Şimdi Ara

Euro 9 tl oldu denilince süper bir cevap verdi: 'kullanmayın euro, mecbur musunuz?' (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
1
Favori
16.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
318 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu bu videodaki seref yoksunlarina ne kadar kufur etsek az kalir..
    Forumda Gercek duzgun gurbetciler varsa derhal Alman hukumeti yada konsolosluguna sikayet etsinler. yedigi kaba sican, Alman hukumetini kotuleyen ama Turkiyeden kacip avrupada yasiyan asil nankor bunlar..Bu hain bu gurbetci bozuntulari sikayet etsinler ki sinirdisi edilsin,Tr cennet diyorlar ya gurbet hasretlerini bitirelim bizimde bi katkımız olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bizim insanımıza herşey mustehak sebebi belli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi bitmiyorlar A Q Bu igrenc rezil evli bok agizli ciftin yanina bide bu iki alamanci kasari ekleyelim beyin coktan bedeni terketmis ikisini toplasan bi yarim insan etmez..bu videoda sac bas yoldurur agizlarina kurekle vurasın gelir..Buyrun izleyin bunlarida Alman hukumetine sikayet etmeli cunku almanyada curuyorlarmis sirpintilar..
    http://https://youtu.be/Yhg1GPwh1gw

• Arkadaşlar hepimiz böyle konuşmalarının gerçek sebebini biliyoruz. Bizleri Avrupa'ya gelmeme konusunda ikna etmek. Çünkü sen ben gidersek bu adamlara ekmek vermezler. Tek gerçek sebep bu.

2015 de filan suriyeliler almanyaya gidince almanyadaki göçmen karşıtı afd partisine oy verenler kimler oldu? Evet doğru tahmin. Her zaman oy verdikleri sol partiler göçmen akışına olumlu yaklaşınca, almanın bile oy vermek istemediği aşırı sağcı neonazi partiye ciddi oylar gitti. Bu da böyle bir iki yüzlülüktür.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jacobıan

çevreci insanlar geri dönüşüme kazandırmak için topluyor dili yok gidip sormamış da maymuncuk fakirlikten topladığını zannediyor 

Alıntıları Göster

Ben de karşıyım bu "gurbette geberiyoruz, Almanya çok kötü" diyenlere ama yurt dışı da cennet değil, sorunsuz değil. Başka bir arkadaş bahsetmiş ben de videonun linkini atayım;

Yine DW'deydi sanırım, Türkiye'deki kağıtçılıkla geçinen insanların halini anlatan bir video. Evet ikisini kıyasladığımız zaman Almanya'daki bu adamın hali bin kat daha iyidir bizim kağıtçı çocukların halinden ama adamın "ileriyi görmemesi" ya da "doğduğu yerden ayrılmak istememesi" lüks mü sizce? Bu topraklarda yıllardır "taşı toprağı altındır abe" diyerek göç etmiş insanlar, insanlar da bunu normalleştirmiş. Adam "doğduğum yerden ayrılmak istemiyorum" demesini hayrete karşılıyoruz, düzene bak.  

• La zaten kullanmıyoruz ki

• quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

Arkadaşlar hepimiz böyle konuşmalarının gerçek sebebini biliyoruz. Bizleri Avrupa'ya gelmeme konusunda ikna etmek. Çünkü sen ben gidersek bu adamlara ekmek vermezler. Tek gerçek sebep bu.

2015 de filan suriyeliler almanyaya gidince almanyadaki göçmen karşıtı afd partisine oy verenler kimler oldu? Evet doğru tahmin. Her zaman oy verdikleri sol partiler göçmen akışına olumlu yaklaşınca, almanın bile oy vermek istemediği aşırı sağcı neonazi partiye ciddi oylar gitti. Bu da böyle bir iki yüzlülüktür.

Kesinlikle olayın özü bu. ama işte naparsın, youtube diye bişey var insanlar öğrendi gerçekleri ordan  

• Almanyada niye yaşıyo bu ozaman .gelsin buraya

• Bu kafalara mantıklı açıklamalar yazmak çok boş iş.

• Bu kafayla alamanyanın yolunu bulabilir umarım...

Bu kafanın aynısından maliye bakanımızda da var malesef. Dediği lafı unutmadık... Maaşını dolarla mı alıyorsun? Dolar borcun mu var dedi herif yahu :D

• Cahillerle yaptığın tartışma da herzaman kaybetmeye mahkumsundur.

• Davar oğlu davarlar, ithalat yoluyla ilk elden kullanılıyor zaten. Neyi kendimiz üretiyoruz da döviz kullanmayalım buğdaya kadar herşey ithal ediliyor. Peynirin kilosu 80 lira ise nedeni dövizin yüksek olması.

• Almanya'nın ekmeğini yerler ve ekmeğini yedikleri ülkeye ihanet eder nankörler yazıklar olsun.

• Karıda tam leş acaip çirkin duba gibi tipten dolayı bile sınır dışı edilmeli

• haksizmi

• Almanya'da niye yaşıyorsun o zaman teyze, gel krallar gibi Turkiye'de yaşasana  

Dayı da hemen sesini yukseltiyor, en haz etmediğim insan tipleri  

Butun bu diyalogları Almanca translate yapip gerekli mevkilere yollayacaksın onlar da bunları sınır dışı edicekler ne guzel olurdu var ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyk -- 25 Eylül 2020; 16:6:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PaNoZ

Arkadaşlar hepimiz böyle konuşmalarının gerçek sebebini biliyoruz. Bizleri Avrupa'ya gelmeme konusunda ikna etmek. Çünkü sen ben gidersek bu adamlara ekmek vermezler. Tek gerçek sebep bu.

Bunu ilk defa duyuyorum, inanılır gibi değil, burnum düştü

R E Z A L E T

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Noldu cehabeliler üro 9 olunca bağrışıyodunuz şimdi 8,88e çakıldı hiç biriniz ortada yogsunuz?  

• bi ps5 alamiyorsunuz diye bu kadar sovulmez halkina ulkene devletine doviz kurunu yukselten operasyonlari cekenlere lanet okuyan Turkiye nin tarihi dusmanlarina gaspcilarina kalben beddua eden bir konu acan cikmazmi ... bodrumun sit katili sitelerinde oturanlardami ak troll bogazin iki yakasinda yalilarda oturanlardami ? butun servetini doviz de tutanlar hatta gelen talimatla butun mal varligini satip dovize ceviren ve londraya amerikaya yerlesen ailelerdemi ak troll . zannetmeyin devlette hepsinin listesi yok dolar 4 liradan 6 liraya nasil firladi biliyoruz hepsini .... ak troll olsun cak troll olsun hangi gorusten olursa olsun dolari vatanindan cok seven euro icin halkina hakaret eden lerin hepsine coluk cocugunuzdan ciksin insallah diyorum bu guzel ulkenin guzel insanlari adina.... unutmayin vatan zenginin parasiyla degil garibanin caniyla mudafa edilir iste ben gerekirse bu vatan icin canini verecek gariban kalayim saygilar

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.