Şimdi Ara

Evden WEB Host Kurulumu [Yardım]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi evden web host kurmak istiyorum. Lafı uzatmadan bilgisayar özellikleri ve internet hattımın hızına geçeyim.

Bilgisayar Özellikleri ;

500GB 7200rpm HDD
    8GB 1333mhz RAM
    1GB ATI RADEON HD 4850 EKRAN KARTI
    İntel i3 İşlemci

İnternet Hattı ;
    Fiber hat

Download : 20mbit
    Upload : 5mbit

Sorularıma gelecek olursam ;
    1-)Hangi yazılımları kullanmam gerekir ?
    2-)Hangi işletim sistemi ? (Windows , Linux)
    3-)Ek olarak neyi nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim.

Not : Evden Host Kurulmaz, Verim Alamassın vs. gibi boş yorumlar yazmayın ne yapmam gerektiğini anlatın. Heves ettim işte denemelik kuruyorum 1 hafta deneyeceğim.Zaten çok professional olmasına gerek yok 4-5 arkadaşım kuracağım siteye girsin yeter.

Şimdiden Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: nexus38

Merhaba ,

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi evden web host kurmak istiyorum. Lafı uzatmadan bilgisayar özellikleri ve internet hattımın hızına geçeyim.

Bilgisayar Özellikleri ;

500GB 7200rpm HDD
    8GB 1333mhz RAM
    İntel i3 İşlemci

İnternet Hattı ;
    Fiber hat

Not : Evden Host Kurulmaz, Verim Alamassın vs. gibi boş yorumlar yazmayın ne yapmam gerektiğini anlatın. Heves ettim işte denemelik kuruyorum 1 hafta deneyeceğim.Zaten çok professional olmasına gerek yok 4-5 arkadaşım kuracağım siteye girsin yeter.

Şimdiden Teşekkürler.

Host derken Bir Web Sunucusumu Düşünüyorsun yoksa Oyun sunucusumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Romansanta

quote:

Merhaba ,

Bilgisayar Özellikleri ;

500GB 7200rpm HDD
    8GB 1333mhz RAM
    İntel i3 İşlemci

İnternet Hattı ;
    Fiber hat

Şimdiden Teşekkürler.

Host derken Bir Web Sunucusumu Düşünüyorsun yoksa Oyun sunucusumu?

Web Sunucusu yani site için
    Oyun için kendi sunucum var.

• UP
  • quote:

UP

Şimdi sen sadece 3-4 arkadaşım dediğin için küçük çaplı birşeyler söyleyeyim

1-) Yazılımlar sana bağlı Şöyle ki Ne İstediğine Bağlı Bir Nevi Normal PC gibi düşün eğer MP3 Player oLarak Winamp Kullaniyorsanız Başka bir 3. Parti Program kurmanız gerekmez. veya MP3 dinlemiorsaniz Winamp'a da gerek duymazsınız..

2-) Eğer ASP ASP.NET gibi bir yazılım dili ile Web Sitesi yayını yapıcaksanız WIN Server Kurmanız Gerekir 2000 - 2003 - 2008 o sizin bütçenize göre değişir.. Yok Bunlarla alakası yok derseniz Linux'un kendinize uygun Debian, Ubantu, Centos sürümlerinden birisini kurabilirsiniz..

3-) Neyi nasıl yapacağınızı burada tek tek anlatmak için yeterli vaktim yok size ama GLOBAL bir Network'e Diğer bir Değişle İNTERNETE açılmak istiyorsaniz Modeminizin NAT ayarlarından 80 Portunu sizin PC'nize yonlendirmeniz gerekiyor Bununla baslayarak deneme yanılma araştırma yöntemi ile devam edebilirsiniz..

Tavsiyem eğer imkanınız var ise bu işlemleri yaparken yanınızda muhakak bir başka PC veya NOTBOOK , NOTEBOOK Bulundurmanızdır PC kullanamamanız LAN / WAN ayarlarını yapamamanız durumunda internete erişebilmeniz için..

Network'e açıldıktan sonra Apache veya Türevi bir WEB Server (Program) Sonra Yazılım Dilinize Göre PHP/Python Vs. Kurulum veya Konfigürasyonları Gerekirse SQL (Mysql, PostreSQL, SQLite ) vs Kurulum Konfigurasyonu
    Sonra NameServer yonlendirmeleri falan.. Uzun bir yolunuz var ve İngilizce Seviyeniz Düşük ise Bu Yolculuk bayağı yorucak sizi..

• quote:

Merhaba ,

Bilgisayar Özellikleri ;

500GB 7200rpm HDD
    8GB 1333mhz RAM
    İntel i3 İşlemci

İnternet Hattı ;
    Fiber hat

Şimdiden Teşekkürler.

Merhaba;

En kolay yöntem ile bu konuda size bilgi vermek isterim. Öncelikle, internet üzerinden Linux CentOS sistemi yüklemek için gerekli pathları indiriniz. Ardındansa, Linux Server kurulumu yapınız. Linux server yüklediğinizde web host etmek için gerekli bileşenler yüklenmiş olacaktır. Ardındansa, Plesk veya cPanel aktivasyonu yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi de yaptığınızda web sitenizi açabilirsiniz.

Tam manasıyla çalışır mı diye denemedim fakat VDS kurulumu yaparken bu yolu izlemekteyiz.

Bilginize...

• Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba hocam, şöyle bir anlatımım mevcut.

www.ugureren.com/evdeki-interneti-kullanarak-web-sitesi-host-etmek/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugureren90 -- 18 Mart 2019; 17:17:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.