Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet kullanıyorum. Genel olarak memnunum ama snr değerini değiştiremiyor olmam sıkıntı benim için. Onun dışında usb 2.0 usb var.3.0 olmasını tercih ederdim. Ama soru ve sorunlarıma hızla yardımcı oluyorlar. Benim için en büyük artılardan birisi. Ocak ayında gelecek yazılım ile son durumu görebiliriz.
    Ben N11'den aldım. Teknoloji marketlerde göremedim. Görülebilse daha çok çok satabilirler diye düşünüyorum.
  • Extra DSL Cihazına bu konudaki gibi lighttpd web server kurulabiliyormu ?
  • cat174 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Cat174,

Konuyu biraz daha açabilir misiniz? Yapmak istediğiniz işlemi tam anlatabilirseniz daha doğru bilgi paylaşımı yapabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEENETIC

Merhaba Cat174,

Konuyu biraz daha açabilir misiniz? Yapmak istediğiniz işlemi tam anlatabilirseniz daha doğru bilgi paylaşımı yapabiliriz.
    Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI
    Bu resimdeki lighttpd web server den bahsediyorum. Modeme bunu kurup web sitemi koyacam küçük çaplı. Raspberry alma masrafından kurtulurum en azından :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat174 -- 9 Ocak 2020; 14:21:7 >

Merhaba Cat174,

Modem üzerine bir web server kurulmamaktadır, modemden web serverınız kolayca yönlendirme yapılabilinmektedir. Resim atan son kullanıcı bunu anlatmak istemiş modemin arkasında çalışan bir lighttpd sunucuya yönlendirme yapabilirsiniz.
  • quote:

Merhaba Cat174,

Modem üzerine bir web server kurulmamaktadır, modemden web serverınız kolayca yönlendirme yapılabilinmektedir. Resim atan son kullanıcı bunu anlatmak istemiş modemin arkasında çalışan bir lighttpd sunucuya yönlendirme yapabilirsiniz.
    Modem'e SCP ile bağlanıp dosya değiştirebilirmiyim JFFS mevcutmu ? Veya OPKG yüklenmesinden bahsetmiş ?

Extra DSL Forumun'da arkadaş lighttpd server opkg ile kurulabiliyor demiş parayı biriktireyim sipariş vericem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat174 -- 11 Ocak 2020; 21:16:40 >
    Merhaba Cat174,

Cihazlarımızda OPKG desteği bulunmaktadır. Ürünlerimizi alıp deneyimlemenizi isteriz.

Önemli not! Teknik desteğimiz, harici paketlerin konfigürasyonu ve kurulumu ile ilgili hizmet vermemektedir. Keenetic’in açık paketlerle çalışması konusuyla ilgili tartışmalar forum.keenetic.net’te ‘Opkg uygulamalarının oluşturulması ve konfigürasyonu’ kısmındadır. Oradan Keenetic’i kullanarak hazır çözümlerin yer aldığı pratik örneklere ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEENETIC -- 13 Ocak 2020; 10:35:24 >
  • quote:

Merhaba Cat174,

Cihazlarımızda OPKG desteği bulunmaktadır. Ürünlerimizi alıp deneyimlemenizi isteriz.

Önemli not! Teknik desteğimiz, harici paketlerin konfigürasyonu ve kurulumu ile ilgili hizmet vermemektedir. Keenetic’in açık paketlerle çalışması konusuyla ilgili tartışmalar forum.keenetic.net’te ‘Opkg uygulamalarının oluşturulması ve konfigürasyonu’ kısmındadır. Oradan Keenetic’i kullanarak hazır çözümlerin yer aldığı pratik örneklere ulaşabilirsiniz.
  • Merhaba ethernet üzerinden modeme bağladığım hddden dosya indirirken internet hızım da yavaşlar mı? İnternetim 100mbps.
  • Merhabalar ErayTr699,

