Şimdi Ara

ethernet hızım 8mbit wireless hızım 2mbit yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler masaüstünden ethernetle bağlanıyorum orda yaptığım hız testinde ve modem arayüzünde hızım 8 mbit ama laptoptan yaptığım hız testinde 2 yada 3 mbit çıkıyor. modemi resetledim sürücüyü yeniden kurdum ama düzeltemedim.bu işten anlayan bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı bu konuda?

• 8 mbit internet hızınızı wireless ile 1 mbit yada 2 mbit civarı almanız normal ki zaten.laptop'unuzun driver'ları 8 mbit wireless destekliyor mu?
    benim de modemim salonda 8mbit internet kullanmaktayım ve salondan masaüzerine railink high power yarım metrelik çift anten high range kullanıyorum ama hiçbir zaman 1 mbit ve üzerini göremedim.
    bilmiyorum belki ben yanlış biliyorumdur. IEEE 802.11 için konuşuyorum bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: quickformat

8 mbit internet hızınızı wireless ile 1 mbit yada 2 mbit civarı almanız normal ki zaten.laptop'unuzun driver'ları 8 mbit wireless destekliyor mu?
    benim de modemim salonda 8mbit internet kullanmaktayım ve salondan masaüzerine railink high power yarım metrelik çift anten high range kullanıyorum ama hiçbir zaman 1 mbit ve üzerini göremedim.
    bilmiyorum belki ben yanlış biliyorumdur. IEEE 802.11 için konuşuyorum bu arada.

Wifi Driver'ın 8 mbit'i destekle(me)mesi gibi bir kavram literatürde yok arkadaşım. Tüm sürücüler standart olarak en 802.11g modunda 54 mbps bağlantı kurar -ki bu da maksimum 25-30 mbps efektif hız demektir. Dolayısıyla 1-2 mbit wifi hızı almanız normal değil. Çevrenizde çok kablosuz ağ vardır, onların kullandığı kanal dışında bir kanal seçmeyi deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• wireless kartının markası ne ki donanımları doğrumu ki w7 pcyi xpye çevirdiğimdede karşılarştığım sorundu snn şu anda yaşadığın
  • cevaplar için tesekkür ederim. xp kullanıyorum markasını bilmiyorum laptopun içinde sürücüsü güncel. masaüstü ethernetle bağlı hız testinde 7-8 mbit çıkıyor laptopta 3-4 mbit. sorunun kaynağını bulamadım açıkcası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felix88 -- 2 Nisan 2013; 20:49:34 >
  • başına gelen olmadı mı hiç bu şekilde mi kullanacağım neti yok mu yardım edebilecek beyler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.