Şimdi Ara

ESKİ VE YAŞLI ARABALARDA HAVA YASTIĞI AÇMAYABİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tahminimce birçok kişinin merak ettiği bir soru.. Google'da bununla ilgili bilgi yok..

Bir ilk yapalım dedim, insanlara faydası olsun.
    Konu hakkında bilgi sahibi arkadaşlar paylaşırsa güzel olur.

Hava yastıkları sensör, elektronik bir mekanizma, gaz dolu bir kutucuk ve yastıktan oluşuyor.

Özellikle sensörün ve çarpma şiddetini ölçüp gazı ona göre tetikleyen elektronik mekanizmanın, geçen yıllar sonrası bozulma ihtimali olabilir diye düşünüyorum.

Bu da bir kazada Allah korusun, kişiye ciddi zarar olarak dönebilir.

• 10 yıl ömrü olduğu söyleniyor.0 arabanınki açılır diyede bir garanti yok.Bakarsın 15 yaşında airbag açılmış.Yani kesinlik söz konusu değil.
  • Tanıdığın 94 model BMW nin airbagi geçen kaza yapmış ve airbag açmıştı..

ESKİ VE YAŞLI ARABALARDA HAVA YASTIĞI AÇMAYABİLİR Mİ?

Haber linki
  • 21 yaşında bir arabanın hava yastığı açması çok iyi..

Benzer örnekleri veya bilgileri olan arkadaşlar da paylaşırsa güzel olur.

Mesela 2006 honda civic hb alacaktım. Bu sebepten çekindim biraz..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pelstina -- 15 Ağustos 2015; 20:44:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

...

Mailimde gördüm, güzel bilgiler paylaşmışsınız ama silmişsiniz. Bence yazdıklarınız mantıklı..

Müsaadenizle aynen kopyalamak istiyorum, dilerseniz ben de silebilirim :

Airbag sistemini icat edenler bunun ömrü yada çalışması ile ilgili garanti vermek yerine bunu ilave bir hayat kurtarıcı emniyet önlemi olarak tasarlamışlardır bence.

Hava yastığı sisteminde kullanılan kimyasal maddeler sensörden aldıkları bilgi ile tetiklenip tepkimeye girerek hacimlerini mili saniyeler mertebesinde yüzlerce katına çıkararak yastığı şişiriyorlar. Fakat bu iş hem sensörün düzgün çalışmasına hem kabloların kopmamış olmasına, soketin içine su kaçıp direnç yapmamasına, aracın beyni ile fazla oynanmamış olmasına vs bağlı. Örneğin ingiltere sürekli yağmurlu olan bir yerdir. Bu kimyasallar tuzluktaki tuz gibi nem kapıp airbag çalışmamış olsaydı ingilizler bu işten baya şikayet ederdi. Bildiğim kadarıyla böyle bişey yok.

Yani bu sistem belki 50 yıl sonra da çalışabilecek bir şeydir, ama belki arabanın sıfır alındığı daha ilk haftasında da çalışmayabilir. Emniyet kemerini tak, yola devam.

• fotbes kullanıcısına yanıt
    yazdıklarınıza tamamen katılıyorum.hayatta hiçbir şeyin garantisi yok.Emniyet kemeri çalışcak diye birşey de yok.Kopan emniyet kemerini biliyorsunuzdur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.