Şimdi Ara

Evine Tesisat Kuranlar Klübü... !!!! ...:::9 YAŞINDAYIZ:::...!!!! (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.315
Cevap
50
Favori
846.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kasim33

quote:

Orijinalden alıntı: erkanen100

Kendim yazıor kendim cvp verıyoum ne güzel :D akşam 10 gibi başladığım tesısatı suan saat sabah 8:50 anca bıtırdım (tamamen acemiyim) ve eksıklerı var ama bukadar şahane ses beklemıyordum ve şoktayım geceden kalmayım ve uykum kaçtı resmen sesten :D
    valley4891_sony bu arkadaştanda allah razı olsun gecenın 2 sı gıbı aradım konusarak yardımcı oldu pc den ses alamıyordum ve ses drıverlerı sılıp tekrar kurmamla düzeldi extra teyp almaktan kurtuldum :) yanlız beyler bendekı 2 anfıden sadece 1 ını kurdum sterio
    anfıye 1 cıft jbl kolon ve 2000 wat 1000 rms subwoferi bağladım ve aklında adaptor alıcaklar olan varsa ksınlıkle 35 lık 2 anfıden 1 ı yettı resmen sesı pc dende anfıdende kısmadan perde sallanıyor kapıdanda zıngırtt dıye ses gelıyor ksme fılan da hıcbısey yok smps adaptor marka amt bılgınız olsun 1 yarım saatten berı seslı dınlıyorum ve ne anfı nede adaptorde tık yok ısınmamıs bıle...
    şimdi gelelim yarım kalan işime ben steryo anfıye 1 cıft kolon ve sub besledım yanlız kenarda navın 1000.1 bas ıcın mono anfım duruyor onu baglayamıyorum onu baglayınca jack 2 ckıslı bı anfıye yetıyor kenarda duran 1 adaptor bı anfıyı nasıl baglıcam pc ye bılemıyorum coklayıcı gerek sanırım pc ye bagladıgım 3.5 mm jack ucu 2 soketlı o da 1 anfıye bagladım ben sımdı 1 jack arkası 4 veya 5,6 baglantılı soket bulabılırmıyım bulursam yanyana baglarsam sıkıntı olurmu??

http://www.hizlial.com/hosa-rca-f-dual-rca-m-y-kablo/10151033?gclid=CNGL3-3Nnr4CFWbItAodLQsABA

Tmm reis hallettım yanlız senın verdıgın lıktekı gıbı deyılde pc onden kulaklıktan steryo anfıye mono anfıyı de yıne one bagladıgım gıbı pc kasa arkaya bagladım aynı sekıl bıraz ugrastım ses 1 ondan bı bundan ayrı ayrı cıkuıyordu sımdı esıtledım ıyıkıde smps adaptor almısım monoya dırek bası baglayınca gram ısınma,, kesme cızırtı patırtı yok tabı aldıgım ara kablolar bıraz fıyatlıydı yanlız su aklıma takıldı mono anfıyı bagladıgım adaptorde 3 cıkıs var ben 1 cıkıstan gırdım anfıye şimdi o 3 cıkısı bırbırıne parelel baglayıpmı basa gırsem ? fark edermi şuan sıkıntı yok ses 40 dan yukarı cıkarmıyorum o adaptordekı 3 cıkısı + + + - - - olarak parelel baglayıp gırsemmı monoyo ? adaptoru tek cıkıs gıbı yanı kullansam ??

• erkanen100 E kullanıcısına yanıt
    Dene bakim ne olacak merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde pioneer keh p9700r var ekran florasanı değişmesi lazım yan sanayi taksam kötü dururmu orjinalmi takmam gerekir ve orjinalini nereden bulabilirim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kasim33

quote:

Kendim yazıor kendim cvp verıyoum ne güzel :D akşam 10 gibi başladığım tesısatı suan saat sabah 8:50 anca bıtırdım (tamamen acemiyim) ve eksıklerı var ama bukadar şahane ses beklemıyordum ve şoktayım geceden kalmayım ve uykum kaçtı resmen sesten :D
    valley4891_sony bu arkadaştanda allah razı olsun gecenın 2 sı gıbı aradım konusarak yardımcı oldu pc den ses alamıyordum ve ses drıverlerı sılıp tekrar kurmamla düzeldi extra teyp almaktan kurtuldum :) yanlız beyler bendekı 2 anfıden sadece 1 ını kurdum sterio
    anfıye 1 cıft jbl kolon ve 2000 wat 1000 rms subwoferi bağladım ve aklında adaptor alıcaklar olan varsa ksınlıkle 35 lık 2 anfıden 1 ı yettı resmen sesı pc dende anfıdende kısmadan perde sallanıyor kapıdanda zıngırtt dıye ses gelıyor ksme fılan da hıcbısey yok smps adaptor marka amt bılgınız olsun 1 yarım saatten berı seslı dınlıyorum ve ne anfı nede adaptorde tık yok ısınmamıs bıle...
    şimdi gelelim yarım kalan işime ben steryo anfıye 1 cıft kolon ve sub besledım yanlız kenarda navın 1000.1 bas ıcın mono anfım duruyor onu baglayamıyorum onu baglayınca jack 2 ckıslı bı anfıye yetıyor kenarda duran 1 adaptor bı anfıyı nasıl baglıcam pc ye bılemıyorum coklayıcı gerek sanırım pc ye bagladıgım 3.5 mm jack ucu 2 soketlı o da 1 anfıye bagladım ben sımdı 1 jack arkası 4 veya 5,6 baglantılı soket bulabılırmıyım bulursam yanyana baglarsam sıkıntı olurmu??

http://www.hizlial.com/hosa-rca-f-dual-rca-m-y-kablo/10151033?gclid=CNGL3-3Nnr4CFWbItAodLQsABA

Tmm reis hallettım yanlız senın verdıgın lıktekı gıbı deyılde pc onden kulaklıktan steryo anfıye mono anfıyı de yıne one bagladıgım gıbı pc kasa arkaya bagladım aynı sekıl bıraz ugrastım ses 1 ondan bı bundan ayrı ayrı cıkuıyordu sımdı esıtledım ıyıkıde smps adaptor almısım monoya dırek bası baglayınca gram ısınma,, kesme cızırtı patırtı yok tabı aldıgım ara kablolar bıraz fıyatlıydı yanlız su aklıma takıldı mono anfıyı bagladıgım adaptorde 3 cıkıs var ben 1 cıkıstan gırdım anfıye şimdi o 3 cıkısı bırbırıne parelel baglayıpmı basa gırsem ? fark edermi şuan sıkıntı yok ses 40 dan yukarı cıkarmıyorum o adaptordekı 3 cıkısı + + + - - - olarak parelel baglayıp gırsemmı monoyo ? adaptoru tek cıkıs gıbı yanı kullansam ??

yok tek + ve - den al

• Hocam yaptım sıkıntı yok valla boyle daha ıyı oldu gıbıme gelıyor 3 er çıkışıda dikkatli şekilde bagladım bırbırıne sıkıntı yok ses 40 da az hafıften ısıklarda kısılma oluyordu sımdı 60 lara aldıgımda dahı hıc kısılma yok çok memnunum şuan benım sierra defcon sub kabınde tek hava portu var googleden gordugum aynı marka dakı kabınlerde çift hava portu var sagdan soldan bende marangoza götürüp açtırsammı niye derseniz bas çok sert vuruyor biraz yumuşaması açısından :) ?
  • Birde şu sıkıntı var pc kapattığımda bastan ve kolonlardan cızırtıı cıkuıyo sabıt uyuz edıyor fişleri çekmessem kesilmiyor :D bunu nasıl kesebilirim yada azaltabilirim ?
  • Arkadaslar ev tesisatinda teyp bir fark yaratiyormu ayrica el yapimi amfiyi nasil yaparim

• sanmıyorum fark edeceğini ben pc ye bağladım sıkıntısız dınlıyorum ve ayrıca teyp + kulfıyet tabı elınızde yoksa varsa bağlayabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTX58

Arkadaslar ev tesisatinda teyp bir fark yaratiyormu ayrica el yapimi amfiyi nasil yaparim

el yapımı anfıye gerek yok gıt elektronıkcı mağazalardan smps adaptor al 35 ıle 50 amper aralıklı ışını gorur 35 lıkler 60 70 tl.. 55 amper 140 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkanen100 -- 16 Mayıs 2014; 9:07:10 >
  • quote:

Arkadaslar ev tesisatinda teyp bir fark yaratiyormu ayrica el yapimi amfiyi nasil yaparim

Sistemde teyp kullanmak süper derecede fark ettiriyor
  • Selamlar.. EDISON ED-6040 anfiye 20 amperlik smps adaptör yetermi şimdiden teşekkürler
  • UrTrDesing hocam tam olarak nasıl bir fark hocam bu çok fark ederse paraya kıyıp pioneer teyp alıcam

erkanen100 saolasın hocam smps adaptörünü çoktan hallettim
  • quote:

UrTrDesing hocam tam olarak nasıl bir fark hocam bu çok fark ederse paraya kıyıp pioneer teyp alıcam

Valla teyp almadan önce sistemde pc yi ana ünite olarak kullanıyordum. Sonra bi gazla gittim teyp aldım ve aradaki fark süper. Teyp kullanmaya başladıktan sonra dedim ki ben pc den çalıyorken müzik dinlemiyormuşum. Tizler çok canlandı ve bass daha tok daha sarsıcı vurmaya başladı. Şu anda teypteki bass boost "0", bass "0" ve diğer bass ayarları "0", Amfide gain "%40" civarında ama teybin sesi "62" ye çıkabiliyorken ben "20" yi geçemedim

Burda alacağınız teybin de çok faydası olacaktır. Ben Pioneer deh-9450ub aldım ve çok memnunum...

