Şimdi Ara

Evine Tesisat Kuranlar Klübü... !!!! ...:::9 YAŞINDAYIZ:::...!!!! (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.315
Cevap
50
Favori
846.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar Sistemden Anlarımda Birde Sizden Görüş Almak İstedim..Elimde mgstc 1000.1 Bass Amplisi Mevcut 150 200 tl civarı evde kullanılmak üzere bass tavsiye edebilirmisiniz ikinci el buluruz zaten derin bass tercihim kabini kendim yaparım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih1453|TR -- 25 Ocak 2015; 1:16:41 >
  • Arkadaşlar böyle bir projem var sizin fikir ve tavsiyeleriniz nedir:
    http://forum.donanimhaber.com/m_99737718/f_//tm.htm#101939411
  • arkadaşlar pioneer 6985 hoparlor kapagı arıyorum 2 çift elinde olan var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fetih1453|TR

Merhaba Arkadaşlar Sistemden Anlarımda Birde Sizden Görüş Almak İstedim..Elimde mgstc 1000.1 Bass Amplisi Mevcut 150 200 tl civarı evde kullanılmak üzere bass tavsiye edebilirmisiniz ikinci el buluruz zaten derin bass tercihim kabini kendim yaparım :)

Derin bass istiyorsanız tercihinizi pioneer yada jbl den yana yapmanızı tavsiye ederim bass ları uzatıyor ikiside

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: valley4891_sony

quote:

Orijinalden alıntı: Fetih1453|TR

Merhaba Arkadaşlar Sistemden Anlarımda Birde Sizden Görüş Almak İstedim..Elimde mgstc 1000.1 Bass Amplisi Mevcut 150 200 tl civarı evde kullanılmak üzere bass tavsiye edebilirmisiniz ikinci el buluruz zaten derin bass tercihim kabini kendim yaparım :)

Derin bass istiyorsanız tercihinizi pioneer yada jbl den yana yapmanızı tavsiye ederim bass ları uzatıyor ikiside

Teşekkürler..
    Aslında Daha Açıklayıcı Yazmam Gerekli :)

Elimde Kicker cvr15 Ve jbl 1502d Bass Mevcuttu Amplikatör Ve Ovallerde Arkadaşlara Satıp Baya Sisteme Ara Vermiştim..

Tekrardan Başlıyayım Dedim Mağlum Elimde Bass Yok Amplikatör Ve Kolon Mevcut 30m2 Odada Tatlı Çalıcak Bass Düşünüyordum Konuyada Sorayım Dedim :)

Aklımda 2 Bass Vardı Dinleyince Zaten Onuda Önerdiniz Jbl Daha İyi Gibi Sanki Daha Fazla Uzatıyor Daha Fazla Tatlı Çalıyor Pıoneer Haraketli Parçalarda Daha Başarılı Gibime Geldi

Sizlerin Görüşleri Önemli Bu Yüzden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih1453|TR -- 26 Ocak 2015; 0:29:04 >

• porsche911turbo kullanıcısına yanıt
    psu nun siyah (gnd) kablosunda bosta olan varsa bitane kablo baglayip diger ucunuda pc kasasinin arkasindaki metale degdirerek sase yapmayi dene paraziti kesmesi buyuk ihtimal.

• halit95 kullanıcısına yanıt
    hoparlore verilen 42 volt hoparlorun daha cabuk isinmasini ve dogal olarak yanmasina yardimci olacak bir guctur, mantikli gelebilir size gore ama zaten anfilerin uzerinde yazdigi degerler 14.4v uzerinden yazilmistir, hoparlore ayriyetten 42 volt vermeyi nasil dusunuyorsunuz orasini anlamis degilim. hoparlor degilde anfiye vermeyi dusunuyorsaniz 42 voltu degisen birsey olmayacaktir haliyle anfiyide yakacak bir voltaj. verilen 42 voltun sonucunda uzerindeki sigortayi degistirmekten muzik dinleyememek can sıkıcı olsa gerek.

• Psuların gndleri içerden toprağa bağlı oldukları için bu yoldan bağlı diye ellemedim, topraksız prizli trafolu adaptörle besleyip dediğinizi yapınca da hiç parazit yokken parazit başlıyor, sonuç olarak topraktan da diğer daire sakinlerinin parazitini alıyor sanırım. Ama çok rahatsız etmeyecek kadar düşürebildim, tşkler

• Selam arkadaşlar bi sorum olcak. Evimde JBL GTQ400 amfimi çalıştıramadım pc güc kaynagını bagladım çalıştırdıgımda Amfinin Fanları çalışıyo tam arkadaki power ışıgı yandıgında güc kaynagı elektirigi kesiyo. güç kaynagı amfiye yetmiyomu acaba? 250 w güç kaynagı
  • porsche911turbo kullanıcısına yanıt
    psu ile kasa arasindaki baglantilarla kaynaklanan parazitleri kesmek icin yapilan sase yontemini soyledim farkli yontem olarak anfiye takili rcalardan birine kabloyu baglayip anfinin metal kismina degdirerekte sase yapmak mumkun deneme yanilma yontemiyle parazit kesmeyi bulabilirsin. ben pcye baglamadigim icin teybe sase verdim psuya bagli teybim diger sistemlerde iki tane 30a smps adaptorlere bagli ve eksilerinden birer kablo cekerek teybin govdesine sase verdim gram ses cizirama veya parazit yok tamamen kesildi. sadece kullandigim yontemi soyledim psuda toprakli diger smpslerde toprakli ama yinede parazit vardi sase yapmadan once.

