Şimdi Ara

Euro Civic Kulübü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.296
Cevap
37
Favori
441.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 96 model 1.4 eurocivic sahibiyim. arac 110 bin km de düz vites. dün şanzıman yağını değistirmek için normal tamirciye gittim. şanzıman yağının değerlerinin kaç olması konuusnda terettüd de kaldık. aracın turkce kitapciginda şanzıman yağı olarak sae 10w/30 veya 10w/40 yağ yağ yaziyor. ustaya pek normal gelmedi bu konu. benimde onayımı alarak ESSO GEAR OIL BV 75W-80 marka yağ koyduk. dogrumu yaptık bilmiyorum.
  • Sevgili blackline35,
    Aracınızın şanzıman yağı, belirttiğiniz gibi SAE 10W 30 yağ ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır.
    Bu denli ince bir yağ kullanımının sebebi, şanzımandaki kayıpları en aza indirmektir.
    75W 80 yağ kullanımın teknik bir zarar vereceğini sanmıyorum.
    Lakin bunu güvendiğiniz bir yetkili servise sorarsanız hem siz, hem biz rahat etmiş oluruz.
    iyi paylaşımlar.

Işık ve sevgiyle...
  • Sevgili Fatih
    İlgi ve alakanız icin tesekkur ederim.
    Burda bi tane yetkili servis var ona sordum . ""Kapali kutu, üzerinde bisey yazmiyor yağın" dedi. Ben de şaşırdım. sizdeki aracıın kitabında manuel şanzıman yağı olarak ne yaziyor.tskler
  • castrol 10w/40 magnetec yağ ile değistirdim şanzuman yağını. vites geçişleri çok güzelleşti. hem ilk halinden hemde 75/80 yağ koyduktan sonraki halinden daha iyi oldu.

sağ ön amortisörde sorun vardı. arac ta tek ben varken sağ taraf cok hareketliydi virajlarda savruluyordum. 85 milyondan iki tane aldım her iki ön amortisörü değiştirdim. aracın sürüşü cok keyifli hale geldi.
  • Sevgili blackline,
    Honda'nızın tatmin edici hale gelmesine sevindim.
    Amortisör sorunu yukarıdaki konularda belirttiğim gibi benim de başıma gelmişti.
    Ben de değiştirdikten sonra gayet rahatladım.
    Ama bendeki hepten kazıklamıştı.

(Ayrıca MSN de yazıştığımız konuları, diğer arkadaşların da tecrübe etmesi için buraya taşıma inceliğini gösterdiğiniz için teşekkür ederim)

Kazasız sürüşler...

Işık ve sevgiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Febr -- 28 Şubat 2007; 10:13:51 >
  • 2003 yılı sıcak bi yaz günüydü. Arac ile şehiriçi yol alırken aracın içindeki sıcaklık rahatsız etmeye başlamıştı. Sonra birden gözüm hararet metreye takıldı , epey yükselmişti oması gereken yerden. sonra dura dura servise götürdüm. orda incelediler termostatın arızalandığını gösterdileri ve değiştirdiler. İler ki yıllarda oto dergilerine okurken bu sorunun orda da birisinin başına geldiğini gördüm. Demişlerki belli model euro civic lerde, sanırım buna benim aracta giriyor (1996 euro civic 1.4 i) böyle sorunlar oluyormuş. Sonra ki zamanlarda yolda sıcaklığa hep kontrol eder oldum. Aracın ikinci sahibiyim altı yıldır kullaniyorum termostat arızasi dısında bi arızam olmadı. Yukarda bahsettiğim amortisör değişimi kullanmadan kaynaklaniyordu.
    Kazasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackline35 -- 28 Şubat 2007; 12:19:48 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Bir aksilik olmazsa, bende yarın itibari ile bir 98 model euro civic kullanıcısı olacağım. Dha önceden 1,5 yıl kadar babam 96 model 1,6ies kullanmıştı(otomatik) Ama yakıtı ile başedemedi ve sattı. Ama ben arabayı çok sevdiğimden, kendime almaya karar verdim,ve 1.4 is modelinde kaportası temiz(motoru detaylı incelettirmedim,umarım sorun çıkmaz) 140000km de çift airbag klimalı ve abs li bir araç buldum ve anlaştım. Yarın da satışını alacağım aracın. Aslında şeytana uyup 1.6 almak vardı ya, biraz yakıtı düşünelim dedim istanbul trafiğinde...

