Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (3395. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33933394339533963397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blooods

Oyunun şuan report sistemi mükemmel çalışıyor arkadaşlar kimse laf etmesin. Mesela örnek vereyim biri yolda önünüzü kesiyor. Adama amacın ne diye soruyorsunuz ileri gittikten sonra dönüp ters yönden gelip size çarpıyor. Reportluyorsunuz sonra aklınızı report sisteminin hiç bir b*ka yaramadığı aklınıza geliyor sövüyorsunuz. 10 Dakika sonra size gelen mesaj no action was taken bilmem ne. Sonuç olarak ne oluyor peki ? Sövdüğünüz için o adam sizin ekran görüntünüzü alıp atıyor siz banlanıyorsunuz. Adalet yerini buluyor. Teşekkürler ets2 multiplayer ekibi..

Video kaydıyla oyna, adam isterse 50 kere çarpsın sana sen gidip ona chatten küfür edersen ondan bir farkın kalmaz kusura bakma. Adam çarptımı al video kaydını siteden raporla niye yapmıyorsun bunuda oyundan raporluyorsun? Bir çok oyuncunun kolayı geliyor çünkü oyundan raporlamak, çünkü uğraşmıyorsun forumla videoyla felan. Sonra adminler raporlara bakmıyorlar oluyor

• KacaKTV kullanıcısına yanıt
    E bakmıyorlar Her çarpan adamı ben videoya alıp foruma atmaya kalkarsam oyunu oynayamam. Videoyu alıcam o kısmı kesip youtubea bu leş internetle yükleyip foruma atıcam. Bunu sürekli yapıcaksam direk youtuber falan olayım ben Çünkü tek bir teslimatta bile 10 kere oluyor bu durumlar. Her oyununcunun kolayına geliyor diyorsunuz oyundaki adminler bunun için yok mu zaten ? Report sistemi bunun için yok mu ? Oyunu çok uzun süre oynadım reportladığım adamlardan birine bile bişey olmadı artık dayanamayıp küfretmem ondan.
  • quote:

E bakmıyorlar Her çarpan adamı ben videoya alıp foruma atmaya kalkarsam oyunu oynayamam. Videoyu alıcam o kısmı kesip youtubea bu leş internetle yükleyip foruma atıcam. Bunu sürekli yapıcaksam direk youtuber falan olayım ben Çünkü tek bir teslimatta bile 10 kere oluyor bu durumlar. Her oyununcunun kolayına geliyor diyorsunuz oyundaki adminler bunun için yok mu zaten ? Report sistemi bunun için yok mu ? Oyunu çok uzun süre oynadım reportladığım adamlardan birine bile bişey olmadı artık dayanamayıp küfretmem ondan.

Oyundaki report sistemi için adminlerin iyi bir internetinin olması gerekiyor sistem var iyi güzel hoş ama banlayınca olup bitmiyor işte. Senin zoruna geliyor kendin diyorsun onlamı uğraşıcam diye. Admin senin oyundan raporladığın şeyi izleyip ban atıcak diye iki saat video işleriylemi uğraşacak o zaman?

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

quote:

Oyunun şuan report sistemi mükemmel çalışıyor arkadaşlar kimse laf etmesin. Mesela örnek vereyim biri yolda önünüzü kesiyor. Adama amacın ne diye soruyorsunuz ileri gittikten sonra dönüp ters yönden gelip size çarpıyor. Reportluyorsunuz sonra aklınızı report sisteminin hiç bir b*ka yaramadığı aklınıza geliyor sövüyorsunuz. 10 Dakika sonra size gelen mesaj no action was taken bilmem ne. Sonuç olarak ne oluyor peki ? Sövdüğünüz için o adam sizin ekran görüntünüzü alıp atıyor siz banlanıyorsunuz. Adalet yerini buluyor. Teşekkürler ets2 multiplayer ekibi..

