Şimdi Ara

Europa universalis 4 dlc rehberi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
13.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kaynak:https://reddit.com/r/eu4/comments/5et9si/which_dlcs_should_i_get_a_help_for_people_new_to/

En önemli olmazsa olmaz dlcler:(Tier 1)

- Art of War

+savaş mekaniklerine yeni eklemeler
    +30 yıl savaşları (katolik-protestan savaşları)
    +Vassallarla ilgili bir sürü diplomatik eklemeler
    +Fransız ihtilali isyanları

- Common sense

+Şehirlerin gelişmişliğini arttırma mekaniği
    Not: bu en son güncelleme ile çok önemli hale geldi çünkü ancak bu şekilde orta afrikada kendi rönesansınzı başlatabilirsiniz
    +Protestanlık ve hinduizm dinlerine yeni mekanikler

Oyna derinlik katan dlcler (Tier 2)

-Cossacks

+Diplomasiye bir sürü yeni mekanikler
    +Estates
    +Göçebe devletlere(Timur,Moğollar,ak/Karakoyunlu kırım ...) yeni mekanikler
    +Gök Tanrı dinine yeni mekanikler

-Rights of Man

+kral/general kişisel özellikleri
    +Büyük güçler mekaniği
    +Kotu kraldan/varisten kurtulma mekaniği
    +Kıpti ve fetişist dinine yeni mekanikler
    +Osmanlıya harem mekaniği

-Mendate of Heaven

+ Konfüçyanizm ve Şintoizm dinlerine yeni mekanikler.
    + Çin imparatorluğu mekaniği (asyanın HRE'si diyebiliriz)
    + Tributaries mekaniği
    + Çağ sistemi
    + Prosperity mekaniği
    + Manchu kültürüne banners mekaniği
    + State edicts mekaniği
    + Diplomasi arayüzü iyileştirmeleri (her ne kadar Ming güncellemesinde bunu sunmaları gerekirken bunu da dlcye eklemişler)

Not: aslında bu tier 1 olabilecek bir dlc çok fazla sey ekliyor fakat çoğunlukla asyaya odaklandığı için eğer Asya'da oynamayı sevmiyorsanız almanız o kadar da şart değil

Pek çok devlet için önemli şeyler ekleyen dlcler (Tier 3)

-Wealth of Nations

+Ticarette iyileştirmeler
    +Ticaret şirketleri mekaniği
    +Ticaret merkezini değiştirme mekaniği

-El dorado

+Amerikalı yerlilerin dinlerine yeni mekanikler
    +Kolonicilik ve keşif görevlerine yeni mekanikler
    +Amerikali yerlilere yeni mekanikler

Bulunması faydalı olan dlcler (Tier 4)

-Mare nostrum

+Merchant republiclere yeni mekanikler.
    +Berberilere kıyıları yağmalama mekaniği
    +Askerlerini kiralama mekaniği

-Conquest of Paradise

+Random New World mekaniği

-Res Publica

+Dutch republic ve merchant republiclere factions mekaniği ekler

Genel olarak:

Upgrade packler ve content packler oyuna oynanış açısından yeni şeyler getirmezler kozmetik gibi düşünebilirsiniz.

Eğer Amerikan yerlileri ile oynamak istiyorsanız inca maya ve aztekler için el dorado şart kızılderililer içinse conquest of paradise şart.

Eğer merchant republiclerle oynamak istiyorsanız mare nostrumu öneririm ancak bana sorarsanız parasını hak etmiyor.

Asya'da oynamak isteyen arkadaşlara Mendate of Heaveni şiddetle öneririm özellikle uzak doğuda oynamak isteyen arkadaşlar için.

Res Republica da 1 lira bi şey(salelerde) olmasından zarar gelmez

Kolonicilik ve ticaret ile ilgileniyorsanız güneş batmayan bir İngiltere(İspanya Portekiz Fransa farketmez) imparatorluğu yapmak istiyorsanız wealth of nationsu öneririm.

Oyuna yeni başlayanlara cossacks'ı onermem çünkü diplomasiye çok fazla şey katıyor ve diplomasi biraz daha zor oluyor oyunu tam öğrenmeden alınırsa biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Asya'da Afrika'da oynamak isteyen arkadaşların common sense alması şart yoksa Avrupalılar tüfekle ateş açarken siz taş atarsınız.

Haydi iyi oyunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenkaNuank -- 6 Nisan 2017; 22:7:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tesekkurler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalı paylaşım
  • Eline sağlık kardeşim uğraşmış hazırlamışsın. Gayet de faydalı bir paylaşım olmuş, teşekkürler
  • Güncellendi

• Sağol sağol sağol :)
  • Ben bu konuyu favorilerime almıştım ama bir sorum olacak. Şimdi bu oyunu yaz indiriminde alacağım yalnız strateji oyunları için ilk tecrübem değil ama bu kadar detaylı bir oyun için ilk tecrübem. Olmazsa olmaz DLC'ler için yeni başlayan birisi de almak zorunda mıdır sizce?

Kısacası "Newbie" adı altında başlayan yeni oyuncular için DLC şart mı? Oyunu tam kavrayabilmemiz açısından özellikle?
  • Hocam dlcler tamamen şart değil fakat mesela atıyorum kongo ile ne yapsanız etseniz oynayamazsiniz common sense olmadan cunku millet size topla tufekle bombardiman yaparken siz tas atarsiniz adamlara ancak fransa osmanli ispanya gibi avrupadaki buyuk devletler dlcsiz rahat rahat oynanabilir ancak oyundan zevk alabilmek için hic olmazsa art of war dlcsini öneriyorum

Ben oynu ilk aldigimda dlcsiz almıştım once portekizle hayatta kalmaya çalıştım bir kac oyun sonra ispanyayla bir kac oyun oynayip genislemeye çalıştım. En son osmanli ile sınırlarımı zorlamaya calistim bir kac oyun ondan sonra oynu neredeyse ogrenmis oldum ondan sonra dlcleri almaya başladım benim yaptığım sekilde de yapabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenkaNuank -- 30 Nisan 2017; 1:46:29 >
  • GenkaNuank G kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için. Olmazsa olmazların aldığı en düşük fiyatlarına baktım ikisi 20₺ civarı ediyor. Extreme Edition alacağım birde 16₺ o da. Yani o zamana kadar bi 40 lira biriktireyim ben. Zaten son indirimlerde almamıştım yazın DLC'lerle alayım demiştim böyle deyince de olmazsa olmazları alayım ben o zaman.
  • Hocam extreme edition almayin bir iki müzik dışında bir seyi yok normal olani alin art of war ile common sense oyundan normal zevki almak için yeterli olur. Yazın daha fazla indirim alır. Genelde son cikan dlc indirim almaz ondan önceki %66 falan alir ondan onceki hepsi %75 falan alir

• yararlı konu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.