Şimdi Ara

Ev ve İş Yerleri için Fark Yaratan KEENETIC Modem / Routerlar, DÖRT DÖRTLÜK İNTERNET İÇİN TASARLANDI (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.888
Cevap
107
Favori
209.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keenetic Extra DSL AC1200 Kn-2111-01tr modelini sipariş verdim. Umarım memnun kalırım, Keenetic Omni DSL N300 alacaktım ama bu kadar para vermişken 170de koyup bir kerelik 5 ghz modem alayım dedim. Gereksiz yere masraf mı yaptım bilemedim. Bu 4 antenin 4'üde 2.4 ve 5 ghz olarak çalışabiliyor mu? yoksa 2 tanesi sadece 2.4 ve 2'side 5 ghz özellikli mi?
  • Börü76 B kullanıcısına yanıt
    Hocam gereksiz masraf olarak düşünme yarın 5 Ghz bir telefon yada bilgisyarın olur sonra keşke 5ghz modem aldaymışım dersin. Antenlerin ikisi 2.4 ikisi 5 Ghz yayın için tasarlanmışlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _XaNDeR_ kullanıcısına yanıt
    Hocam YouTube da konu ile ilgili videolar var çok karmaşık da değil izle yap kullanıcı adınca şifren gözüküyor.

• Bence buna kendin karar vermelisin ilerde 5Ghz bir telefon yada PC olma ihtimalin varsa 5Ghz destekli ExtraDSL al ama yok olmaz dersen OmniDSL de işini görür.

Bildiğim kadarıyla 6 kva ya kadar ce standartlarında Yıldırım koruması var.

• teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    Halihazırda şu an internete bağlı 4 telefon 2 laptop 1 smart tv var ve bunlardan sadece ikisi 5ghz destekliyor.Diğerleri desteklemiyor.
  • Bence ExtraDSL almalısın yavaş yavaş hepsi 5 Ghz olacak gibi duruyor kullandığın ürünlerin 😂

200 lira fark var aralarında tam net emin olamadım.
  • Hocam o zaman bütçene göre OmniDSL diyorsan alabilirsin.

5 Ghz destekliyor ama 5 Ghz gerektirecek internet yok. Altyapı 50 mbps destekliyor, 10 yıla bu hale zor getirdiler bir 10 yılda düzelmez artmaz artık o yüzden böyle kararsız kaldım. Artık aldık yapacak bir şey yok. Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Börü76 -- 24 Nisan 2020; 23:36:54 >
    Evet hocam,şey düşünüyorum 5ghz destekleyen bir şey alırım daha sonrasında elimdeki cihazları mesh şeklinde entegre ederim.
  • OmniDSL alıp sonra 5Ghz destekli bir cihaz alıp mesh yapabilirsin fakat iki cihaz OmniDSL 2.4 Ghz çalıştığı için kendi aralarında 2.4 Ghz konuşurlar. Kararını ona göre ver bence.

O da doğru evet haklısınız hocam.
  • 5 GHz ile indirme çok yapıyorsan faydasını görürsün ama öbür türlü internette gezinme YouTube gibi gezinmelerde pek bir farkı olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100mb vdsl bir internetim var.2 aile kullandıgımız için totalde 14-15 bağlantıya ulaşıyoruz.Haliyle sıradan bir türk telekom modemiyle internet dönem dönem ağırlaşıyor 2.4ghz de.Sizce vdsl uyumlu bir modem alsam ohhh be rahatlık varmış havasında bir etki yaratır mı?

En azından satın alıp beğenmediğim zaman iade sürecini kolaylıkla yöneten ve satışını yapan hangi site var acaba? Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum teşekkürler.
  • Şöyle yerleşeyim
    Marka kullandığı yazılımı öyle bir övmüş ki
    Neyse son kullanıcı yorumları ne olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 21guns 2 kullanıcısına yanıt
    İki aile derken , iki ayrı kat mı? başka cihazlar var mı , bir modemle mi kullanıyorsun, kaç metrekare kullanım alanı?
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Evet altlı üstlü 2 ayrı kat.Modem benim evimde başka bir aparat yok.

Benim Omni DSL kullanan kayınvalidem kardeşi de modemin olduğu odadan alt katındaki odadan kullanıyor ama her odasında çekmesi nasıl olur bilemiyorum. Net bir kat duvarı var, her oda zor olur sanırım.

Şöyle söylüyeyim, mevcut modemin çektiği yerdedn daha iyi çeker bu cihazlarda zayıf sinyalleri güçlendiren amlifier var.

Şöyle yap,önce ExtraDSL al 100Mbps fiber bağlan, be 11 cihazla çok iyi performans alıyorum. cpu 900mhz oldukça güçlü modem... diğer kata yine bakarsın, daha fazla perfoamns olsun dersen, keeentic Air al mesh yap , hemen modemin alt katına konuçlandır, yada en iyi sinyali aldığı yere, duble ise emrdiveen yakın olsa iyi olur... oradan tüm alt kata daha iyi dağıtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 25 Nisan 2020; 15:23:13 >
  • İndirme genellikle bilgisayar üzerinden oluyor o da kabloyla bağlı.O yüzden bir sıkıntı olmaz böyle diyorsanız hocam.Çok teşekkürler bilgi için.
    Hocam benim de 16mpbs var ama çok kişiyle benim de sıkıntı yaratıyor baya.Sanırım omni dsl alıcam ben de.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.