Şimdi Ara

Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
275
Cevap
2
Favori
11.442
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  789 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cengizhan66

  dollar 8 lira oldugunda ne olcak bu hesap? orta vadede 8 lira olacak (5 yil)
  peki ya dollar 25 lira oldugunda? uzun vadede 25 lira olcak? (10 yil)zamaninda 2 lira oldugunda 4 lira lar gelcek demistim siz sallamasyon diye takmadiniz ama bu olaylar gunes nasil dogudan dogup batidan batiyorsa o sekilde gercek ve olacak (bende isterim olmamasini ama kurulan duzen ortada)
  1945 e kadar sol yonetimle yonetildi ulke sonrasindada 1961deki gecici yonetimle bi daha sol gordu sonrasinda solcular iktidara gelmediki? kim geldi? akp mi akp solcumu? dsp solcumu? dsp avrupataki merkez sag partilari gibi sosyal demokrat degilmi?
  dsp solcu olsaydi ilk yapcagi sey universteyi bitirip kurutan YOK u kaldirmak olurdu. hangi solcu reformu gerceklestirdiki dsp? Chp 61 anayasasini savunuyomu? bu konuda soylemi varmi? iktidar olursa 61 yasasini modern versiyonunu getircekmi? yok


  CHP'nin başına geçmiş, başbakan olmuş, ayrılıp başka bir parti kurup o partinin de başına geçmiş ve başbakanlık yapmış isme SAĞCI mı diyelim ?

  Fikret Bilan'nın Ecevit ile röportajı:
  Ecevit, "gerçek CHP, DSP'dir" dedi
  http://www.milliyet.com.tr/1997/09/06/siyaset/gercek.html

  1972-1980 arasında (CHP) başbakanlık yapmış. DSP'nin kuruluşu 1985... Başka ne diyeyim ?

  Neyse tarih ortada. Google var, internet var, araştırmak için 1-2 tuşa basmak yeterli.

  61 anayasasını kim neden savunsun ? Dünya 61 dünyası mı ?
  Yeni dünyada yeni kanunlar gelir, bu gerekli bir şeydir. Kafaya takmayın böyle şeyleri. Eğer illa "şu anayasa gelsin" diyorsanız Mustafa Kamal'in anayasasını getirelim olsun bitsin. Onu da darbecilerle birlikte solcular kaldırdı zaten...

  Ben şimdiden söyleyeyim, "dolar 100 TL olacak" (belki 50, belki 100 yılda olacak, ama olacak). Ak Parti öncesindeki 6 yılda 17 kat arttırdıklarında "ülke batmıyordu". Ak Parti zamanında da 17 kat artsa ülke batmaz, merak etmeyin. Ha Ak Parti 15 yılda 2.6 kat arttırmış, millet ondan daha iyi performans bekliyor, o ayrı bir konu.

  Küçük bir hesap yapalım mı ?
  Dolar, Ak Parti öncesindeki 6 yılda 17 kat arttığına göre :
  2002 yılında da dolar 1.5 TL olduğuna göre :
  1.5 TL x 17 (kat artmış) = 25.5 TL (6 yılda doların geleceği rakam)
  15 yılda geleceği rakamı hesaplayalım : 25.5 x 2.5 = 63.75 olması lazımmış
  Yani Ak Parti öncesindeki 6 yıl ile kıyaslandığında doların bugün 63.75 olması gerekirmiş.
  O zamanlardaki solcu, üstün, büyük, aslan, yüce yönetilerimizin ne kadar becerikli olduklarını düşünün...

  Neyse polemik peşinde değilim. Yukarıda bazılarının direkt (bana) söylemekten kaçıp ORTAYA konuşanları da görünce, bazılarına laf anlatılamayacağını anlamış bulunuyorum. Herkesin kendince doğrusu var. Herkes de o doğrularını savunuyor. Bu saatten sonra kim kime ne anlatacak. Boşverdim...
  _____________________________
  CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA. Cevabım hoşuna gitmeyebilir... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey
 • Yarbay
  2940 Mesaj
  4 olsada düz hesap yapsak keşke  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  SAGA Virtual Airlines - IVAO
 • Yüzbaşı
  789 Mesaj

  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik

  Must4f4 K4m4l'leşmeyelim de...

  Solcu olmak zor iş...

  Dolar her yükseldiğinde konu aç.
  Euro her yükseldiğinde konu aç.
  Bir şeye her zam geldiğinde konu aç.
  Özel bir kurum bile zam yapsa bunu Ak Partiye bağlamaya çalış.

  Solcuların yaptığı rezillikleri gizleme uğraş.

  Açılan her konudan diğer solcuları haberdar et.
  Aynı kişilerin hep aynı şeyleri yazmalarını sağla.

  Vatandaş da ne yapsın, böyle konulara girip blok listesine yeni kişileri eklemekle zaman geçiriyor.

  Bu sayfadaki ilk mesajım yukarıda.

  cemsinan bu sayfadaki her mesajı okumuyorum. Eğer bana söylüyorsan ya alıntı yaparsın veya mesajın altına "mention"larsın. Mesajının altında bulunan "Bahsedilen kişi" diye belirtsen dahi mesajını görürüm. Benim görmeme ihtimalimin olduğu, kaçak mesaj atıp kaçmakla olmaz böyle şeyler.

  İşgalcilerden bahsederken 4 tane ülkeyi saydığımı söylemeyi unutmuşsun. Hangisinde işgalcilerin kaldığını söylemeyi de unutmuşsun. Kıbrıs'da bizim de işgalci göründüğümüzü yazdığımı da söylemeyi unutmuşsun. Aklında kalan küçücük şeylerle beni eleştirmeye kalkman komik olmuş. Mesajlarımı silmedim. Alıntılayıp koy 1 tanesini, biri de benim yazdıklarıma "karşı argüman" getirsin. Diyeyim ki "evet ben yanlış düşünmüşüm, bu kişi doğru söylüyor".

  Dünya açısından Türkiye'nin (Ecevit'in 1974'de) yaptığı Kıbrıs Harekatı "işgal" olarak görünmüyor mu ? Utanmamız mı gerekiyor ? Bir şekilde bir (Rum) yönetici çıkıp "tamam o topraklar sizin olsun" diye imza mı attı ? Biz niye Lozan'da "işgal altındaki o topraklar sizin olsun" diye imza attık ? Hadi biz "doğru" olanı yaptık, Kıbrıs'lı Rumlar neden yanlış yapıyor öyleyse ?

