Şimdi Ara

Evime Bağlattığım fiber modemin yerini değiştirince hızım çok düştü. Ne yapmam lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evime türknet'ten fiber bağlattım ama sonradan modemin yerini değiştirmem gerekti. Bende fiber kutusunun soketindeki ethernet kablosunu çıkardım ve yerine 6 metre uzunluğundaki başka bir ethernet kablosu takıp, modemimi 2 oda uzağa taşıdım. İlk halide 1000 mbps hız alıyordum fakat bu taşıma işleminden sonra hızım 80 lere kadar düştü. Bu fiber modemi hız kaybetmeden nasıl taşıyabilirim.

• Kullandığınız kablo muhtemelen 1000 mbps hız desteklemiyor. En garantisi kabloyu değiştirin. Bu linkteki gibi CAT6 ve üzeri kaliteli bir kablo iş görür.

Ugreen CAT6 Ethernet Kablosu, 8 Metre, Siyah

28,50 TL

https://www.amazon.com.tr/20163-Ugreen-CAT6-Ethernet-Kablosu/dp/B082TDTZ1F

• 1000mbps almak istiyorsan cat 7 al derim. Çünkü switche takınca hız bölünüyor diye hatırlıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evime Bağlattığım fiber modemin yerini değiştirince hızım çok düştü. Ne yapmam lazım
  • Ucuz kablo aldım pişman oldum. Çok daha pahalıya patlıyor. ucuz kablolar o kadar kalitesiz ki kablonun ucu, cihaza tam yerleşmiyor.Bastırınca plastik uç cihazın içinde kalıyor ve çıkmıyor. çıkarmak için zorlayınca uç kısım kopup cihazın içinde kalabilir uğraş dur

• teknoCat kullanıcısına yanıt

hız 30 modem veya router Ethernet inden kabloyu switch e taktık switch ten 2 ayrı PC ye bağladık 15 -15 mi alacağız hızı PC lerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wa$abi -- 16 Eylül 2021; 17:44:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

hız 30 modem veya router Ethernet inden kabloyu switch e taktık switch ten 2 ayrı PC ye bağladık 15 -15 mi alacağız hızı PC lerde

Yanlış biliyor olabilirim. Ben lokal ağ mantığı ile düşündüm.

Cat 6 router dan çıkar ve switche gider. 1000 mbps taşır.

Swtiche bağlı 10 cihaz olsa cihaz başı 100 olarak düşer eğer herkes full bandwidth veri çekse. (lokal ağ)

Ama eth 7 ile switche gelse bildiğim kadarıyla her port artık 1000 çekebilir ancak dediğim gibi nas VS varsa bunlar gerçekçi olabilir.

Yanlış biliyor olabilirim network uzmanı değilim ama böyle sistem kuran biri anlatmıştı. Cat 7 kullanıyormuş nas"ı varmış vs.

Cat ucuz aldım derken, hocam bende ucuz alıyorum yani eth kablosu ucuz değil mi?

https://www.trendyol.com/intec/Cat6-Kablo-20-Metre-Bakir-Telli-Data-internet-modem-ethernet-Kablosu-p-39946597?boutiqueId=61&adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&adjust_tracker_limit=250000&link_contentid=39946597&utm_campaign=39946597&adjust_campaign=product_free&utm_source=share&utm_medium=product_free&link_userID=5203678&utm_term=5203678 intec

https://www.ciceksepeti.com/cat6-kablo-15-metre-hazir-data-internet-modem-ethernet-kamera-kab-cat6-22-1

Belki benim kilerde 1000mbps değildir :)

Hızım 100mbps o yüzden çok önemli değil. Yassı kablo ne kadar sinyal bütünlüğü koruyor bilmiyorum

• https://www.youtube.com/watch?v=lhykoaDTmqg&feature=youtu.be
    https://www.youtube.com/watch?v=-L1eI4vECo4&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 16 Eylül 2021; 20:51:40 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • wa$abi kullanıcısına yanıt
    Ucuz kablo
    1 PVC si kağıt gibidir
    2 iç teller çok incedir
    3 teller arasında yalıtım yoktur
    4 PVC yo neredeyse elinle koparabilirsin
    5 PVC resmen tellere bol gelir
    6 çoğu kalın görünüp içi boştur sebeple

Özetle çabuk kırılır verimli değillerdir.

Kaliteli kablo metressi en az 2-3 TL arasındadır. Ömürlük olurlar. Metrajı 1-2 TL arasında ise pek hayır beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 17 Eylül 2021; 10:37:42 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynen. kablo ucu da önemli. Ethernet kablosunun ucunu cihazdaki porta yerleştirirken kolayca takılmıyorsa tık diye bir ses gelmiyorsa ucu bastırdıkça yuvaya girmiyorsa o kablo da kalitesizdir

Buna benzer bir kaç kablo aldım. Satıcılar farklıydı onu belirteyim ama kalitesinin değişeceğini sanmıyorum

Evime Bağlattığım fiber modemin yerini değiştirince hızım çok düştü. Ne yapmam lazım

• o kablo tamamen şans iyi çıkacağını sanmıyorum. özellikle uç kısımları çok kötü oluyor. cihaza zor girip zor çıkıyor tık tık ses yok :)

üstte @0ldskool ın verdiği linkteki gibi kablo almakta fayda var bence

• quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

o kablo tamamen şans iyi çıkacağını sanmıyorum. özellikle uç kısımları çok kötü oluyor. cihaza zor girip zor çıkıyor tık tık ses yok :)

üstte @0ldskool ın verdiği linkteki gibi kablo almakta fayda var bence

Metal uç çaktırırz o dert değilde. Ben 100mbp alıyorum

Fena gelmedi bana kalitesi

160 görüyor modem çünkü.

Modemden fiber cihaza cat 6 çektirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Ucuz kablo
    1 PVC si kağıt gibidir
    2 iç teller çok incedir
    3 teller arasında yalıtım yoktur
    4 PVC yo neredeyse elinle koparabilirsin
    5 PVC resmen tellere bol gelir
    6 çoğu kalın görünüp içi boştur sebeple

Özetle çabuk kırılır verimli değillerdir.

Kaliteli kablo metressi en az 2-3 TL arasındadır. Ömürlük olurlar. Metrajı 1-2 TL arasında ise pek hayır beklemeyin.

Aldığım en ucuzu 2tl idi indirimde o da. Kablo baya kalın ve kaliteli, uçları çok güzel yapılmıştı.

Dandik kablo da bakır olmuyor kesiyorsun aluminium çıkıyor demişti elektirçi.

Arkadaş kessin Jack arkasından anlar :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.