Şimdi Ara

eşit ağırlıktan en kazançlı ne olunabilir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
100.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • konu hortladı :) beyler hukuk istiyrum ama arkadaşlarım moraliimi bozdu yok bitirdikten sonra 10 sene sürünecen kendini geliştirmezsen para yk felan dediler yardım edermsnz meslk seçimi hedef hala hkuk
  • bazı arkadaşlar sevdiğin meslek neyse onu yapacaksın yazmışlar şöyle örneklendirelim :D : işe başladıktan sonra ilk ayın sonuna geldiğinde eline 4500 tl maaş versinler dee o moral bozukluğunu,canının sıkkınlığını , yorgunluğunu nasıl alıyor bir görelim :D

ayrıca ben şunu olmak istiyorum bunu olmak istiyorumla olmuyor bu işler hepimiz biliyoruz.

kimisi tarih,edeb,coğrafya,mat,geo yapar hukuk seçer.

kimisinin mat,fizik,kimya,biyolojiyle ve ingilizceyle arası güzeldir mühendislik seçer.

kimisi orta düzeydedir daha alt meslek bölümlerini tercih eder.

kimiside bu saydıklarımın aşırı üstündedir bütün dersleri iyidir tıp yapar olayı bitirir gider..

şunuda söylemeden geçmemeliyim : bu devirde devletten başkasına güvenemessin hele konu maaş ise :D

bazı vatandaşlar diyor yok mühendismiş 10 bin tl alıyormuş cartmış curtmuş:

mühendislikte okuyup mezun olduktan sonra böyle birşeyin garantisi var mı? yok

adamın hukuk bölümünden mezun olup sınavlara girip(1.de kazanamassa 3.de 4.de kazanır) savcı olup her ay 4500 tl maaş almasının garantisi var mı? var

ayrıca her bilgisayar bilgisi yüksek olan mühendis olacak diye bir kural mı var?

ben anadolu lisesi öğrencisiyim grafik tasarım+web tasarım+programlama konusunda kendimi yeterli düzeyde geliştirdim, birçok uluslararası yarışmada derece yaptım ama bilg. müh. okumak istemiyorum,matematik,geometri yapabiliyorum ve hukuk okumak istiyorum..

kısacası herşey kişisel gelişim meselesi ben hukuğumuda okurum yazılımımıda yaparım dert etmeyin kardeşim :)

• Ben de psikolog olmak istiyorum mesleği gerçekten seviyorum fakat bu zamanda maaşı bana az geliyor gelişen dünya ve pahalaşan hayat bizi daha yüksek maaşlı mesleklere yitiyor :S
  • Yazılım yapan arkadaş bende grafikerlik vs. işlerine merakım var bana biraz yardımcı olabilirmisin ?
  • ingilizce iktisat bölümünde okuyorum hedefim çok yüksek değil ama dil konusunda rahatım zaten inglizce hazırlık okuyorum üstüne iyi derecede almancam var bu yüzden kendime güveniyorum ama işletme ile kıyaslarsak bence işletme okuyacak biri biraz yırtık olmalı ve çok hırslı olmalı eğer bu özellikleri karşılayabileceğini düşünemiyorsan iktisat daha iyi bir seçenektir bence . ( bu arada bu bölümleri düşüneceksen önce güzel bir üniversite kazanmalısın öyle kıytırık üniversiteden mezun olup da çok para kazanacağını sanma )
  • sana tavsıyem git 3 idiots u izle sonra bir daha düşün
  • Hort

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.