Şimdi Ara

Eskişehir'liler; ve Eskişehir'de yaşayanlar (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.487
Cevap
47
Favori
387.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Eskişehirden başka hangi ilde var var acaba böyle saçma sapan uygulamalar ? Vallaha bıktım yemin ederim, bugün arabayı üstüne süresim geldi resmen. Şu önü demir kaplı ticari araçlardan olsa neydi doblo muydu adı vallaha üstünden geçecektim. Nereye şikayet edebiliriz bu aptalca işleri arkadaşlar. Yapıyorlar diye susmak mı lazım anlamıyorum ? Şehir içinde de araç park etmesinler diye sanki araç parketmiş gibi tam 1 araçlık yer kaplayan boydan boya bu kırmızı şeylerden yaptılar. Ha araba parketmiş yol boyunca ha parketmemiş hiç bir farkı yok arkadaşlar. Trafik yine berbat ....

Arkadaş madem araçlara bukadar düşmansın tüm yolları kapat şehir içindeki anayollar falanda olmasın alayını kapa sende kurtul bizde kurtulalım.. Sadece çevre yolu olsun anasını satim. Bu ne ya..

https://store.donanimhaber.com/30/b7/e6/30b7e6163519950f702097ae049a8baf.jpg

katılıyorum ama elden bişi gelmiyor işte böle idare ediyoruz :D zaten üniversitenin ordaki köprüyüde yapamıyolar:)

• hocam olay farklıymış, orayı komple kapatmışlar saat 11:00 ve 21:00 arası giriş yasaklanmış. Artık trafik daha berbat bir hal alacak, OTOPARK Alt yapısı eskişehir 'de sıfır, yer desen hiç birinde yok. O kapatılan yerde 4 tane otopark vardı ve nereden baksanız her biri en az 300 araç alıyordu hatta bazıları daha fazla 1500 araç şu anda boşta kalacak ve o haldeyken bile Eskişehirin otoparkları yetmezken şu hale bakın.

Bu olay sadece Odunpazarında var acaba ilçe belediyeleri mi Büyükşehir belediyesi mi ilgileniyor bu işlerle bilmiyorum ama Büyükerşen okumuş adam böyle aptal bir uygulama yapıyorsa yazıklar olsun ona.
  • izmir'de yaşayan bir eskişehirli olarak öncelikle eses-bursa maçına gelecek varsa izmir'de birlikte maça gidelim, hem tanışırız hem geyik olur:)

ikinci olarak da büyükerşen hocamıza drstek olun arkadaşlar, şehrimizi resmen uçurdu izmirli çoğu kişi hayran eskişehire.. trafik heryerde berbat.

trafikten önce 5 liralık benzine tepki göstermek lazım ama o konuda kimsenin gıkı çıkmıyor maşallah. bu kadar araça göre planlanmadı şehir şimdi tabii sıkıntısını yaşıyoruz. ama şehrimiz 10 numara
  • Yukarda bi okul mevzusu gecmis.

Bende Ataturk Endustri Meslekten mezunum 2003 mezunuyum. Bizim zamanimizda be kavga ne dovus hicbirsey yoktu. Gayet guzeldi. Elektrik mezunuyum. Heleki bizim bolum ustelik bizim sinif cok ama cok makaraydi. Su an, ayni kadro ayni bolum ayni insanlar gel tekrar oku deseler dakika dusunmem giderim.

Simdi durumu baya kotuymus duyduguma gore kavgalar dovusler felan. Bide biz mezun olduktan sonra 2004 yilinda Motor Meslek ile birlesmis. Simdi dahada kalabalik olmustur.

Gecen yaz hocalarimizi gormeye gittik it kopuk dolu resmen yanlis anlamayin. Nasil ogrenci bunlar boyle dedik. Hocalarimizi gorduk cogu ordaydi yine oturduk muhabbet ettik baya iyiydi.

Bizim zamanimizda SSK derdik Suleyman Sirri Kabadayi vardi okul muduru. Hic sevmezdik :)
    Simdi baska biri gelmis. Onuda gorecektik.

Neyse ben Elektrik bolumu mezunuyum cok yararini gordun bu bolumun mezun olduktan sonra. Orayi bitirince 2 yillik Radyo Televizyona gecmistim Porsuk Meslek yuksekolununa onuda bitirdim. Sonra 4 yillikta, Uluslararasi İliskiler okudum bitirdim :)

Soylemesi ayip, elektrik-fotografcilik-televizyon-radyo-tasarim-3 dil ogrendik okullarim sayesinde.

