Şimdi Ara

Evde Dumbell ile Çalışma programı [Vücut Yapalım] -Karın Egzersizleri Eklendi 2.sayfa- (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
7
Favori
148.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: painkill

hepsiburada.com'da delta vinyl dambıllar var. taşımaya/aramaya üşenenler ve ucuz bişi arayanlar baksın bence. 3kgx2 tanesini 7 liraya aldım. +3 lira da kargo parası....

Ben geçen aldım 5kgx2 plastik kargo bedelyile 15 e falan denk geldi. Ama plastik aldığıma pişman oldm. Döküm istiyorum. Senin bahsettiğin döküm mü plastik mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Runaway. -- 11 Eylül 2011; 12:05:25 >
  • plastik. seninkinin 3kg ve mor olani bendeki yani.
  • Boyum yaklasık olarak 1.79 kilom 66 Arkadaslar sınav calısıyordum bi kac ay hemen hemen hergün sınav cekiyordum gögüs kasım var fakat zayıflıgımdan dolayı ortaya cıkmıyor bide bileklerim kollarım ince 5 kg lik dumbel alıp gösterdiğiniz sekilde calısmak istiyorum kac ayda etkisini görürüm acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: jemholiee

Boyum yaklasık olarak 1.79 kilom 66 Arkadaslar sınav calısıyordum bi kac ay hemen hemen hergün sınav cekiyordum gögüs kasım var fakat zayıflıgımdan dolayı ortaya cıkmıyor bide bileklerim kollarım ince 5 kg lik dumbel alıp gösterdiğiniz sekilde calısmak istiyorum kac ayda etkisini görürüm acaba

gögüs için özellikle üst gögüs şınavını öneririm.ayaklarını bir koltuga yada sedir gibi birşeye koy.ellerin yerde şınav pozisyonu al ve çekebildigin kadar çek.ama yere degecek kadar yaklaş ve kalktıgında da kollar düz olana kadar devam et,gerilimi iyi hisset.barfiks te çalış.özellikle geniş tutuş.Bu senin çatını genişletir.Ayrıca mekik de çek.ama abartmadan.günde 3-4 set halinde 100 tane çeksen yeter.önemli olan hareketi hedef kas grubunda hissetmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

quote:

Orijinalden alıntı: jemholiee

Boyum yaklasık olarak 1.79 kilom 66 Arkadaslar sınav calısıyordum bi kac ay hemen hemen hergün sınav cekiyordum gögüs kasım var fakat zayıflıgımdan dolayı ortaya cıkmıyor bide bileklerim kollarım ince 5 kg lik dumbel alıp gösterdiğiniz sekilde calısmak istiyorum kac ayda etkisini görürüm acaba

gögüs için özellikle üst gögüs şınavını öneririm.ayaklarını bir koltuga yada sedir gibi birşeye koy.ellerin yerde şınav pozisyonu al ve çekebildigin kadar çek.ama yere degecek kadar yaklaş ve kalktıgında da kollar düz olana kadar devam et,gerilimi iyi hisset.barfiks te çalış.özellikle geniş tutuş.Bu senin çatını genişletir.Ayrıca mekik de çek.ama abartmadan.günde 3-4 set halinde 100 tane çeksen yeter.önemli olan hareketi hedef kas grubunda hissetmen.

Dumbelde peki bileklerim cok ince kollarım yararını görebilicekmiyim genislermi cevabın için sağol bu arada

• bileklerin için önkol hareketlerini öneririm.internette araştırırsan çok örnegi var.bu dedigim hareketler dumbellarla çok rahat yapılır.zaten agırlı çalışırken önkollar ve bilekleri kullandıgından zamanla gelişirler.şınavda da bilekler güçlenir.direnci artar.
  • slm arkadaşlar size şöle bir sorum var ben evde kendi imkanlarımla spor yaptım işte şınav mekik dambıl falan 10 kilo aldım sporla beraber az da kas kütlesi oldu benim sorunum şuu kilo aldım almasına ama afedersiniz kıçım az büyüdü yani götüm kadın kıçı gibi oldu nasıl egzersiz yapsam küçülür az etlii
    sanmayın beni çok kilolu öle değilim
    boy 1.80 kilo 72 zayıfım bile ama işte yardımlarınızı bekliyomm
  • Şu sıralar küflenmiş dambılımı temizledikten sonra çalışmaya başladım.2 buçukar ağırlıkları var formdan düştüğüm için onları çıkardığmda 4 kg oluyo ısınmak için bir hafta 4 kg çalışıcağım.ağırlıkları taktıktan sonra 9 kg oluyor...Ayrıca dikkat ettim yaptığım birçok dabıl hareketi burada verilenlerle örtüşüyor oysaki bi yerden görmedim bu hareketleri..
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyin1

slm arkadaşlar size şöle bir sorum var ben evde kendi imkanlarımla spor yaptım işte şınav mekik dambıl falan 10 kilo aldım sporla beraber az da kas kütlesi oldu benim sorunum şuu kilo aldım almasına ama afedersiniz kıçım az büyüdü yani götüm kadın kıçı gibi oldu nasıl egzersiz yapsam küçülür az etlii
    sanmayın beni çok kilolu öle değilim
    boy 1.80 kilo 72 zayıfım bile ama işte yardımlarınızı bekliyomm

