Şimdi Ara

Evde oturarak değişim beklemek. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
14
Favori
37.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
336 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mal İnsan kullanıcısına yanıt
    Bak şöyle düşün; başka bir insan olsan kendinle tanışmak veya konuşmak ister miydin? Soğuk, asosyal olduğunu varsayalım. (Ki günümüz gençlerinin bir çoğu böyledir.) Soğuksun, belki çok iyi birisin, belki neşeli. Ama kendini ifade etmedikçe seni dışarıdan gören insanlar içindeki cevheri bilemezler. Yapıcı olman gerek. Sosyal medyadan biraz uzaklaşıp dışarı çıkman gerek. Kendine hobi edinerek insanlarla bir araya gelebilirsin. Ben kendime mesela kitap seçtim. Sayesinde belki hiç göremeyeceğim insanlarla tanıştım, sohbet etme fırsatı yakaladım.
  • Voice Of The Soul kullanıcısına yanıt
    Evet değil belki, ama yukarıda bahsettim okul konusunu. Ailemin sağlık problemleri olduğu için kafam karışık açıkçası.
  • senin elin ne iş tutar kardeş?
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Daha önce babamın yanında ayak işlerine koşturmuştum hep. Sonra askere gittim, geldiğimden beri de işsizim. Velhasıl, bir meslek erbabı değilim.
  • Pejuhide kullanıcısına yanıt
    Yaş kaç? nereye kadar okudun?

Babanın networkünü kullanabilirsin, seni bir ustanın yanına aldıramıyor mu?

Nelerde çok para var?

Araç tamirinde, kombi ve beyaz eşya tamirinde. Aslında bir çok alan var ama onu düşünmeyi de sana bırakıyorum.

iş bulmak derken ileride ev geçindireceksin, en iyisi ileride kendi işini kurabileceğin bir sektörde çalışmaktır.

Yapacağın işte çok çabalayıp ilerlersen senin için iyi olur. Öbür türlü a101'de de işe başlar yıllarca sabah 9 akşam 9 çalışırsın ama bir yere varamazsın.

Tavsiyem budur.
    Babam iş yerini kapatırken beraberinde çok kapıyı kapattı. O çevreyi kullanmam pek mümkün değil maalesef hocam.
    Düşünüyorum, lakin hiç birinde tecrübem olmadığı için fikir sahibi değilim. Sanayide bu yaşta adama pek sıcak bakmıyorlar.
    Yaşım 24, lise bitmek üzere açıktan.
    İş bulma konusunda kesinlikle sizin gibi düşünüyorum. Bu yüzden yukarıda muavinlik tavsiyesinde bulundu bir arkadaşımız, sıcak bakmadım maalesef. A101'de çalıştım bir süre, gerçekten çok pasif iş. Pasif iş modeli istiyor olsam, silahsız güvenlik olurdum. İstihdam da pekala mümkün büyük şehirde.
    Teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız ve fikirleriniz için.
  • Üzülme, 27.5 yaşımdayım, halen üni okuyorum. 28 olduğumda bitecek ama yine de işim olmayacak. Ailem sağ olsun prim günlerimi saydırıyor be dostum. Biraz da zenginiz, geçinip gidiyorum öylece. Ha mesela evlenebilir miyim? Asla. O biraz üzüyor ama onun dışında monoton bir hayat yaşamaya devam edeceğim maalesef. Gidişat bu.