  Sorum o kadar basit ki. Eminim cevabı da basittir. Lozan ile Kıbrıs kıyaslaması yapıyorum. Aynı doğrultuda cevap bekliyorum. Soru soranı aşağılamaya, itibarsızlaştırma çabasına girmeye gerek yok ki.

  Biraz önce de yazdım, benim derdim polemik değil. Sorularıma cevap aramak.
  Bilmediğimi düşünün, lütfen cevap verin. Siz de bilmiyorsanız cevap yazmak zorunda değilsiniz...
  |
  |
  Bahsedilenler: cemsinan
  _____________________________
  CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA. Cevabım hoşuna gitmeyebilir... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey
 • Binbaşı
  1539 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik


  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan

  Sen bana göster 5 tane ben hemen birini göstereyim. İş hayatında çok da kolay değil geçmişi taramak. Tararım ama sen başla.  Bahsettiğin dolar artışlarının hiç biri sol hükümet değil. Hepsi milliyetçi muhafazakar olmakla övünen kadrolar. Demirel Nasıl solcu?

  Çiller Özal Mesut Yılmaz, Erbakan mı solcu?

  Bunların zamanında dolar uçtu bankacılık sektörü çöktü kabak da dsp mhp ortaklığına patladı. İkisi de ayrıca suçludur hem dsp hem mhp ama bütün bu bahsettiğim kendini muhafazakar olarak tanımlayan kadrolar da ağır suçludur. Sol ne zaman iktidar oldu ki?

  Chp’nin tek iktidar olduğu dönemde Türkiye tarihinin en büyük büyüme ortalamasını yakaladı onca buhrana ve dünya savaşlarına karşın.  Aynı paraya daha düşük gramajlı ekmeğe dair haberleri gördün mü

  Müjde diye anlatıldı.  Dolara dair twitterda vesairede aktroll hesaplarına bak bakalım yok bizi ilgilendirmezmiş yok faiz lobisiymiş.  Hiç sütten çıkmış ak kaşık filan değilsiniz  1. Suriye politikası

  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli

  3. Fetönün palazlanması  Ben cumhuriyet tarihinde bunlardan daha büyük hata görmedim. Sonuçları da ortada yüzde yirminin üzerinde genç işsizliği  Akp’nin anıtkabir gezisinden fotoları bekliyorum hala.

  CUMA BÜYÜK ZAM GELİYOR
  ET KRİZİ, ÜRETİM %23 AZALDI , ZAM YOLDA
  Leblebi bile 2 kat pahalılanmış la :) (ss eklendi)
  Arkadaşıma dolar yükseldi diyorum
  Çaykur’dan Çay Fiyatlarına Yüzde 20 Zam
  5 oldu mu ? Daha ilk 3 sayfada çıkan konular bunlar. Detaylı arama yapmak istersen forumda arama yeri var. Oraya tıklarsan binlerce görürsün. Benim 5 kat konu sıkıntım yok. Sıkıntı senin "var" dediğin konuları bulmanda...

  -----

  Geçen hafta "Menderes Marshall yardımlarını aldı, NATO'ya da o bizi soktu" diyen birine tarih öğretmiştim.
  Demek ki sırada sen varmışsın...
  Bahsettiğimiz yıllarda Demirel Cumhurbaşkanı. Hükümet Demirel'de değil ki ? Hangi konuyu konuşuyoruz ?

  Buyrun 1996
  quote:

  53.Hükümet II. Yılmaz Hükümeti (6.03.1996-28.06.1996): Hükümeti kurma görevi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'a verildi. Yılmaz, DSP'nin dışardan desteğiyle ANAP-DYP azınlık hükümetini kurdu.

  Neymiş DSP (Ecevit) dışarıdan desteklemiş. http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Arada bir tek 28.06.1996 - 30.06.1997 Prof. Dr. NECMETTİN ERBAKAN dönemi var. https://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_Government/pg_CabinetHistory.aspx

  quote:

  55.Hükümet III. Yılmaz Hükümeti (30.06.1997-11.01.1999): Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 20 Haziran 1997 tarihinde hükümeti kurmakla ANAP Genel Başkanı ve Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ı görevlendirdi.

  Yılmaz, ANAP-DSP-DTP ile azınlık hükümeti kurdu. Hükümeti CHP de dışarıdan destekledi. 30 Haziran 1997'de Cumhurbaşkanı Demirel tarafından onaylanan hükümet, 8 Temmuz 1997'de TBMM'den güvenoyu aldı. Güvenoylamasında 278kabul, 265 ret oyu çıktı. 1 milletvekili çekimser oy kullandı.
  http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Gördünüz mü ? Bahsettiğiniz SAĞ hükümetlere kim destek vermiş ? Birini DSP (Ecevit) diğerini CHP. Şimdi bunlara MASUM mu diyeceğiz ? Peki 1999 - 2002 arasındaki DSP (Ecevit) başbakanlığındaki hükümetlere ne diyeceğiz ? O da mi SAĞCI yoksa Biraz google'ın zararı olmaz...

  CHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAMIŞTIR. Bunun neresini anlamak zor ? Koalisyonlarda bir şekilde olmuş, koalisyonlara giremediyse de dışarıdan desteklemiştir. Ülkenin kaymağını da yemiştir.

  Neyse senin işkembeden kaynaklı sözlerine bu kadar detaylı girmek bile boşuna.

  ------

  Tabi canım, hep başkası suçlu, kabak da solcu başbakana patladı, vah yazık. Aslında o başbakan değildi, manken olarak oraya konulmuştu, müdahale falan da edemezdi.

  CHP'nin yönettiği İş Bankası bile Ak Parti hükümeti zamanında kar'a geçmeye başladı. Madem iyi yöneticilerdi bir bankalarına sahip çıksalardı (İş Bankası o dönemde iş adamlarına yüklü kredi verip, kredini geri ödenmemesi ve batık kredinin devletten tahsili ile ünlenmiş bir bankaydı)

  -------

  Evet CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde öyle bir büyüme yaşandı ki, Çanakkale savaşında 250.000 insan şehit olduğu halde, CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde 400.000 (bazı tarihçilere göre 500.000) insan çeşitli bahanelerle asıldı. Büyük bir büyümeydi...

