Şimdi Ara

Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
275
Cevap
2
Favori
11.441
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Euro 4.72, Dolar 3.98, Faiz %14, Enflasyon %11.9 - R4bi4'ya Adım Adım (Euro Rekor Kırdı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2 Not

o ellerine verdiğin Pitondan sonra dua et Müslüman adamlar yoksa onlar sana " tecavüz kaçınılmazsa zevk almayı bileceksin " uygulamasını canlı olarak yaşatabilirlerdi
    |
    |
    JacobHughes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bunların fakirleri bırak doları, bozuk para yoktur..

tabi kurnaz akplilerde var dolar, bir ara dolar hesabı haritasında.. doların banka hesabına göre yüksek olduğu iller,akpnin çok oy aldğı iller
    |
    |
    Reahax kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İnvestteki bir yorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

BİLİRKİŞİ
  • Yüzbaşı
    298 Mesaj

Canlı yaşatmasına gerek yok. Onların verdiği oylar sayesinde şimdiki zamlar ve vergilerle fiziksel olmasada dolaylı yollardan zaten tecavüze uğruyorum.

|
    |
    black_flood kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: RKeles93

Dolar bozduranlar yaya kaldı.3,38den alıp 3,90 bozduranlar köşeyi döndü.

Hiç kimsenin köşeyi döndüğü filan yok . Dolar 3.38 ken bir araba 90 bin ise 3.88 ken 120 oldu herşey dolar düzeyinse aarttığı için satın alım gücüde aynı kaldı.

Orijinalden alıntı: RKeles93

Dolar bozduranlar yaya kaldı.3,38den alıp 3,90 bozduranlar köşeyi döndü.

O işler öyle basit değil. Şuan orta halli yatırımcı için bu tür yatırımlar göründüğü kadar da karlı değil. Çünkü parası rakamsal olarak değerlenirken ensflasyon çok daha fazla ilerlemekte. Bu da paranın enflasyon altında ezilmesi demek. Tabii ki milyonluk yatırımcıları katmıyorum bu hesaba...

Aynı hataya araba satıp kar ettiğini düşünen köy kurnazları da düşüyor.

"Abi aldım aracı 1 sene bindim 5 bin tl karla sattım fena kar ettim arabadan yıhyıhyıh"

Bi bak bakalım hangi temel ihtiyacını geçen senekiyle aynı rakama giderebiliyorsun! Ya da yerine alacağın araba geçen seneki fiyatıyla mı satılıyor hala?
    #23 King James

• Yarbay
    3493 Mesaj

Sizde haklısınız. En azından paranın değerini korumuş oldular.

|
    |
    MajestiC kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: 1Teknik

Must4f4 K4m4l'leşmeyelim de...

Solcu olmak zor iş...

Dolar her yükseldiğinde konu aç.
    Euro her yükseldiğinde konu aç.
    Bir şeye her zam geldiğinde konu aç.
    Özel bir kurum bile zam yapsa bunu Ak Partiye bağlamaya çalış.

Solcuların yaptığı rezillikleri gizleme uğraş.

Açılan her konudan diğer solcuları haberdar et.
    Aynı kişilerin hep aynı şeyleri yazmalarını sağla.

Vatandaş da ne yapsın, böyle konulara girip blok listesine yeni kişileri eklemekle zaman geçiriyor.

Doların her düşüşünde konu açan arkadaşlara tek laf ettiğinizi görmedik.

Doların yükselişi hayatın her alanını etkiliyor. Eski hükümetler döneminde her yükselişte “yüzde 10 fakirleştik” şeklinde başlıklar atılırdı. Bugün “iyi ki yükseldi” diye başlıklar atılıyor medyayı getirdiğiniz kepaze noktada.

Onu bırakın da akp’nin Anıtkabir gezilerine katıldıysanız foto ve videolar bekliyoruz. Biraz biz de feyz alırız, tüm feyzleri kendinize saklamayın.

• Yarbay
    6518 Mesaj

Neden araba ile olcuyorsunuz?

3.38 den usd alıp (üç beş değil, milyon dolar) şimdi oturmuş gülerek seyredenler araba mı aliyor :)

Küçük düşünmeyin artık..

Bu millet 100 usd bozdur gel seni bedava tras 3deyim diyen berberler gördü. Ve bu 100 usd ile doların düştüğüne inandılar..