Arkaadaşlar hararet sorunundan bahsetmişler, babam da aynı sorunu yaşıyordu yaz aylarında. Ama o zamanlar mersin deki yetkili servisi pek ehil olmadığı için çözememişti...Demek ki bu araçta klasik bir problem. Diğer bit tespitim ise, bu araçların tavan döşemelerinde sarkmalar yaşanıyor....3 tane araçta kendim şahit oldum.

İlk sorum da acaba anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir usta/özel servis vs. mevcut mudur?

• bu hararet yüzünden
    silindir kapagı contası
    yakmayan honda motoru malesef yok gibi
    (roverlar da dahil).sebebi de aracın ingiltere
    hava şartlarına uyması amacıyla motorun Al
    döküm olmasıymış.tabii yerseniz.
  • Ben motorun hararet yapıp kapak contasını yaktığından bahsetmedim. Bu konuda da şikayette bulunmadım. sadece euro civic lerde (belki sadece 96 modellerde vardı) termostat ta problem olabileceğinden bahsettim. Tşk.ler
  • http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3817723

bu araba euro civic mdir? sanki yeni kasa 1.8 hb civiclerdenmiş gibi görünüyor
  • kesinlikle euro civic TYPE-R.fakat model farkı ile
  • Kardeş, Bostancı Sanayi sitesinde İkiler Honda'yı gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Geçen yıl Ankara'ya taşındım; ama İstanbul'da kalırken İkiler Honda'dan çok memnundum. Ankara'daki servisi de onların tavsiyesi üzerine buldum.
    Hüseyin ya da Ahmet Usta: 0216 574 97 37.
    (2000 1,4 civic füme 34 YK 8585) Mücahit'ten selam söyleyebilirsin. Beni hatırlamasa da arabayı hatırlar:)
    Selamlar.

quote:

Orjinalden alıntı: ee1122

Arkadaşlar merhaba,

Bir aksilik olmazsa, bende yarın itibari ile bir 98 model euro civic kullanıcısı olacağım. Dha önceden 1,5 yıl kadar babam 96 model 1,6ies kullanmıştı(otomatik) Ama yakıtı ile başedemedi ve sattı. Ama ben arabayı çok sevdiğimden, kendime almaya karar verdim,ve 1.4 is modelinde kaportası temiz(motoru detaylı incelettirmedim,umarım sorun çıkmaz) 140000km de çift airbag klimalı ve abs li bir araç buldum ve anlaştım. Yarın da satışını alacağım aracın. Aslında şeytana uyup 1.6 almak vardı ya, biraz yakıtı düşünelim dedim istanbul trafiğinde...

Arkaadaşlar hararet sorunundan bahsetmişler, babam da aynı sorunu yaşıyordu yaz aylarında. Ama o zamanlar mersin deki yetkili servisi pek ehil olmadığı için çözememişti...Demek ki bu araçta klasik bir problem. Diğer bit tespitim ise, bu araçların tavan döşemelerinde sarkmalar yaşanıyor....3 tane araçta kendim şahit oldum.

İlk sorum da acaba anadolu yakasında bildiğiniz iyi bir usta/özel servis vs. mevcut mudur?

• Teşekkür ederim Mücahit, ilk bakımda aksilik olmazsa giderim tavsiye ettiğin yere.

Aracı cuma günü teslim aldım bu arada. Gayet sorunsuz görünüyor, ama kullandkça çıkacaktır ortaya herşey. Yakıt konusunda da üzmeyecek gibi, en kısa sürede denemelerimi paylaşacağım.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de aranıza dün (16.03.2007) itibariyle katıldım. Salı günü internetten bir 97 model Honda Euro Civic 1.6 ILS gördüm beğendim internette bir araştırma yapayım dedim ve Fatih arkadaşın açtığı bu foruma denk geldim, okudum ve karar vermemde sizlerin etkisi büyük oldu. Satan arkadaşla görüştük ve dün arabaya kavuştum. Gelelim arabaya gerçekten full özellikli. Harika ve aldığım arkadaşın da benim gibi titiz olması ayrıca sevindirici tabiki. Sizlere de buradan teşekkür etmek istiyorum. Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.
    Bu arada aldığım arkadaş yağını yeni değiştirmiş ve dediğine göre de 10.000 Km'de değiştiriyormuş yağını bu normal mi ve hangi yağı tavsiye edersiniz. Ayrıca km de 25Ykr (250.000) yakıyor dedi ama şehir içinde.(Sakarya) Mesajlarınızı bekliyorum
  • Öncelikle hayırlı olsun demek isterim, doğru bir seçim yapmışsın.umarım otomatik değil aracın?
    aracın km.sini ve kaç lira civarında aldığını sorsam ayıp olurmu :)

