Şimdi Ara

Eşit Ağırlık Meslekleri / İş olanakları / Puanlar/ Üniversiteler [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
12
Favori
242.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

quote:

Orijinalden alıntı: haykocepking

quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Psikoloji hakkında konusalım arkadaslar ne diyorsunuz bu bölüm hakkında geleceği ne alemde Türkiyedeki eğitimi nasıl? Hangi okulun eğitimi nasıl? Forumda pek psikoloji ile ilgili konu bulamadım :)

hocam size yardımcı olacak bir kaç video

bu da meslek sahibi kişiden:http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=112

bu bir hocadan alıntı:
    http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=111

bu da bir öğrenciden alıntı:http://www.dogrutercih.com/meslek-videosu/?id=113

Teşekkür ederim hocam. Yalnız bu alanla ilgili daha güncel bilgileri alabileceğimiz şu anda psikoloji ile ilgilenen arkadaslarımız olsa cok daha faydalı olur. Umarım gorurler mesajı :)

tercih dönemlerinde buralar mesaj dolacak zaten.. ama yine de gelen olur bu aralar

• quote:

Orijinalden alıntı: bykanky

quote:

Orijinalden alıntı: ylmz12

ekonomi ile iktisat farkı ne?

aynı şeyler. devlet üniversitelerinde iktisat özel ünilerde ekonomi adı altında veriliyor. müfredat devlet-özel biraz farklılık gösterebilir.

bu farkları nerden öğrenebiliriz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bykanky

quote:

ekonomi ile iktisat farkı ne?

aynı şeyler. devlet üniversitelerinde iktisat özel ünilerde ekonomi adı altında veriliyor. müfredat devlet-özel biraz farklılık gösterebilir.

bu farkları nerden öğrenebiliriz?

üniversitelerin akademik programlar başlığından iktisat yada ekonomi hangisi varsa ders içerikleri ve ders programlarına ulaşabilirsin.
  • hukuk mezunu devletin her kademesinde bütün işlerde çalışabilir (diplomatlık vs alan bölümleri hariç) yanlış hatırlamıyorsam özel alım sınavları hariç devlet kpss si ile girilecek 26iş imkanı vardı. ayrıca noterlik zor değildir. fakülteden mezun olunca adını sıraya yazdırırsın 10-15sene de sıra gelir başlarsın. devlette bir sürü avukat alımı var maaşları 2500-2700+yıllık 6000 den başlıyor. ayrıca müfettiş alımlarında hukukçulara öncelik veriliyor. kaymakamlık idari hakimlik gibi iibf nin övündüğü meslekleri saymıyorum bile
  • quote:

bir de ekonomi ile iktisat farkı ne? hangisini tercih edersiniz?

Bolum adi olarak ekonomi iktisatin yanlis kullanimidir. Ekonomi iktisatin alt kumesidir gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, hukuk resmen maymuncuk gibi meslek. Her kapıyı açıyor Mezun olunca kpss ile devlet işlerine giriliyor ya hani, kpss kılavuzuna bakma fırsatım olmuştu. Ne kadar klas devlet kurumu varsa hepsine hukukla girilebiliyor, hatta dışişlerine bile giren pek çok hukukçu var. Bu kurumlardan birine giren tanıdığım 3.500 TL alıyor maaş olarak. Dışarıdan sadece avukat, savcı, hakim filan olunur zannediyoruz ama öyle değil olay.
    Uluslararsı ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi gibi meslekler güzel de, hukuk mezunları bunların yaptıkları her işe zaten girebiliyor. Ama mesela bunlar avukatlık savcılık hakimlik yapamıyorlar
    Elbette muhasebe, iktisat filan gibi sayısal ağırlıklı olanların daha özel işleri var onları hukukçular yapamıyor. Ama olsun, bence burada kendimize sormamız gereken tek soru şu: çok okumaktan sıkılırmıyım?

