Şimdi Ara

EUROPA UNIVERSALIS 3 (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
871
Cevap
3
Favori
100.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunun türkçe yaması varmı benim pek ingilizcem iyi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Revenge*

Hazır konu hortlamışken bu da benim Osmanlı İmparatorluğum Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım...

EUROPA UNIVERSALIS 3

kendi dininden olan afrika taraflarında nasıl o kadar ilerlerin onu merak ediyorum. Ben kendi dinime daldığımda hemen millet bana kızıyo ve isyanlarım artıyo. sen nasıl ayarlıyosun?

• quote:

Orijinalden alıntı: \*\ TaGoKo /*/

quote:

Hazır konu hortlamışken bu da benim Osmanlı İmparatorluğum Sorusu olan varsa elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım...

EUROPA UNIVERSALIS 3

kendi dininden olan afrika taraflarında nasıl o kadar ilerlerin onu merak ediyorum. Ben kendi dinime daldığımda hemen millet bana kızıyo ve isyanlarım artıyo. sen nasıl ayarlıyosun?

Onları diplomatik annex yaparak aldım, royal marriage yapıp daha sonra hediyeler falan gönderip iyice dost olduktan sonra 4-5 kez denedikten sonra bana katıldılar. Kuzey Afrika'nın batısındakiler ise zaten Fransız, Potekiz, İspanyol işgallerine maruz kalmıştı oralarıda onlardan aldım. Zaten Afrika'nın içlerine ve güneyine doğru animist kabilelerin ülkeleri var genelde hiç kaleleri olmadığı için direkt yenip ele geçirdim. Batı'da Avusturya müttefiğim olduğu için orada fazla ilerleyemedim fakat Avusturya her savaşta yanımda oldu. Kuzeyde ve kuzeybatı da bazı ülkelere bağımsızlık verip isyan riskini azalttım hem tampon bölge oluşturdum hemde savaşlarda bana yardımcı oldular, Hindistan'a bile asker gönderdiler

• bilmiorm ama bn yapamadım ayrıntılı soylesen ın nominede tıklayınca 4 tane ikon gelio hangisi?
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DamaGeE

beyler eu3 ü In Nomine ye yükseltmeyin coq igrenc paralı asker basamıon bnde sistemi geri yükledim vista saolsun o kadar gereksiz özelligin yanında 1 tane war :) yeniden kuruorm eu3 ü

In Nomine çok güzel pakettir bi sürü yenilikler eklediler o pakette oyuna daha eğlenceli oldu( Görevler falan). Ayrıca In Nomine'de paralı asker alabiliyosun sen becerememişsin. Şehre tıklayınca asker, bina ve paralı asker (hire mercenary) seçenekleri var işte orda basabiliyosun. Generali de sanırım şöyleydi: Ordunu seçince açılan pencerede üst tarafta bi seçenek var ona basınca seçebiliyosun.

• beyler bende '' Regency Council '' diye bişi ilan edildi savaş açamıorm ( onceden herkese savaş açıodum ve annexliyene kadar savaşıyodum baya da isyan vardı)
  • tam hatırlamıyorum valla mercenary'nin nereden alındığını ama şehire tıklayınca alındığını hatırlıyorum.

regency council, kralın ölüp varisi çok küçük yaşta olursa(yani ülkeyi yönetemeyecek durumdaysa) başa geçiyo. geçici konsey yani. 1 stability kaybediyosun ve savaş açamıyosun beklemen lazım yeni kral gelene kadar.
  • Fransızları durdurmanın bir yolunu bilen var mı? İspanyollar çok güçlüydü ama onlarda, isyan çıkararak kendime yakın kral seçtirdim ve şuan aramız iyi fakat Fransa ile bunu yapamadım. Kuzey Afrikada Fransa'dan alamadığım 3-5 toprak var bunları almak istiyorum ama adamların sadece orada 80.000'e yakın askeri var ve oraya saldırmaya cesaret edemiyorum...
  • alt + 21 yap sonra oraya '' cash '' yaz 5000 ducats gelir asker bas katlet hepsini xD bu arade tagoko tsk. gecti regency council zaten stability sorun deil onda da '' stability'' yazman yeterli xD
  • bu arada '' invest land_tech 12314 '' falan yap ama sayılar yuksek olsun tecknoloji arttırıo askeri ben yapıom adamlar mızraklla ben silahla dagıtıom onlar 40 ar 40 ar ben 200 er goturuom
  • Kazanacağını bile bile de savaş yapıp oyun oynamak da baya zevklidir. Yok ben hile ile değilde herhangi bir taktik istiyorum, İspanya en güçlü ülkelerden biriyken çıkarttığım isyanlarla Meksika, Aragorn vs. kuruldu ve baya güç kaybettiler ama Fransa'ya sökmedi bunlar başka taktikler lazım; hile bana göre değil pek...
  • Fransayı yenmek istiyorsan fransa güçlü bir ülke ile savaşırken sende savaş aç, güçlü bir ordu kur yıldırım taktiğiyle dal fransaya ve sağlam müttefikler bul kendine böylece fransa bir çok cephede savaşmış olur .Ayrıca Fransayla savaşırken isyan da çıkartmayı dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert_frz

Fransayı yenmek istiyorsan fransa güçlü bir ülke ile savaşırken sende savaş aç, güçlü bir ordu kur yıldırım taktiğiyle dal fransaya ve sağlam müttefikler bul kendine böylece fransa bir çok cephede savaşmış olur .Ayrıca Fransayla savaşırken isyan da çıkartmayı dene.

