Şimdi Ara

Ethereum Madenciliği (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
14
Favori
32.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir sorum olacak evimde gaming pc olarak kullandığım amd phenom işlemcili ve AMD R9 280x Tri-x ekran kartlı bilgisayarım var. 3GB 384Bit.
    Mining olayına girsem ayda kaç Eth getirir acaba bilgisi olan varmı? Boşta duracağına mining yapsın çok fazla elektrik harcayacağını düşünmüyorum.

Ayrıca 1 pc daha var benzer özelliklerde RX470 ekran kartlı.
  • Arkadaşlar bir sorum var...

6 adet rx580 ile bu işe girsem maliyetim ve kazancım sizce ne olur? Yaklaşık 10 ayda amorti ediyor gibi görünsede kafama takılan ekran kartlarının ömrü... 1 sene sonra bitecekse 12bin tl yatırmak mantıksız olur. Bu konuda çok ciddi yatırım düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zcash4u üzerinde kazan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: v1gor

2-3 hafta önce 298$ dan Eth'e giriş yaptım.
    O gündür satmadım. Sürekli üstüne koya koya gidiyor.
    Bitcoin in gidişide çekiyor olabilir.

Ethereum için Ana Konu açacak babayiğit yokmu konuşalım paslaşalım tartışalım?

298 den nereye kadar geldiniz hocam.

ek olarak +1
  • farkı marka modeldeki rx580 leri aynı rige bağlayıp eth/etc kazan var mı?
  • ethermine bütün kazılan ethleri göndermiş. bende 0,022 vardı. bittrex cüzdanını kullanarak bir süre kazmıştım. bunu göndermiş ama bittrex de gözükmüyor. nereden baksan 20 saat olmuş. ne yapmam lazım?
  • Saçma sapan kripto kedi oyunu ethereum transferini kitlediği için felaket değer kaybediyor bu aralar. Ciğerim yanıyor benim aldığım güne kadar yükselme trendindeydi ben alınca 1 kuruş yükselmedi

• 100 usd ile girdim hadi hayırlısı..

• quote:

Orijinalden alıntı: AdminAS

Arkadaşlar bir sorum var...

6 adet rx580 ile bu işe girsem maliyetim ve kazancım sizce ne olur? Yaklaşık 10 ayda amorti ediyor gibi görünsede kafama takılan ekran kartlarının ömrü... 1 sene sonra bitecekse 12bin tl yatırmak mantıksız olur. Bu konuda çok ciddi yatırım düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz?

bu soruyu soruyorsan girme kardeşim, ayrıca 6 adet rx580 valla da billa da "çok ciddi yatırrım" mış.
  • İsteyene komisyon karşılığı ethereum yollayabilirim..

Not: Komisyonu ben almıyorum transfer anında alıyorlar

İletişim için DM..

• quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

quote:

ek olarak +1

iyi yardırıyor Eth.
    Ufak al satlar yapmaya çalışıyorum miktarı arttırma amacı ile ama al-sat pek mantıklı değil miktarı arttırayım derken çok az da olsa miktar azaldı.
    Beklemeye devam.
    Hedef 700+ orta 1-2 ay sonra 1000'i geçeceğini düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ByBaterist

quote:

ek olarak +1

iyi yardırıyor Eth.
    Ufak al satlar yapmaya çalışıyorum miktarı arttırma amacı ile ama al-sat pek mantıklı değil miktarı arttırayım derken çok az da olsa miktar azaldı.
    Beklemeye devam.
    Hedef 700+ orta 1-2 ay sonra 1000'i geçeceğini düşünüyorum.

Hocam hafta sonu 900 e dayanır.. Bugün 648 usd dan birazdaha girdim. Fakat site çok fazla komisyon alıyor o koyuyo..

• herkese merhaba,
    beklemediğim bir yerden elime bir para geçti ve bu paranın bir kısmı ile aşağıdaki gibi bir sistem toplayıp mining e başlamak istiyorum hatta parçaları ufaktan toplamaya başladım. haftasonu mining e başlamayı düşünüyorum.

geç kaldım mı acaba? hesaplarıma göre pc kendini 7-8 ay gibi bir sürede amorti edecek. devamı tamamen cebe girecek.
    amacım pc nin borcu bittikten sonra aynı sistemden bir tane daha almak.

asus prime anakart. modelini unuttum. 6 ekran kartı direkt olarak takılabialiyor. çevirici yardımı ile 2 tane daha takılabiliyor.
    6 adet rx 580 ekran kartı.
    2 adet high power 850w psu
    dandik ram, işlemci, hdd, rig
  • v1gor kullanıcısına yanıt
    +1 sizce de geç mi ? ben de düşünuyorum çünkü tekrar.
  • Arkadaşlar bırakın kazmayı.. Al sat yapın daha karlı hem bitcoin, hem ethereum, hemde XRP girin.. Özellikle XRP şuan 0.81 usd civarı. Atın köşeye 20xrp unutun 1 ay..