Video kaydıyla oyna, adam isterse 50 kere çarpsın sana sen gidip ona chatten küfür edersen ondan bir farkın kalmaz kusura bakma. Adam çarptımı al video kaydını siteden raporla niye yapmıyorsun bunuda oyundan raporluyorsun? Bir çok oyuncunun kolayı geliyor çünkü oyundan raporlamak, çünkü uğraşmıyorsun forumla videoyla felan. Sonra adminler raporlara bakmıyorlar oluyor

Evet en güzel yere parmak basmışsın ama yine hayal kırıklığına uğrattın beni. Bir oyuncu bana çarptıktan sonra video alıp video ile raporlayacaksam adminler falan ne işe yarayacak ozaman ? işimiz gücümüz yok video kaydı ile mi oynayacagiz. Bizim bildiğimiz adminin işi oyunun stabil ve düzgün oynanabilmesi için oyuncu takibi, bu oyunda olduğu gibi raporları inceleme vs vs bunlara bakar.Eğer bu oyun üstünden para kazaniyorsan Hakkını da vermen lazim kardeş.Öyle BERGEN'de Takıllarla falan olmaz bu iş.

• Oyunda bir işe yaramıyor report. Şimdi adam oyun mu oynasın, yoksa beyinsiz avına mı çıksın?

Valla ben bir kaç arkadaş işi gücü bırakıp. Troll avına çıkıyorduk. Kısa sürede 30 kişi banlanttık. (gün/ay)

Bak sırf biri gelsede bize vursun diye oraya buraya gidiyorduk.

Yani adminlerin fazla olması lazım. Report geldiğinde olabildiğince hızlı davranıp olayı çözümlemesi lazım.

Adam bana vuruyor, sorry morry yazıyor. Report ediyorum. Olay yeri en fazla 1dk kalıyor ondan sonra adam gidiyor. Yada direk oyun kapıyor. Bir ihtimal orada biraz bekliyor. O sırada adminin bakması lazım. Ve cezaların caydırıcı olması lazım. En ufak hatada perma at gitsin.

Ben orada teslimatı bırakıp, video biç, render, yükle, foruma gir, video atma yerini bul sonra yaz gönder bekle.

Trajikomik.

Aslında oynamıcam mp falan. Sırf arkadaş ortamı diye oynuyor millet. Yoksa kim ne yapsın mp deki beyinsizleri!

Orjinal bir mp olsa sistem çok daha farklı olur. Hatta replay bile olması lazım. Report un gönderildiği bölgenin bir süre replay alması lazım.

İşte olmaz. O yüzden dört göz olacaksınız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ben X

quote:

quote:

Evet en güzel yere parmak basmışsın ama yine hayal kırıklığına uğrattın beni. Bir oyuncu bana çarptıktan sonra video alıp video ile raporlayacaksam adminler falan ne işe yarayacak ozaman ? işimiz gücümüz yok video kaydı ile mi oynayacagiz. Bizim bildiğimiz adminin işi oyunun stabil ve düzgün oynanabilmesi için oyuncu takibi, bu oyunda olduğu gibi raporları inceleme vs vs bunlara bakar.Eğer bu oyun üstünden para kazaniyorsan Hakkını da vermen lazim kardeş.Öyle BERGEN'de Takıllarla falan olmaz bu iş.

