Şimdi Ara

Ethernet çıkışlı cihazı internete çıkarmanın alternatif yöntemi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim şöyle bir sorum olacaktı. Ben bir sağlık kuruluşunda çalışıyorum. 2014 yılıyla beraber sağlıkta Avuç İçi Damar Okuma sistemi geldi. Bu cihazlar ethernet çıkışlı ve switch le beraber direk sgk nın sitesine bağlanıp veritabanına ulaşıyor. İp sini otomatik veya manuel girebliliyoruz. Olay şu; geöen gün ttnet in altyapısından kaynaklı 1 gün internet bağlantımız gitti ve biz hiçbir hastamızın damar okumasını yapamadık. Bunun için ethernet çıkışlı bu cihazın internete çıkarmanın alternatif yollarını arıyorum. Mesela Vınn, avea jet veya telefonu modem olarak göstererek bağlantı sağlayabilirmiyim ? Önerilerinizi bekliyorum.

• wireless lan switch diye bişi var bunlar işe yarar mı acaba ? ve nerde bulabilirim ?
  • amaç 1 pc yi sadece internete çıkarmaksa çıkarırsın vıın ile

vını takar kurulumunu yapar bağlan dediğinde bağlanır pc internete çıkar.

pc de herhangi bir wirelles kart varsa telefonundaki 3g'ni paylaşıma açıp pc den kablosuz ağ üzerinden telefonunun kablosuz ağına da bağlanıp çıkarabilirsin.
  • tla776 T kullanıcısına yanıt
    pc yi internete çıkarmak değil amacım, vınn kurulu laptop ile damar okuma cihazını internete çıkarmak amaç.

http://www.vatanbilgisayar.com/network-aksesuari/linksys-e1200-ee-e1200-300mbps-kablosuz-n-router/productdetails.aspx?I_ID=57312

bu ürünle yapabilirim diye düşünüyorum. laptopum ve bu wireless lan ile ağ oluştursam cihazıda bu ağa ethernete taksam olur herhalde
  • fi tarihinde usbden bağladıgımız adsl modemleri bağlantıyı paylaştırarak diğer pcleri internete çıkarıyorduk ama uzun zamandır böyle bir şey yapmadım. 3g modemde paylaştırılır diye düşünmekteyim.

sonuçta bir kurumsunuz yedek hat neden düşünmüyorsunuz. kurumsal tarifelerde 3g backup'u direk modem üzerinden de yaptırtma imkanınız olabilir, çalıştıgım şirkette magazalarda adsl bağlantısı koparsa 10-15 sn içinde internet 3g üzerinden otomatik olarak devreye giriyor, ağdaki tüm cihazlar 3g üzerinden internete çıkıyor adsl sorunu düzeldiğinde otomatik olarak adsl'e geri dönüyor
  • tla776 T kullanıcısına yanıt
    bu dediğiniz çok mantıklı, teşekkürler ilginiz için.
  • 3G USB modem destekleyen router/modemler mevcut, modem/routerinizi bunlardan biri ile degistirip arkasina USB'den taktiginizda calisirlar. Isinizi gorur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zordion -- 20 Şubat 2014; 0:12:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.