  Ak Parti döneminde yaşanan büyümeye yakından baktın mı ? Bu kadar savaşa, buhrana rağmen...

  -------

  Ben AkTroll hesaplarına da, KaraTroll hesaplarına da bakmam. Sen "basında" dedin, basından link istiyorum. İşkembeden atmadığını ispatlamak zor mu geldi ?

  -------

  Ekmekle ilgili "düşük gramaj, aynı fiyat" haberini hiç bir yerde görmedim. Öyle haberleri verse verse sol haber siteleri verir. Öyle olacağına da ancak simsiyah bir sol zihniyet inanır...

  -------

  1. Suriye politikası
  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli
  3. Fetönün palazlanması
  Bu mesajım bile uzun oldu. Bu 3 konuyla ilgili seni aydınlatmak isterdim ama mesajım bir bu kadar daha uzar. İstersen ayrı bir mesajda anlatayım.

  -------

  Büyük solcu lider Ecevit'in başbakanlık yaptığı 1999-2000-2001-2002 yıllarındaki işsizlik rakamlarını (ve genç işsizlerin sayısını) da verir misin ? Her şeyi bildiğine göre bunu da biliyorsundur ? Ben sadece 30'a yakın bankayı batıran Ecevit yüzünden 100.000 kadar bankacının işsiz kaldığını biliyorum. Rakamlar konuşsun...

  Kısa yazabileceğim. Canı yanan insanlara hak veriyorum. Canı yanıp haykırıyor yahu. Direkt dolar konusu değil yazdıkların.
  1. Ecevit döneminde işsizlik gayet düşük. Üstelik de bu dönemde rakamlar iyi çıksın diye bekleme süresi de kısaltıldı. O gözle hesaplarsan o dönem daha da düşüktü.
  2. Genç işsizliği yüzde 20'lerin üstü tam bir felaket. Asla bu kadar kötüsünü görmedik.
  3. Benim bahsettiğim şey dünya savaşı ve dünya ekonomik buhranı. Dünya savaşı var diyeorsun şu anda. Şu anda dünya savaşı yok yahu Amerika Almanya Rusya İngiltere Japonya savaşsın da göreyim ne oluyor dünya ticareti ve dünya ekonomisi.
  4. Akp'nin anıtkabir gezisinden hala video ve görsellerini bekliyorum. Aldığın feyzleri de kendine saklama lütfen
  5.
  Çözüm sürecini ilke olarak desteklememe rağmen yürütülmesindeki felaket hatalar,
  Fetönün palazlanması
  Suriye politikası
  genç işsizliğine çözüm bulunamaması

  Bunlar cumhuriyet tarihinde görülmemiş şeyler. Tekrarlıyorum.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Kasım 2017; 11:3:14 >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  716 Mesaj

  hesap baya hatali (2003-2007 arasinda sicak para girmese ve ozellestirmeler olmasa duz hesap olurdu zaten)ama maden tartismak istemiyosun sunu soyliyim sagci ve solcu ne demek bunu ogrenmen gerek ikinci olaysa 1 dollar 100 tl olsa bile ulke batmaz evet
  ozellikle solcu reformlari bi oku illa sola karsiysaniz babaniza annenize soyleyin emekli maaslarini kestirsinler emekli maasi solcu reform mesala karsiysaniz buna karsi cikin...
  chp solcu bi parti degil dsp de degil sosyalist ideology bu partilerde yok ecevittede yoktu idoloji ucgeninde bu partiler kirmizi tarafta degil mavi bazende sari tarafta ama genelde merkezde
  |
  |
  1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  210 Mesaj
  Arkadaşlar kulislerde AKP'nin yeni bir projesi konuşuluyor belki duyanınız vardır.

  Yeni bir mehter marşı tasarlanıyor. Bu yeni mehter marşı her çalındığında Dolar ve Euro otomatik olarak 50kuruş düşecekmiş.

  Ben bu bilgiyi duyunca heyecandan bayıldım. Gümbür gümbür geliyoruz.
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  6524 Mesaj

  Fazla duz Mantık bir hesap olmuş..

  Ekonomi ile ilginiz negatif seviyede sanırım.

  Boyle bakkal hesabı ile olsaydı, herkes devlet kurar yönetirdi sanırım..  Ama siz de haklısınız, mevcut durumda da ekonomimiz sizin bakkal hesabınızdan pek de farklı seviyede değil..  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Kasım 2017; 11:26:7 >
  |
  |
  1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  789 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan


  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik


  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan

  Sen bana göster 5 tane ben hemen birini göstereyim. İş hayatında çok da kolay değil geçmişi taramak. Tararım ama sen başla.  Bahsettiğin dolar artışlarının hiç biri sol hükümet değil. Hepsi milliyetçi muhafazakar olmakla övünen kadrolar. Demirel Nasıl solcu?

  Çiller Özal Mesut Yılmaz, Erbakan mı solcu?

  Bunların zamanında dolar uçtu bankacılık sektörü çöktü kabak da dsp mhp ortaklığına patladı. İkisi de ayrıca suçludur hem dsp hem mhp ama bütün bu bahsettiğim kendini muhafazakar olarak tanımlayan kadrolar da ağır suçludur. Sol ne zaman iktidar oldu ki?

  Chp’nin tek iktidar olduğu dönemde Türkiye tarihinin en büyük büyüme ortalamasını yakaladı onca buhrana ve dünya savaşlarına karşın.  Aynı paraya daha düşük gramajlı ekmeğe dair haberleri gördün mü

  Müjde diye anlatıldı.  Dolara dair twitterda vesairede aktroll hesaplarına bak bakalım yok bizi ilgilendirmezmiş yok faiz lobisiymiş.  Hiç sütten çıkmış ak kaşık filan değilsiniz  1. Suriye politikası

  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli

  3. Fetönün palazlanması  Ben cumhuriyet tarihinde bunlardan daha büyük hata görmedim. Sonuçları da ortada yüzde yirminin üzerinde genç işsizliği  Akp’nin anıtkabir gezisinden fotoları bekliyorum hala.