İndirmeyi İnternet üzerinden yapıyorsanız internetiniz de download hızınıza göre doğa olarak bir yavaşlama olacaktır fakat yerel ağda bir dosya paylaşımı yapmanız durumunda internet hızınızda yavaşlama olmayacaktır.
  • Evimde kullandığım vodafone fiber için giga ve ya ultra modeli satın almayı düşündüm önce sfp port olduğunda ötürü (amacım ont cihazını kaldırıp eve gelen fiber hatındoğrudan modeme bağlamaktı) ancak yaptığım araştırmalar sonucunda eve gelen fiber bağlantı SC / Apc olduğunu keşfettim. Giga ve ultra da bulunan sfp port a bu bağlantıyı bağlayabilmem için sc/apc to sfp ont modülü kullanmam gerektiğini öğrendim. Bu modülde çinde 100-150 TL fiyatlarında değişirken orijinal olanları da (Dell, zyxel vs) modüllerde 500 TL segmentinde değişiyor. Bu şekilde bağlantı kullanmak yerine keenetic in viva yada extra modellerine hali hazırda iss nin verdiği ont cihazından gelen wan kablosunu bağlayarak kullanmak daha mantıklı geldi. Bu bağlantıyı air modeliyle de kullanabilirsiniz. Alacağınız cihaz tamamen bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre değişecektir.

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI
    SC/APC fiber sonlandırma portu

SC/APC to SFP converter modül

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şöyle diyeyim evet kırıcı oldu biraz yazdıklarım ama bence siz yazdıklarımın içerisinden iyi önerileri alıp ürünlerinizin gelişmiş özelliklerini yeni yazılım ile geliştirebileceğiniz gibi sınırlı özelliklere sahip olabileceğini bilerek ve son kullanıcıyı da düşünerek bir modem veya ap nasıl alınmalı, üründe hangi özellikler destekleniyor, hangileri desteklenecek ileride, hangileri desteklenmeyecek tarzında açık bilgilere ulaşamıyoruz. bu sadece size özel bir durum değil. ama yabancı ürünlerin kullanım kılavuzu veya ürün özelliklerinin detayını gösteren broşürlerde, daha detay görebiliyoruz. örneğin:

maks. kaç kullanıcı destekliyor.
    bir çok sim kart kullanan usb modem var. bunların hangilerini destekliyor veya destekleme garantisi olacak mı?
    kullanıcı sayısı arttığında superonline'nın superbox modemi gibi kendini kapatacak mı? ya da iss'in ya bu ip fazla download yapıyor deyip modeme dışarıdan müdahale hakkı verecek mi? nitekim superonline bunu yapıyor.
    dolayısıyla iss ile uyumlu olmaya çalışırken kullanıcının mağduriyetini nasıl gidereceksiniz? gibi muhabbet ile de olsa üzerinde konuşulması gereken konular var. her usb modem dongle nasıl destekleyecek? mesela destekleyebilir bir kaç kelime özet bilgi verebilirdiniz. zyxel'ê bakınca bi ton destekleyen var desteklemeyen de var. bu arada boaRD dediğim gibi fayıf anakart. bunun yazılımının da güçlü olabileceğini ben sanmıyorum. vasat kelimesi işini yapar anlamında, çok şey beklemeyin hesabı. ama mesela mac filtreleme var mı? izinde kaç kullanıcı banlarken kaç kullanıcı destekliyor? mac binding var mı? mac'lerden oluşturulabilecek gruplar için özel hız sınırlamaları yapılabiliyor mu? sonuçta iyi bir router da görmek gerekir. bana göre bu yazdıklarım artık klasik özellikler. çoğunda da sınırlı. zaten iss'ler modifiye edilmiş firmware ile kullanıcısına modem veriyor. bunu kesinlikle yadırgamıyorum. güvenlik açısından güzel bir uygulama. sözün özü farkı hissettiremediniz. halbuki dh'yi ciddi gözle bir turlasaydınız, bir modem ve routera hangi özellikleri yükleyip kullanıcıları memnun edebileceğinizi görürdünüz. torrent kullanımında modemin performansı di mi nasıl? indirirken aynı zamanda uploada da izin vermek gerekir. hep bana olmaz. bunda bile cihazın kullanıcı sayısı ön plana çıkıyor. neyse bakın ingilizce cli komut rehberine bakayım dedim sayfanız çalışmıyor. yazdıklarım maliyeti yükseltecektir kesinlikle. burada önemli olan tanıtım ve ürünün kullanıcı tarafından kolaylıkla satın alınabilmesidir. garanti detayları felan bunlar arka planda zaten olması gerekenler. siz de olmayan özellikleri görmezden gelmişsiniz. bu superin superbox'ı beş kişi destekliyor. koca dikdörtgen kutu. üzerine sim takıyor ve kullanıyorsunuz. bunu mesela sizin router'da pppoe bağlantı ile kullanabilecek miyiz? kaç usb dongle destekliyor bu bile yazmalı bence. ama bir adet ama iki adet. umarım faydalı olanları alıp, örneğin fritz marka gibi ya da ülkemizde göremediğim daha gelişmiş routerların öerlliklerine sahip daha ekonomik ürünler de piyasaya çıkarırsınız. bizde nasıl oluyor, bir ürünü yazıyorsun model internetde var, üreticisi veya satıcısında yok. böyle bir kaç gün arama motorlarını kullanınca, mağazalarına ürünü getirenler de oluyor. internet böyle bir yer. ev bak, konu hakkında sms mesaj da alıyorsun veya email.

