Şimdi Ara

Evga GTX 1080 FTW2 icx - mini inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ürünü yurt dışından aldım. Bir akrabam, bir başka akrabımı ziyarete gittiği için, amazon'dan alıp direk o akrabamın adresine yönlendirdim. Gelirken yanında getirdi. Dolayısı ile bir vergi ödemedim.

Eski ve yeniyi bir arada gösterirsek;

1080 - 980ti

980ti ye göre biraz daha enli ve kaslı bir kart. icx adı verilen yeni bir soğutma teknolojisi kullanılmış.

Aşağıdan göz atabilirsiniz;
    http://www.evga.com/articles/01084/evga-icx/

Çok fazla detaya girmeyeceğim, pek oyun oynamıyorum bu ara.

Bir kere sessiz. Fanları sıcaklığın 5 üstü olacak şekilde ayarlıyorum. Yani; 20C'de %25 - 80C'de %85 çalışacak şekilde.

Henüz 70C'yi görmedi. Genelde 60-65C arası çalışıyor yükte iken. Boşta iken 28-30C'ye düşüyor.

Ledleri kontrol edilebiliyor, bunun için EVGA Precision X 6.1.3 sürümünü kurmanız gerekiyor. Ledleri bir kez ayarladıktan sonra, kartı söküp taksanızda ayarlarınız gitmiyor.

Dilerseniz benim gibi renk geçiş efektine, isterseniz sıcaklığa göre ayarlayabiliyorunuz.

Ayrıca GPU - RAM - GÜÇ bölümü olan 2. bir led bölgesi var. Burayıda yine sıcaklığa göre ayarlayabiliyorsunuz. Resimlerden göreceğiniz üzere G P M olarak görünen bölge

Soğutma ve sessizlik gayet iyi.

Evga yazılımı üzerinden, kart üzerindeki sensörler yardımı ile anlık sıcaklık değerlerini görmenizde mümkün

Gelelim performansa, dediğim gibi çok oyun oynamadım. 3Dmark testini paylaşayım. Unigine testlerinide ekleyeceğim fırsat olursa

Kart zaten kendi değerleri ile 2000Mhz'i geçebiliyor. Fakat ben yine de GPU için +50 ve bellekler için +300 vererek testledim

Sayfasına göre çift bios var ama açıkçası ben bir bios anahtarı göremedim, zaten geldiği gibi taktım. Çok bakmadım sağına soluna.

Tam olarak kaça geldi bilemiyorum, çünkü başka ürünlerde almıştım. Ama size aldıklarımı ve toplam fiyatı vereyim, oradan çıkar sanırım;

NZXT Kraken x62 Sıvı soğutma
    Toshiba P300 3TB Mekanik disk
    Evga GTX 1080 FTW 2 icx
    Noctua NT-H1 Thermal Macun
    10 adet sata kablosu
    1 adet PCIex uzatma kablosu

Tüm bunlara toplam 3568 TL vermişim.

Toshiba disk gerçekten çok iyi, tavsiye edilir. 190 MB'ı görüyor testlerde

NOT : Bu gün EVGA'nın resmi sitesinde yeni bir bios yayınlanmış, henüz denemedim. Yazdığına göre bellek hızları artırılıyor.

Az da olsa bazı kartlarda stabilite sorununa yol açabiliyormuş

Optional BIOS updates are now available for the EVGA GeForce GTX 1080 FTW2 and SC2 that enables 11GHz memory speed, this update is OPTIONAL and gives improved performance in 3D applications.

NOTE: A small number of cards may not be stable at this new performance mode, please see below for installation instructions.

https://forums.evga.com/EVGA-GeForce-GTX-1080-FTW2-and-SC2-OPTIONAL-11GHz-BIOS-Update-Available-Now-m2652350.aspx

Bios güncellemesini yaptım; bakalım bir çakılma yaşayacak mıyız...

->

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 21 Nisan 2017; 14:35:46 >

• hocam kartı boşver bence direk cpu soğutucuyu incele
  • Gayet güzel :)

CAM yazılımı üzerinden soğutucunun fan, pompa ve ışıklandırmasını ayarlayabiliyorsunuz.

Eğer NZXT bir ürün kullanıyorsanız; yazılımı, kayıt olmadan tüm özellikleri ile sınırsız kullanabiliyorsunuz.
    https://camwebapp.com/

Sisteminize ilgili her tür bilgiyi görebilir, NZXT ürünleri ile ilgili ayarları yapabilir ve hatta GPU'yu OC yapabilir, oyunlarda OSD bilgilerini görebilirsiniz.

Şöyle bir incelmesi var;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 21 Nisan 2017; 14:46:0 >

• SELAM KARDES BENDE AMAZON COM DAN BİLGİSAYAR TOPLADIM 5238 DOLAR EDİYOR ÜRÜNLER TÜRKİYE GELİŞLERİ AÇİK HERHANGİBİ BİR BASKA VERGİ ÖDERMİYİM BU KONUDA BİLGİN VARMİ
  • Amazon hesaplamış ve size toplam fiyatı (vergi dahil) göstermiştir.

Eğer devlet o vergileri amazon'dan talep etmezse, büyük ihtimal o vergi 1-2 ay içinde amazon tarafından kartınıza geri yatırılır.
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güzel kart, kasa da şakır şakır yanıyor :)

Bu RGB'li kraken serisi çok hoş ben de severim.

@HEΛVEN
    Normalde gümrük alışveriş sınırı 1.500 Euro limitli. Onun üzerine gümrük sizden farklı şeyler istiyor. Bunu bir araştırın sonra sıkıntı çıkmasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.