Şimdi Ara

Esim kullanmayanlarin IMEI kapanir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iPhone 13 pro sahibiyim. Turkcell fiziki sim var. Yeni cikan kanun ile kullanilmayan IMEIler 1 sene sonra sistemden silinecek.

- Cihazim yurt disindan paspaort kayitli, esim IMEI hic kullanmazsam kapanir mi?

- Bunu engellemek icin faturasiz esim almak istiyorum, en az masrafla nerden alinir, kullanan var mi? Online satan var mi?

ilerde cift hat kullanmak istedigimden IMEAI kaydi dussun istemiyorum

tesekkurler

• E sim hiç kullanmadım ancak ,e devlette şöyle bir menü var sanırım tekrar aktif edilebiliyor .
    Esim kullanmayanlarin IMEI kapanir mi?
  • ya abiler benim bir maruzatım var, bu imei yasası değişti ya bilmiyorum değiştikten sonra iphone alanınız var mı ama aynı iki telefonu bir pasaporta bir şekilde kaydedebilir miyiz galiba 3 sene mi ne beklenmesi gerekiyormuş. bunun bir açığı var mı. simdiden tesekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitcan2408

ya abiler benim bir maruzatım var, bu imei yasası değişti ya bilmiyorum değiştikten sonra iphone alanınız var mı ama aynı iki telefonu bir pasaporta bir şekilde kaydedebilir miyiz galiba 3 sene mi ne beklenmesi gerekiyormuş. bunun bir açığı var mı. simdiden tesekkürler

2 veya 3 imei kayıt hakkın var ama sadece kaydeden kişinin hatlarıyla çalışır

• Aynı şey bende de var yurtdışı cihazımı kaydettim e sim kullanıyorum fiziksel sim imei kayıt dışı mı kalacak?
  • Kolivva06 kullanıcısına yanıt
    E devletten tekrar aktif edebiliyorsunuz ,zaman asimina uğrayıp kapanırsa daha önce hiç sim kart takılmadıysa o slota kapanmaz.
  • 7 sene sonra aktif edebilirsin kanka

• bide başımıza bu çıktı ,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.