Şimdi Ara

Eşit ağırlıkçılar nereleri bitirdiniz ve nerelere çalışıyorsunuz ?(TAVSİYE LAZIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu forumda hiç tm ci yok herhalde ne zaman konu açsam bi adam bile gelmiyor muhtemelen şimdi de gelmeyecek

ben de Türkçe ve Edebiyat bitti deneme çözüyorum
    Türkçe den ortalama 32-34 arası
    edebiyattan da 24 sorudan 21 22 bazen 20.50 civarı yapıyorum

TYT mattan da deneme çözüyorum yani konu çalışacak bir şey yok ki sorullar bildiğin yoruma açık formül gerektirmeyen soorular ( küme fonksiyon polinom çalıştım ) o yüzden tyt de full deneme gidiyorum ama netler az yani TYT ENDEMİK MAT denemesi çözüyorum bazen 14 bazen 16 bazen 20 sonra geri düşüyor net sayısı yapamadığım konu genellikle problem

TYT SOSYAL ÇALIŞMIYORUM BİLE YANİ ZAMAN KAYBI OLARAK DÜŞÜNÜYORUM ZATEN YORUM ÇOĞU COGRAFYA GENEL KÜLTÜR Bİ KAÇ BİLGİ SORUSU VAR AMA ONUN İÇİN DE TÜM COĞRAFYAYI ÇALIŞAMAM

ayt tarih yani sosyal 1 deki tarih çalışıyorum şu aralar osmanlı bitti sayılır İnk,lap tarihinden de kurtuluş savaşına bakarım anca hiç sevmiyom

en önemlisi AYT MAT başlarda çaıştım biraz ama limit türevin birazı karmaşık parabol bilmem ne geri unutacam gibi çünkü ezbere dayalı çalışıyom anca onun için 1 ay sonra felan ayt mat için özel ders almayı düşünüyom

ÖNERİLERİNİZ VAR MI ?

• Öneriden ziyade birşey sormak istiyorum konu açtım ama görünmüyor. Ayt tarih ve coğrafya puan hesaplama sitelerinde neredeyse üç puan getiriyor görünüyor. Edebiyat gibi matematik gibi ciddi puan getiriyor mu gerçekten?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben Türkçe dilbilgisi çalışıyorum.
    Deneme çösüyorum Türkçeden. 30 net civarı yapıyorum. Tarihte Osmanlı’ya kadar geldim unutmamak için tekrar yapıyorummdevam etmeden önce.
    Coğrafyaya heniz başlamadım hiç sevmem kendisini. Tyt matematiğim iyi. Olasılık permütasyon kombinasyonum kötü. Behzat Rasuli den aldım dinlemeye başladım.
    Tyt geometriye çalışmıyorum sayılır. Çünkü sorular çok kolaydı geçen sene. Kenan karadan soru çözümü izliyorum.
    Ayt geometriden trigonometriye başladım.
    Limit fonksiyon parabol polinom bitti trigo ya başladım.
    Sayısalcıydım edebiyatı bu sene çalışmaya başladım. Düzyazı türleri Divan Edebiyatı halk edebiyatı bitti hergün paso ezber yapıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: köy tavuğu

bu forumda hiç tm ci yok herhalde ne zaman konu açsam bi adam bile gelmiyor muhtemelen şimdi de gelmeyecek

ben de Türkçe ve Edebiyat bitti deneme çözüyorum
    Türkçe den ortalama 32-34 arası
    edebiyattan da 24 sorudan 21 22 bazen 20.50 civarı yapıyorum

TYT mattan da deneme çözüyorum yani konu çalışacak bir şey yok ki sorullar bildiğin yoruma açık formül gerektirmeyen soorular ( küme fonksiyon polinom çalıştım ) o yüzden tyt de full deneme gidiyorum ama netler az yani TYT ENDEMİK MAT denemesi çözüyorum bazen 14 bazen 16 bazen 20 sonra geri düşüyor net sayısı yapamadığım konu genellikle problem