  CUMA BÜYÜK ZAM GELİYOR
  ET KRİZİ, ÜRETİM %23 AZALDI , ZAM YOLDA
  Leblebi bile 2 kat pahalılanmış la :) (ss eklendi)
  Arkadaşıma dolar yükseldi diyorum
  Çaykur’dan Çay Fiyatlarına Yüzde 20 Zam
  5 oldu mu ? Daha ilk 3 sayfada çıkan konular bunlar. Detaylı arama yapmak istersen forumda arama yeri var. Oraya tıklarsan binlerce görürsün. Benim 5 kat konu sıkıntım yok. Sıkıntı senin "var" dediğin konuları bulmanda...

  -----

  Geçen hafta "Menderes Marshall yardımlarını aldı, NATO'ya da o bizi soktu" diyen birine tarih öğretmiştim.
  Demek ki sırada sen varmışsın...
  Bahsettiğimiz yıllarda Demirel Cumhurbaşkanı. Hükümet Demirel'de değil ki ? Hangi konuyu konuşuyoruz ?

  Buyrun 1996
  quote:

  53.Hükümet II. Yılmaz Hükümeti (6.03.1996-28.06.1996): Hükümeti kurma görevi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'a verildi. Yılmaz, DSP'nin dışardan desteğiyle ANAP-DYP azınlık hükümetini kurdu.

  Neymiş DSP (Ecevit) dışarıdan desteklemiş. http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Arada bir tek 28.06.1996 - 30.06.1997 Prof. Dr. NECMETTİN ERBAKAN dönemi var. https://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_Government/pg_CabinetHistory.aspx

  quote:

  55.Hükümet III. Yılmaz Hükümeti (30.06.1997-11.01.1999): Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 20 Haziran 1997 tarihinde hükümeti kurmakla ANAP Genel Başkanı ve Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ı görevlendirdi.

  Yılmaz, ANAP-DSP-DTP ile azınlık hükümeti kurdu. Hükümeti CHP de dışarıdan destekledi. 30 Haziran 1997'de Cumhurbaşkanı Demirel tarafından onaylanan hükümet, 8 Temmuz 1997'de TBMM'den güvenoyu aldı. Güvenoylamasında 278kabul, 265 ret oyu çıktı. 1 milletvekili çekimser oy kullandı.
  http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Gördünüz mü ? Bahsettiğiniz SAĞ hükümetlere kim destek vermiş ? Birini DSP (Ecevit) diğerini CHP. Şimdi bunlara MASUM mu diyeceğiz ? Peki 1999 - 2002 arasındaki DSP (Ecevit) başbakanlığındaki hükümetlere ne diyeceğiz ? O da mi SAĞCI yoksa Biraz google'ın zararı olmaz...

  CHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAMIŞTIR. Bunun neresini anlamak zor ? Koalisyonlarda bir şekilde olmuş, koalisyonlara giremediyse de dışarıdan desteklemiştir. Ülkenin kaymağını da yemiştir.

  Neyse senin işkembeden kaynaklı sözlerine bu kadar detaylı girmek bile boşuna.

  ------

  Tabi canım, hep başkası suçlu, kabak da solcu başbakana patladı, vah yazık. Aslında o başbakan değildi, manken olarak oraya konulmuştu, müdahale falan da edemezdi.

  CHP'nin yönettiği İş Bankası bile Ak Parti hükümeti zamanında kar'a geçmeye başladı. Madem iyi yöneticilerdi bir bankalarına sahip çıksalardı (İş Bankası o dönemde iş adamlarına yüklü kredi verip, kredini geri ödenmemesi ve batık kredinin devletten tahsili ile ünlenmiş bir bankaydı)

  -------

  Evet CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde öyle bir büyüme yaşandı ki, Çanakkale savaşında 250.000 insan şehit olduğu halde, CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde 400.000 (bazı tarihçilere göre 500.000) insan çeşitli bahanelerle asıldı. Büyük bir büyümeydi...

  Ak Parti döneminde yaşanan büyümeye yakından baktın mı ? Bu kadar savaşa, buhrana rağmen...

  -------

  Ben AkTroll hesaplarına da, KaraTroll hesaplarına da bakmam. Sen "basında" dedin, basından link istiyorum. İşkembeden atmadığını ispatlamak zor mu geldi ?

  -------

  Ekmekle ilgili "düşük gramaj, aynı fiyat" haberini hiç bir yerde görmedim. Öyle haberleri verse verse sol haber siteleri verir. Öyle olacağına da ancak simsiyah bir sol zihniyet inanır...

  -------

  1. Suriye politikası
  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli
  3. Fetönün palazlanması
  Bu mesajım bile uzun oldu. Bu 3 konuyla ilgili seni aydınlatmak isterdim ama mesajım bir bu kadar daha uzar. İstersen ayrı bir mesajda anlatayım.

  -------

  Büyük solcu lider Ecevit'in başbakanlık yaptığı 1999-2000-2001-2002 yıllarındaki işsizlik rakamlarını (ve genç işsizlerin sayısını) da verir misin ? Her şeyi bildiğine göre bunu da biliyorsundur ? Ben sadece 30'a yakın bankayı batıran Ecevit yüzünden 100.000 kadar bankacının işsiz kaldığını biliyorum. Rakamlar konuşsun...