• Oturarak başarıya ulaşan tek şey tavuktur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tam Bir Şizofren T kullanıcısına yanıt
    En azından şanslı olduğunuz bir konu var, maddi sorununuz yok. Buna sevindim. O halde mevcut durumu değiştirmek sizin elinizde. Ailenizin desteği ile küçükten başlayıp bir dükkan açarak başında durabilirsiniz. Hem mezun olduktan sonra iş bulamama konusunda bu denli emin konuşmanız enteresan. Bulabilirsiniz belki, umutsuz olursanız baştan kaybettiniz zaten.
  • part kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, biraz geç farkına vardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pejuhide

En azından şanslı olduğunuz bir konu var, maddi sorununuz yok. Buna sevindim. O halde mevcut durumu değiştirmek sizin elinizde. Ailenizin desteği ile küçükten başlayıp bir dükkan açarak başında durabilirsiniz. Hem mezun olduktan sonra iş bulamama konusunda bu denli emin konuşmanız enteresan. Bulabilirsiniz belki, umutsuz olursanız baştan kaybettiniz zaten.
    Hem de zamanında ilk 10k ile girdiğim mühendislik bitiyor. Ona rağmen. :)

Ruh hastasıyım, çalışamam. Buradakiler bana böyle diyor, ben de keyif, sefa ve tembellikle hayatımı böyle tamamlamaya ve buna inanmaya karar verdim. Ki gerçekten sıkıntılarım var. Askerlik falan da muaf olacak. Temiz.

• Tam Bir Şizofren T kullanıcısına yanıt
    Profesyonel destek alabilirsiniz. İnsanız sonuçta, iki şeyi aynı anda düşünmeye çalışınca hata veren beynimiz en gelişmiş organımız. İlkel makine gibiyiz, arıza vermemiz olağan. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pejuhide

Profesyonel destek alabilirsiniz. İnsanız sonuçta, iki şeyi aynı anda düşünmeye çalışınca hata veren beynimiz en gelişmiş organımız. İlkel makine gibiyiz, arıza vermemiz olağan. Geçmiş olsun.
    Tedavi görüyorum, psikiyatristim de muhtemelen çalışmama onay vermez. :) Çünkü ruh hastasıyım, istediğim gibi yaşamaya hakkım var. Ailem istediklerimi yapacak, hemi de ölene kadar. Annem babam öldükten sonra yüklü miras kalacak, ondan sonra da bakıcı tutarız. :) Yine istediklerimi yapmaya devam ederim. Hayatımda asla çalışmayacağım, çünkü ben ruh hastasıyım, yapmamam, tembellik, keyif ve sefa ile yaşamam daha önemli.

Neyse, çalışmak istemiyorum zaten. İyi ki varlıklı bir ailem var. Çalışmak çok kötü bir şey, insana zarar veriyor, acı çektiriyor. Diyeceklerim bu kadar.

• Pejuhide kullanıcısına yanıt
    Elin yüzün düzgünse kuaför olabilirsin. Severek yapacağın bir meslek olmalı, iletişimin iyi olmalı, gerisine bir şey diyemeyeceğim.

Aslında kimse başkasının yanında kolay kolay severek çalışmaz bu da ince bir detay.
  • Bence üniversiteye vs girme bu yaştan sonra. Onun yerine önüne ne iş gelirse yapmaya bak. Bu saatten sonra senin durumundaki biri için en mantıklı iş ufak ufak sermaye biriktirip ticaret vs gibi işler yapmak olur. Fakat bunun için iş beğenmemezlik yapmaman lazım. Çünkü ne iş olursa olsun evde oturmandan daha iyidir.
  • Bence hiçbir şeyi takma ve geçici bir işte çalış para biriktir biraz. Sonra bir pasaport al, vur kendini yollara gez dünyayı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Düzgün aslında. Aynen öyle, seveceğim bir işi deneyim yöntemi ile bulacağım sanırım. Teşekkürler.

Haklısınız, ama ben bunu zihniyet meselesine bağlıyorum.
  • En kısa yol: almanca öğren, almanya'ya git; orada evlen ve yaşa.

• İş beğenmemezlik yapmıyorum. Zaten bir işe başladığımda birkaç ay toparladıktan sonra bir şeyler üretmeye çalışacağım evde. Ofis / ev aksesuarları gibi. Bakalım. Okuyacak olursam sadece yazılım mühendisliğine sıcak bakıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.