Şimdi Ara

eski sisteme overclock yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    14 gb ram 1600 mhz corsair
    amd 955 be işlemci
    XIGMATEK SCYLLA 120 EN8620 240MM SIVI SOĞUTMA

overclokla ugraşmaya yeni basladım baya zevkli geldi:) forumlardan araştırdığım kadar yaptım işlemciyi
    200x19x 5.3 voltaj vererek 3,8 de stabil çalıştırdım max 57 derece sıcaklıga cıktı bu oranlar gördüğüm kadarıyla kötü 4,00 ghz da 1.55 voltaj vererek bile denedim stabil çalışıramadım oyunda reset atıyor daha fazla voltaj da yükseltmedim şimdi kafama takılan bi kaç soru var

1. işlemcim max 3.8 e kadar mı çıkıyor işlemciden işlemciye farklılıklar oluyormuş bildiğim kadarıyla.
    2. yaptığım yanlış birşeyler mi var?
    3. 4 ghzda çalıştırmak için 1,55 voltajı geçsem yanma ihtimali nedir bazı şeyleri eksik mi yapıyorum

kaybedecek bişeyim yok yok sisem zaten eski bi süre sonra değiştiricem işlemci yanma anakart vs . sorunlar onemli değil 4. ghz ve üstüne çıkabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• işlemciye göre farklar mevcut bazıları 4.1 görürken bazıları 3.7 de bile kalıyor 3.7-3.8 arası een düşük voltajla sabitleyip kullanabilirsiniz. sıcaklığınız gayet güzel aynı işlemciyi stock değerde hava soğutma ile yazın 75lerde çalıştırıyordum 78den sonra frekans düşürüyordu soğumak için. 1.5 üstü voltaj vermenizi önermiyorum 1.475-1.49 arası voltajla en yüksek frekansda kullanın. daha da fazla zorlamayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cok saolasin 1.48 voltaj ile sabitledim prime95 20 dk beklettim 55 dereceyi gecmedi stabil calisio merak ettigim kuzey koprusu olayini pek anlamadim kafam basmadi fsb arttirip nb ye voltaj versem daha yuksege cikabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.