Günde 45 dk koşu yap.Düşük tempolu.Ayrıca twist hareketini bolca yap.Yaşın 20 üzeri ise deadlift,squat ve dumbell lunge hareketleri kalçanı toplar ve estetik hale getirir.Ama beslenme önemli.Hamur işlerinden mümkün oldugunca uzak dur.Abur cuburu da azaltırsan çok iyi olur.Bunların yerine bol bol meyve ve sebze ye.

• soru 1:http://www.hepsiburada.com/delta-multi-fonksiyonel-deluxe-kapi-bari-mekik-sinav-cekme-aleti-ds-1325/productDetails.aspx?categoryid=369742&productid=spordelta787 40
    http://www.hepsiburada.com/delta-20-kg.-krom-dambil-canta-seti-ds-122/productDetails.aspx?categoryid=387329&productid=spordelta838 80

bu ikisi başlangıçta yeterli midir?

soru 2: 2x10 ne demektir? bütün hareketleri 10ar defa yapıp, sonra tekrar 10ar defamıdır? yoksa aynı hareketi 10 defa yapıp, kısa dinlenip, bi 10 daha yaparak, diğer harekete geçmemidir?

soru 3: 16 yaşıma geldim sayılır, bu program bana iyi midir?

soru 4:
    sakatlanma riski nedir?

soru 5: 7-15 arası okuldayım. buna göre bi uyku ve beslenme düzeni önerisi yapabilir misiniz. kilo da almak istiyorum biraz.

• Ben yaklasık 15 sene once falan gıtmıstım acaba su sıralar Bursa da Aylık salon fıyatları ne kadar bılen var mı?
  • İlk sayfadaki dumbell hareketlerinden kaçar tane yapmamız gerekiyor; bilen birisi küçük bir program hazırlasa olmaz mı? Başlık gerçi ölmüş gibi
  • up
  • arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var öncelikle pc başında cok fazla zaman geçirmem yüzünden kilo sorunum var biraz 96 kiloyum ve spor salonuna yazılarak bu kilolari vermek istiyorum şimdi kaç ay düzenli olarak spor salonunda egzersiz yaparsam dumbell kaldırma işlemine başlayabilirim? Yani öncelikle kollarımı alıştırmak istiyorum dediğim gibi hareketsiz oldugum için bunun bir alıştırma süreci olmalı ve yaza kadar biraz vücut yapmak ve kilolarımı vermek istiyorum (tabi mümkünse) kafayi yiyecem artık moralim bozuluyor bir yardım ederseniz sevinirim
  • hamlaşmış, amacı şimdilik kas değilde sadece kolları güçlendirmek olan birisi kaç kilo ile başlamalı acaba? 3 yeterli midir ki?
  • merhaba arkadaşlar,

6 kg'lık tek dambılım var. 1'er gün arayla triceps için 3 set 8 tekrar olmak üzere dumbbell french yapıyorum. fakat pek yanma hissedemiyorum. triceps için dambıl ile yapılabilecek daha etkili bir hareket var mı önerebileceğiniz?
  • Yanma hissetmemenin nedeni iyi ısınmaman olabilir.ilk önce genel bir ısınma yap.5 dk lık koşu olabilir yada mekik çekebilirsin.Eger üstündeki elbiseleri çıkartmayı isteyecek hale gelmişsen iyi ısınmışsındır.Isınma yaparken üstündekilerin kalın olmasına dikkat et.Çabuk ısınırsın.Çalışırken de çok ince şeyler giyme.Bu vücudunun kolayca sogumasına neden olur.Genel ısınma yaptıktan sonra çalışacagın bölgede ilk setini hafif ama yüksek tekrarla yap.Mesela Dumbell french ile başlıyorsan 4 kg kullan ama tekrar sayın 20 olsun.O bölgeyi ancak yüksek tekrarlı iyi ısıtırsın.ısınmanın manası o bölgede kanı toplamak anlamına geliyor aynı zamanda.Ardından normal çalıştıgın agırlıklarla 4x12 şeklinde çalış.Tricepsler de yüksek tekrarları seven kaslar.Düşük tekrarlar çok da etkilemiyor.elinden geldigince 8 tekrarın altına düşme.

