Şimdi Ara

Evde chai tea latte yapma :) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
4
Favori
5.312
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu büyülü bohçayı denemedim ama ; mistik çayın tadının chai tea latte ile alakası yok

2 günde bir starbucks veya gloria'dan chati tea latte içerim, bağımlısıyım. Mistik çayın tam sütlü veya sütlü sulu karışımınıj bunlarla alakası yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Denedim ama sütü çok koydum sanırım, tadı bastırılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artpopist

Bu büyülü bohçayı denemedim ama ; mistik çayın tadının chai tea latte ile alakası yok

2 günde bir starbucks veya gloria'dan chati tea latte içerim, bağımlısıyım. Mistik çayın tam sütlü veya sütlü sulu karışımınıj bunlarla alakası yok.
    Sütü buharla ısıtınca farklı bir lezzeti oluyor ondan kaynaklandığını düşünüyorum. Keza kahvede de aynısı oluyor. sade filtre kahvede birebir aynı tadı tutturuyorum genelde fakat iş sütlü kahveye gelince kullandıkları sütün markasını bile aynısını almama rağmen tutturamadım

Birgün paraya kıyıp süt köpürtücü alırsam mesajı editlerim.

• Aynı olmasa da benzer bir lezzeti tutturan var mı aranızda?
  • bu çayın herhangi bir faydası var mıdır ?
  • Saçları gürleştirir, cildi güzelleştirir ayrıyettennn ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • qtenplus kullanıcısına yanıt
    Sut kopurtucu ucuz degil mi ? Baktim makinesi bildigimiz cirpici starbuckstaki adam makineden musluktan bisey dokuyor bardaga sut kopugu galiba ondan sutlu guzel oluyor

Ben evde sutu kopurtemiyorum ne yapmam lazim ? Laktozsuz sut kullaniyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Sut kopurtucu ucuz degil mi ? Baktim makinesi bildigimiz cirpici starbuckstaki adam makineden musluktan bisey dokuyor bardaga sut kopugu galiba ondan sutlu guzel oluyor

Ben evde sutu kopurtemiyorum ne yapmam lazim ? Laktozsuz sut kullaniyorum
    Ucunda yuvarlak tel olanı diyorsunuz sanırım. Bahsettiğim o değil. Bu kahve makinelerinin üzerine bağlı yüksek sesle çalışan boru gibi bir şey var. Sütü bardağa koyup ordan yüksek basınçlı buhar püskürtüyor hem köpürüyor hemde ısınıyor. O makinenin yaptığı süt tek başına bile harika oluyor

• qtenplus kullanıcısına yanıt
    Dedigin bu galiba

https://www.morhipo.com/elektrikli-sut-kopurtucu/17322347/detay?gclid=EAIaIQobChMI2Z7Ki9HX2gIVQ9iyCh1Qgg5NEAQYBCABEgI0TvD_BwE

Cinden aliexpress ten falan ucuza bulunur mu ? Basit bir cihaz kettle gibi 250 gayme istemisler.

Ben normal kettle da suyu isitip uzerine chai tea latte icin laktozsuz sut dokuyorum 2 tatli kasigi ama gene starbucktaki gibi yapamiyorum tutturamiyorum bunlar nasil yapiyor ediyor cozemedim gitti. Elemana diyorum Yogunlugunu son ayarda yapin yogun tat olsun diyorum hallediyorlar cayi mi cok koyuyotlar sutu mu

• quote:

Dedigin bu galiba

https://www.morhipo.com/elektrikli-sut-kopurtucu/17322347/detay?gclid=EAIaIQobChMI2Z7Ki9HX2gIVQ9iyCh1Qgg5NEAQYBCABEgI0TvD_BwE

Cinden aliexpress ten falan ucuza bulunur mu ? Basit bir cihaz kettle gibi 250 gayme istemisler.

Ben normal kettle da suyu isitip uzerine chai tea latte icin laktozsuz sut dokuyorum 2 tatli kasigi ama gene starbucktaki gibi yapamiyorum tutturamiyorum bunlar nasil yapiyor ediyor cozemedim gitti. Elemana diyorum Yogunlugunu son ayarda yapin yogun tat olsun diyorum hallediyorlar cayi mi cok koyuyotlar sutu mu
    Bu değil ama sayende araştırırken french press ile süt köpürtüldüğünü öğrendim deneyeceğim en kısa zamanda

• quote:

Orijinalden alıntı: qtenplus

Bu değil ama sayende araştırırken french press ile süt köpürtüldüğünü öğrendim deneyeceğim en kısa zamanda

Alıntıları Göster
    Ben french presste köpürtüyordum sıtarbaks gibi olur mu bilmem ama tadı güzelleşiyor her türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Ben french presste köpürtüyordum sıtarbaks gibi olur mu bilmem ama tadı güzelleşiyor her türlü.

Alıntıları Göster
    Tadı nerdeyse aynı biraz soğuyor köpürtürken oda sorun değil nefis oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: qtenplus

Tadı nerdeyse aynı biraz soğuyor köpürtürken oda sorun değil nefis oluyor

Alıntıları Göster
    Aşırı sıcak sevmem zaten benim için artı bile.

Doğuş stevyalı chai aldım, yarı süt yarı su şeklinde demledim güzelmiş. Ama sütü köpürtmeyi unuttum, yarın geliştireceğim tarifi.
  • Infinitum kullanıcısına yanıt
    Sütü nasıl köpürtüyoruz ? Kaynatmamız mı lazım ? 15 dk uğraşıyoruz haa adam akıllı bir filtre kahve yapmak için. Alet edavat olsa starbucksta nasıl yapıyorlarsa 1-2 dk da hazır oluyor.
  • quote:

Sütü nasıl köpürtüyoruz ? Kaynatmamız mı lazım ? 15 dk uğraşıyoruz haa adam akıllı bir filtre kahve yapmak için. Alet edavat olsa starbucksta nasıl yapıyorlarsa 1-2 dk da hazır oluyor.
    Sütü kaynatır kaynatmaz french press'e dökün.

Ayran sürahisi gibi press süzgeciyle köpürene kadar çalkalayın.

Filtre kahve makinesi alsak biz de 2 dakikada yaparız da işte en ucuz yolu bu
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.