  Kısa yazabileceğim. Canı yanan insanlara hak veriyorum. Canı yanıp haykırıyor yahu. Direkt dolar konusu değil yazdıkların.
  1. Ecevit döneminde işsizlik gayet düşük. Üstelik de bu dönemde rakamlar iyi çıksın diye bekleme süresi de kısaltıldı. O gözle hesaplarsan o dönem daha da düşüktü.
  2. Genç işsizliği yüzde 20'lerin üstü tam bir felaket. Asla bu kadar kötüsünü görmedik.
  3. Benim bahsettiğim şey dünya savaşı ve dünya ekonomik buhranı. Dünya savaşı var diyeorsun şu anda. Şu anda dünya savaşı yok yahu Amerika Almanya Rusya İngiltere Japonya savaşsın da göreyim ne oluyor dünya ticareti ve dünya ekonomisi.
  4. Akp'nin anıtkabir gezisinden hala video ve görsellerini bekliyorum. Aldığın feyzleri de kendine saklama lütfen
  5.
  Çözüm sürecini ilke olarak desteklememe rağmen yürütülmesindeki felaket hatalar,
  Fetönün palazlanması
  Suriye politikası
  genç işsizliğine çözüm bulunamaması

  Bunlar cumhuriyet tarihinde görülmemiş şeyler. Tekrarlıyorum.
  Bakın gerçekten polemiğe girmek istemiyorum. Ben hangi taraftan olursa olsun kimsenin "öyle bir şey yapayım ki ülke batsın" diyeceğini düşünmüyorum. Bazı kişiler kafasındakilerini uyguladığında "ülke için iyi olduğunu" düşünür. Bu gerçek olmasa bile ÜTOPYA'sı budur. Örnek vererek konuyu da uzatmak istemiyorum.

  Rakamlarla ve kaynak bilgilerle konuşmayı tercih ediyorum. Bilgili görgülü insanlarla konuşmak bana keyif veriyor. Benimle aynı düşüncede olan insanlarla değil de karşı düşüncemdeki insanlarla sohbeti daha yararlı buluyorum. Farkındasınızdır ki söylediklerimin hiç biri şahsınızla ilgili değil.

  Bazıları benim gibi düşünenlere "çomar", "aktroll", "makarnacı" falan diye hakaret ediyor. Öyle olmadığımızı nasıl anlatacağız ? Adam kendini inandırmış...

  Ak Partinin kabir ziyaretleri vardır doğru. Ben görmedim, görmek de istemiyorum. Düşünsenize adamın biri (bir ülkenin başbakanı) taaa bilmem nerelerden gelmiş, Mustafa Kamal'i tanımıyor bile, adamı götürüp mezar gezdiriyoruz. Dünyada o kadar büyük mezar daha yok, o da ayrı bir konu. Benden ne resmi bekliyorsunuz ki ? Bu konudan beni sıkıştıracağınızı düşünmeyin, mezar büyük de konu küçük :)))

  Ekonomik tetikçilerin yaptıklarından bahsediyorum. Etrafımızda savaş var diyorum. FETÖ, PKK, DAEŞ, YPG, DHKP-C gibi terör örgütleri tek noktadan emir almış gibi hepsi birden ülkemize saldırmaya başlamış. Türkiye 2. dünya savaşı sırasında bu kadar saldırı aldı mı ? Bir de okul kitaplarında "Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biri" diye yazıyordu. Yalan olduğunu 2.dünya savaşı ekonomimize bakarak görebiliyoruz.

  Kısaca cevap vereyim :
  Çözüm süreci : Kürt kardeşlerimize; mücadelenin PKK ile yapıldığını, Kürtler ile yapılmadığını gösteren çok önemli bir olaydır. Bugün Kürtlerden PKK'ya destek bittiyse bu sürecin sayesindedir. Ak Parti öncesinde Diyarbakır cezaevinde Kürt'lere dışkı yedirildiğini biliyorsundur. Bu muydu solcuların PKK'yı bitirme yöntemi ?
  Fetönün palazlanması : 1960'lı yıllarda başlayan bir olay, kim getirdi onlara sor.
  Suriye politikası : Hangi konu ? Esat'a "insanlarını öldürme" demek mi hataydı ?
  Genç işsizlik : Ak Parti öncesinden rakam istedim veremedin.

  Gerçekten siz de rahat değilsiniz, ben de gitmek üzereyim. 3 kişiye daha cevap verip çıkacağım. Müsait olduğunuzda özelden (PM ile) sohbetimize devam etmek isterim. Sizin için de sakıncası yoksa size bu konu altında cevap yazmayacağım...

  İyi çalışmalar...
  _____________________________
  CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA. Cevabım hoşuna gitmeyebilir... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey
 • Yüzbaşı
  789 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cengizhan66

  hesap baya hatali (2003-2007 arasinda sicak para girmese ve ozellestirmeler olmasa duz hesap olurdu zaten)ama maden tartismak istemiyosun sunu soyliyim sagci ve solcu ne demek bunu ogrenmen gerek ikinci olaysa 1 dollar 100 tl olsa bile ulke batmaz evet
  ozellikle solcu reformlari bi oku illa sola karsiysaniz babaniza annenize soyleyin emekli maaslarini kestirsinler emekli maasi solcu reform mesala karsiysaniz buna karsi cikin...
  chp solcu bi parti degil dsp de degil sosyalist ideology bu partilerde yok ecevittede yoktu idoloji ucgeninde bu partiler kirmizi tarafta degil mavi bazende sari tarafta ama genelde merkezde

  Ülkeye sıcak para girdiyse bu da iktidarın başarısı değil mi ? Bütün başbakanlarımızın yapmaya çalıştığı buydu zaten. Özelleştirmelere gelirsek; Özelleştirme İdaresini ve o idareye satılmak için bankaları ve kurumları (içlerini boşaltarak) TMSF'ye kimin aktardığını araştırınız lütfen. Ecevit iktidarının yaptığı pislikleri temizlemek Ak Partiye kaldı. Burayı okuyan kimse "KEY parası" dediğimde belki de bunu hiç duymadı ama bu parayı ödemek bile Ak Partiye kaldı. Devlet halkına bile borçluydu. Öyle "herşeyi sattı, parayla devleti idare ediyor, ne güzel" olayı yok yani. Kaldı ki 2007'ye kadar, yani Cumhurbaşkanı Necdet Sezer'in gidişine kadar hemen hiç bir kanun imzalanmadı. Adam gittiğinde 1.200 kanun cumhurbaşkanının masasında imzalanmak üzere bekliyordu.

  Sayın Cumhurbaşkanımız boşuna demiyor "çarpışa çarpışa geldik" diye. Solcularla uğraşmak kolay mı sanıyorsunuz ?
  3.Köprüyü bile yaptırmıyorlardı az kalsın, düşünün artık...