Guzel yillardi. :)

Bizim zamanimizda meslek lisesi okuyana kotu gozle bakarlardi. Simdi tam tersi kimse duz liseye gitmek istemiyo. Ama benim cocugum olsun ben meslek lisesine gondermek isterim sahsen ki elinde bir meslek olsun.

Neyse cok uzatttim, meslek lisesi iyidir diyeyim bitireyim. Gerci 4 yil da cekilmez orasi yahu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hamamyolu trafige mi kapanmis arkadaslar? Eger oyleyse ne olacak oradaki otoparklar? Esnaf kan aglar. Hoca pek akilli is yapmamis bu sefer. Oradaki arabalar simdi nereye park edecek madem kapatiyon katli otopark yap kocaman.

Birde Carrefour (NEO) kapanacak yerine hastahane yapilacak diye duydum is yerindeki arkadaslar ve o civarda oturanlardan? Dogrumudur?

Ha birde Uluonder mahallesindeki eski hayvan pazarinin bulundugu alana Metro ve Baumax geliyormus. Baktim insaatina baslamis adamlar temeli kaziyorlardi birsuru kamyon kepce felan vardi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Yukarda bi okul mevzusu gecmis.

Bende Ataturk Endustri Meslekten mezunum 2003 mezunuyum. Bizim zamanimizda be kavga ne dovus hicbirsey yoktu. Gayet guzeldi. Elektrik mezunuyum. Heleki bizim bolum ustelik bizim sinif cok ama cok makaraydi. Su an, ayni kadro ayni bolum ayni insanlar gel tekrar oku deseler dakika dusunmem giderim.

Simdi durumu baya kotuymus duyduguma gore kavgalar dovusler felan. Bide biz mezun olduktan sonra 2004 yilinda Motor Meslek ile birlesmis. Simdi dahada kalabalik olmustur.

Gecen yaz hocalarimizi gormeye gittik it kopuk dolu resmen yanlis anlamayin. Nasil ogrenci bunlar boyle dedik. Hocalarimizi gorduk cogu ordaydi yine oturduk muhabbet ettik baya iyiydi.

Bizim zamanimizda SSK derdik Suleyman Sirri Kabadayi vardi okul muduru. Hic sevmezdik :)

Neyse ben Elektrik bolumu mezunuyum cok yararini gordun bu bolumun mezun olduktan sonra. Orayi bitirince 2 yillik Radyo Televizyona gecmistim Porsuk Meslek yuksekolununa onuda bitirdim. Sonra 4 yillikta, Uluslararasi İliskiler okudum bitirdim :)

Soylemesi ayip, elektrik-fotografcilik-televizyon-radyo-tasarim-3 dil ogrendik okullarim sayesinde.

Bizim zamanimizda meslek lisesi okuyana kotu gozle bakarlardi. Simdi tam tersi kimse duz liseye gitmek istemiyo. Ama benim cocugum olsun ben meslek lisesine gondermek isterim sahsen ki elinde bir meslek olsun.

Neyse cok uzatttim, meslek lisesi iyidir diyeyim bitireyim. Gerci 4 yil da cekilmez orasi yahu :)

SSK daha yeni gitti bu sene değişti müdür, var mı yok mu belli değil.
    en çomk izzet hocayı görüyoruz sağolsun sabahları bayağı fırçalıyor kendisi
    sınıf olarak bizdede sorun yok
    okulda birsürü amaçsız insan var amaçları sadece diploma almak

• quote:

Hamamyolu trafige mi kapanmis arkadaslar? Eger oyleyse ne olacak oradaki otoparklar? Esnaf kan aglar. Hoca pek akilli is yapmamis bu sefer. Oradaki arabalar simdi nereye park edecek madem kapatiyon katli otopark yap kocaman.

Birde Carrefour (NEO) kapanacak yerine hastahane yapilacak diye duydum is yerindeki arkadaslar ve o civarda oturanlardan? Dogrumudur?

Ha birde Uluonder mahallesindeki eski hayvan pazarinin bulundugu alana Metro ve Baumax geliyormus. Baktim insaatina baslamis adamlar temeli kaziyorlardi birsuru kamyon kepce felan vardi.

Neo olayı söylenti sadece hep öyle söylentiler oluyo bi ara kipa olcak dediler bi ara ikea dediler şimdide hastane çıktı

• quote:

Hamamyolu trafige mi kapanmis arkadaslar? Eger oyleyse ne olacak oradaki otoparklar? Esnaf kan aglar. Hoca pek akilli is yapmamis bu sefer. Oradaki arabalar simdi nereye park edecek madem kapatiyon katli otopark yap kocaman.

Ben Neo'yla alakalı birşey duymadım, öyle bir durum olsa mutlaka duyardım. Ki Neo'nun büyüklüğü ortada, altında iki kat otopark vs. Hastane için çok çok büyük bir yapı.