Hala da yastık altı dolar altın bozun deniyor, hala inanan var..

Hep söylerim, matematik zayıf bu ülkede...

Döviz yükselince zengine daha zengin, fakir de daha fakir olur. Ülkemizde artık nesli tükenmek üzere an orta direk de hepten tükenir..

Üçüncü dünya ülkelerine bakınız hepsinde durumda aynıdır.

Partiden ve ideolojiden bağımsız,

Üretimi baltalaladikca (tarım ve hayvancılık başta) döviz düşmez..

Kimse hayal kurmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Kasım 2017; 8:1:54 >
    |
    |
    Furkovic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    789 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

quote:

Orijinalden alıntı: 1Teknik

Must4f4 K4m4l'leşmeyelim de...

Solcu olmak zor iş...

Dolar her yükseldiğinde konu aç.
    Euro her yükseldiğinde konu aç.
    Bir şeye her zam geldiğinde konu aç.
    Özel bir kurum bile zam yapsa bunu Ak Partiye bağlamaya çalış.

Solcuların yaptığı rezillikleri gizleme uğraş.

Açılan her konudan diğer solcuları haberdar et.
    Aynı kişilerin hep aynı şeyleri yazmalarını sağla.

Vatandaş da ne yapsın, böyle konulara girip blok listesine yeni kişileri eklemekle zaman geçiriyor.

Doların her düşüşünde konu açan arkadaşlara tek laf ettiğinizi görmedik.

Doların yükselişi hayatın her alanını etkiliyor. Eski hükümetler döneminde her yükselişte “yüzde 10 fakirleştik” şeklinde başlıklar atılırdı. Bugün “iyi ki yükseldi” diye başlıklar atılıyor medyayı getirdiğiniz kepaze noktada.

Onu bırakın da akp’nin Anıtkabir gezilerine katıldıysanız foto ve videolar bekliyoruz. Biraz biz de feyz alırız, tüm feyzleri kendinize saklamayın.

Doların düşüşünde açılan konuları göster bana ben de sana 5 katı "dolar/euro yükseldi, zam geldi" konuları göstereyim. Yapar mısınız ? Yapmazsınız. Boş atar, tutmaya çalışırsınız.

Doların düşüşü "hayatın her alanını" etkilemiyor mu ? Kafaya bak ?

Bazılarının çok övdüğü sol hükümetler zamanında doların durumunu biliyor musunuz ?
    Hani gazetelerde "%10 arttı" dediğiniz zamanları ? Ben bilirim.
    Dolar öyle %10 falan artmazdı. Yalan söylemeyin...

Yılı_______Dolar alış__________Dolar satış
    1996_______87.910,78 TL________88.352,54 TL
    1997______152.504,12 TL_______153.239,68 TL
    1998______261.649,63 TL_______262.911,53 TL
    1999______420.667,21 TL_______422.696,15 TL
    2000______624.573,34 TL_______627.585,11 TL
    2001____1.228.499,21 TL_____1.234.424,18 TL
    2002____1.506.431,76 TL_____1.513.697,72 TL
    Kaynak : http://www.doviz724.com/yillara-gore-ortalama-amerikan-dolari-kuru.html

Bak bakalım Ak parti öncesindeki 6 yılda dolar nereden nereye gelmiş.
    Üstüne Ecevit (1999-2002) dönemi...
    Ne yapmış solcu büyük lider ? Doları 4 yıldan kısa sürede 3.5 kattan fazla arttırmış...
    Toplamda Ak Parti öncesindeki hükümetler (1996-2002) ne yapmış ? Doları 17 kattan fazla arttırmış.

Hadi diyelim dolar bugün 4 TL oldu. 2002 yılında 1.5 TL idi. Ne kadar artmış oluyor ? 15 yılda 2.6 kat.
    Herhangi bir sol hükümetle kıyaslandığında ÇOK ÇOK İYİ değil mi ?

Peki 2002 yılında (Ak Parti öncesi) asgari ücretle 106 dolar alındığını biliyor musunuz ?
    Bu hesabı bugün yaptığınızda rakamın ne olduğunu da bilmezsiniz siz...

NOT : Bu söylediklerimin hiç biri "dolar artmadı" demeye gelmiyor. "Devlet gereğini yaptı/yapmaya devam ediyor" diyorum. Bu ülkeye hiç kimse sol hükümetler kadar zarar vermedi, veremez de.