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme28

psu ile kasa arasindaki baglantilarla kaynaklanan parazitleri kesmek icin yapilan sase yontemini soyledim farkli yontem olarak anfiye takili rcalardan birine kabloyu baglayip anfinin metal kismina degdirerekte sase yapmak mumkun deneme yanilma yontemiyle parazit kesmeyi bulabilirsin. ben pcye baglamadigim icin teybe sase verdim psuya bagli teybim diger sistemlerde iki tane 30a smps adaptorlere bagli ve eksilerinden birer kablo cekerek teybin govdesine sase verdim gram ses cizirama veya parazit yok tamamen kesildi. sadece kullandigim yontemi soyledim psuda toprakli diger smpslerde toprakli ama yinede parazit vardi sase yapmadan once.

Tşkler rca dışından kablo alıp kasaya bağlı ama gene de az biraz var amfiyi değiştirdim başka amfide yapmıyor,7 tane amfi var evde çok da önemli değil tşkler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsche911turbo -- 27 Ocak 2015; 13:08:27 >

• JBL CS-1214 ,
    Soundstream SW-12 SE,
    Pioneer TS-W 310,
    JBL GT5-12

Hangisi Arkadaşlar Hepside Aynı Fiyat Sayılır Evde Tatlı Tınlasın İstiyorum Yumuşak Derin Bass Severim Uzayan Basslar Veya İlerde Aracad Koyulabilecek Tavsiyelerinizi Bekliyorum...
  • Bu modellerden tonlama bekleme alpine mtx jl audio bütün modellerine yönelebilirsiniz hepsi yumsak tonda çalar

• quote:

Orijinalden alıntı: yespeed

Bu modellerden tonlama bekleme alpine mtx jl audio bütün modellerine yönelebilirsiniz hepsi yumsak tonda çalar

Teşekkürler Hocam 125 Lira Bütçem Var Bass İÇin Ancak Bütçemi Aşar Mtx,Jl Audio Tabi Bunlardan Daha İyi Çalacağı Kesin :)
  • Jbl cs1214 kullandım fiyatına göre gzl çalıyor tavsiye ederim jbl gt5 12 de olabilir görüntü olarak daha gzl pioneer 310 ufak odada rahatsız eder sert çalıyor onuda denedim istediğiniz ton jbl de mevcut hocam

• quote:

Jbl cs1214 kullandım fiyatına göre gzl çalıyor tavsiye ederim jbl gt5 12 de olabilir görüntü olarak daha gzl pioneer 310 ufak odada rahatsız eder sert çalıyor onuda denedim istediğiniz ton jbl de mevcut hocam

Aradığım Cevap :) Gt5 Düşünmüştüm Ama Tonu Sert Pıoneerda Öyle Jbl cs1214 Tipini Sevemesem de Düşünüyorum GT4ün Kırpılmış Versiyonu Gibi Gt4 Araştırıyorum Bulması Zor
    Olmazsa CS1214 Alacağım..Gt4 Araştırmamın Sebebi Alt Frekanslara Daha Fazla İnmesi CS1214 32 Hz kadar İniyordu Sanırım GT4 İse 23 Hz Kadar İniyor O Yüzde Tercihim
  • Gt4 temiz bulursun bende seviyorum o modeli çok başarılı ve tatlı çalıyor gzl tercih olur

• quote:

Gt4 temiz bulursun bende seviyorum o modeli çok başarılı ve tatlı çalıyor gzl tercih olur

Araştırıyorum Bulamadım Henüz Konumu Açsammı Acaba :) Teşekkürler Diğer Malzemeler
    L Portlu Kabin
    M1000.1 Amplikatör
    2 Adet Hoparlör
    creative 7+1 Ses Sistemide Araştırıyorum Combiansyon Var Aklımda :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fetih1453|TR -- 27 Ocak 2015; 22:45:27 >
  • Öncelikle ben voltaj vermeyi düşünmüyorum amfi zaten veriyor. Bu voltajı görmenin en kolay yöntemi çıkışa led bağlamaktır. Bas ritmine göre ya da güçlü hangi frekans varsa ona göre daha parlak daha sönük yanıp söner. 2. Olarak hoparlör sürekli 42 volt altında çalışmayacak,sese yüklendikçe voltaj artacak bunun max seviyesi 42 volt olacaktır. Ayrıca bu yöntem Amerika ve diğer ülkelerde de kabul görmüş,kullanılan bir yöntemdir.

• halit95 kullanıcısına yanıt
    bahsettigin led baglama seklini uyguladim 12v luk bir lede 42 volt akim gelse haliyle patlatir, ayrica ledi direk baglamakta omaj bozuklugu yaratacagindan dolayi anfi cikislari ve bass icin zararlidir. anfinin cikislari 14,4v ta max gucunu verir, 15-16 volta veya fazlasina cikabilen varsada daha onceki yazdigimdada soyledigim gibi bassi daha cabuk isindiracagindan dolayi omrunu bi o kadarda kisaltir. amerika ve diger ulkelerde kabul gorulmus dedigin urunler ile gunumuz ulkemizde kullanilan urunlerin arasinda ne kadar fark oldugunuda anlatmama gerek yoktur sanirim. adamlar test, deney veya can sikintisindan TR fiyatina gore 500-600$ lık malzemeyi bile çöpe cevirebiliyorken, ulkemizde 200 liralik malzemenin zarar gormemesi icin bile olsa cogu kisinin bazen ses acamadigini hatirlatmak gerekir diye dusunuyorum biraz mantikli konusmakta fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 28 Ocak 2015; 10:05:57 >
  • 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.