Bu help.keenetic.com sayfası bulunamıyorŞu web adresi için web sayfası bulunamadı:https://help.keenetic.com/hc/article_attachments/360000143945/cli_manual_kn-1810_en.pdf
    HTTP ERROR 404

bir modemi veya routeri tam anlamı ile inceleyebileceğimiz kullanım kılavuzlarını ve cihaz özelliklerini paylaşmalısınız. bu sizin için çok zor değil. bunu araştırınca zaten ürün portföyünüz bile genişleyecektir. vasat kelimesini bu noktada değerlendirmenizi tavsiye ederim. eminim bu şekilde bakan bir çok son kullanıcı vardır ürünlerinize. şu özelliği bile göremedim: mesh var mı nasıl özelliklere sahip yani hasta hasta yazdım bunları üşenmedim.

• ahmet kontuy kullanıcısına yanıt
    Mübarek insan ne istiyorsun benden heryere mentionlıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: HITCHER

Evimde kullandığım vodafone fiber için giga ve ya ultra modeli satın almayı düşündüm önce sfp port olduğunda ötürü (amacım ont cihazını kaldırıp eve gelen fiber hatındoğrudan modeme bağlamaktı) ancak yaptığım araştırmalar sonucunda eve gelen fiber bağlantı SC / Apc olduğunu keşfettim. Giga ve ultra da bulunan sfp port a bu bağlantıyı bağlayabilmem için sc/apc to sfp ont modülü kullanmam gerektiğini öğrendim. Bu modülde çinde 100-150 TL fiyatlarında değişirken orijinal olanları da (Dell, zyxel vs) modüllerde 500 TL segmentinde değişiyor. Bu şekilde bağlantı kullanmak yerine keenetic in viva yada extra modellerine hali hazırda iss nin verdiği ont cihazından gelen wan kablosunu bağlayarak kullanmak daha mantıklı geldi. Bu bağlantıyı air modeliyle de kullanabilirsiniz. Alacağınız cihaz tamamen bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre değişecektir.

SC/APC fiber sonlandırma portu

SC/APC to SFP converter modül
    İlk kez böyle bir ara parça gördüm, bilgilendirme için teşekkürler

• Jeolog. kullanıcısına yanıt
    evet niye yazmışım ki? temporary kazası olabilir mi acaba?
  • Merhaba,
    Sayfanızı ve sitenizi gezdim urunlerinizi beğendim. Ancak benim şöyle bir sorunum var . Kuş uçuşu 1.5 km ye interneti göndermek gerekiyor . Tek sıkıntı ise konumlar birbirini görmüyor arada tepe mevcut.elinizde buna uygun bir ürün mevcut mudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dj_citax kullanıcısına yanıt
    Merhaba dj_citax,

Noktadan noktaya cihazlar şaun için ürün yelpazemizde bulunmamaktadır, bu tarz cihazlarda da konumların mutlaka birbirlerini görmeleri gerekmekte olduğunun da bilgisini vermek isteriz.
  • router da bulunan ac2600 bantları modemlere ne zaman gelecek.anında sipariş geçerim bu durumda
  • lyldz kullanıcısına yanıt
    Merhaba lyldz,

Tam bir takvim paylaşamamakla birlikte 2020 3. çeyrekte kullanıcılarımızla buluşturmayı planlamaktayız.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.