Ayrıca benim gibi kaynak göstererek konuşun. Öyle işkembeden sallamakla "ülke kötü" olunmuyor.

EDİT : Unutmuşum. Şu "dolar iyi ki yükseldi" diyen medyayı link atarsanız sevinirim. Yoksa bu da mı işkembeden kaynak'lı bilgi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Teknik -- 16 Kasım 2017; 8:14:57 >

• Binbaşı
    1529 Mesaj

Sen bana göster 5 tane ben hemen birini göstereyim. İş hayatında çok da kolay değil geçmişi taramak. Tararım ama sen başla.

Bahsettiğin dolar artışlarının hiç biri sol hükümet değil. Hepsi milliyetçi muhafazakar olmakla övünen kadrolar. Demirel Nasıl solcu?

Çiller Özal Mesut Yılmaz, Erbakan mı solcu?

Bunların zamanında dolar uçtu bankacılık sektörü çöktü kabak da dsp mhp ortaklığına patladı. İkisi de ayrıca suçludur hem dsp hem mhp ama bütün bu bahsettiğim kendini muhafazakar olarak tanımlayan kadrolar da ağır suçludur. Sol ne zaman iktidar oldu ki?

Chp’nin tek iktidar olduğu dönemde Türkiye tarihinin en büyük büyüme ortalamasını yakaladı onca buhrana ve dünya savaşlarına karşın.

Aynı paraya daha düşük gramajlı ekmeğe dair haberleri gördün mü

Müjde diye anlatıldı.

Dolara dair twitterda vesairede aktroll hesaplarına bak bakalım yok bizi ilgilendirmezmiş yok faiz lobisiymiş.

Hiç sütten çıkmış ak kaşık filan değilsiniz

1. Suriye politikası

2. Çözümü istediğim halde çözüm sürecinin yönetilme şekli

3. Fetönün palazlanması

Ben cumhuriyet tarihinde bunlardan daha büyük hata görmedim. Sonuçları da ortada yüzde yirminin üzerinde genç işsizliği

Akp’nin anıtkabir gezisinden fotoları bekliyorum hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Kasım 2017; 8:30:30 >
    |
    |
    1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3690 Mesaj

Hocam geçen konuda sen yoktun galiba. Bu üyeye 10 kişi civarı laf anlatmaya çalıştık, hepsini reddedip, hiç söylenmemiş gibi davranıp, bildiğini söylemeye devam etti(istersen saçmalıklarından örnek verebilirim, merak ettiysen ama feslinin tayfasından). Yani boşuna zaman kaybı oldu. Sen de şimdi uzun uzun anlatmaya çalıştığın için uyarayım dedim. Yaw he he yaz, aynı şey.
    |
    |
    cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben herhalde 11. Kişiydim.

Bıraksaydık işgalciler kalsaydı, dünyaya karşı işgalci olmak utanç vericidir filan diyordu. Bir de işgalciler hukuksuz kalırmış.

İşgalcilerde hukuk ve yüz kızarma arayanı ilk defa gördüm hayatımda. Türklere onca işkence hukuki yapılmış sanki. İşgalcilerin neyden utanmasını bekliyorsa artık. (@1teknik sana diyorum “arkamdan konuşma” deme Allasen gözünün önünde işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Kasım 2017; 9:0:40 >
    |
    |
    captain_turkiye kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Akplilerin sarki nakarati

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

PSN : Jeopol
  • Yüzbaşı
    789 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Sen bana göster 5 tane ben hemen birini göstereyim. İş hayatında çok da kolay değil geçmişi taramak. Tararım ama sen başla.

Bahsettiğin dolar artışlarının hiç biri sol hükümet değil. Hepsi milliyetçi muhafazakar olmakla övünen kadrolar. Demirel Nasıl solcu?

Çiller Özal Mesut Yılmaz, Erbakan mı solcu?

Bunların zamanında dolar uçtu bankacılık sektörü çöktü kabak da dsp mhp ortaklığına patladı. İkisi de ayrıca suçludur hem dsp hem mhp ama bütün bu bahsettiğim kendini muhafazakar olarak tanımlayan kadrolar da ağır suçludur. Sol ne zaman iktidar oldu ki?

Chp’nin tek iktidar olduğu dönemde Türkiye tarihinin en büyük büyüme ortalamasını yakaladı onca buhrana ve dünya savaşlarına karşın.