TYT SOSYAL ÇALIŞMIYORUM BİLE YANİ ZAMAN KAYBI OLARAK DÜŞÜNÜYORUM ZATEN YORUM ÇOĞU COGRAFYA GENEL KÜLTÜR Bİ KAÇ BİLGİ SORUSU VAR AMA ONUN İÇİN DE TÜM COĞRAFYAYI ÇALIŞAMAM

ayt tarih yani sosyal 1 deki tarih çalışıyorum şu aralar osmanlı bitti sayılır İnk,lap tarihinden de kurtuluş savaşına bakarım anca hiç sevmiyom

en önemlisi AYT MAT başlarda çaıştım biraz ama limit türevin birazı karmaşık parabol bilmem ne geri unutacam gibi çünkü ezbere dayalı çalışıyom anca onun için 1 ay sonra felan ayt mat için özel ders almayı düşünüyom

ÖNERİLERİNİZ VAR MI ?

Edebiyatı çevirip çevirip okuyorum eşit ağırlıkla yeni tanıştım. Edebiyata Fransız’ım maalesef. Daha etkili bir çalışma metodunuz var mıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: abet076

Öneriden ziyade birşey sormak istiyorum konu açtım ama görünmüyor. Ayt tarih ve coğrafya puan hesaplama sitelerinde neredeyse üç puan getiriyor görünüyor. Edebiyat gibi matematik gibi ciddi puan getiriyor mu gerçekten?
    onun hakkında bi fikrim yok ben şahsen coğrafya çalışmıyorum genel kültür ve biraz mantık yürütmeyle ne yaparsam artık ayt kısmında mat edebiyat ve tarihi bitirdikten sonra belki biraz bakarım
  • abet076 A kullanıcısına yanıt
    bak okumayla olmaz önce bi kaç kez okuyacan sonra bakmadan aklında kalanı sesli bi şekilde tekrar edecen kendi kendine ve yazacaksın kesinlikle yazacan not tut eğer not tutmazsan bi cacık olmaz ama notuda öyle kitapdan bi kere okuyup yazma 2-3 kez sesli bir şekilde oku aklına kazı sonra yaz
  • köy tavuğu kullanıcısına yanıt
    Dikkate alacağım teşekkür ediyorum

• Tyt türkçe 30 civarı sos 14-15 mat 15-18 aralarında ayt henüz baslamadim haftaya başlayacağım.

Genel olarak sadece edebiyat (haftaya)-Türkçe ve matematik çalışıyorum.

Tarih ve cografyayi kendimi gelistirmek için genel kültür gibi yani video izliyorum öyle sb filan çözmeyi düşünmüyorum.

Ayt mat için tavsiyem fasikul şeklinde ilerle hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız yoğurtlu hocam, yıkık hissediyorum bu bataklıktan nasıl çıkacağız

• ÇALIŞMIYOM IQ ÇALIŞANIN ANASIN... ÇALIŞMIYOM BUNDAN SONRA
  • Noldu hocam

• köy tavuğu kullanıcısına yanıt
    Hocam hepimiz sıkıntı içerisinde debeleniyoruz anlat sen ne oldu ?

• ichabod kullanıcısına yanıt
    Açık lise sinavlarim bitsin pazartesi yüklenmeye başlayacağım hocam.

Ne bataklığı ya

Sizin durumlar nedir hocam genel olarak

• Yoğurtlu Ayran kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aöl çalışıyorum ama gerçekten çalışırken çok sıkılıyorum.
    Özellikle ingilizce çalışmak vs. Tempom o kadar düşük ki aşırı kötü gidiyorum...
  • Tyt Türkçe: Gayet iyi, çalışmıyorum.

Tyt Mat: Konular bitti, Apotemi Problemler'le uğraşmaktayım.

Tyt Sosyal: Bitti

Tyt Fen: Fizikte Optik ve Dalgalar kaldı. Biyoloji tamam. Kimyada Canlılarda ve Fosil Yakıtlarda Enerji + Kimya Her Yerde kaldı.

Ayt Mat : Türevin ortalarındayım. Önceki konular tamam. İntegrale hiç başlamadım.