  Polemik değil ama cevabınızı beklediğim tek bir sorum olacak.
  NAZİ kelimesi kısaltmadır, açılımını biliyor musunuz ?
  Bu soruya cevabınız solculuk/sağcılık ile ilgili zihnimizi açabilir.
  _____________________________
  CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA. Cevabım hoşuna gitmeyebilir... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey
 • Binbaşı
  1494 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik


  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan


  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik


  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan

  Sen bana göster 5 tane ben hemen birini göstereyim. İş hayatında çok da kolay değil geçmişi taramak. Tararım ama sen başla.  Bahsettiğin dolar artışlarının hiç biri sol hükümet değil. Hepsi milliyetçi muhafazakar olmakla övünen kadrolar. Demirel Nasıl solcu?

  Çiller Özal Mesut Yılmaz, Erbakan mı solcu?

  Bunların zamanında dolar uçtu bankacılık sektörü çöktü kabak da dsp mhp ortaklığına patladı. İkisi de ayrıca suçludur hem dsp hem mhp ama bütün bu bahsettiğim kendini muhafazakar olarak tanımlayan kadrolar da ağır suçludur. Sol ne zaman iktidar oldu ki?

  Chp’nin tek iktidar olduğu dönemde Türkiye tarihinin en büyük büyüme ortalamasını yakaladı onca buhrana ve dünya savaşlarına karşın.  Aynı paraya daha düşük gramajlı ekmeğe dair haberleri gördün mü

  Müjde diye anlatıldı.  Dolara dair twitterda vesairede aktroll hesaplarına bak bakalım yok bizi ilgilendirmezmiş yok faiz lobisiymiş.  Hiç sütten çıkmış ak kaşık filan değilsiniz  1. Suriye politikası

  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli

  3. Fetönün palazlanması  Ben cumhuriyet tarihinde bunlardan daha büyük hata görmedim. Sonuçları da ortada yüzde yirminin üzerinde genç işsizliği  Akp’nin anıtkabir gezisinden fotoları bekliyorum hala.

  CUMA BÜYÜK ZAM GELİYOR
  ET KRİZİ, ÜRETİM %23 AZALDI , ZAM YOLDA
  Leblebi bile 2 kat pahalılanmış la :) (ss eklendi)
  Arkadaşıma dolar yükseldi diyorum
  Çaykur’dan Çay Fiyatlarına Yüzde 20 Zam
  5 oldu mu ? Daha ilk 3 sayfada çıkan konular bunlar. Detaylı arama yapmak istersen forumda arama yeri var. Oraya tıklarsan binlerce görürsün. Benim 5 kat konu sıkıntım yok. Sıkıntı senin "var" dediğin konuları bulmanda...

  -----

  Geçen hafta "Menderes Marshall yardımlarını aldı, NATO'ya da o bizi soktu" diyen birine tarih öğretmiştim.
  Demek ki sırada sen varmışsın...
  Bahsettiğimiz yıllarda Demirel Cumhurbaşkanı. Hükümet Demirel'de değil ki ? Hangi konuyu konuşuyoruz ?

  Buyrun 1996
  quote:

  53.Hükümet II. Yılmaz Hükümeti (6.03.1996-28.06.1996): Hükümeti kurma görevi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'a verildi. Yılmaz, DSP'nin dışardan desteğiyle ANAP-DYP azınlık hükümetini kurdu.

  Neymiş DSP (Ecevit) dışarıdan desteklemiş. http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Arada bir tek 28.06.1996 - 30.06.1997 Prof. Dr. NECMETTİN ERBAKAN dönemi var. https://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_Government/pg_CabinetHistory.aspx

  quote:

  55.Hükümet III. Yılmaz Hükümeti (30.06.1997-11.01.1999): Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 20 Haziran 1997 tarihinde hükümeti kurmakla ANAP Genel Başkanı ve Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ı görevlendirdi.

  Yılmaz, ANAP-DSP-DTP ile azınlık hükümeti kurdu. Hükümeti CHP de dışarıdan destekledi. 30 Haziran 1997'de Cumhurbaşkanı Demirel tarafından onaylanan hükümet, 8 Temmuz 1997'de TBMM'den güvenoyu aldı. Güvenoylamasında 278kabul, 265 ret oyu çıktı. 1 milletvekili çekimser oy kullandı.
  http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

  Gördünüz mü ? Bahsettiğiniz SAĞ hükümetlere kim destek vermiş ? Birini DSP (Ecevit) diğerini CHP. Şimdi bunlara MASUM mu diyeceğiz ? Peki 1999 - 2002 arasındaki DSP (Ecevit) başbakanlığındaki hükümetlere ne diyeceğiz ? O da mi SAĞCI yoksa Biraz google'ın zararı olmaz...

  CHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAMIŞTIR. Bunun neresini anlamak zor ? Koalisyonlarda bir şekilde olmuş, koalisyonlara giremediyse de dışarıdan desteklemiştir. Ülkenin kaymağını da yemiştir.

  Neyse senin işkembeden kaynaklı sözlerine bu kadar detaylı girmek bile boşuna.

  ------

  Tabi canım, hep başkası suçlu, kabak da solcu başbakana patladı, vah yazık. Aslında o başbakan değildi, manken olarak oraya konulmuştu, müdahale falan da edemezdi.

  CHP'nin yönettiği İş Bankası bile Ak Parti hükümeti zamanında kar'a geçmeye başladı. Madem iyi yöneticilerdi bir bankalarına sahip çıksalardı (İş Bankası o dönemde iş adamlarına yüklü kredi verip, kredini geri ödenmemesi ve batık kredinin devletten tahsili ile ünlenmiş bir bankaydı)

  -------

  Evet CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde öyle bir büyüme yaşandı ki, Çanakkale savaşında 250.000 insan şehit olduğu halde, CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde 400.000 (bazı tarihçilere göre 500.000) insan çeşitli bahanelerle asıldı. Büyük bir büyümeydi...

  Ak Parti döneminde yaşanan büyümeye yakından baktın mı ? Bu kadar savaşa, buhrana rağmen...

  -------

  Ben AkTroll hesaplarına da, KaraTroll hesaplarına da bakmam. Sen "basında" dedin, basından link istiyorum. İşkembeden atmadığını ispatlamak zor mu geldi ?