Aynı paraya daha düşük gramajlı ekmeğe dair haberleri gördün mü

Müjde diye anlatıldı.

Dolara dair twitterda vesairede aktroll hesaplarına bak bakalım yok bizi ilgilendirmezmiş yok faiz lobisiymiş.

Hiç sütten çıkmış ak kaşık filan değilsiniz

1. Suriye politikası

3. Fetönün palazlanması

Ben cumhuriyet tarihinde bunlardan daha büyük hata görmedim. Sonuçları da ortada yüzde yirminin üzerinde genç işsizliği

Akp’nin anıtkabir gezisinden fotoları bekliyorum hala.

CUMA BÜYÜK ZAM GELİYOR
    ET KRİZİ, ÜRETİM %23 AZALDI , ZAM YOLDA
    Leblebi bile 2 kat pahalılanmış la :) (ss eklendi)
    Arkadaşıma dolar yükseldi diyorum
    Çaykur’dan Çay Fiyatlarına Yüzde 20 Zam
    5 oldu mu ? Daha ilk 3 sayfada çıkan konular bunlar. Detaylı arama yapmak istersen forumda arama yeri var. Oraya tıklarsan binlerce görürsün. Benim 5 kat konu sıkıntım yok. Sıkıntı senin "var" dediğin konuları bulmanda...

-----

Geçen hafta "Menderes Marshall yardımlarını aldı, NATO'ya da o bizi soktu" diyen birine tarih öğretmiştim.
    Demek ki sırada sen varmışsın...
    Bahsettiğimiz yıllarda Demirel Cumhurbaşkanı. Hükümet Demirel'de değil ki ? Hangi konuyu konuşuyoruz ?

Buyrun 1996
    quote:

53.Hükümet II. Yılmaz Hükümeti (6.03.1996-28.06.1996): Hükümeti kurma görevi, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'a verildi. Yılmaz, DSP'nin dışardan desteğiyle ANAP-DYP azınlık hükümetini kurdu.

Neymiş DSP (Ecevit) dışarıdan desteklemiş.
    http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

Arada bir tek 28.06.1996 - 30.06.1997 Prof. Dr. NECMETTİN ERBAKAN dönemi var.
    https://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/_Global/_Government/pg_CabinetHistory.aspx

quote:

55.Hükümet III. Yılmaz Hükümeti (30.06.1997-11.01.1999): Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 20 Haziran 1997 tarihinde hükümeti kurmakla ANAP Genel Başkanı ve Rize Milletvekili Mesut Yılmaz'ı görevlendirdi.

Yılmaz, ANAP-DSP-DTP ile azınlık hükümeti kurdu. Hükümeti CHP de dışarıdan destekledi. 30 Haziran 1997'de Cumhurbaşkanı Demirel tarafından onaylanan hükümet, 8 Temmuz 1997'de TBMM'den güvenoyu aldı. Güvenoylamasında 278kabul, 265 ret oyu çıktı. 1 milletvekili çekimser oy kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-cumhuriyeti-hukumetleri-134271

Gördünüz mü ? Bahsettiğiniz SAĞ hükümetlere kim destek vermiş ? Birini DSP (Ecevit) diğerini CHP. Şimdi bunlara MASUM mu diyeceğiz ? Peki 1999 - 2002 arasındaki DSP (Ecevit) başbakanlığındaki hükümetlere ne diyeceğiz ? O da mi SAĞCI yoksa Biraz google'ın zararı olmaz...

CHP TEK BAŞINA İKTİDAR OLMAMIŞTIR. Bunun neresini anlamak zor ? Koalisyonlarda bir şekilde olmuş, koalisyonlara giremediyse de dışarıdan desteklemiştir. Ülkenin kaymağını da yemiştir.

Neyse senin işkembeden kaynaklı sözlerine bu kadar detaylı girmek bile boşuna.

------

Tabi canım, hep başkası suçlu, kabak da solcu başbakana patladı, vah yazık. Aslında o başbakan değildi, manken olarak oraya konulmuştu, müdahale falan da edemezdi.

