Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (221. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazpanyol

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ACABA YUKARIDAKİ ARÇELİK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.TEKNOSADA 1.350 TL.12 TAKSİT.SIKMADA SARSILMASIN,SESSİZ OLSUN YETER.

BOSCH WAS20461 MODELİNE BAKIYORUZ.BU MAKİNELER ARASINDA HANGİSİ DAHA İYİDİR...

Ben tercihinizi Bosch tan yana kullanın derim. Beko D2 8101 E model kardeşimin makinesi var alalı 1,5 yıl olmadı sol amortisör bozuldu yıkama yada sıkmada sol tarafa doğru kazan esneyince garip sesler çıkarıyor servis çağıracağız ayrıca motor sesi ilk alındığı güne göre çok arttı(Arçelik ve Beko aynı biliyorsunuz ).

Bosch un beğendiniz modeli bence arçelik ten iyidir.

• Merhaba,
    Öncelikle daha önceki yazılarda göremedim ama ağer sorulmuşsa özür dilerim. Siemens WD14H420EU - iQ500 Tam kurutmalı cihazı hakkında yorum yapabilecek arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum. Şu an Media Markta fiyatı 1600TL civarında. Bu fiyatlarda bu cihaza alternatif ne önerebilirsiniz?
    Samsung'un kurutmalı makinelerini de düşünmekteyim ama forumda genelde Alman makineleri önerilmiş. Miele'de 2000TL altında bu tarz bir cihaz varsa tabiki onu da değerlendirebilirim.
    Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: salash

Merhaba,
    Öncelikle daha önceki yazılarda göremedim ama ağer sorulmuşsa özür dilerim. Siemens WD14H420EU - iQ500 Tam kurutmalı cihazı hakkında yorum yapabilecek arkadaşlardan görüşlerini bekliyorum. Şu an Media Markta fiyatı 1600TL civarında. Bu fiyatlarda bu cihaza alternatif ne önerebilirsiniz?
    Samsung'un kurutmalı makinelerini de düşünmekteyim ama forumda genelde Alman makineleri önerilmiş. Miele'de 2000TL altında bu tarz bir cihaz varsa tabiki onu da değerlendirebilirim.
    Şimdiden teşekkürler

Miele'deki kurutmalı makine 5500TL..
  • quote:

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.ACABA YUKARIDAKİ ARÇELİK HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ.TEKNOSADA 1.350 TL.12 TAKSİT.SIKMADA SARSILMASIN,SESSİZ OLSUN YETER.

BOSCH WAS20461 MODELİNE BAKIYORUZ.BU MAKİNELER ARASINDA HANGİSİ DAHA İYİDİR...

aynı makineyi kullanıyoruz 2 aydır, bir sıkıntısı yok, sadece yumuşatıcı gözünde su kalıyormuş, alman üretimi bu model, tavsiye ederim kesinlikle, sessiz, sarsılmasız, 8 kg, enerji tasarruflu, kullanımı kolay, aklıma gelenler bunlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: omeryil

İyide arkayı açtık fakat alttatıki civata somun ile ama üstteki bağlantı plastik çivi gibi bir şeyle plastik kazana tutturulmuş onu sökemiyoruz. Bir tamirciden öğrenebildiğim kadarıyla matkapla o plastik parça parçalanacak şekide deliniyormuş daha sonra amortisörle birlikte gelen yeni plastik çivi şeklinde içi boş parçayla sabitleniyormuş. Bütün bu işleride yapabilmek için tüm kazanı sökmek gerekiyormuş falan filan. Bende arçeliğin yuvarlak amortisörünü kendim söküp değiştirmiştim o çok kolay. Bu modelin ise hem amortisörü yassı hemde üst bağlantı elemanı ise sert plastikten ne yaptıysak sökemedik o yüzden yardım istedim zaten bu modeli bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum makine şu anda boşta evde çamaşırlar birikmiş vaziyette:))
    quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: omeryil

Candoğan bey amcamda Bosch WFO 2062 PR/01ÜT marka çamaşır makinesi var. Amortisörleri değişmesi gerekiyormuş servis 107 TL istemiş. Bu modelde amortisör değişmesi için komple kazanın sökülmesi makinenin tamamen parçalanması lazımmış doğrumu bilmiyorum ama tanesi 14 tl olan 2 amortisör için 107 Tl vermek istemiyoruz nasıl yapabiliriz, öneriniz ne olur. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Sallamışlar, makinenin arka kapağını söktükten sonra nakliye emniyetleri ile kazanı makinenin şasesine tutturup, değiştirmeniz mümkün.
    Bir ingiliz anahtarı ve 20-25 dakika yeterli değişim için

Ben bizim eski arçelik 4100'ün amortisörünü kendim değiştirmiştim, 60. sayfalarda fotolarını da koydum, bakarsınız.

