Şimdi Ara

Evi Boşaltmayan Kiracı Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gecen ay ev Aldim. Evin icinde kiraci bulunuyordu. evi alirsam 15 güne cikacagini belirtti. Bende 15 agustosa kadar evi bosalt diye soyledim. Bir ay zaman verdim. 3-5 gun sure istedi onu verdik ama surundurmeye basladi.

Ve evi bosaltmadi ve telefonu da acmiyor artik.

Kiraci suriyeli ve kira sozlesmesi de bulunmuyor.

En kolay yoldan ne yapmam gerekiyor. Evi bosaltinca ben tasinacagim ama boyle kaldim ortada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hukuki olarak eğer resmi yollarla kiralanmış olsaydı maksimum 30 gün süre verilirdi fakat bu arkadaş kira sözleşmesiz bu evde oturuyorsa direkt kolluk kuvvetlerine başvurun. ayrıca bu herifler nasıl kira sözleşmesiz oturabiliyorlar gerçekten kafayı yiyeceğim.

• agridagiefsanesi11 kullanıcısına yanıt

Kira sözleşmesi için kanunen yazılı şekil şartı aranmaz. Taraflar dilerse sözlü olarak da yapabilir. Olası bir uyuşmazlıkta ispat açısından sorun çıkar o kadar.

• Sözlü olarak adamı cıkartamadık, kolluk kuvvetlerine mi gideyim

• Kolluk bir şey yapmaz

• altmisbir61 kullanıcısına yanıt

başımıza benzer bir olay gelmişti,adresin bağlı bulunduğu kaymakamlığa gidip evinizde işgalci olarak oturulduğuyla ilgili bir dilekçe verin.görevliler gelip tutanak tutuyorlar ve işlemlere başlıyorlar.genelde kiracıyı sıkıştırıp 15 gün içinde boşaltacağına dair taahhür alıyorlar.çok kişinin bilmediği bu yöntem sayesinde büyük bir beladan kurtulmuştuk

• Gidip dilekçe vereyim o zaman kabul ederlerse

• diablosvelos D kullanıcısına yanıt

Bu yöntem haksız işgal yoluyla bir taşınmazda bulunan yani fuzuli şagil konumunda olan kişiler için uygulanır. Evde bulunan kişi eski kiracı olduğunu ispat ederse tahliye edilemez.

• evi satın aldığınızı ve evde kendinizin oturacağını noterden ibraz edin. çıkmazsa tahliye davası açarsınız. kendinizin oturacağını beyan etmeniz lazım ve hakimin de o eve gerçekten ihtiyacınız olduğuna karar vermesi lazım. böylece tahliye kararı çıkar.

• Hirsizin hic sucu yok bu ulkede ev sahibi suclu onu anladik...

• ev alırken evde kiracı olduğunu biliyordunuz sonuçta ve yasal süreçleri de göze alarak almış olmanız lazım. kiracıya çık deyip çıkarma devri biraz bitti. kiracının çok sorunlu bir kiracı olması lazım ki o da hemen olmuyor.

• altmisbir61 kullanıcısına yanıt

kiracılı ev almayacaksınız abicim bu kadar basit . insanlar da haklı maaşı 6 bin kira 7 bin . parkta mı yatsın adam ? illa barınacak. senin başına musallat olmazsa başkasına patlayacak.

• Taşınmazı edindikten sonraki bir ay içerisinde kiracıya evi boşaltması için yazılı olarak bildirimde bulunmanız gerekirdi. Süreniz geçmedi ise noterden ihtarname çekip durumu bildirin. Yoksa sözlü söyledim dinlemedi vs. gibi şeyler mahkemede dikkate alınmaz maalesef.

• 15 gun musade isteyip sureci uzatip 15 gun de telefona bakmasa 1 ay gecti,gecmis olsun. Onlara bu akli veren de ucuz isci olarak calistiran vatandasimizdan baskasi degildir tahminimce. Uzucu. Kiracili ev alirken keske bu durumlari arastirsaydiniz. Biz de bir akrabamiza ev almasinda yardimci olduk gecenlerde,satmak istiyorsan kiracini evden cikar deyip tazminatini odetip sonrasinda aldik evi. Bence en dogru yol budur. 3 taraf da magdur olmadan halledebildik konuyu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.