Kendi söylediğinizle çelişiyorsunuz "Bir oyuncu bana çarptıktan sonra video alıp video ile raporlayacaksam adminler falan ne işe yarayacak ozaman" siz bunları yaparsanız o oyuncuyu biz daha çabuk banlayacağınız enazından o oyuncu başkalarına zarar veremeyecek artık. Bu kadar kafaya takıyorsan eğer oyundaki raporlara bakılmamasını ve çarpan kişilerin oyunda gezmesine o zaman uğraşacaksın siteye rapor edeceksin. Senin mantığınla düşünürsem bende o zaman oyuna gireyim oturayım duisburgda ordan 1 günde 20 30 ban atıp çıkayım oyundaki raporlara bakmayayım, sonuçta oyundaki raporlara bakarsam uzun iş videoları kaydet youtube'a at kanıtlarını ekle tek tek vs. Sen böyle düşünürsen adminlerde böyle düşünür zaten. Ayrıca takılıp kalmışsın "Öyle Bergen'de takıllarla felan olmaz" diyip duruyorsun da bu lafı ben mi söylemişim sana ona bi bak sen detaylıca istersen oyunda kacaktvler kol geziyor bi zahmet tab'a basıp ordan profillere bak ön yargılı konuşmadan önce

• quote:

Orijinalden alıntı: _M-U-E_

Oyunda bir poh a yaramıyor report. Şimdi adam oyun mu oynasın, yoksa beyinsiz avına mı çıksın?

Valla ben bir kaç arkadaş işi gücü bırakıp. Troll avına çıkıyorduk. Kısa sürede 30 kişi banlanttık. (gün/ay)

Bak sırf biri gelsede bize vursun diye oraya buraya gidiyorduk.

Yani adminlerin fazla olması lazım. Report geldiğinde olabildiğince hızlı davranıp olayı çözümlemesi lazım.

Adam bana vuruyor, sorry morry yazıyor. Report ediyorum. Olay yeri en fazla 1dk kalıyor ondan sonra adam gidiyor. Yada direk oyun kapıyor. Bir ihtimal orada biraz bekliyor. O sırada adminin bakması lazım. Ve cezaların caydırıcı olması lazım. En ufak hatada perma at gitsin, dikerler sorry'sini.

Ben orada teslimatı bırakıp, video biç, render, yükle, foruma gir, video atma yerini bul sonra yaz gönder bekle.

Trajikomik.

Aslında oynamıcam mp falan. Sırf arkadaş ortamı diye oynuyor millet. Yoksa kim ne yapsın mp deki beyinsizleri!

Orjinal bir mp olsa sistem çok daha farklı olur. Hatta replay bile olması lazım. Report un gönderildiği bölgenin bir süre replay alması lazım.

İşte olmaz. O yüzden dört göz olacaksınız.

Söylediğiniz replay sistemi zaten mevcut çok eski değil 2-3 ay önce eklendi sanırım diye hatırlıyorum. Ama sizede katılıyorum sonuçta ben bir oyuncu ve admin olarak benim başım çok ağrıyor oyunda belki videolarımdan görüyorsunuzdur oynanacak gibi değil oyun artık bundan en çok şikayetçi olanlardan birisiyimdir. Ama insanların bilip bilmeden bana sallamarı açıkçası koyuyor. Oyuna en çok bakan ve aylık kotayı en çok doldurarak ban atan adminlerden birisiyimdir oyunda. Oyunda bu kadar ban atmama rağmen rapor sisteminin bu kadar zayıf kalmasının sebebinide biliyorum ve bunuda yönetime defalarca söyledim elimden başka bir şeyde gelmez zaten. Her zaman oyuncu mantığıyla yaklaşırım ben insanlara çünkü bende bir oyuncuyum her ne kadar admin olsamda. Siz eğer iki saat onlamı uğraşcam oyundan bakıversinler diye düşünürseniz (genelleme yapıyorum) adminler niye böyle düşünmesin? Giderim otururum en kalabalık biyerde alırım ekran görüntüsü banlar geçerim niye uğraşıyım ki rapor sistemiyle? Adminlerin sayısı zaten yetersiz. Sunucu limiti 3500 günde kaç saat dolu kalıyor böyle ve kaç oyuncu döngüsü var siz düşünün ortalama 10.000 oyuncu desek yaklaşık 2.000 kaza yapar en kötü. Oyundaki admin sayısı ve hadi geçtim onu total admin sayısını güne dökseniz bile komik bir sonuç ortaya çıkar. Bu yüzden forumdaki rapor sistemi artık oyuncuların cidden adminlere çok yardımcı olması için oluşturulmuş bir sistem zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kendi söylediğinizle çelişiyorsunuz "Bir oyuncu bana çarptıktan sonra video alıp video ile raporlayacaksam adminler falan ne işe yarayacak ozaman" siz bunları yaparsanız o oyuncuyu biz daha çabuk banlayacağınız enazından o oyuncu başkalarına zarar veremeyecek artık. Bu kadar kafaya takıyorsan eğer oyundaki raporlara bakılmamasını ve çarpan kişilerin oyunda gezmesine o zaman uğraşacaksın siteye rapor edeceksin. Senin mantığınla düşünürsem bende o zaman oyuna gireyim oturayım duisburgda ordan 1 günde 20 30 ban atıp çıkayım oyundaki raporlara bakmayayım, sonuçta oyundaki raporlara bakarsam uzun iş videoları kaydet youtube'a at kanıtlarını ekle tek tek vs. Sen böyle düşünürsen adminlerde böyle düşünür zaten. Ayrıca takılıp kalmışsın "Öyle Bergen'de takıllarla felan olmaz" diyip duruyorsun da bu lafı ben mi söylemişim sana ona bi bak sen detaylıca istersen oyunda kacaktvler kol geziyor bi zahmet tab'a basıp ordan profillere bak ön yargılı konuşmadan önce