Mümkünse 3-5 tane yüksek çözünürlüklü foto koyar mısınız, inceleyelim.

quote:

ARÇELİK 8104 HT MODELİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.BULAŞIK MAK. 199 TL VERİYOR.NASIL SİZCE

Sakın almayın. Ona vereceğiniz para ile profilo'dan çamaşır + bulaşık alırsınız, 199 liranız cebinizde kalır ayrıca kaliteli ürün almış olursunuz.

quote:

Orijinalden alıntı: salash

Merhaba,
    Şimdiden teşekkürler

İkisi bir arada makinelerde AEG'nin modeli güzel. Fiyatı da uygun şu aralar

• BİZDEKİ VESTEL 4 SENEDE BOZULDU SIKMADA ZIPLIYOR. DEDİKLERİNEZE GÖRE BOSCH ALMAK DAHA MANTIKLI.
  • SAMSUNGLAR NESILDIR? UZUN YILLAR GİDERMİ? 499 TL DEN BAŞLIYOR..
  • arkadaşlar kurutma makinesi alacağımda acaba media marktan mı alsam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

arkadaşlar kurutma makinesi alacağımda acaba media marktan mı alsam?

Hangi marka ve model?

quote:

SAMSUNGLAR NESILDIR? UZUN YILLAR GİDERMİ? 499 TL DEN BAŞLIYOR..

Samsung yerine PROFILO bakmanız daha mantıklı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Hangi marka ve model?

bosch marka alacağım.buharlı olanı düşünüyorum.ama a sınıfı olanda olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAN@ -- 27 Ocak 2011; 15:29:10 >
  • quote:

WTW86561TR modeli bence iyi tercih olur A sınıfından %50 daha tasarruflu kendi kendini temizleyen kondenseri var. Ödemeyi nasıl yapacaksınız eğer nakit yada tek çekim alacaksanız bir kaç bayidende fiyat alın darty media markt gibi yerlerede bakın ben Bosch WAS28762TR model çamaşır makinesini 1890 tl olduğu zaman darty den 1630 tl ye almıştım hemde world card a 12 taksit vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 27 Ocak 2011; 18:11:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OVERCLOCKM@NI@

quote:

WTW86561TR modeli bence iyi tercih olur A sınıfından %40 daha tasarruflu kendi kendini temizleyen kondenseri var. Ödemeyi nasıl yapacaksınız eğer nakit yada tek çekim alacaksanız bir kaç bayidende fiyat alın darty media markt gibi yerlerede bakın ben Bosch WAS28762TR model çamaşır makinesini 1890 tl olduğu zaman darty den 1630 tl ye almıştım hemde world card a 12 taksit vardı.

Eğer 1 ay kadar zamanınız varsa Bosch veya Siemens Şubat sonu-mart başında A sınıfından %50 tasarruflu, Buharlı kurutma makinesi çıkaracak modeli Bosch WTW86390 veya Siemens WT86W390.. fiyatı şuanki WTW serisiyle yaklaşık aynı fiyata olacak(-100TL)..

• SIEMENS CAMASIR MAKINEMIZ VAR. COK SIK ARIZA YAPIYOR.
    ICINDE SU KALIYOR. SIKMIYOR. BOSALTMIYOR..YERLERE
    SU SIZDIRIYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: shbndn

bu arada eski arcelık 5500 makinemiz keyfine göre 1-2 hafta çalışıp bir kac gün çalışmıyor sonra kendi kendine yine çalışmaya başlıyor. elektrik geliyor fakat nedense su alamaya yada programa başlamıyor ve ugraşlarda fayda etmıyor birkac gün sonra bakmışsın sorunsuz çalıyor (du) son zamanlara kadar konuda fikriniz varmıdır ?

Makinenizin kapı kilidi arızalı büyük ihtimalle. Bence bu sebepten makinenizi değiştirmeyin, yazık olur. Kapı kilidi fiyatı uygun bir parçadır.

candogan bey Allah (c.c.) razı olsun tam dediginiz gibi kapı swicini degiştim ve sorun kalmadı böylece programda olmayan makine masrafından şimdilik sayenizde kurtarmış olduk

