Şimdi Ara

Eski bilgisayardaki hdd yi laptopa dışardan bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar samsung 250gb eski masaüstü hdd var bundaki birkaç veriyi laptopa nasil aktaririm flash gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 100-150TL'ye satılan hdd kutuları var,hdd içine takıp usb ile laptopa takıyon(3.5" için güç girişide olması gerekli).Yada bir kasa bulup ona atıcan başka yol yok.
  • IDE USB, SATA USB çevirici kablolar kullanılabilir, fiyatları 50TL civarıdır.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Benim hdd büyük ihtimalle sata 2 bunun icin sata usb almam yeterlimi ustteki arkadaş Kutu felan demiş ona gerek var mi ve sata 1 2 3 var bu sata usbler hepsine oluomu

• quote:

Orijinalden alıntı: Gondorun Vekilharcı

Benim hdd büyük ihtimalle sata 2 bunun icin sata usb almam yeterlimi ustteki arkadaş Kutu felan demiş ona gerek var mi ve sata 1 2 3 var bu sata usbler hepsine oluomu
    Herhangi bir SATA USB işinizi görecektir.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Sata usb lerde sata 2.5 sta 3.5 diye ayrim var mi varsa masaustu oldugu icin sata 3.5 usb almam lazim demi 2.5 alirsam olmaz

• Gondorun Vekilharcı kullanıcısına yanıt
    Kutu ile konvertör kablolar aynı işi görürler, kutuların farkı disklerin içine koyulabilmesi o kadar. HDD SATA 2 ise USB 2 SATA dönüştürücü kablo yeterli olur fakat ileride SATA 3 HDD kullanmayı düşünürseniz USB 2 SATA 3 veya USB 3 SATA 3 kablo tercih edebilirsiniz. USB 3 olanlar biraz daha hızlıdır fakat daha pahalıdır.
  • poko001 P kullanıcısına yanıt
    Hdd 3.5 inç onu diyorum

• Gondorun Vekilharcı kullanıcısına yanıt
    Yanlış terminoloji kullandığınızdan anlatmak istediğinizi yanlış yazmışsınız. 2.5 veya 3 inch fark etmez hepsi konvertör kablolarla kullanılabilir. Konvertör kabloda tek dikkat edilmesi gereken disk'e elektrik sağlayan soketin olup olmamasıdır, soket yoksa disk'i çalıştırmak için adaptör gibi başka bir elektrik kaynağı gerekecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.