YTD

• quote:

Orijinalden alıntı: rambetiko

vega 64 aldım ancak elime daha geçmedi. pc de ayrıca 1080ti var. ikisi aynı anda çalışır mı? driver konusunda sıkıntı olur mu? ayrıca vega için modlu driver mevcut mudur? ilk defa bu işi yapmayı deneyeceğim o yüzden bilgim sıfır. işlerim yoğun olduğu için vakit de ayıramıyorum okumaya.

son olarak kartları ayırırsam yeni bir sistem kurmam gerekecek. fazla elektirk çekmeyecek şekilde en uygun donanımlar hangileridir?

Sorun olmaz. Birlikte çalışırlar. Bende şuan MSI Radeon RX580 ve MSI Aero GTX1060 beraber kazı yapıyor. İkisininde driverlarını normal yükleyeceksin, mining içinde AMD ve NVİDİA uyumlu yazılımı ayrı ayrı çalıştıracaksın. Claymore's DUAL Mining yazılımı ile tek programdan 2 kartıda çalıştırabilirsin. Hatta şuanda sistemde RX580&GTX1060 beraber çalışırken İntel HD Graphics'i kullanıyorum . Sistemi tek kart şeklinde ayırma. Kullandığın sistemi tamamen doldurduktan sonra yeni sistemi çalıştır.

• Arkadaşlar selamlar,

Arkadaşımın yazdığı yazı;

Ethereum Madenciliği Nasıl Yapılır

50.000 liraya yakın bir masraf yaptı, bu sistemle aylık 10K geliri var. Umarım işinize yarar;

1. Bütçe Belirlenmesi
    Madenciliğe giriş yapmadan önce ne kadar bir bütçe ayırabileceğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer ayırabileceğiniz bütçe 10.000 TL’den daha az ise madencilik yerine kripto yatırımını tercih etmek daha mantıklı olabilir. Eğer 10.000 TL’nin üzerinde bir bütçeniz var ise yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

2. Donanım Seçimi
    Donanım seçimi belki de madenciliğin en önemli kısmı. Hangi ekran kartlarını satın almanız gerektiğini ya da kaç watt güç kaynağı kullanmanız gerektiğini belirlemeniz ve ardından ürünleri tek tek satın almanız gerekiyor. Aşağıda örnek olarak 6 ekran kartı ile çalışabilecek bir sistem için önerilen donanımı ve örnek ürünleri fiyatlarıyla beraber paylaşacağız. Unutmayın, elektronik cihazlar dolar ile yurt dışından ithal edildiği için ürünlerin fiyatı zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.

6 x Sapphire RX 580 8GB Nitro+ OC Ekran Kartı = 1800 TL x 6 = 10.800 TL

2 x High Power 750W 80+ Bronze Güç Kaynağı = 380 TL x 2 = 760 TL

1 x Biostar TB250 BTC Ana Kart = 480 TL

1 x Intel Pentium G4400 İşlemci = 230 TL

1 x Corsair Vengeance 16 GB Ram = 890 TL

1 x Seagate 500GB Hard Disk = 125 TL

6 x USB Riser Versiyon 7 Riser Kablo = 25 TL x 6 = 150 TL

1 x Add2PSU Güç Kaynağı Çoklayıcı = 25 TL

TOPLAM SİSTEM MALİYETİ = 13.460 TL

TOPLAM SİSTEM KAZIM GÜCÜ = 30 MH/s kart başına x 6 = 180 MH/s

AYLIK SİSTEM GETİRİSİ = 0.84 ETH

AYLIK ELEKTRİK MALİYETİ = 386 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: paptes

quote:

herkese merhaba,
    beklemediğim bir yerden elime bir para geçti ve bu paranın bir kısmı ile aşağıdaki gibi bir sistem toplayıp mining e başlamak istiyorum hatta parçaları ufaktan toplamaya başladım. haftasonu mining e başlamayı düşünüyorum.

geç kaldım mı acaba? hesaplarıma göre pc kendini 7-8 ay gibi bir sürede amorti edecek. devamı tamamen cebe girecek.
    amacım pc nin borcu bittikten sonra aynı sistemden bir tane daha almak.

asus prime anakart. modelini unuttum. 6 ekran kartı direkt olarak takılabialiyor. çevirici yardımı ile 2 tane daha takılabiliyor.
    6 adet rx 580 ekran kartı.
    2 adet high power 850w psu
    dandik ram, işlemci, hdd, rig

+1 bende 6-8 rx580 ile girmeyi düşünüyorum geç mi kaldık acaba.

Eskisi kadar parlak değil diyorlar durum için, ama her türlü kar edeceğimizi düşünüyorum açıkcası.
    Ethereum'un 450 lerden 700lere çıkması da amorti süresini 9 aydan 6 aya düşürdüğümüz anlamına geliyor olması lazım.
    6-7 ay sonra her kazdığımız cebimize girecek. He 6-7 ay sonra iyice kötüleşirse sistemi satarız parası direkt olarak cebimize girer yine zarar yok diye düşünüyorum.

• AdminAS kullanıcısına yanıt
    Hocam ethereum hangi siteden al sat yapabilirim pek bilgim yok bu konularda yardımcı olabilir misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: jarlax

Hocam ethereum hangi siteden al sat yapabilirim pek bilgim yok bu konularda yardımcı olabilir misin?

Cex. io 👍

1 günde %35 arttı.. Maşallah iyi gidiyor

Edit: Giriş min. 20usd Çıkış min. 0.1 eth bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdminAS -- 19 Aralık 2017; 14:9:43 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.