Sırada mono amfi kaldı şöyle oturaklı güzel bi mono alırsam sanırım tam istediğim gibi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UrTR -- 17 Mayıs 2014; 19:52:12 >

• arkadaşlar amfiye 4 kolon bağlı amfi tüm ayarı açık sesi 25 yapınca ışığı yanım sönüyor bide led adabtörüm 30 a amfiyle teyp bağlı yoksa yeni adabtörmü almam lazım
  • GAİN ayarını SAKIN FULL YAPMA.. Ben yaptım tizlerim yandı çünkü ordan bılıyorum. Müziği pc den veya Teyp den dinliyosan Sesi full yap Teyp veya PC den. Gain ayarını ona göre ayarla Sesin bozulduğu yerde bırak gaini. Büyük ihtimal amfiyi zorluyosun
  • 30a teyp ve amfiye yetmez hocam teyp icin ayri adaptor alirsaniz sorun cozulur

• quote:

Orijinalden alıntı: UrTrDesign

quote:

UrTrDesing hocam tam olarak nasıl bir fark hocam bu çok fark ederse paraya kıyıp pioneer teyp alıcam

Valla teyp almadan önce sistemde pc yi ana ünite olarak kullanıyordum. Sonra bi gazla gittim teyp aldım ve aradaki fark süper. Teyp kullanmaya başladıktan sonra dedim ki ben pc den çalıyorken müzik dinlemiyormuşum. Tizler çok canlandı ve bass daha tok daha sarsıcı vurmaya başladı. Şu anda teypteki bass boost "0", bass "0" ve diğer bass ayarları "0", Amfide gain "%40" civarında ama teybin sesi "62" ye çıkabiliyorken ben "20" yi geçemedim

Burda alacağınız teybin de çok faydası olacaktır. Ben Pioneer deh-9450ub aldım ve çok memnunum...

Sırada mono amfi kaldı şöyle oturaklı güzel bi mono alırsam sanırım tam istediğim gibi olacak

Şimdi şöyle bir durum var pc parçaları anakart ve ses kartı vs bunlarda çok önemli ilk başta bende teyp alıcaktım ama anakartım 550 tl asus rog serısı dahılı supreme fix ses kartı menüden ayrı bı ayar verıyorsun teypden yapamayacagın kadar fazla ayar var kafana göre takılıyorsun pc anakartın eski modellerdense ozaman teyp alır rahatına bakarsın ben şuanda kesinlıkle teyp almayacagım yeterli elimdeki ürünler ayrıca adaptör çok önemli ben 1 mono anfi bide 38 lık sıerra defcona 1000 rms subu 35amper adaptör bağlıyorum
    sterio anfı ve mıd takımlarına ayrı 35 a lık adaptör kullanıyorum 60 lara sesi aldıgımda 3 kattayım camı acıyorum sadece yoldan geçenleri izlıyorum ve kafalar yukarı kalkıyo ınıyor :) ısınma da yok şukur,, Allah herkesin gönlüne göre versin...

• arkadaşlar şimdi yeni subwoofer aldım beleş arkadaşdan ve en yakın zamanda 10A ADABTÖR ALICAM BİDE SUBWOOFER BULL MARKA ALMAN MALI 1000W 300 ARAMES
    Evine Tesisat Kuranlar Klübü...   !!!! ...:::9 YAŞINDAYIZ:::...!!!!
  • korkut58 K kullanıcısına yanıt
    Dostum yetmesine yeter ama idarelik olur...

• YOK İYİ SUBWOOFER AMA KÜÇÜK ÇAPLI ANFİLERDE ÇALMIYO ÖRNEK 400W 300W 450W ANFİLERDE YETMEZ BUGÜN ADABTÖR ALDIM 12a TEYP İÇİN BİDE FUJİ Let 55A 12V ADABTÖR GÖRDÜM FİYATI 220TL GİRESUNUN EN ÜNLÜ ELEKTRİKÇİSİNDE GİRESUNDA TEK BİDE 70A 12 V VARMIŞ ODA Bİ 400TL VARDIR
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.