• @engineer_06

Makinenizin yumuşatıcı gözünde su kalmaması lazım bende WAS serisi makine kullanıyorum. Deterjan çekmecesinde yumuşatıcı gözüne deterjan artıkları kaçmış olabilir.Deterjan çekmecesini dışarı çıkarın ve yumuşatıcı bölmesinde mavi bir parça var bu parçayı yukarı doğru çekin çıkarın parçayı daha sonra hem bu parçayı hemde deterjanlığı güzelce yıkayın daha sonra bezle kurulayıp parçayı geri yerine takıp deterjanlığı makinenize takın çok büyük ihtimalle artık makine bittikten sonra su kalmayacaktır yumuşatıcı gözünde.
  • Arkadaşlar 1. haftalık bir inceleme ve araştırmadan sonra özellikle burdaki tavsiyelerden faydalanarak Bosch WAS24763TR Loggıxx8 Sensitive Çamaşır 1200 Devir makinesini carrefourdaki bayisinden 1640 8 taksit olarak aldım. :) İnşallah pişman olmam. Burda bilgilerini paylaşarak bizlere yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eski makinem arçelik2200 idi 1990 da evliliğimizin ilk yılında almıştık hala çalışıyor ama bazı problemleri vardı altından bir miktar su gelme olayı var birde arasıra deterjanı almıyordu artık değiştirme zamanı geldi diye düşündük :) makinemiz yarın teslim edilip kurulacak daha sonra ben de burdan makine ileigili görüşlerimi yazarım inşallah. acaba bulaşık makinesini de mi değiştirelim diye düşündük ama bütçemizi aşmayalım diye erteledik nasılsa emaktar makine hala çalışıyor :)
  • quote:

arkadaşlar kurutma makinesi için 1 ay daha bekliyeceğim.sağol gökoş bey.tavsiyene uyacağım.ama bir şey soracağım.arkadaşlar almanyadan bosch logixx 8 vario perfectin 1600 devir olanından aldım.ama almanca olduğu için ekranında bir yazı var vorwasche gibi bişeydi acaba bu ön yıkamamı demek?ön yıkamayı kullanmak istiyorumda yardım ederseniz sevinirim.

saygılarımla...............

Aynen ön yıkama demek.

quote:

Orijinalden alıntı: sademm

SIEMENS CAMASIR MAKINEMIZ VAR. COK SIK ARIZA YAPIYOR.
    ICINDE SU KALIYOR. SIKMIYOR. BOSALTMIYOR..YERLERE
    SU SIZDIRIYOR.

Hangi modeli?

quote:

Orijinalden alıntı: pirat41

Arkadaşlar 1. haftalık bir inceleme ve araştırmadan sonra özellikle burdaki tavsiyelerden faydalanarak Bosch WAS24763TR Loggıxx8 Sensitive Çamaşır 1200 Devir makinesini carrefourdaki bayisinden 1640 8 taksit olarak aldım. :) İnşallah pişman olmam. Burda bilgilerini paylaşarak bizlere yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Eski makinem arçelik2200 idi 1990 da evliliğimizin ilk yılında almıştık hala çalışıyor ama bazı problemleri vardı altından bir miktar su gelme olayı var birde arasıra deterjanı almıyordu artık değiştirme zamanı geldi diye düşündük :) makinemiz yarın teslim edilip kurulacak daha sonra ben de burdan makine ileigili görüşlerimi yazarım inşallah. acaba bulaşık makinesini de mi değiştirelim diye düşündük ama bütçemizi aşmayalım diye erteledik nasılsa emaktar makine hala çalışıyor :)

Hayırlı olsun, yıkama esnasında bir iki fotografını koyarsanız çok memnun kalırız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi robotica -- 28 Ocak 2011; 21:44:15 >

• quote:

arkadaşlar kurutma makinesi için 1 ay daha bekliyeceğim.sağol gökoş bey.tavsiyene uyacağım.ama bir şey soracağım.arkadaşlar almanyadan bosch logixx 8 vario perfectin 1600 devir olanından aldım.ama almanca olduğu için ekranında bir yazı var vorwasche gibi bişeydi acaba bu ön yıkamamı demek?ön yıkamayı kullanmak istiyorumda yardım ederseniz sevinirim.

saygılarımla...............

vorwasche;Ön Yıkama
    hauptwasche;Ana Yıkama
    Spülen;Durulama
    weichspülen;Yumuşatıcı
    schleudern;sıkma
    kurz;kısa
    leke;flecken
    hassas;fein
    Zusatz wasser;İlave su
  • Arkadaşlar makinemizin teslimi için saat10-14 arası demişlerdi tam saat 10.00 da kargo getirdi saat 12'de de servis gelerek kurulumunu yaptı tabiiki 65 tl ile +4 yıl garantiyi unutmadım :) Kurulumdan sonra görevli arkadaş kısaca çalışmasını anlattı programları tanıttı ve ayrıldılar. İlk yıkamamızı yapıyoruz şimdiye kadar herşey çok iyi inşallah böyle devam eder. tüm arkadaşlara selamlar...

• arkadaşlar cevaplarınız için sağolun.gökoş bey siz acaba szin mielenin detaylı fotoğraflarını koyarmısınız sevinirim.saolun.

isterseniz bende kendi makinemin resimlerini koyarım. cevabınızı bekliyorum.resim koyarsanız sevinirim.

saolun şimdidien.
  • 
Sayfa: önceki 219220221222223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.