  -------

  Ekmekle ilgili "düşük gramaj, aynı fiyat" haberini hiç bir yerde görmedim. Öyle haberleri verse verse sol haber siteleri verir. Öyle olacağına da ancak simsiyah bir sol zihniyet inanır...

  -------

  1. Suriye politikası
  2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli
  3. Fetönün palazlanması
  Bu mesajım bile uzun oldu. Bu 3 konuyla ilgili seni aydınlatmak isterdim ama mesajım bir bu kadar daha uzar. İstersen ayrı bir mesajda anlatayım.

  -------

  Büyük solcu lider Ecevit'in başbakanlık yaptığı 1999-2000-2001-2002 yıllarındaki işsizlik rakamlarını (ve genç işsizlerin sayısını) da verir misin ? Her şeyi bildiğine göre bunu da biliyorsundur ? Ben sadece 30'a yakın bankayı batıran Ecevit yüzünden 100.000 kadar bankacının işsiz kaldığını biliyorum. Rakamlar konuşsun...

  Kısa yazabileceğim. Canı yanan insanlara hak veriyorum. Canı yanıp haykırıyor yahu. Direkt dolar konusu değil yazdıkların.
  1. Ecevit döneminde işsizlik gayet düşük. Üstelik de bu dönemde rakamlar iyi çıksın diye bekleme süresi de kısaltıldı. O gözle hesaplarsan o dönem daha da düşüktü.
  2. Genç işsizliği yüzde 20'lerin üstü tam bir felaket. Asla bu kadar kötüsünü görmedik.
  3. Benim bahsettiğim şey dünya savaşı ve dünya ekonomik buhranı. Dünya savaşı var diyeorsun şu anda. Şu anda dünya savaşı yok yahu Amerika Almanya Rusya İngiltere Japonya savaşsın da göreyim ne oluyor dünya ticareti ve dünya ekonomisi.
  4. Akp'nin anıtkabir gezisinden hala video ve görsellerini bekliyorum. Aldığın feyzleri de kendine saklama lütfen
  5.
  Çözüm sürecini ilke olarak desteklememe rağmen yürütülmesindeki felaket hatalar,
  Fetönün palazlanması
  Suriye politikası
  genç işsizliğine çözüm bulunamaması

  Bunlar cumhuriyet tarihinde görülmemiş şeyler. Tekrarlıyorum.
  Bakın gerçekten polemiğe girmek istemiyorum. Ben hangi taraftan olursa olsun kimsenin "öyle bir şey yapayım ki ülke batsın" diyeceğini düşünmüyorum. Bazı kişiler kafasındakilerini uyguladığında "ülke için iyi olduğunu" düşünür. Bu gerçek olmasa bile ÜTOPYA'sı budur. Örnek vererek konuyu da uzatmak istemiyorum.

  Rakamlarla ve kaynak bilgilerle konuşmayı tercih ediyorum. Bilgili görgülü insanlarla konuşmak bana keyif veriyor. Benimle aynı düşüncede olan insanlarla değil de karşı düşüncemdeki insanlarla sohbeti daha yararlı buluyorum. Farkındasınızdır ki söylediklerimin hiç biri şahsınızla ilgili değil.

  Bazıları benim gibi düşünenlere "çomar", "aktroll", "makarnacı" falan diye hakaret ediyor. Öyle olmadığımızı nasıl anlatacağız ? Adam kendini inandırmış...

  Ak Partinin kabir ziyaretleri vardır doğru. Ben görmedim, görmek de istemiyorum. Düşünsenize adamın biri (bir ülkenin başbakanı) taaa bilmem nerelerden gelmiş, Mustafa Kamal'i tanımıyor bile, adamı götürüp mezar gezdiriyoruz. Dünyada o kadar büyük mezar daha yok, o da ayrı bir konu. Benden ne resmi bekliyorsunuz ki ? Bu konudan beni sıkıştıracağınızı düşünmeyin, mezar büyük de konu küçük :)))

  Ekonomik tetikçilerin yaptıklarından bahsediyorum. Etrafımızda savaş var diyorum. FETÖ, PKK, DAEŞ, YPG, DHKP-C gibi terör örgütleri tek noktadan emir almış gibi hepsi birden ülkemize saldırmaya başlamış. Türkiye 2. dünya savaşı sırasında bu kadar saldırı aldı mı ? Bir de okul kitaplarında "Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biri" diye yazıyordu. Yalan olduğunu 2.dünya savaşı ekonomimize bakarak görebiliyoruz.

  Kısaca cevap vereyim :
  Çözüm süreci : Kürt kardeşlerimize; mücadelenin PKK ile yapıldığını, Kürtler ile yapılmadığını gösteren çok önemli bir olaydır. Bugün Kürtlerden PKK'ya destek bittiyse bu sürecin sayesindedir. Ak Parti öncesinde Diyarbakır cezaevinde Kürt'lere dışkı yedirildiğini biliyorsundur. Bu muydu solcuların PKK'yı bitirme yöntemi ?
  Fetönün palazlanması : 1960'lı yıllarda başlayan bir olay, kim getirdi onlara sor.
  Suriye politikası : Hangi konu ? Esat'a "insanlarını öldürme" demek mi hataydı ?
  Genç işsizlik : Ak Parti öncesinden rakam istedim veremedin.

  Gerçekten siz de rahat değilsiniz, ben de gitmek üzereyim. 3 kişiye daha cevap verip çıkacağım. Müsait olduğunuzda özelden (PM ile) sohbetimize devam etmek isterim. Sizin için de sakıncası yoksa size bu konu altında cevap yazmayacağım...

  İyi çalışmalar...

  "Ak Partinin kabir ziyaretleri vardır doğru. Ben görmedim, görmek de istemiyorum. Düşünsenize adamın biri (bir ülkenin başbakanı) taaa bilmem nerelerden gelmiş, Mustafa Kamal'i tanımıyor bile, adamı götürüp mezar gezdiriyoruz. Dünyada o kadar büyük mezar daha yok, o da ayrı bir konu."

