Şimdi Ara

Eski HP'si olup yeni bir HP alacak kullanıcıya 480TL'ye kadar para iadesi kampanyası. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.749
Cevap
172
Favori
126.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel kammpanya benim emektarı değiştirsem mi acaba 10 sene oldu valla Maşallah halen canavar gibi :)
  • Beyler hayrına seri no verecek biri var mı ?
  • unicornek kullanıcısına yanıt
    Geç oldu ama olsun

http://www.ebrarbilgisayar.com/gaming-notebook-pmk581?ob=5&marka=Hp&oz=129_1481
  • 7 şubatta aldım hp Laptop. Bugun itibari ile 480 TL iade hesabıma yattı. Teşekkürler hp :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hp 17-AB010NT 1BW83EA dun gittigidiyor da %5 indirimle 3350 TL di hatta bonusta 75tl iade kampanyasi vardi. Hp iade kampanyasina kayit olusturmamistim o yüzden alamadim. Bugun kaydimi oluşturdum. Hpnin 10 serisi yeni modelleri gelir mi trye beyler

• Arkadaşlar bu hp ekranlarında ips yazıyor ama hiç ips gibi canlı değil ekranları ya,neden böyle?gerçekten ips değil gibi duruyor tek sıkıntım bu.17 inç 6700 işlemcili almak istiyorum.4.00 tl bütçem var en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yattarali

Hp 17-AB010NT 1BW83EA dun gittigidiyor da %5 indirimle 3350 TL di hatta bonusta 75tl iade kampanyasi vardi. Hp iade kampanyasina kayit olusturmamistim o yüzden alamadim. Bugun kaydimi oluşturdum. Hpnin 10 serisi yeni modelleri gelir mi trye beyler

Hocam omen serileri var çok tatlı ya,internette hp nin yurtdışı sitesinde 899 dolar fiyatı var ve çok güzel özellikleri.Sizin bu attıgınız çok güzel fakat işlemci hoş gelmedi pek bana.6700 olmalıydı en azından
  • I7 6700 olani 4500tl 17 inc olan.ona verene kadar omen alırım. Yurtdisindan omen alan olsa ben de ona guvenip alırım hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yattarali -- 2 Mart 2017; 23:44:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yattarali

I7 6700 olani 4500tl 17 inc olan.ona verene kadar omen alırım. Yurtdisindan omen alan olsa ben de ona guvenip alırım hemen

420 tl iade yapıyorlarmış ayrıca hp,ama şu piyadadaki pavilionlarada fazla para verilmez
  • yattarali Y kullanıcısına yanıt
    http://store.hp.com/us/en/pdp/omen-laptop---17t-x7p07av-1 3 095,23543 Türk Lirasına denk geliyor :) bizde 5 binden aşağı yok bundan daha düşük model
  • Kampanyanın bitiş tarihi belli değil galiba.

Vatandan kampanya ile asus almayı düşünüyorduk ama bu indirim ile kafamız karıştı hp nasıl arkadaşlar ısınma mısınma gibi kronik sorunları var mı ? Şu ürünü almayı düşünüyoruz.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-gaming-nb-15-bc019nt-1bw82ea-i5-6300hq-12gb-ram-1tb-hdd-gtx960m-ddr5-4gb-vga-15-6-freedos-265803249

Vatandan şunu alacaktık ama ekran kartı farkı epey var asus 940mx hp 960m ve 4 gb ve full hd. Ancak asusta da i5 7200u varken hp de 6300hq var. Çok fark olur mu oyunlarda ?

• mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim önceikle işlemci seçimi önemli. Aşşağıdaki alıntıyı okursan ne demek istediğimi anlayacaksın.. Ben de bu gün senin attığın inkdeki ürünü aldım hatta ana konusuda bana ait, imzamdan bulabilirsin linki. Daha kullanmaya fırsatım olmadı ama konuya yazacağın en kısa zamanda...

