Şimdi Ara

Evde sizce ne bakılabilir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Büyuk ugraslarim sonucu evde hayvan bakmaya ikna ettim ailemi.Ancak uygun hayvan bulamadim bi türlu.Kopek icin evimiz kucuk,kediye alerjim var,hamsteri annem istemiyor
    .Guinea pig üzerinde yogunlastim evdede kücuk cocuk var hem o acidan uygun ama tuvalet konusu biraz beni sıktı.Herhangk bir yerde pat diye tuvaletini yapabiliyomus.Bu konu hakkinda egitebilirmiyim ? Ha bide sultan papagani ve guinea pig arasindan hangisinin bakimi daha zordur bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Guinea pig bakmadım hiç ama, Sultan Papağanı bakımında bir zorluk yok. Keyifle zaman geçirirsiniz
  • Kokopelli kullanıcısına yanıt
    2 haftadir baktigim dunyalar guzeli bi sultan papaganim var yinede tesekkurler :)

• Akvaryumda kurabilirsin

• Guinea pig ilk defa senden duydum baya tatlıymış :D Tavsiyem evcil hayvan olarak en iyi iki seçenek (bana göre) : Kuş ve kedidir. Nedenleri :
    - Kuş ve Kedi aşırı zor bakımı olan hayvanlar değil.Köpek gibi sürekli ilgilenip dışarı çıkarmasanda olur.Kendi halinde yaşarlar.
    - Aşırı masraflı hayvanlar değil.Tabi kedi beslemek daha pahalı oluyor.
    - Akvaryum gibi çok fazla işi çıkmıyor ve hasta olduğunda falan müdahale etmek daha kolay.Oysa ki balık hasta olunca bakımı daha zor oluyor.
    - Kuşları alıştırırsan konuşturabilirsin.
    Dezavantajları :
    - Kuşların ne zaman nereye yapacağı belli olmuyor.Dışarı salarsan olmadık yerlere pisleyebilir.
    - Kuşların sabahları gürültüsü fazla oluyor.
    - Kuşlar tek yaşamakta zorluk çekiyor.
    - Kediler köpekler kadar samimi olmuyor.Onlarda sahibine bağlı oluyorlar ama biraz daha kafasına göre takılıyorlar.
  • Hocam yukardada yazmistim girmediniz sanirim.

Bi adet sultan papagani sahiplendim yaklasik 2 aydir bizimle,dediklerinizin aksine sabahlari otmuyor ,pisleyecegi zaman vucudunu yere yakinlastiriyor tuylerini kabartiyor ve yarim adim geri gidiyor bende anlayip istedigi yere yaptiriyorum.Üstüne beni o kadar seviyoki ortamda beni bulamayinca evi birbirine katiyor.Odadan ciktigimi gorurse kosup omzuma yerlesir evin icinde oyle gezeriz Kac kere omzumda unutup cani kapiyi kapatmaya gittim ucmaya yeltenmedi bile. O üstumdeyken uyurum ben uyanana kadar inmez üstumden kucagima veya omzuma gelip ya kafasini elimin altina sokar sevmem icin sevmessem yavas yavas dokunuf yada omzumdayken kafasini boynuma sokar ordan sevdirir yani herkese tavsiye ederim bi hayvandan cok arkadas gibiler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: joklamme

Hocam yukardada yazmistim girmediniz sanirim.

Bi adet sultan papagani sahiplendim yaklasik 2 aydir bizimle,dediklerinizin aksine sabahlari otmuyor ,pisleyecegi zaman vucudunu yere yakinlastiriyor tuylerini kabartiyor ve yarim adim geri gidiyor bende anlayip istedigi yere yaptiriyorum.Üstüne beni o kadar seviyoki ortamda beni bulamayinca evi birbirine katiyor.Odadan ciktigimi gorurse kosup omzuma yerlesir evin icinde oyle gezeriz Kac kere omzumda unutup cani kapiyi kapatmaya gittim ucmaya yeltenmedi bile. O üstumdeyken uyurum ben uyanana kadar inmez üstumden kucagima veya omzuma gelip ya kafasini elimin altina sokar sevmem icin sevmessem yavas yavas dokunuf yada omzumdayken kafasini boynuma sokar ordan sevdirir yani herkese tavsiye ederim bi hayvandan cok arkadas gibiler :)

ben bir tane daha alacaksınız sandım pardon :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.