Ama Metro ve Baumax olayı doğru tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Runaway. -- 24 Nisan 2012; 0:17:21 >

• Yanliz Neo gercekten cok olu. Haftasonlari tamam iyide, haftaici gittigimde gercekten sinek avliyor parmakla gosterilir derecede az insan sayisi. Belki Metro ile Baumax hareketlendirir.
  • quote:

evet yukardı sitemim o yüzden zaten :)

Bugün çıkar mıyım bilmiyorum ama yapılan bu saçmalıkları tek tek fotoğraflayıp Büyükerşen nin face hesabı varmış resmi , amacınız nedir diye paylaşacağım.

Sabah 11:00 AKşam 21:00 arası girişler komple yasaklandı , en çok baypass olarak kullanılan yolu sen nasıl yasaklarsın ya. Çarşı merkezine gidebilmek için kocaman ada dolaşmak zorunda kalıyoruz.

-Acaba amaçları daha fazla aracı dolaştırarak fazla emisyon ile eskieşhirin hava kirliliğine katıda bulunmak mı ?

Orada 4 tane otopark vardı. Nerden baksan bitanesi 300 400 araçtan fazla alıyordu. Hemen hemen 1500 tane araç sahibi aracını parkedemeyecek dışarı çıktığında.

- Acaba 3 -5 tane kendini bilmez pis zengin esnafın hedd höddeee diyerek belediyeye baskıda bulunması ile kendi araçlarını mı park edecekler rahat rahat ?

Dediğim gibi adam gibi otopark yok eskişehirde madem kapatıyorsun otoparkların arka girişleri var, arkadan beri otoparklara ulaşımı sağla bari.

Çarşı içini bilirsin hocam balıkçılar falan var hani taşbaşı çarşısının orası. Balıkçıların oraya araç parketmesin diye yine böyle kırmızı işaretlerden döşediler. Ama nasıl döşediler sanki bir araç parketmiş gibi o genişlikte. Ulan ne anlaıdm ozaman ben o işten ? Yine yol dar, bırakta millet arabasını parketsin bari, park yasağı orada trafiğin akışını rahatlatmak yolun geniş olmasını sağlamak amacıyla değilmiydi ?

2005 den bu yana eskişehir git gide bozuluyor benim görüşüm bu yönde vallaha. Göç almaya da başladı artık, eskiden sokakta mendil satan çocuklar bile yokken şimdi ışıklarda beklern arabaya atlayan çocuklar türemeye başladı.

Hele araç konusunda rezalet tam bir rezalet şehir. Otobüs konusunda yetersiz, iki eylül kampüsüne gidenler bilir otobüs çilesini.

Hele işte şu haftasonu süpriz gibi hamam yolunun kapanmasıyla karşılaşmam büyük süpriz oldu ve sinirlerim tepeme fırladı. Tam 1,5 saatte cengiz topel caddesine çıkabildim düşünün trafğin çilesini.

Amaç araç sürücülerine ceza ise çıkmasınlar ise, İNADINA çıkacağım böyle aptal uygulamalarla olmaz bu iş.

• quote:

Yukarda bi okul mevzusu gecmis.

bende 1976 elektrik bölümü mezunuyum :)
    bizim zamanımızda anarşi vardı hemde çok kötü günlerdi o günler, 1980 de tecilimi bozup askere giderek o karışık olaylardan kaçmış oldum.

• yahu kimse kızmasın darılmasın ama size gülüyorum yahu :) Vallahi şükredin birde istanbulda yaşasanız 1 ay buraya kaçarcasına gelirsiniz. Ben istanbulda nerdeyse tamamını tüm kestirmeleri bilmeme rağmen ara sıra trafiğe yakalanıyorum. Bilmeyen biri için istanbulda 10 km yol 1 saatte alınırsa şükredin:) buranın sadece merkezinde trafik sorunu var, istanbulun bırakın her ilçesini nerdeyse her semtinin büyüklüğü eskişehirin merkezinden büyük ve kalabalık...
    Ama bu beni haklı çıkarmaz, elbetteki insanlar gerek araçlarıyla gerek yaya en iyi şekilde yol almak isterler. Bu nedenle çarpık yanlış uygulamaları bilip önlem almaları konusunda yetkili mercilere bildirmek gerekir. Yada büyükerşenin face sayfasına buranın linkini verin onuda DH li yapalım:)

Bu arada yarın AÜ de bi lab. çalışmam var ordan istanbula yola çıkacağım, salı akşam geri geleceğim.Gelmek isteyen varsa pm atabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zekiz -- 26 Nisan 2012; 14:12:33 >

• Hocam orası istanbul zaten orada sıkışıklık doğal bişey artık Ama buradaki sıkışıklığın nedeni bilerek daraltılan yollar, kapatılan ara yollar. Yani herşey ama herşey bilerek yapılıyor.

