Şimdi Ara

Esnaf Kuryelik Sözleşmesinde Madde Değişikliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
80
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese öncelikle konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın direkt olaya giriyorum.Ben 12/06/2022 tarihinde Esnaf kurye modelinde çalışmak için bir firmayla anlaştım sözleşmelerimizi imzaladık vs. vs 11 gün hiç bir sorun yoktu. 11-12. günde firma sahibi geldi ben ve diğer kurye arkadaşları topladı 4-5 kişiydik dedi paket başı modeline geçiyoruz ve paket başı 14.5tl, paket başı 5km'den sonra da km başına 1.25tl vericeğim dedi.Sözleşmeyi imzaladığımızda saatlik 32 tl paket başı 5tl ve her km başınada 1.25tl sözü verdi anlaşmada da böyle yazıyor zaten.Sonra ben dedim bu şartlar altına ben çalışamam bu kadar düşük fiyata ben çıkmak istiyorum dedim başka firmaya giricem dedim ve hemen bana çıkamassın öyle pat diye 15 gün önceden belirtmen lazım vs. dedi bende siz sözleşmenin bi maddesi değiştiriyorsunuz ve bu durumda benim sözleşmeyi fesh etme veya bir tartışma hakkım doğuyor dedim. Beyefendi kendinin haklı olduğunu savunarak o madde o anlama gelmiyor sen hemen çıkamassın 15 gün çalışıp sonra çıkman gerekiyor eğer çıkıcaksan da bende ki olan hakedişlerini vermem çıkar gidersin dedi . Ben ortalık daha fazla kızışmaması için ve artık muhattap olmamak için ben gidiyorum ve hakkım olanı almak için mahkemeye başvuracağım dedim ve çıkıp geldim.Sorum şu arkadaşlar sizce dava açsam kazanabilirmiyim hakkımı alabilirmiyim ben %100 haklı olduğumu düşünüyorum faket hukuksal olarak pek bir bilgim olmadığı için ilk önce bi buraya sorup sonra bir avukat ile çalışırım dedim yardımcı olursanız sevinirim.

Firma sahibinin dediği maddeler ile benim belirttiğim madde resimlerini ekliyorum.

• +

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.