Şimdi Ara

Euro Truck Simulator 2 (2012) [ANA KONU] (3390. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
73.086
Cevap
377
Favori
3.636.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33883389339033913392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.28 güncellemesinden sonra benim oyundaki akıcılık gene gitti anlık takılmalar şekline döndü gene iş geçmiş dönem scs güncellemelerinden sonra oluşan sorun gibi.Bu şekilde bir sorunla karşılaşan oldu mu?
  • BayTOzAy B kullanıcısına yanıt
    Ben öyle bir sorun farketmedim.Acaba kullandığınız modlarla ilgili uyumsuzluk olabilir mi?
    Modları geçici olarak sırayla devre dışı bırakıp hangisiyle çakıştığını araştırabilir misiniz.
  • çokrenkli kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki mesajlarımda bahsetmiştim ilk güncelleme çıktığı anda oyun açılış ekranında oyundan atma sorunum oluşmuştu neredeyse ilk güncellemelerden beri kullandığım bir mod yüzünden kaynaklanıyormuş kaldırınca atma sorunum düzeldi ama seviyem 300 den 196 ya fransa dlc si hiç keşfedilmemiş km 1milyon 500 binden 700 küsurlara tecrübe puanı 2 milyondan 800 bine düşmüştü.Zaten şöyle bir şey var güncellemeler için orjinal neredeyse modsuz denebilecek bir profilim mevcut bütün güncellemelerde modlar uyumlu hale gelene kadar o profili oynuyorum orjinal profilde sorun.Ayarları kısarak optimize etmeye çalışacağım bakalım çare yok.
  • Arkadaşlar merhaba

Promods haritasını kurmak istiyorum fakat partları tam indirmeme rağmen ne 7-Zip ne de WinRar ile açamıyorum. Sürekli arşiv bozuk ya da arşiv açılamıyor hatası alıyorum. Bu partları nasıl açabilirim?
  • arkadaşlar merhaba,
    bende logitech driving force gt var.sıfır almıştım gayet memnun olarak kullanıyorum cihazımın bir sorunu yok.
    fakat şeytan acayip şekilde dürtüyor logitech g29 almak için.gt yi satıp almaya değermi ?
    varmı ikisinide kullanan g29 a geç değer diyen ?
    g29 u full alırım manuel viteste dahil olarak.
    oyunu çıktığından beri neredeyse gt ile ve manuel(yarı manuel) olarak kullanıyorum.
    şimdi aklıma girdi bu g29 alsam mı almasam mı karar veremiyorum.
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    benim de aklımda aslında almak g29 fakat değer mi düşünmek gerek
  • hakan_cilbirci kullanıcısına yanıt
    yani akşam iş dönüşü hafta sonları ets ile baya vakit geçiriyorum.direksiyon gerçekten bambaşka gt yi oyun ilk çıktığında almıştım bir daha klavyeden hiç oynamadım oyun zevki açısından gerçekten çok üst düzey direksiyon.
    gt zevk veriyorsa manuel debriyaj olması çok daha zevklidir düşüncesindeyim.
    tabi bunun birde maliyet ayağı var ki amazondan alınırsa 1.150 tl gibi bir rakama geliyor full set 3 yıl garantiyede uzatılmış oluyor bu rakama.garanti amazononun sağladığı bir garanti.
    tr deki fiyatlarda 1.650 tl aşağısı yukarısı 100 tl diyelim.
    ne bileyim şeytan dürtüklüyor da değer mi değmez mi az paralar değil.
    değer mi değmez mi bilemem ama manule vites ap ayrı bi olay dfgt set bi yere kadar
    ben vazgeçmek için bahane arıyorum sen beni almaya itiyorsun üstat
    hocam bende dfgt vardı sattım sonra oynamadım şimdi oyunlara bakıyorum bi heyecan yok bişey yok sonra ets2 ye baktım hala güncelleme alıyor hala oynanıyor steam de üst sıralarda bu konsolları sattıran da emin ol bu oyun ama dedğim gibi g29 da ciddi para o yüzden sana kalmış
    aynen dediğin gibi üstat.2013 te bu oyun için almıştım dfgt yi sadece bu oyun için kullanıyorum.
    oyunu baya geliştirdiler güncellemeler haritalar arabaların özellikleri insanı çekiyor oyuna.he bir aksiyon yok yolda gidiyorsun fakat müzik açıp kafa dağıtmak için birebir oyun.
    bende dfgt mi bir ilana koyayım satılırsa alayım bir g29.benle yaşıyacak değil ya ıvır zıvıra para harcamam en azından zevk aldığım hobime yatırım yaparsam göze batmaz herhal
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

arkadaşlar merhaba,
    bende logitech driving force gt var.sıfır almıştım gayet memnun olarak kullanıyorum cihazımın bir sorunu yok.
    fakat şeytan acayip şekilde dürtüyor logitech g29 almak için.gt yi satıp almaya değermi ?
    varmı ikisinide kullanan g29 a geç değer diyen ?
    g29 u full alırım manuel viteste dahil olarak.
    oyunu çıktığından beri neredeyse gt ile ve manuel(yarı manuel) olarak kullanıyorum.
    şimdi aklıma girdi bu g29 alsam mı almasam mı karar veremiyorum.