Çoğumuz dizüstü sahibiyizdir ve kullanıcısıyızdır. Birçoğumuz dizüstü bilgisayar alırken harcayacağımız fiyatla orantılı olarak öncelikle işlemciye bakmaktayız. Mesela orta seviye bir dizüstü için “i5 olsun” diyebilmekteyiz. Peki işlemci numaralarının sonundaki U-HQ ve MQ harflere dikkat ediyor muyuz?

intel U-HQ ve MQ

U-HQ ve MQ Harflerinin Anlamları

Nesil göstergesi: 4900MQ (4. Nesil) , 5200U (5. Nesil) gibi Intel’in her bir işlemci modeli için mimariye göre ayrıştırılmasını sağlayan bir ürün kodudur.

U= Ultra Low Power. Yani ultra düşük enerji tüketir. Düşük enerji ile çalıştığı için frekans değerleri düşüktür. i3, i5, i7 farketmez hepsi “2” gerçek çekirdeklidir.

HQ= High quality. İşlemci içerisinde kullanılan transistörlerin ısınmaya karşı daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Daha performanslıdır.

MQ= Medium quality. Orta kalite.

K= Çarpan kilidi açık. Türkçe’si “Hızaşırtma” olarak bilinen overclock işlemine müsait anlamına gelir.

Genellikle alt ve orta seviye dizüstüler de bulunan “U” serisi işlemciler sandığımızın aksine iki çekirdeklidir. i3, i5, i7 farketmeksizin (Core i5 5200U, i5 6200U gibi). Mesela orta seviye bir dizüstü almak için teknoloji marketlerine gittiğimizde tercihimiz doğal olarak Core i5’ten yana olacaktır. Burada Intel daha önce yarattığı algı gücünü kullanarak önemli değişikliklere gitti.

Bundan birkaç sene önce orta seviyelerdeki dizüstlerinde geçen bütün Core i5 işlemciler 4 gerçek çekirdekten oluşup makul frekans değerlerine sahipti, şu an mevcut i5 modelleri “U” ve “HQ” serisiyle sunuluyor. “U” serisi 2 gerçek çekirdekten oluşur ve düşük frekansta çalışır. Aslında bu ciddi bir performans kaybıdır. “HQ” serisi ise 4 gerçek çekirdekten oluşur ve daha yüksek frekans değerlerine ulaşabilir.

Eğer dizüstü bilgisayarlardan daha iyi bir performans isteyen birisi iseniz ve bütçeniz müsait ise işlemci tercihinizi “HQ” serisinden yana kullanmanızı öneririm. Hem daha iyi bir frekans gücü hem de 4 gerçek çekirdeğe sahip olması sebebiyle “U” serisinden kat ve kat daha iyi bir performans verecektir.

• Çok açıklayıcı oldu kardeşim emek verip detaylı yanıt verdiğin için teşekkür ederim.
  • mersinaki M kullanıcısına yanıt
    Ne demek hocam bilgi paylaştıkça çoğalır :)

• Bize de yok mu seri kod verecek
  • Bana da bir seri kod temin edebilecek birisi varsa çok müteşekkir olurum.

• Hangi teknoloji mağazasından aldığımız farkediyor mu ben hepsiburadadan almayı düşünüyorum kaydımı yaptırdım iade de sıkıntı olur mu?

• Fark etmiyor. Fakat faturada herşey yazacak alıcı gönderici ad soy ad adres marka model serino ürün no vs
  • Kardeşim ben kaydı yaptım yeni ürün aldım elime uaştı linkden formu dolduralıda bu gün 3. gün oluyor durum hala Onay işlemi devam ediyor görünüyor ve kayıttan sonra ki mailden görüyorum bunu. O mailden sonrada başka bir mail gelmedi, acaba araya haftasonu girdiği içinmi oldu anlamadım sizde de uzun sürdümü bu onay süreci vs
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.