CHP'nin yönettiği İş Bankası bile Ak Parti hükümeti zamanında kar'a geçmeye başladı. Madem iyi yöneticilerdi bir bankalarına sahip çıksalardı (İş Bankası o dönemde iş adamlarına yüklü kredi verip, kredini geri ödenmemesi ve batık kredinin devletten tahsili ile ünlenmiş bir bankaydı)

-------

Evet CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde öyle bir büyüme yaşandı ki, Çanakkale savaşında 250.000 insan şehit olduğu halde, CHP'nin tek başına iktidar olduğu dönemde 400.000 (bazı tarihçilere göre 500.000) insan çeşitli bahanelerle asıldı. Büyük bir büyümeydi...

Ak Parti döneminde yaşanan büyümeye yakından baktın mı ? Bu kadar savaşa, buhrana rağmen...

-------

Ben AkTroll hesaplarına da, KaraTroll hesaplarına da bakmam. Sen "basında" dedin, basından link istiyorum. İşkembeden atmadığını ispatlamak zor mu geldi ?

-------

Ekmekle ilgili "düşük gramaj, aynı fiyat" haberini hiç bir yerde görmedim. Öyle haberleri verse verse sol haber siteleri verir. Öyle olacağına da ancak simsiyah bir sol zihniyet inanır...

-------

1. Suriye politikası
    3. Fetönün palazlanması
    Bu mesajım bile uzun oldu. Bu 3 konuyla ilgili seni aydınlatmak isterdim ama mesajım bir bu kadar daha uzar. İstersen ayrı bir mesajda anlatayım.

-------

Büyük solcu lider Ecevit'in başbakanlık yaptığı 1999-2000-2001-2002 yıllarındaki işsizlik rakamlarını (ve genç işsizlerin sayısını) da verir misin ? Her şeyi bildiğine göre bunu da biliyorsundur ? Ben sadece 30'a yakın bankayı batıran Ecevit yüzünden 100.000 kadar bankacının işsiz kaldığını biliyorum. Rakamlar konuşsun...

• Yarbay
    3690 Mesaj

Ben en son kurtuluş savaşı olmamış gibi davranınca bırakmıştım. Biri de(hatırlamıyorum) ekonomi konusunda asgari maaş almanyada 1400 alınıyor bizde diye örnek verip alım gücünü karşılaştırmaya çalışınca japonyayı falan katıp anlamamazlıktan gelmişti. Bırak her şeyin doğrusunu kendi bildiğini, kimsenin yazdıklarına cevap vermediğini, devamlı solcular şöyle böyle, ateistler şöyle böyle deyip kimseye laf atmadığını falan düşünsün.

Arkadan konuşma demesine bakma. O da kendi gibi biri konuya gelince "bunlar anlamıyor, kapasiteleri yetmiyor, cevap verdiklerini düşüyorlar" diye konuşmuştu.

Bunlar böyle biliyorsun. Bir ara treth falan vardı hatırlarsan. O en azında mesajları okumadım, ülke batarsa batsın benim derdim sizinle falan diye açık konuşuyordu. Gerçi en son bana yazdığı mantıkta kendisine cevap verdikten sonra "bu kadarı abartı artık" deyip bloklamıştı. Hemen önceki mesajımda artık senin gibi yazacağım demiştim ama okumadı herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 16 Kasım 2017; 9:27:33 >
    |
    |
    cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    715 Mesaj

dollar 8 lira oldugunda ne olcak bu hesap? orta vadede 8 lira olacak (5 yil)
    peki ya dollar 25 lira oldugunda? uzun vadede 25 lira olcak? (10 yil)zamaninda 2 lira oldugunda 4 lira lar gelcek demistim siz sallamasyon diye takmadiniz ama bu olaylar gunes nasil dogudan dogup batidan batiyorsa o sekilde gercek ve olacak (bende isterim olmamasini ama kurulan duzen ortada)
    1945 e kadar sol yonetimle yonetildi ulke sonrasindada 1961deki gecici yonetimle bi daha sol gordu sonrasinda solcular iktidara gelmediki? kim geldi? akp mi akp solcumu? dsp solcumu? dsp avrupataki merkez sag partilari gibi sosyal demokrat degilmi?
    dsp solcu olsaydi ilk yapcagi sey universteyi bitirip kurutan YOK u kaldirmak olurdu. hangi solcu reformu gerceklestirdiki dsp? Chp 61 anayasasini savunuyomu? bu konuda soylemi varmi? iktidar olursa 61 yasasini modern versiyonunu getircekmi? yok
    |
    |
    1Teknik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Olan bize oluyor vur kırbacı

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
üniversite
SEO
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.