Her şeyi geçtim Eyvallah da son zamanda ki canlı yayınlarda oyundan rapor edilen adamlara kaç kere baktın ? Neyse hocam sizi admin yaptiklarina göre vardır bir bildikleri.Anlaşılan o ki biz burda boşuna tartışıyoruz. 27 eylül saat 10,51 de face hesabından yüklediğin videonun altına bak belki oralarda bi yerde söylemişsindir.Bu tartışmaya ben noktayı koyayım yoksa uzayıp gidecek.Belki de suç bizdedir Mp de takıldığımız için.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Her şeyi geçtim Eyvallah da son zamanda ki canlı yayınlarda oyundan rapor edilen adamlara kaç kere baktın ? Neyse hocam sizi admin yaptiklarina göre vardır bir bildikleri.Anlaşılan o ki biz burda boşuna tartışıyoruz. 27 eylül saat 10,51 de face hesabından yüklediğin videonun altına bak belki oralarda bi yerde söylemişsindir.Bu tartışmaya ben noktayı koyayım yoksa uzayıp gidecek.Belki de suç bizdedir Mp de takıldığımız için.

Niye oyundan rapor edilen adamlara bakayım ki? Onlarlamı uğraşacağım kaç saat siz böyle kısa yoldan düşünüyorsanız eğer rapor mu edeceğim foruma videolamı uğraşacağım diyorsanız ben niye onla uğraşayım ki? Oyuna girdiğimde zaten her gittiğim biyerde 5-10 kaza rahat görüyorum ve ordan hallediyorum. Eğer bir şey karışılıklı yapılacaksa o zaman bende onla uğraşayım. Ben burda tartışmak için mesaj yazmıyorum sadece bilmediğiniz bazı şeylerin arkasında olan biteni size anlatmaya çalışıyorum, siz bu şekilde düşünürseniz mantık olarak "adminler bir işe yaramıyor" mantığı çıkacaktır.

