Şimdi Ara

Ermeni yasası kabul edildi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
0
Favori
6.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Asıl siz 2015 te görüceksiniz.Ermeni olayları 100. yılına yaklaştığı zaman bu konuda haksız olduğumuza yönelik bir çok ülke tavrını koyacak.Dış politikada artık çıkmaza girdik.Bu kabul edilmeli.Yandaş medyanın dediği gibi osmanlı geri gelmiyor.Tam tersine hukuktan uzaklaşan,polis devleti olmaya doğru giden bir ülke oluyoruz.
  • Adam kendince haklı halka yalakalık yapmak için yaklaşan seçimlerde böyle bir adım attı.. Kabul edilip meclisten geçti şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özgürlükçü ve Demokratik Avrupa Birliği üyelerinden Fransa !!!!!

O kadar özgürlükçü ki, yasa görüşülürken, bir teklif geldi. Teklif şuydu. "Üniversite ve bilim adamlarına cezai muafiyet getirelim" Anında reddedildi. Bu kadar özgürlükçü ve bilime açık bir ülke :)

Şaka bir yana, Fransa artık kokuşmuş, küflenmiş bir ülke durumunda. Bir zamanlar hani devlette bir işimiz olunca 15 kişi imza atardı ya, şuanda fransada devlette bir işin olsun 50 tane imza 20 tane fotokopi çektiriyorsun. Okadar bürokrasiye boğulmuş durumdalar.

Teknoloji diye övünüyorlar ama, avrupanın hatta gelişmiş ülkeler arasında en iğrenç internete sahipler. Bizim beğenmediğimiz TTelekom bile onların internetine 10 keçekr. okadar kötü yani.

Kısacası son demlerini yaşıyor fransa. Sarkozy gidince ne olacak bilmiyorum. 2 ayı kaldı moruğun. 2 ay sonra brunide bunu terk eder :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Utkuhan

quote:

Orijinalden alıntı: mobile prof.

quote:

Arkadaşlar Ermeni yasası kabul edilmiş son dakika haberi,hepimize geçmiş olsun yapmadığımız bişey için suçlandık ama elimiz mahkum güçsüzüz zayıfız bizi hep ezecekler

Şu yazı biçimine bakarak liseli olduğuna bahse girerim.
    Kural dışı konu olduğu için yorum yapamıyorum bu arada.

iktisat mezunuyum ve 5 yıldır özelde çalışmaktayım bu kadar herşeyden eminsen bari ne zaman öleceğimide söyle,biz ülke elden gidiyor diyiyoruz sen ise Yazı kalıbıma kafayı takmışsın,2,3 virgülü bu kadar önemsemeyin,rahat olun,mutlu olun,huzurlu bi şekilde yaşayın

Çok iyi biliyorsun ki virgül için yazmadım bunları.
    Neyse ben konuyu burada kesiyorum ve iyi forumlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 22 Aralık 2011; 14:36:00 >

• Fatih Portakal'a bir adam çıktı.Ne düşünüyorsunuz diye sordu Fatih,adam da başbakan'ın Davos'ta yaptığını yapması gerekli felan dedi.
    Vatandaşımız ne kadar koyun yarabbi.
  • Bizimkiler tehdit etmekle büyük olduklarını sandılar ya ona gülüyorum. Millette .e büyük adamlar bunlar diye yayınlandı. ne oldu tayyip büyüklüğün buradan tehdit etmek değil ışte
  • türkiye hiç bir ülkeye söz geçiremez..ancak işte

erdoğan fransayı uyardı, abdulllah gül fransaya rest çekti diye yalancıktan göz boyarlar...

hadi yiyorsa ciddi bir uyarı veya boykot yapsın bakalım hükümet, sonuçları ne oluyor?
  • Kimse asıl konuya dikkat etmiyor

Fransa sadece soykırımı inkar edenleri değil , bunun üzerine araştırma yapanları da suçlu sayan bir tasarıyı kabul etti.
    Yani bunun doğruluğunu yanlışlığını araştırmanın önünü de kesmiş oldu.
  • quote:

Arkadaşlar Ermeni yasası kabul edilmiş son dakika haberi,hepimize geçmiş olsun yapmadığımız bişey için suçlandık ama elimiz mahkum güçsüzüz zayıfız bizi hep ezecekler

amerikanın oyunudur buda
  • Cezai yaptırım uygulaması anti demokratik tutum aslında ama, soykırım insan hakları suçu olduğu için kabul etmemekte insan hakları suçu falan gibi bir şey olabilir. Yani Fransayı bu durumda suçlamak yersiz bir şey. Dünyada Ermeni soykırımını tanıyanlar tanımayanlardan çok sanıyorum. Kaldıki bütün önemli ülkelerde tanıyor. Ben var demiyorum. Ama yokta demiyorum. Buradaki %99un aksine fkrim olmadığı konuda bir şey diyemem.

Neyse bunun için Fransaya cephe alamayız, bu onların bileceği iş, sonuçta 1in karşısında 10 varken herkes 10u dinleyecektir. 3 tane ülke soykırım yok 100 tane ülke var derse burada benim senin fikrin önemli olmayacaktır, hatta gerçekte önemli olmayacaktır, soykırım olmuş olacaktır.

Bunun bizim itibarımızla ilgisi olduğunuda düşünmüyorum bu gün biz de cezayirle ilgili bir yasa çıkarıp kabul etsek Fransa kalkıp bize savaş açmayacak, ne yapabilecek? En fazla bizim onlara yaptığımız şeyleri yapabilecek. Bu durumda biz uluslararası alanda Fransayı ezmiş mi olacağız?

• Bu sözde ileri demokrasiye sahip ülkeler dediğimiz avrupa ülkeleri ancak kendi milletine ileri demokratik.

Fransa ve ingiltere'nin sömürdüğü ülkeler hala açlıktan ölen insanlarla dolu. Ve bu ülkeler sömürüldükleri ülkelerden yardım alamıyorlar.

Ermenistan Azerbeycan'da Türkiye'de yaptığı gibi halka vahşet uyguladı, asala terör örgütü kurup bizim konsoloslarımızı öldürdü, Ama avrupa bunu görmüyor.

İsrail ortadoğuda tüm ortadoğuyu havaya uçuracak atomik ve biyolojik silah barındırıyor, Amerika Irak'a silah var bahanesiyle girip milyonlarca kişiyi öldürüyor. Ama avrupa hala daha iran'ı atom bombası bulundurma yoksa yaptırım uygularız diye tehdit ediyor.

Filistin'de israil binlerce sivili öldürüyor. Ama Almanya Türkiye'de kürtlere yapılanları haksızlık görüp PKK'yı terör örgütü kabul etmiyor. Teröristlere gerilla diyor.

Yani kısaca, Dünya'da iki kutup var.

Avrupa ve Amerika kendi vatandaşlarına demokrat, özgürlüçü, Dışarıya diktatör.

Avrupa ve Amerika kendi adamının suçlarına avukat, diğer ülkelere savcı gibi davranıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ImbaLanceD -- 22 Aralık 2011; 14:44:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

bu aşifteyi imha etmek lazım

Valerie Boyer

Ermeni yasası kabul edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/19522269.asp

Bana versinler ben imha ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Adam kendince haklı halka yalakalık yapmak için yaklaşan seçimlerde böyle bir adım attı.. Kabul edilip meclisten geçti şimdi

Aslında bizim gurbetçilerimizde de hata var. Ermeni asıllı olanlar kendi ülkelerini desteklerken bizde çok az bir kesim karşı çıktı.
    Fransadaki Türk sayısı 400.000 Ermeni sayısı 450.000 bu fark çok değil varın gerisini siz düşünün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Cezai yaptırım uygulaması anti demokratik tutum aslında ama, soykırım insan hakları suçu olduğu için kabul etmemekte insan hakları suçu falan gibi bir şey olabilir. Yani Fransayı bu durumda suçlamak yersiz bir şey. Dünyada Ermeni soykırımını tanıyanlar tanımayanlardan çok sanıyorum. Kaldıki bütün önemli ülkelerde tanıyor. Ben var demiyorum. Ama yokta demiyorum. Buradaki %99un aksine fkrim olmadığı konuda bir şey diyemem.

