Şimdi Ara

Evga Titan Z Hydro Copper Sıvı Sogutma Denemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Evga Titan Hydro Copper Ekran Kartım vardı.Sogutması Olmadıgı icin kullanamıyordum.

Sıvı Sogutmanın S sinden anlamayan biri olarak Veysi kardesimin ve Biraderin katkıları ile iyi kotu gozu karartıp bir deneme yaptık.

280mm Corsair H110İ GTX Radyatörü

Alphacool NexXxoS XP³ Light Cpu Blok (AM4 kitini kendim yaptım intel kiti de mevcuttur)

Bykski B-CT50-MBK-150 150mm rezervuar

Bykski 15w 450 L/H dc12v Pompa Hız kontrollü

2x140mm Corsair Sp140 Fan (Fanlardan biri arada tıkırtı yapıyor) ikisi

3 adet sıkmalı hortum rakoru

4 adet geçmeli hortum rakoru

1 Adet geçmeli döner dirsek

Veysi Kardesimden bunları aldım.Sagolsun her turlu montajda da kahrımızı cekti.

Sonra Sanayiden Saf Su Aldım.1LT si 7.5TL yaklasık 600ML sini kullandık.

Aslında Garanti icin radyatoru ileri cekmistik fakat Veysi nin verdigi borular kısa kalıyordu.1M si 20TL den 1.5M 30TL ye hortum aldım.Fakat ici aynı olsa da dısı daha kalın oldugu icin hortum ve rekorlar uymadıgı icin Radyatoru geri cektik.Eldeki hortumları kullandık.

6 tane de conta aldık yakısıklı adı Oring deniyor 1TL den 6TL de ona verdik.

Kafasında olanlar icin az cok bir fikir ve fiyat tahmini olussun.

Seti 1100TL ye aldım.20TL de kabaca harcadım.Hortumu ise bosa almıs oldum.

Aslında teknik becerisi ve bilgisi olanlar bu isi cok daha uyguna halledebilir diye dusunuyorum.Amiane tabirle satılan urunler biraz Sosyete isi oluyor.D5 EKWB Pompa diyor mesela sadece Pompa ya 2000TL istiyor firma mesela, Rezervuar vs bakıyorsunuz Thermaltake,Corsair DIY hazır yap Sıvı Sogutma 6000TL-9000TL falan yazılmıs.halbuki bu isten anlayan meraklı olan daha uyguna yapabilir diye dusunuyorum.Mesela TB de Dark 120/240/360 Radyator 300-550 arası idi gecen baktıgımda bilmiyorum arastırmak lazım belki dalgıc pompası vs olabilir.

Amacım sadece Ekran kartını calıstırabilmek oldugu icin sadece ona denedik.1 saat Furmark da 56C leri gordum.Bosta 25-27C lerde calısıyor.GPU 1 genel olarak GPU 2 den 5C daha sıcak calısıyor.

Kasa TT V51 Onde Fan yok Anakartta fan girisi kalmadı coklayıcı vs de kullanmak istemedim.

Asus Z270G Gaming, İ7 7700K,16GB Ram var.Seasonic X Series 750W Gold PSU var.

Arkada Egzoz TT 120MM fan var.

Oyle bir deneme yaptık.Sonucta Ekran Kartını Calıstırabildik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso -- 10 Aralık 2021; 0:36:40 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.