Şimdi Ara

EVİNİZDE HANGİ MARKA ÇAMAŞIR MAKİNESİ VAR VE MEMNUNMUSUNUZ (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.386
Cevap
160
Favori
1.632.375
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: doors

quote:

Orjinalden alıntı: doors

haklısın tuyu@
    neyse yanlışım varsa özür dilerim kendi adıma...

özürdilemek erdemdir...anlayana!!!!

• whirpool

• bu arada devrini falan kullanıyom
  • quote:

Orjinalden alıntı: EBK

whirpool

Hangi modelini kullanıyorsunuz ve de hangi özellikleri iyi, biraz bahsederseniz seviniriz.

• Ben de haftaiçi "Bosch WFX 286S" Çamasir Makinesi almayı planlıyorum ve makinayı yatak odama bağlı ebeveyn banyosunda kullanacağım. Ses açısından doğru bir tercih mi bilemedim. Ya da derinliği 54.8 cm olan modeller ve yakın fiyatlar arasında benzer özelliklerde olup önerebileceğiniz başka model/marka var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stto

Ben de haftaiçi "Bosch WFX 286S" Çamasir Makinesi almayı planlıyorum ve makinayı yatak odama bağlı ebeveyn banyosunda kullanacağım. Ses açısından doğru bir tercih mi bilemedim. Ya da derinliği 54.8 cm olan modeller ve yakın fiyatlar arasında benzer özelliklerde olup önerebileceğiniz başka model/marka var mı?

Teşekkürler.

sayın arkadaşım özelliklerine baktıgımız zaman iyi bir makinedir ama çok sessiz degildir

siemens ve bosch çamaşır makinelerinin sadece ithal olanları sessizdir

iyi akşamlar
  • whirlpool çamaşır makinelerinin türkiyedeki en iyi ürünü aşagıda verecegim modeldir

http://www.whirlpool.com.tr/TR/urun_detay.aspx?uid=20212327&lgid=15
  • quote:

Ben de haftaiçi "Bosch WFX 286S" Çamasir Makinesi almayı planlıyorum ve makinayı yatak odama bağlı ebeveyn banyosunda kullanacağım. Ses açısından doğru bir tercih mi bilemedim. Ya da derinliği 54.8 cm olan modeller ve yakın fiyatlar arasında benzer özelliklerde olup önerebileceğiniz başka model/marka var mı?

Teşekkürler.

Ben o modelden ziyade aynı fiyata aşağıdaki makineyi tavsiye ediyorum
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=153757&productid=mtboscwas24760
    Neden derseniz dediğiniz model önceki seri,bu yeni model.Tek eksiği 1400 değil 1200 devirli olması.Ama buna karşılık
    -çamaşırı tartıp size deterjan tavsiye ediyor,fazla çamaşır ve deterjan koyunca uyarıyor
    -14 tane lekeyi seçerek programı lekeye özel hale getirebiliyorsunuz(mesela yumurta lekesi olunca makine çamaşırları önce soğuk suya basıp proteini çözüyor,sonra yıkamaya geçiyor)
    -suyun bulanıklığına göre durulama süresi ve sayısına karar veriyor
    -8 kg kapasiteli
    -daha iyi tasarımlı
    -Almanya'dan ithal
    -sıkmada biraz daha sessiz
    -çamaşırları hassas yıkayan özel tamburu var
    -15 dakikada 2kg az kirli çamaşır,60 dakikada 5 kg çok kirli çamaşır yıkayabiliyor
    -kapağı daha geniş(32cm).
    -yıkama boyunca çamaşır ekleyip çıkarabiliyorsunuz
    Bence tüm bunlar o model yerine bunu almanız için kafi sanırımFazla deterjanda uyarma dışında sizin söylediğiniz modelde bu özellikler yoktur.Tek eksiği devir,fiyat aynı.Bence şu an fiyat/performans/kalite/teknoloji oranına göre piyasadaki en mükemmel makine.Aynı özellikteki benzerleri 2500-3000YTL arasında geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Nisan 2007; 22:08:22 >

• Çok teşekkür ederim. Bu makinayı incelemiştim ve ben de çok beğendim ancak derinliği 59 cm olduğu için düşünemiyorum. Benim için birincil kriter derinlik (yer probleminden ötürü).
  • dolap derinliğiniz tam olarak ne kadar?
    quote:

Çok teşekkür ederim. Bu makinayı incelemiştim ve ben de çok beğendim ancak derinliği 59 cm olduğu için düşünemiyorum. Benim için birincil kriter derinlik (yer probleminden ötürü).
  • 55-56 arası ve daha fazlası mümkün değil çünkü makinayı yerinden çıkarttığımda kalan hareket alanı 4-5 cm oluyor yani dolap önü boşluk da 61-62 cm kadar.
  • Anladım.
    O zaman size 54,8 cm oalrak önerebileceğim modeller
    1)Bahsettiğiniz model:)
    2)Profilo CM1201HTR bu makine de WFX286STR ile hemen hemen aynıdır.Farkları Profilo 1200 devirli,çok deterjan koyunca ekrandan uyarmıyor ama ek durulama yapıyor otomatik olarak(Ayrıca sıkma devri de ekranla değil çevirmeli tuşla ayarlanıyor.).Bunun dışında aynı cihazlar,bir de ek olarak Profilo 6 değil 6,5 kg kapasiteli.Ama kalite manasında bir farkları yok,aynı fabrikada üretiliyor.Profilo şu an Darty mağazasında ve Carrefour'da 799YTL.Fiyatı uygun ve iyi bir makine olduğundan özellikle önerdim.Ayrıca şu an Profilo'nun diğer modelleri de Bosch'un bir önceki serisi olan maxx sensitive'in birebir aynısı ve hepsi 54,8cm derinlikte.
    www.profilo.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 28 Nisan 2007; 22:41:15 >

• Çok teşekkür ederim, harikasınız...
  • quote:

Çok teşekkür ederim, harikasınız...

Ben de teşekkür ederim,bir sorunuz olursa beklerim her zaman.Ayrıca aldığınızda da sonuçları yazarsanız(neyi aldınız,memnun musunuz)sevinirim.İyi günler
  • arçelik var ve memnunuz
  • Hangi modeli???
  • walla bizde arçelik fullautomatic 2200 var 8 senelik falan..hala taş gibi çalışıyor sanırım bosch ya da siemens üretimi..yoksa şimdiye 10 kere patlardı..
  • Yerli üretim arçelikler bu kadar mı kötü yahu? Herkes olumsuz konuşuyor. Annemlerin evinde de herşey Arçelik ve çalışıyor. Hele o çamaşır makinasının başına gelenleri bilseniz, ona rağmen tangır tungur devam ediyo :). Ama ben yine de kendi evime almakla ilgili tereddüt ettim. Yine de aldım çünkü istediğim özellikleri barındıran modeller Arçelikte var sadece.

Bosch WFX 286S Çamasir Makinesi
    Arçelik 62101 EI Bulaşık makinası
    Arçelik 5194NF Buzdolabı nda karar kıldım. Kullanmaya başladıktan sonra düşüncelerimi paylaşacağım.

Sevgiler...
  • quote:

Yerli üretim arçelikler bu kadar mı kötü yahu? Herkes olumsuz konuşuyor. Annemlerin evinde de herşey Arçelik ve çalışıyor. Hele o çamaşır makinasının başına gelenleri bilseniz, ona rağmen tangır tungur devam ediyo :). Ama ben yine de kendi evime almakla ilgili tereddüt ettim. Yine de aldım çünkü istediğim özellikleri barındıran modeller Arçelikte var sadece.

Bosch WFX 286S Çamasir Makinesi
    Arçelik 62101 EI Bulaşık makinası
    Arçelik 5194NF Buzdolabı nda karar kıldım. Kullanmaya başladıktan sonra düşüncelerimi paylaşacağım.

Sevgiler...

Buzdolabını düşünebilirsiniz ama bulaşık makinesini asla tavsiye etmem.Kesinlikle almayın.Önceki tercihiniz çok daha iyidi.Sonradan pişman olmayın.

• quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

walla bizde arçelik fullautomatic 2200 var 8 senelik falan..hala taş gibi çalışıyor sanırım bosch ya da siemens üretimi..yoksa şimdiye 10 kere patlardı..

O makine piyasadaki en sağlam makinelerden biridir.15-20 sene çok rahat kullanabilirsiniz.Hatta kullanma klavuzuna uyarak kullanırsanız bu süre içinde bozulmaz da.Arkasındaki siyah plakete bakarsanız Siemens lisanslı üretim olduğunu görürsünüz.İçindeki parçalar orijinal Alman malıdır.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.