Neyse bunun için Fransaya cephe alamayız, bu onların bileceği iş, sonuçta 1in karşısında 10 varken herkes 10u dinleyecektir. 3 tane ülke soykırım yok 100 tane ülke var derse burada benim senin fikrin önemli olmayacaktır, hatta gerçekte önemli olmayacaktır, soykırım olmuş olacaktır.

Bunun bizim itibarımızla ilgisi olduğunuda düşünmüyorum bu gün biz de cezayirle ilgili bir yasa çıkarıp kabul etsek Fransa kalkıp bize savaş açmayacak, ne yapabilecek? En fazla bizim onlara yaptığımız şeyleri yapabilecek. Bu durumda biz uluslararası alanda Fransayı ezmiş mi olacağız?

Sorun burda zaten. Soykırım var ya da yok diyebilmek için araştırmak , doğruları ortaya çıkarmak gerekir. Ama fransa bunun da önünü kesti. Araştırma yapanlar da suçlu sayılacak.Tek bir seçenek bıraktılar o da doğru olup olmadığını bilmeden kabul etmek. Bu düpedüz demokrasiyle alakasız bir saçmalık.

• "Amacımız ilişkileri zedelemek değil. Ticari ilişkilerin zedeneleceğini düşünmüyorum. Ambargo gibi tehditlerin hayata geçeceğini sanmıyorum. Türkleri gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum. Bizi hoşgörü ile karşılayacaklarını düşünüyorum"

Hosgoru ile karsilamamizi bekliyorlar isin garibi.İktidardan gelicek hamle cok onemli, umarim kustum oynamiyorum tarzi bir politika izlemezler!
  • Ben şahsen Kurtuluş savaşından beri türklerin hiçbir askeri veya siyasi başarısını göremiyorum arkadaşlar ne olacak bu ülkenin sonu?Ha belki kıbrıs harekatı filan diyenleriniz olacak ama vaktiyle tamamiyle bizim olan kıbrısı savunmuşuz birazcık toprak elde etmişiz (her ne kadar bizden ayrılmak isteselerde türkler yaşıyor orda).Kurtuluş savaşında da herhangi bir kazanımız yok yani zaten var olan toprağı savunmuşuz.Türklerde ciddi bir gevşeklik görüyorum eskiye nazaran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerasuslu

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Cezai yaptırım uygulaması anti demokratik tutum aslında ama, soykırım insan hakları suçu olduğu için kabul etmemekte insan hakları suçu falan gibi bir şey olabilir. Yani Fransayı bu durumda suçlamak yersiz bir şey. Dünyada Ermeni soykırımını tanıyanlar tanımayanlardan çok sanıyorum. Kaldıki bütün önemli ülkelerde tanıyor. Ben var demiyorum. Ama yokta demiyorum. Buradaki %99un aksine fkrim olmadığı konuda bir şey diyemem.

Sorun burda zaten. Soykırım var ya da yok diyebilmek için araştırmak , doğruları ortaya çıkarmak gerekir. Ama fransa bunun da önünü kesti. Araştırma yapanlar da suçlu sayılacak.Tek bir seçenek bıraktılar o da doğru olup olmadığını bilmeden kabul etmek. Bu düpedüz demokrasiyle alakasız bir saçmalık.

Bunu bilmiyordum, böyle bir olay tamamen demokrasiyle alakası olmayan saçma sapan bir şey doğru diyosun. Zaten Sarkozy denen cühela ne bilsin demokrasi kendini Napolyon zannediyo çakal.

•  Ermeni yasası kabul edildi.

Bunun elinde bi harita ele geçirilmişti.

...

• Sayın başbakan 3 sene evvel filistin için israil cumhurbaşkanına one minute one minute demesini biliyordu.
    Birazda ülkesi için o külhanbey tavrını sarkozy ye gösterse ya
  • Alakasız olucak ama Fransayıda Fransızları da oldu bitti sevmem zaten
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.