Dumbell french ten başka dumbell lying triceps extension,seated dumbell triceps extension,overhead dumbell triceps extension gibi hareketler yapabilirsin.Hepsi de tricepste ayrı ayrı noktaları çalıştırırlar.Ayrıca triceps çalışmalarında yapabilirsen triceps bench dips hareketini mutlaka yap.Kalın bir arka kolun sırrı bu harekettedir.Kickback hareketini de iki antrenmandan birinde yapmanı öneririm.Üst tricepsleri mükemmel hale getirir.Tricepsleri bicepslerle aynı gün çalışırsan harika verim alırsın.Çünkü iki kas grubu antagonist çalışır.Yani biri kasılırken biri gevşer.Böylece her ikisi de birbirinden etkilenir.Böylece daha iyi kan toplanır,bu da daha iyi oksijen,protein,karbonhidrat taşınması ve de performans artışı anlamına geliyor.Bu şekilde çalışanların kollarının daha iri ve parçalı göründüğünü söyleyebilirim.Kafana takılan birşey olursa lütfen sor,herzaman yardımcı olmaya hazırım dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksemseddin

Yanma hissetmemenin nedeni iyi ısınmaman olabilir.ilk önce genel bir ısınma yap.5 dk lık koşu olabilir yada mekik çekebilirsin.Eger üstündeki elbiseleri çıkartmayı isteyecek hale gelmişsen iyi ısınmışsındır.Isınma yaparken üstündekilerin kalın olmasına dikkat et.Çabuk ısınırsın.Çalışırken de çok ince şeyler giyme.Bu vücudunun kolayca sogumasına neden olur.Genel ısınma yaptıktan sonra çalışacagın bölgede ilk setini hafif ama yüksek tekrarla yap.Mesela Dumbell french ile başlıyorsan 4 kg kullan ama tekrar sayın 20 olsun.O bölgeyi ancak yüksek tekrarlı iyi ısıtırsın.ısınmanın manası o bölgede kanı toplamak anlamına geliyor aynı zamanda.Ardından normal çalıştıgın agırlıklarla 4x12 şeklinde çalış.Tricepsler de yüksek tekrarları seven kaslar.Düşük tekrarlar çok da etkilemiyor.elinden geldigince 8 tekrarın altına düşme.

Dumbell french ten başka dumbell lying triceps extension,seated dumbell triceps extension,overhead dumbell triceps extension gibi hareketler yapabilirsin.Hepsi de tricepste ayrı ayrı noktaları çalıştırırlar.Ayrıca triceps çalışmalarında yapabilirsen triceps bench dips hareketini mutlaka yap.Kalın bir arka kolun sırrı bu harekettedir.Kickback hareketini de iki antrenmandan birinde yapmanı öneririm.Üst tricepsleri mükemmel hale getirir.Tricepsleri bicepslerle aynı gün çalışırsan harika verim alırsın.Çünkü iki kas grubu antagonist çalışır.Yani biri kasılırken biri gevşer.Böylece her ikisi de birbirinden etkilenir.Böylece daha iyi kan toplanır,bu da daha iyi oksijen,protein,karbonhidrat taşınması ve de performans artışı anlamına geliyor.Bu şekilde çalışanların kollarının daha iri ve parçalı göründüğünü söyleyebilirim.Kafana takılan birşey olursa lütfen sor,herzaman yardımcı olmaya hazırım dostum.

cevabın için teşekkür ederim.

• beyler yaşım 16 boy 1.75 57 kiloyum. yazın 1 ay kadar salona gittim biraz çalıştım kaslar hafiften düzene girdi ama bi 2 aydır düzenli yapamıyorum.şimdi benm kafama takılan sorulardan biri mesela dumble la kol çalışırken ayakta yapıyorum arkadaşın biri ayakta yapma dengen bozulur kollar gereken kası yapamaz gibi bişey dedi.2.cisi bende dumble var 5 kiloluk ve plastik içi kum olanlardan.şimdi gidip adidas alsam 30-40 lira dumbleda marka farkeder mi?yoksa sonuçta kaldırdığımız ağırlık zaten markanın bi önemi olduğunu sanmıyorum.yani marka almaya gerek var mı?bi diğer sorum da setleri mesela kolda,1 set 20 tane çekeceğime 4 set 5 tane çeksem daha mı faydalı olur?önemli olan nedir yani tekrar sayısı mı yoksa bir seferde kola yüklenmek mi?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.