimi görücek cins bişi almaya karar werdim :) daha çift kişilik yatak, baza, buzdolabı, ütü, süpürge vs vs ... alacağım için ekonomik olmaya karar werdim. pahalı olanlara artık nasip olursa evlenince bakarım.. şimdi siz bilgili üstadlardan ricam, özellikleri ve kullanılışı ile şu an piyasada olan en ekonomik makina hangisi (500-1000tl)?? sorunsuz enaz 4-5 sene götürücek cinsten... eminim buna ihtiyacı olan bir ben değilimdir.. başka arkadaşlara da yardımı dokunur diye düşünüyorum. marka olarak vestel, beko, profilo, altus, regal vs hariç... nedense antipatik geliyo bu markalar :))
  • quote:

ya 5dk önce tüm düşüncelerim değişti :) evde tek başıma yaşıyacağım için pahalı bir şey almanın gereksiz olduguna karar verip, ucuz yollu işimi görücek cins bişi almaya karar werdim :) daha çift kişilik yatak, baza, buzdolabı, ütü, süpürge vs vs ... alacağım için ekonomik olmaya karar werdim. pahalı olanlara artık nasip olursa evlenince bakarım.. şimdi siz bilgili üstadlardan ricam, özellikleri ve kullanılışı ile şu an piyasada olan en ekonomik makina hangisi (500-1000tl)?? sorunsuz enaz 4-5 sene götürücek cinsten... eminim buna ihtiyacı olan bir ben değilimdir.. başka arkadaşlara da yardımı dokunur diye düşünüyorum. marka olarak vestel, beko, profilo, altus, regal vs hariç... nedense antipatik geliyo bu markalar :))

Bosch WAE2026STR Vario Perfect 6kg 1000 devir Gri renk 900TL bu tam size uygun üstelik 4-5 sene değil en az 10-12 sene götürür..
    Buzdolabı için Siemens öneriyorum
    Bulaşık Makinesi için Bosch veya Siemens
    Süpürge için Rowenta, Philips veya Miele
    Ütü için Tefal ve Philips
    Beyaz Eşyalar için kriterlerinizi söyleyin size en uygun ve cazip olanı önerelim..

• Merhaba arkadaşlar,
    Elimde sıfır bir Miele 3985 çamaşır makine var, aslında kullanmak için almıştım ama oturduğumuz lojman beyaz eşyalı olduğu için kuramadık ve artık elimden çıkarmak istiyorum. Acaba nasıl elden çıkarabilirim? Bir bayiye versem alır mı? yoksa sitelerden ilan mı vermeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.