• MP ile uğraşılmaz. Bir kere bu haliyle mp ETS 2'ye uymuyor, iflah olmayacak. GTA Online gibi yapay zeka + kısıtlı oyuncu ve özel sunucu(sadece arkadaşlarla girmek için) olursa sorun çözülür, rapor sistemine belki de ihtiyaç kalmaz, ben de oynarım. Bunu da sanırım yalnızca SCS yapabilir ya da "daha becerikli geliştiriciler". Aksi halde single devam.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    Hocam belirteyim benim sizinle bi derdim yok burda admin olarak siz varsınız diye size geliyor herşey. Fakat admin admin olmuşki o işlerle uğraşacak. Yoksa admin olmasının anlamı ne ? Ben bir oyuncuyum bu oyunda oynar çıkar giderim ama siz bir adminsiniz ve işin arkaplanını siz biliriniz göreviniz zaten bu işlerle uğraşmak. O halde kaldırsınlar report sistemini. Foruma video atılmadığı sürece ilgilenilmesin. Hali hazırda bulunun sistem sadece öylesine göstermelik var bunun zaten herkes farkında. Bakın tekrar söylüyorum ben size değil genel konuşuyorum. Multiplayer ekibinin yapması gereken şey ya admin sayısını çoğaltıp report sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak yada komple kaldırıp sadece forum yoluyla bu işin halledilmesi. Sen uğraşmayacaksan admin niye uğraşsın lafı aşırı saçma geldi bana kusura bakmayın ama.
  • quote:

Hocam belirteyim benim sizinle bi derdim yok burda admin olarak siz varsınız diye size geliyor herşey. Fakat admin admin olmuşki o işlerle uğraşacak. Yoksa admin olmasının anlamı ne ? Ben bir oyuncuyum bu oyunda oynar çıkar giderim ama siz bir adminsiniz ve işin arkaplanını siz biliriniz göreviniz zaten bu işlerle uğraşmak. O halde kaldırsınlar report sistemini. Foruma video atılmadığı sürece ilgilenilmesin. Hali hazırda bulunun sistem sadece öylesine göstermelik var bunun zaten herkes farkında. Bakın tekrar söylüyorum ben size değil genel konuşuyorum. Multiplayer ekibinin yapması gereken şey ya admin sayısını çoğaltıp report sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak yada komple kaldırıp sadece forum yoluyla bu işin halledilmesi. Sen uğraşmayacaksan admin niye uğraşsın lafı aşırı saçma geldi bana kusura bakmayın ama.

Ben üstüme alınmıyorum hocam zaten oyunda en çok ban atan adminlerden biriyim ben sadece oyundaki rapor sistemini söylüyorum sizde haklısınız sonuçta ama dediğim gibi kolay yoldan ban atmak varken o biraz zora kaçıyor. Ben admin olarak her yere yetişemem sonuçta ama elimden geldiğince yapacağımı yapıyorum. O sistemi koymuşlar güzel işimizede yarıyor zaten ama millet her şeyi rapor ediyor 10dk toplam 50-60 tane rapor geliyor buna yetişilmez zaten

• Herkes kendi videosunu çekip, kaza sahnelerini yönetime gönderip şikayetçi olacaksa rapor sistemi neden kurulmuş?

"Adminler bunla mı uğraşacak" ne demek kaçak? Bunla uğraşma görevi adminlere verilmemiş mi? E o zaman?

Tonla report yazıyoruz, cevap otomatiğe bağlı: "NO ACTION WAS TAKEN AGAINST PLAYER..."

İki tane admin tanıyan bebeler de (YOUTUBER adlı oyuncu gibi) kıllığına çarp-kaç yapıp, insanı delirtip, sövdürüp sonra ekran görüntüsünü o tanıdığı admine verip ban verdirtiyorlar.

Ben 49 yaşındayım, Euro Truck'ı taa ilk çıktığından beri oynarım. Durduk yere ne kimseye gıcıklık olsun diye çarparım, ne de sebepsiz yere küfür ederim. Ben küfür ediyorsam karşı taraf mutlaka % 1 milyon hak etmiş demektir. Doğal şekilde olan kazalara güler geçerim. Ama bazıları sırf tahrik etmek için gelip çarpıyor.