Benimki dediğim gibi 1.4 idi. ilk denememde 17.5 lt. (50ytl) shell 95 oktan ile, yaklaşık 250 km yol yaptım. bunun içinde cuma akşamı tuzla- ortaköy trafiği mevcut. ekonomi yaparak kullandım,yüksek devirlerde çok seyretmedim...

quote:

Orjinalden alıntı: Hayat_ONDA

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de aranıza dün (16.03.2007) itibariyle katıldım. Salı günü internetten bir 97 model Honda Euro Civic 1.6 ILS gördüm beğendim internette bir araştırma yapayım dedim ve Fatih arkadaşın açtığı bu foruma denk geldim, okudum ve karar vermemde sizlerin etkisi büyük oldu. Satan arkadaşla görüştük ve dün arabaya kavuştum. Gelelim arabaya gerçekten full özellikli. Harika ve aldığım arkadaşın da benim gibi titiz olması ayrıca sevindirici tabiki. Sizlere de buradan teşekkür etmek istiyorum. Umarım iyi bir seçim yapmışımdır.
    Bu arada aldığım arkadaş yağını yeni değiştirmiş ve dediğine göre de 10.000 Km'de değiştiriyormuş yağını bu normal mi ve hangi yağı tavsiye edersiniz. Ayrıca km de 25Ykr (250.000) yakıyor dedi ama şehir içinde.(Sakarya) Mesajlarınızı bekliyorum

• Teşekkür ederim ee1122
    Arabam otomatik vites, 150.000'de ve 11.750Ytl'ye aldım. Dün depoyu doldurdum, birkaç gün sonra tekrar doldurup hesaplayacağım. Sonuçları buraya yazarım.
  • Babamın 96 otomatiği, bir depo ile 450 km civarı yapıyordu şehir içinde(mersin). Enfazla 480 gördüm dedi. fikir edinmek için işine yarar diye düşündüm

quote:

• Teşekkür ederim ee1122. Dün 71Km (yaklaşık 20Km'si Ş.İ. 51Km'si Ş.D.) yaptıktan sonra merakımı yenemedim ve depoyu tekrar doldurdum, 13.5Ytl'de doldu ama ite kaka 15Ytl yaptılar ki buda yaklaşık kilometrede 21Ykr(211.000TL) yapıyor. Ama en iyi ortalamayı bir sonraki depo doldurmamda alıcam sanırım. Bu rakamlar benim için sevindirici. İlginiz için teşekkürler...
  • Beyler birşey soracağım fren diskleri ile ilgili: Ön ve arka fren disklerinin kritik kalınlıkları hakkında bilgisi olan var mı? Kaç mm nin altında değiştirmeliyiz? Ve de orjinal/muadil fiyatları bilen var mıdır?
  • selam arkadaşlar.bende yeni bir eurocivic kullanıcısıyım.1998 model 1.6 ies eurocivic aldım geçen hafta ve arabayı kullanmaya başladıktan sonra erçekten araba kullandığımı hissettim.Ancak benim de sizin gibi bazı problemlerim var.Mesela aydınlatma problemi...Geceleri kısalarla önümü göremiyorum uzunlar karşıdan geleni rahatsız etmiyor o kadar kötü anlıyacağınız.Farlarda hafif kararma var oto elektrikçisine gittim ya farları açıp temizliyucez yada söküp içini yıkayacağız dedi bi de 100W röle ve ampul takarsak problemi çözeriz dedi.100w ampul işi kafama yatmadı pek.Sizin görüşlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.