Aslında onu denedim. Avusturya saldırmıştı Fransa'ya başkentlerine kadar ilerlemişlerdi ben Mısır'dan orduyu alıp oraya götürene kadar Avusturya ile barış imzaladılar yine cesaret edemedim

• fransa ve avusturya nasıl beceriyolarsa sürüyle asker basıyolar. adamların ekonomileri benden kötü ama benim iki üç katım askeri oluyo ve bilimsel araştırmalara falan da para ayırabiliyolar nasıl işse.

bence fransayı yenmenin iki yolu var. ya çok çok uzun süre savaşta tutucan ki isyanlardan savaşmaya ordusu kalmasın, ya da diğer arkadaşın dediği gibi güçlü adamlarla dalcaksın.
  • ispanya yla aragornla ittifak yap asker bas sınırlara 5 binden az olmasın sonra arkadaki tğm askerlerinle dal tabi toprak kaybemek istemiosan bn hep bunu yapıom adamlar sınırdan geçemior arkadakilerlede saldırıorum..
  • bu arada dul kadirle avustur yayı vassal ettim herkes benden nefret ediyor osmanlıyla ittifakım her savaşa girio bnde onu rebelslerden koruyup hediye yolluom... fars ta başladı rusyanın oralara cıktım sonra osmanlının ustunden avusturyayı aldım biraz topragını bıraktım sonra vassal yaptım. burgundylerle savaştayım dagıttım onları tum tprakları bende ama adamlar anlaşma kabul etmio bnde parça parça savas edip alıom onları sonrada fransayı indirip ingiltereye ardından ispanyayı ele gecirmek zaten o zamana kadar oyun biter :))
  • osmanlıyla ittifak yapın cok işe yarıolar saldırıgın her yere asker gonderiolar.. tabi onlara yardım edersen
  • yhaw beyler kafayı yicem dulkadir le her saniye isyancılar cıkıo bütün bill of rights falan yaptım gene olmadı illa askerle durduruom bagımsızlık ilan eden edene bende yazdım sifreyi aldım sonunda ortalıgı fırsatcılıktan timurid saldırdı changai khanate najd kazaks larla ittifaklardı çok sinirlendim butun orduları saldım zaten yarısından fazzlası 0 dı. timuridden cogu yeri aldım 1 yerde kazaklardan aldım bunları nasıl durdurabilirim? fikri olan varsa lutfen soylesın bide '' Claim nedemek bna barış anlaşması gonderirken hep bunu kullanıolar ??
  • quote:

quote:

quote:

EUROPA UNIVERSALIS 3

Onları diplomatik annex yaparak aldım, royal marriage yapıp daha sonra hediyeler falan gönderip iyice dost olduktan sonra 4-5 kez denedikten sonra bana katıldılar. Kuzey Afrika'nın batısındakiler ise zaten Fransız, Potekiz, İspanyol işgallerine maruz kalmıştı oralarıda onlardan aldım. Zaten Afrika'nın içlerine ve güneyine doğru animist kabilelerin ülkeleri var genelde hiç kaleleri olmadığı için direkt yenip ele geçirdim. Batı'da Avusturya müttefiğim olduğu için orada fazla ilerleyemedim fakat Avusturya her savaşta yanımda oldu. Kuzeyde ve kuzeybatı da bazı ülkelere bağımsızlık verip isyan riskini azalttım hem tampon bölge oluşturdum hemde savaşlarda bana yardımcı oldular, Hindistan'a bile asker gönderdiler

o zaman çok uzun sürüyo ben direkt giriyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: DamaGeE

yhaw beyler kafayı yicem dulkadir le her saniye isyancılar cıkıo bütün bill of rights falan yaptım gene olmadı illa askerle durduruom bagımsızlık ilan eden edene bende yazdım sifreyi aldım sonunda ortalıgı fırsatcılıktan timurid saldırdı changai khanate najd kazaks larla ittifaklardı çok sinirlendim butun orduları saldım zaten yarısından fazzlası 0 dı. timuridden cogu yeri aldım 1 yerde kazaklardan aldım bunları nasıl durdurabilirim? fikri olan varsa lutfen soylesın bide '' Claim nedemek bna barış anlaşması gonderirken hep bunu kullanıolar ??

öyle savaştan savaşa koşarsan tabi halkın kızar sonra isyandan geçmez ortalık. uzun bi süre dinlen halkın mutlu olsun biraz. claim "hak" demek.
  • tmm da her 3 saniyede bir çıkıo :))
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.