• Hukuk fakültesiyle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Gerçi daha ilk senem ama elimden geldiğince yardım ederim.
  • İşletme okumak istiyorum devletin hangi kurumlarında hangi pozisyonlarda iş bulabilirim . Özel sektörde çalışmak istemiyorum şuan çalışıyorum fakat her allahın günü sinir stres müdürler ayrı bir sinir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ksogul

boğaziçi üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okumak,2 dil biliyor olmak ve bitmek bilmez bir azmin gelecekte beni nereye yerleştireceği hakkında fikri olan var mı

Tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emma morley

quote:

Orijinalden alıntı: Orhankoxp

quote:

Orijinalden alıntı: emma morley

hukukta mezun olunca devlette çalışma imkanları nasıl avukat olarak?serbest avukatlık dışındaki iş imkanları nasıl?

Avukatların hayatı sürekli yeni şeyleri araştırmayla geçer.Yeni geçen yasaları , yeni yönetmelikleri vs sürekli araştırırlar.Sen avukatlıgı araştırmaya tenezül etmiyorsun nasıl avukat olacaksın

böyle ters bir cevaba gerçekten gerek yoktu
    kaldı ki araştırmadım değil sadece bu konuda daha bilgili arkadaşların fikirkerini almak istedim
    avukatların yaşantısından da haberim var ailemde hukukçular fakat türkiye de yaşıyoruz her şey her an değişebiliyor dediğim gibi sadece benden daha iyi araştırmış arkadaşlardan fikir almak istemiştim

Klasik cevap:
    "Ailem bilmem ne mesleğinde çalışıyor ama biliyorsunuz Türkiye'nin durumu..."

• Arkadaşlar ben İNGİLİZCE İKTİSAT düşünüyorum.. hangi üniversiteler iyidir. bölüm nasıldır. üni önerileri sadece istanbuldan olmasın lütfen.. tşekkürler..

edit: ist olmasın çünkü zaten biliyorum az çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legen wait for it dary -- 8 Haziran 2012; 21:44:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: legen wait for it dary

Arkadaşlar ben İNGİLİZCE İKTİSAT düşünüyorum.. hangi üniversiteler iyidir. bölüm nasıldır. üni önerileri sadece istanbuldan olmasın lütfen.. tşekkürler..

boğaziçi-galatasaray-odtü-bilkent-hacettepe-marmara-istanbul
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

quote:

Arkadaşlar ben İNGİLİZCE İKTİSAT düşünüyorum.. hangi üniversiteler iyidir. bölüm nasıldır. üni önerileri sadece istanbuldan olmasın lütfen.. tşekkürler..

Gs İngilizce değil Fransızca.
  • quote:

quote:

bunların yanında anadolu eskişehir üniversitesi , dokuz eylül veya ege de kabul edilebilir mi? boğaz ve gassaray zor. marmara ve ist olanaklı
  • quote:

quote:

quote:

bunların yanında anadolu eskişehir üniversitesi , dokuz eylül veya ege de kabul edilebilir mi? boğaz ve gassaray zor. marmara ve ist olanaklı

yazdığım yerler dışında tercih yapmak mantıklı olmaz. çoğunda okuyan/mezun arkadaşım var yazdığım yerden mezun olanlar çok daha kolay iş buluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wampirrr

quote:

quote:

dersler fransızca ama yoğun biçimde ingilizce de öğretiliyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wampirrr

quote:

quote:

dersler fransızca ama yoğun biçimde ingilizce de öğretiliyor

İngilizce İktisat eğitim dilinin İngilizce olduğu anlamına geliyor ama. Lisede olduğu gibi üniversitede ikinci bir dil yoğun olarak öğretilmez. Seçmeli olarak bakıldığında Boğaziçi'ni de Antik Yunancada ileri seviyeye gelerek bitirebilir kişi tabii.

• bende özyeğin iktisat veya yıldız teknik iktisat istiyorum bakalım olcak mı :D gerçi özyeğinde uluslararası işletme ve ticaret açılcakmış diye duydum bu sene çğrenci alırlarsa orayıda ciddi düşünebilirim
  • bu arada eskişehir Anadolu da İngilizce iktisat 420 civarıymış.. iyi puan he.
  • quote:

bu arada eskişehir Anadolu da İngilizce iktisat 420 civarıymış.. iyi puan he.

Geçen sene 401 ile kapattı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.