Yüksel diye bir admin var, "Judge of the nights" nickli. Bana çarp-kaç yapan YOUTUBER kullanıcısına "piç youtuber" yazdım diye 30 gün ban verdi hem de olaydan 4-5 gün sonra. 1 kelimeye 30 gün! Bana çarpan da elini kolunu sallaya sallaya itliğe devam ediyor. Başkalarını tuzağına düşürüyor. Çünkü onun da en az benim kadar (30gün) ban aldığını bana ispat edebilen olmadı henüz. Bu ikisinin ahpap-çavuş olduğu bile aklıma gelmiyor değil. Adminin nicki Judge (hakim) ama kararları o kadar adil değil. Kasıtlı çarpanın hiç suçu yok sanki!!!

O ne demek yaa? HAddi hesabı yok da, hangisine bakılsın da? E niye kuruldu o sistem o zaman?

Peki o haddi hesabı olmayacak kadar çok rapor yerine, aynı sayıda videolu rapor gönderilse hepsine tek tek cevap verilecek veya ceza verilecek mi yani? O zaman da "o kadar çok videolu rapor var ki, haddi hesabı yok, hangisine bakılsın ?" mı denilecek?

Bu raporlara adminler bakıyorsa ve admin sayısı yetersizse sayı artırılsın. HAddi hesabı yok, hangisine bakalım diyerek sıyrılmaya çalışmak ayıptır. İnsanları aptal yerine koymaktır bu. Oyuncuya kendini savunma hakkı olarak bir sistem sunuyorsun ama gereğini yapamıyorsun. +video da gönderirsen hallederiz Kadir hesabı oluyor. Bu olmaz! Ya raporlama sistemini kaldırıp video kaydı gönderme sistemine geçilsin ya da raporlama sisteminin gereği layıkı ile yapılsın.
  • Ben X kullanıcısına yanıt
    Adminler de bizim gibi oyun oynuyor Video çekimi yapıyor, akıllar veriyor, sollama öğretiyor vs. vs.

Admin adminlik yapsa bu kadar sıkıntı olmaz.
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Oyundaki rapor sistemi ve siteden rapor sistemine yetişilmiyor. Sitede zaten 5000 leri rahat gören rapor sistemi var insanlar soruyor kaç hafta oldu rapotuma bakilmadi diyorlar. Benim burda yapabileceğim bir sey yok sonucta admin alımını ben yapmıyorum. Sadece burda gördüklerimi size aktarıyorum. Isteyen ıstediği kadar yüklenebilir bana sıkıntı yok. Yillardir bunlarla ugrasiyorum ve her zaman yardimci olmaya çalışırım

• Adminlik maaşlı/paralı mı? yoksa gönüllülük esasına mı dayalı?
    Ben bunda bir sıkıntı göremiyorum. Enazindan 2 3 şey öğretiyorum ayrıca hadi bunları geçtim elbette sürücem istediğim gibi 7/24 adminlik yapacak halim yok. Aranıza karışmadan neyin ne olduğunu neler çektiğinizi anlayamam. Ben de bir oyuncuyum sonuçta bunu unutmayın

Paralı olsa o kadar raporlar boşa bekler mi sizce?

Balık baştan kokmuş desene...

8-10 videonu izledim, fazla kaptırıyorsun kendini. O kadar ciddiye alma bence. Ama sana durduk yere/kasıtlı çarptıklarında nasıl kan beynine çıkıyorsa, kendini videoya çekip yayınlayacağın halde bazı küfürleri kısmen de olsa ağzından kaçırabiliyorsan, bize de hak vermen lazım. Aynı şeyleri yaşıyoruz neticede.

Bence durduk yere, sebepsizce küfür edenler banlanmalı. Kasıtlı bir çarpmaya ve hasara uğrayanların ettiği küfürler ban sebebi olmamalı. Nasıl ki çarpana bir şey olmuyorsa çarpılana ve küfür edene de olmamalı. Yani adalet her iki tarafa... Bu uygulama teklifini lütfen yönetime iletir misin?
  • 
Sayfa: önceki 33933394339533963397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.