  Evet arkadaslar şu ulkenin kurucusuna dahi saygisi olmayan ve ismini dogru duzgun soylemekten aciz sahisla daha fazla polemige girmeyin.Ataturke saygisi olmayan icten ice kin besleyen nefret eden bir insan oldugun su yazdigin cumlelerden belli.Ekonomi hakkinda ise zerre kadar objektiflige ve gelismis bakis acisina sahip degilsin.25 yil once ayni durumda oldugun Guney Kore ekonomide seni uce bese katlar her konuda ama sizin gibiler suriyeden daha iyi sartlara sahip oldugu icin sukreder.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  789 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: acquiles

  Fazla duz Mantık bir hesap olmuş..

  Ekonomi ile ilginiz negatif seviyede sanırım.

  Boyle bakkal hesabı ile olsaydı, herkes devlet kurar yönetirdi sanırım..  Ama siz de haklısınız, mevcut durumda da ekonomimiz sizin bakkal hesabınızdan pek de farklı seviyede değil..

  Bu tür sayfaları sık sık okurum.
  Blok listemi genişletecek nüfusu çeken sayfalar bunlar.

  aşağılamayı/Hakaret etmeyi "muhalefet" gören tiplerin yazdıklarıyla ilgilenmiyorum.
  Maalesef sizi de blokladım...
  _____________________________
  CEVABIMI DUYMAK İSTEMİYORSAN SORUNU SORMA. Cevabım hoşuna gitmeyebilir... (bana ait) - Vizyondaki illizyonu görmek, gerçeği görmektir... (bana ait) - Solculuk böyle bir şey
 • Yarbay
  3690 Mesaj

  Sen DİREK yerine ORTAYA konuşunca laf anlatılamayacağını anladığımız için böyle yapıyoruz artık. Senin de bu görüşe katıldığını bilmek güzel.

  Bunun dışında görüldüğü gibi hala kendi bildiğini okuyup, olayları işine geldiği alıp, başkası yapınca laf edip kendi kesimin(yada direk sen) yapınca yok sayman ve en önemlisi Atatürk'e, kurtuluş savaşına, lozana, chpye, solculara, ateistlere her fırsatta laf atmaya devam ediyorsun. Sen bunları yapınca başkalarının da karşılık vermesi çok normal.

  İşin kötü yaptıklarının farkında bile değilsin. Yukarıda görüldüğü gibi sen başkasının mesajına hakaret etmeyi, aşağılamayı muhalefet gören tipler deyip bloklarken daha fazlasını rahatça yapabiliyorsun. Çok ilginç gerçekten.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 16 Kasım 2017; 12:14:48 >
  |
  |
  1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  Yok imza mimza
 • Yarbay
  6524 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 1Teknik


  quote:

  Orijinalden alıntı: acquiles

  Fazla duz Mantık bir hesap olmuş..

  Ekonomi ile ilginiz negatif seviyede sanırım.

  Boyle bakkal hesabı ile olsaydı, herkes devlet kurar yönetirdi sanırım..  Ama siz de haklısınız, mevcut durumda da ekonomimiz sizin bakkal hesabınızdan pek de farklı seviyede değil..

  Bu tür sayfaları sık sık okurum.
  Blok listemi genişletecek nüfusu çeken sayfalar bunlar.

  aşağılamayı/Hakaret etmeyi "muhalefet" gören tiplerin yazdıklarıyla ilgilenmiyorum.
  Maalesef sizi de blokladım...  Aşağılama nerede? Bakkal hesabı dedim. Ki yapılan hesap bu..

  Blok lama yerine daha bilimsel yazılar, makaleler okuyup, daha sağlıklı hesaplar yapabilirsiniz...  Zaten bunu millet olarak tam olarak yapamadığımız için sıkıntı büyüyor.. Aynen devam  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1494 Mesaj

  Burada yazan insanlarin %90 ı senin kafa yapinla uyusmaz zaten.Butun uyeleri blokla hatta direk konudan çık git herkes rahat etsin.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bob Seger -- 16 Kasım 2017; 12:23:43 >
  |
  |
  Bahsedilenler: 1Teknik
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  716 Mesaj

  nasi nasyonal sosyalism yani milliyetci sosyalism binevi tr deki isci partisi gibi...
  chp solcu olsaydi suan iktidardi. dsp solcu olsaydi o olaylar hic yasanmicakti nasilmi? dusun bolseviklerin nufusu 10% bile degildi imparatodu devirdiginde mao nun 3% civariydi ama butun cini aldi chp onlar gibi olsaydi suan farkli konularda tartisiyo olurduk bi solcu eyer cidden solcuysa capitalistleri degil halki secer chp ve dsp capitalistleri secti ayni akp gibi.
  |
  |
  1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  3690 Mesaj

  Hocam yukarıda biz @cemsinan ile konuştuk. Bu üyenin başka bir konuda yazdıklarını görsen aklın durur. Bu daha ne ki? İçten içe değil bayağı dışarıdan kin ve nefret duyduğu anlaşılıyor. Devamlı solcular deyip durması da ondan yani.
  |
  |
  Bahsedilenler: Bob Seger , cemsinan
  _____________________________
  Yok imza mimza
 • Binbaşı
  1754 Mesaj
  Millete cahil demeden önce git araştır neden mustafa ismini koydurmamış. Bu bir

  İkinci olarak 2 tane kimliği vardı atatürkün ilki kemal olarak ikincisi kamal olarak nedeni ise türkçe isimdi aynı sebeple mustafa ismini koydurmadı kimliğine çünkü arapçı değil türkçü bir insandı. Hadi uza şimdi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  i <3 renekton
 • Binbaşı
  1337 Mesaj
  Buyuk boy tup 98 TL  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  Fenerbahçe Yıkılmaz,Cümle Alem Bir Olsa Başa Çıkamaz !!
  Tükürün,milleti alçakça vuran darbelere! Tükürün,onlara alkış dağıtan kahpelere!
 • Yüzbaşı
  295 Mesaj
  şunlardan bir farkınız yok
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1474 Mesaj
  Daha bunlar hiçbirşey değil.
  _____________________________
  MADDE 1: Türkiye devleti bir cumhuriyettir.
  MADDE 2: Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir.
  MADDE 3: Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Milli marşı İstiklal Marşı’dır. Başkenti Ankara’dır.
  MADDE 4: Anayasa’nın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2’nci maddesindeki Cumhuriyet’in nitelikleri ve 3’üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
son dakika
Canlı Tv izle
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.