Şimdi Ara

Eski laptop ve linux

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel Core i5, 4gb ddr3 ram, 2gb GT 420 ekran kartına sahip bir acer laptopum var. Windowsa çok alışığım ama daha hızlı olduğunu duyduğum için linux denemek istiyorum (türkçe olması tercihim). Daha önce hiç linux kullanmadığım için görünümü windows benzeri ve kullanımı kolay bir işletim sistemi kullanmak istiyorum. Bir de kullanma amaçlarım arasında oyun oynamak da var oyunlar için bir etkisi olur mu merak ediyorum teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baronrevenge -- 10 Kasım 2016; 17:41:36 >

• Pm den cevaplamistim

Oyunlar icin buraya goz atip fikir edinebilirsiniz

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=6670.0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle sen eski görmemişin :D ben atom işlemcili ilk nesil netbook üzerine linux kurdum hızlı olsun diye. Evde 700mhz hızla çalışan (ilk nesil android gibi) IoT bordumda da linux var. 512mb ddr2 ramli

Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle o pc deki hdd ve takılı olan cihazlardaki tüm verilerini başka bir pc veya harici hdd yedekle. O hdd ile pc arasındakı bağı da kopar. Tecrübeli kullanıcı bile olsan linux kurarken bazen insan ucurabiliyor. Tabi ki bu linuxun sucu değil. ben 5 yıldır profesyonel yazılım geliştiriciyim ve chip dergilerinin mandrake , knoppix linux vs verdiği zamanlardan beri linux ilgim var. ana os hem windostu. neyse en az 2 - 3 kez tüm verilerimi kendi hatam sebebi ile kaybettim. Sen sen ol yeni bir şey denerken bu hataya düşme. Yedekle dikkat et.

2- Linux mint kur derim. Masaüstü kullanım için en uygunu ve popüler olanı bu. ubuntu debian temelli. Mint de Ubuntu temelli :D

3- Elin değmişken BSD de bak derim bir ara. Belki hackintos a da

• Zorin os deneyebilirsin. Arayüz Win gibi efektler Vs olsun çok güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.