Akarbaşında tüm kaldırımlar yenilendi odunpazarı belediyesi mi büyük şehir mi yaptı kim yaptı bilmiyorum ama koca caddeyi tek arabalık yaptılar. Mahalleye girerken inanın birgün kaza olacak. Hangi sivri zeka tasarlamış acaba bunu ?

Çarşamba pazarının kurulduğu yerde kıç kadar yola kocaman göbek yapıldı, zaten alan genişken yaşanan trafik sıkışıklığı çözüleceğine iyice berbat hale geldi. İlerisindeki yol zaten darken kaldırıma bir kaldırım daha eklenerek yol iyice daraltıldı.

Daha neler neler. Eskişehir de planlı yapılaşma falan yok yani. Büyük şehir bunlara nasıl izin veriyor anlamıyorum. Hadi hamamyolu caddesi falan yürüyüş mekanı orasının kapanması normal de , otoparklara giden alan tüm şehrin trafiğini kaldıran ve merkeze ulaştıran baypass bir yoldu kestirmeydi yani kapatılması hiç iyi olmadı.

Hadi kapattın neysede otoparkları kapatma bari, 1500 araç boşa çıktı şimdi nereye koyacak bu adamlar arabalarını, zaten diğer parklar da doluydu anahtar bırak abi diyip duruyorlardı.

Yaşanılacak şehri yaşanılmayacak hale getirmeye uğraşıyorlar.

• Aman aman otoparkta yıkamacıda anahtar bırakmayın. anahtar kopyalanıp aracınızın çalınması okadar kolayki...
    Diğer yazdıklarınızda haklısınız, yılmaz başkanın ayağını kaydırmak içinmi yapıyorlar acaba???
  • Vallaha bende aynısını düşünmüyor değilim. Fakat büyükerşen'nin dediği bişey vardı hayal meyal hatırlıyorum bir yerde okumuştum. Araçların değil yayaların şehri yapacam diyordu. İyi hoş güzel de bunca araç popülasyonu ne olacak ? Trafiğide buna göre düzenlemen lazım ozaman. Bunca araç kullanıcısına sen ceza gibi uygulama yapamazsınki. Esasında yer bakımından uygun bulunursa ana yolların trafiğinin çoğu yer altına alınsa çok güzel olur. Amerikada falan 90 lı yıllarda başlamışlar deli gibi yolları var yer altında. Adamlar yerin altına 4 kat yol yapıyorlar. Hatta çamurlu ve kazılması mümkün olmayan bir yeri 1 sene boyunca sıvı nitrojen geçirerek topraktan soğutuyor donduruyorlar ve tünel şeklinde kazıp hemen güçlü betonla dolduruyorlar. Neler neler var. :)

Gerçi bizim Eskişehir'e daha tramwat için ödenek vermeyen devlet düşünülürse yaşananlar normal :) Yılmaz hoca gitsin diye çabalıyorlar, zaten bir dönem daha yapar kendisi bırakır herhalde yaşlandı baya.

• Kullanmadığım bir sürü giyecek, ayakkabı vs var; bunları Eskişehir de gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşacak şekilde nasıl değerlendirebilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: some_one

Kullanmadığım bir sürü giyecek, ayakkabı vs var; bunları Eskişehir de gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşacak şekilde nasıl değerlendirebilirim?

iş bankasından hamam yoluna giderken solda su yüklemek için olan bir yer var (adını hatırlayamadım) onun hemen giriş katındaki yer bu işle ilgileniyor bir bak oraya
  • quote:

Orijinalden alıntı: |cypo|

quote:

Kullanmadığım bir sürü giyecek, ayakkabı vs var; bunları Eskişehir de gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşacak şekilde nasıl değerlendirebilirim?

iş bankasından hamam yoluna giderken solda su yüklemek için olan bir yer var (adını hatırlayamadım) onun hemen giriş katındaki yer bu işle ilgileniyor bir bak oraya

Tesekkurler.
    Ayakkabi tamircilerinin oldugu yerdeki su yukleme atm si?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: |cypo|

quote:

Tesekkurler.
    Ayakkabi tamircilerinin oldugu yerdeki su yukleme atm si?

evet hocam hamam yoluna girerken hemen solda

• Arkadaşlar o hamam yolu kapanan yol bugün açıktı. Acaba sadece haftasonları mı kapatıyorlar soracak birini bulamadım bilgi alamadım ama galiba haftasonları kapalı kalacak herhalde. Neyse bu haliyle bile iyi :)
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.