Ayt Edebiyat : Cumhuriyet dışı konular tamam, Cumhuriyet kasıyorum Palme Konu Anlatım + 3 soru bankasından.

Ayt Coğrafya : Yarıladım gibi, genel kültür olduğundan çok da üstüne düşme gereği duymadım henüz. Tyt konuları çok daha zor.

Ayt Tarih : Milli Mücadele I'deyim. Soru çözüyorum sadece, tarihi sevdiğimden konulara hakimim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aphantasia -- 4 Aralık 2018; 23:52:0 >
  • TYT Türkçe dilbilgisi kısmı çok zayıf bende. Anca anca dilbilgisi çalışmaya başladım. Omun haricinde pek sıkıntım yok gibi. Netler 30 civarında geliyor. Arada 27 ye falan düştüğü oluyor. Dil bilgisini halledince dahada iyi olması muhtemel.

Tyt Mat: Ben konu konu ilerliyorim fakat ayt kadar fazla konu kasmıyorum tabii. Genede konulara çalışılması taraftarıyım. Hem mat1 de işlenilen konular aytdede işe yarayacaktır. Netlerim 20-25 arasında dolaşıyor. 18e düştüğü de oldu.

Sosyale haftada 2 kere tsrih ve coğrafya çalışarak, konu konu test çözerek bakıyorum. Açıkçası denemelerde nadiren bilgi çıkıyor. Şu sıralar sosyal yerine fen çalışmayı ciddi ciddi düşünüyorum. Netler pek belli olmuyor. Bir sınavda 17 net yaparken diğerinde 12 net yapıyorum. Felsefe ve din benim için çok belirleyici oluyor.

Fen: fen dersi hakkında tavsiyenizi almak istiyorum bunu sona bırakıyorum.

AYTMat: Parabol, 2.derece denklemler,2.derece eşitsizlikler bitti. Şu an trigonometrinin sonlarındayım. Okulda log diziler ve limit işledik. Şuan türevin ortasindayiz. Vakit buldukça onlara da bakmayı planlıyorum.

Ayt edeb: söz sanatları redif kafiye vs giriş kısımları bitti. Bir yandan da cumhuriyet edebiyatı çalışıyorum.

Bende durumlar bu. Denemelerde genelde 65-70 arası netler yapıyorum. İstediğim yerlere gitmem için en az 4k sıralama yapmam lazım.

Bir de değinmek istediğim nokta Tyt fen.

Nasıl tyt fene calismaliyim? Hangi konulardam başlamaliyim tavsiye verebilecek biri var mı acaba? Çünkü fen beni ciddi anlamda geriye atıyor. Okulda özdebir olduk, benimle ayni neti yapan adamların en az 13 14 fen neti var sırf bu yüzden ben 50. Olurken onlar 10. falan oluyor. Feni bir mfci kadar olmasada ortalama 10 net civarlarında yapmak istiyorum, ne yapmalıyım? Tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyhunceyhan -- 5 Aralık 2018; 0:25:38 >

• türkçe dil bilgisi çalışıyorum günlük paragraf çözüyorum uyumadan önce kitap okuyorum vsvs deneme 32 civarı geliyor edebiyata cuma başlamayı düşünüyorum edb seminerlerinin paketini alacağım ardından yeniden limit birey b yayındenizi zafer palme olarak gideceğim bitirince bölüm denemesi planım şu anlık böyle tyt mat özel ders matakdemi fln 345 metin öğretmenimin verdiği kitapları kısaca ne buluyorsam tarıyorum sürekli tekrar ediyorum 27 30 civarı değişiyor üstüne çıkamama sebebim dikkat dağınıklığı galiba çözemedim yani geodan birey acil supara gidiyorum ayt matta matakademiden gidiyorum sosyale gelirsek tarihi çok seviyorum ama oturup tarih için soru çözmek canım hiç istemiyor coğrafya desen her gün başlıyorum ama devamı gelmiyor
  • Türkçe zor deneme 35 normal deneme 38 (+1-1 oynar tabi)

mat tyt 20 25 bandı

Sosyal bilimler 15+

Fen 2. Dönem

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.