sadece ets ve ats için ise değmez. paranı çöpe atmış olursun. bence sadece vites al. dfgt ile kullan.
    Sadece ets2 için almayı düşünüyorsanız değmez. Ama Assetto Corsa, Dirt Rally gibi kaliteli simülasyon oyunlarını da oynamayı düşünürseniz değer, çok zevkli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

ben vazgeçmek için bahane arıyorum sen beni almaya itiyorsun üstat

Hocam bende G27 var, normalde evet manuel sürmek çok zevkli ama ETS ve ATS gibi oyunlarda biraz sıkıntı oluyor. ETS bir yere kadar ama ATS'de 13 vitesli bir kamyona geçtiğiniz anda çarşı pazar karışıyor. Açıkçası manuel sürmekten zevk alamadığım bir yapım ETS ve ATS. Vitesi otomatik yapıp vites artırma ve azaltma komutlarını da uygun bir yerlere atadıktan sonra (Aslında kulakçık güzel oluyor ama ben kulakçıklara selektör ve silecek ya da retarder koymayı seviyorum) otomatik sürmek daha zevkli geldi bana. Ya şimdi vites kolu 6 kademeli ve üstünde bir mandal olmadığı için mesela ilk 6. vitesten 7. vitese geçmek için bi düğmeye basmak gerekiyor. Hele bir de benim gibi takıntılı biriyseniz (Düğmeye basıp sonra vites değişimine başlarsam mesela ekranda 6 yazıyor, düğmeye basıyorum sonra debriyaja basarken ekranda bi 12 olup sonra N yazıyor, daha sonra 7 yazıyor, uyuz ediyor. O yüzden debriyaja bas vitesi boşa çek düğmeye bas vitesi 7'ye at yapıyorum zor oluyor) sıkıntı yaşıyorsunuz. Hele hele 13 vitesten fazlası varsa 2 farklı mandal var, mesela 12'deyken vites büyüteceğim diye mandala basıyorum lap diye vitesi bir atıyorum 1. vitese geçiyor .
    Bir diğer yöntem ETS'de işe yarıyor ATS'de olmuyor pek 1-3-5-7-9-11 ve 2-4-6-8-10-12 şeklinde sıralamak. Böylece tek bir vites sırası her şeye yetiyor ama o zaman da direk 6 vitesli araba kullanıyormuş gibi oluyor. O yüzden bağlıyorum otomatiğe kafam rahat.

G29 fiyatı 1,1150 TL (N11 de) Shifter ise 170 TL (gameextra)
    Eğer mevcut direksiyonunuzla kullanabilecekseniz sadece vitesi almaya elbette değer.
    Aslında ikisi birlikte 1,320 TL ye alınıp ne zaman istenirse/sıkılınca sahibinden.com üzerinden rahatlıkla satılabilir.

NOT: Shifter 170 değil 270 TL imiş çok özür diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çokrenkli -- 22 Ağustos 2017; 14:57:31 >
  • Banzai! :
    hacı dfgt ye ayrıca bu satılan vites sistemi monte olmuyor diye biliyorum ama varmı bir yolu aparat vs.varsa sadece oda olabilir aslında.

isbara alp :
    dirt oynuyorum arada hatta dirt rally de indirdim 1 yarış yaptım fakat direksiyonu tam istediğim şekle sokamadım dirt 3 te ayarlarım çok iyiydi oyunu direksiyonla bitirdim fakat dirt rally de üşenmekten bir türlü ayar yapamadım.ets 2 dirt serisi oynuyorum.diğerlerine pek vaktim olmuyor.akşamları yorgun argın gelince bir ets zevk veriyor.diğerleri tempolu sürüş olunca biraz sakin kafa dinlenmiş olmak gerekiyor.

goodorevil :

üstat vites işini şanzumanları 6 ileriye çevirerek hallettim.12 ileri manuel kullandım hep taaki 6 ileri çıkana kadar.12 ileride işi ikişer arttırarak kullanırdım.otomatik kullandım mı bana ruhsuz geliyor arabalar otomatiğin tepkiside yavaş bayır çıkarken vites düşürmek veya sollamaya çıkarken düşürmek acayip zevk veriyor devir bandını yukarda tutmak hoşuma gidiyor onun için 6 ileri benim için ideal oldu çıkmakla.yoksa 12 ileri dediğin gibi belli bir saatten sonra sıkıyor at at bitmiyor.bakalım sadece vites işi olursa onla çözerim işi yok olmassa düşünüyorum g29u.birde birşey sorayım direksiyon tepkileri motor sistemi falan dfgt ten farklımı hissettiriyor mu üst düzey olmasını ? bir yorumda g29 un dfgt ve g27 nin birleşimi olduğunu yazmışlar.
    g920 ide güzel alınabilir ama retarderi kırmızı yuvarlak dönen tuşa ayarlardığım için g29 da bunun için tercih edeceğim.bakalım hayırlısı

çokrenkli:
    hacı teşekkür ederim fiyatlar uygunmuş baya.bu fiyatlara amazondan almayı nakliyeyi beklemeye değmez.

• https://forum.donanimhaber.com/aksam-yine-akiyorum-d-dfgt-g29shifter--127669166

bence dfgt ets için daha iyi bir tercih. çünkü direksiyon simidi büyük. daha iyi olur tır sürmesi.
  • Banzai! kullanıcısına yanıt
    adam mucit.iletişime geçeyim.sağol arkadaşım.
    Anladim, tabi yarış oyunlari, ralli oyunları baya konsantrasyon ve efor istiyor. Dirt Rally için direksiyona tam uyan ayarlar var internette, bende de var unutmazsam atarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • isbara alp İ kullanıcısına yanıt
    sağol arkadaşım
  • 
Sayfa: önceki 33883389339033913392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.