Şimdi Ara

Ev ortamında profesyonel mikrofon tercihi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ev ortamında yalıtım yapılmamış odamda ses kaydı yapmak istiyorum. (genel olarak seslendirme)
    Bunun için Rode NT1-A işimi görür mü yoksa yakın mesafeden ses alan bir dinamik mikrofon mu almalıyım?
    Bilgisi olan var mıdır?

Aklımda ikinci olan alternatif M-Audio Nova.

Dinamik mikrofonlardan da daha çok sahnelerde kullanıldığını bildiğim Shure SM58.

• Seslendirme için dinamik mikrofonlardan ziyade condenser (kapasitif) mikrofonlar tercih ediliyor. Dinamik mikrofonlar sizin de dediğiniz gibi sahne için uygunlar. Dinamik mikrofon ile seslendirme yapıldığını ben duymadım. Ses kaynağından (sizin senaryoda ağzınızdan) uzaklaştıkça spektrumları bozulduğu için dinamik mikrofonlara hiç bulaşmayın bile. Condenser mikrofonlar çalışma prensibi gereği bi preamp'a ihtiyaç duyuyorlar. Pil ile çalışan dış ortama uygun mikrofonlar da var fakat Rode NT1-A'yı düşünürseniz, bir de preamp almanız gerekecek. Odanızın yalıtımsız olması condenser bi mikrofon için problem yaratabilir, keza yankı problemi ile karşılaşabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrontLiner -- 3 Ocak 2016; 3:40:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.