Şimdi Ara

EREYON iade kabul etmiyor(GÜNCELLEME: Hakem heyeti kararını verdi))

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.540
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GÜNCELLEME: Hakem heyeti kararını verdi benim lehime. Kazandığıma sevinemedim bile 6 ay olmuş. Ereyon mu? Bir daha asla! Tebligat ve bilir kişi ücreti 117 tl ereyona ders olur umarım.

Ereyon kullandığım, üzerinde çizik, toz ve özensiz paketlindiği gerekçesi ile iadeyi kabul etmedi.

22 eylül iade kargo gönderdim.
    25 eylül kabul edilmemiş.
    28 eylül haberim oldu.

29 unda ben arıyorum 4dk müşteri hiz. ile görüşüyorum. Sebebini soruyorum. Daha öncesinden bize mail atmanız gerekiyordu, atmamışsınız o yüzden kabul etmedik dedi. Özellikle tekrardan sordum. Aynı cevabı aldım. İyi neyse atarız dedim. Attım da.

Maile cevap geldi: çizik, kullanılmış, toz var, özensiz paket kabul etmiyoruz.

Kargonun hareketlerine bakıyorum. En son 25 inde.
    Güya bunlar 25 inde mail olmadığı için kargoyu hiç kabul etmediler. Ben mail atınca toz çizik diyorlar. Ya müşteri hizmetleri yalan söylüyor ya da maili atan kişi. Gerekli yazışmalar ve görüşme kayıtları ellerinde var. Hakem heyeti isteyince vercekler mecbur.

Ben şimdi kargoyu geri çağırıp hakem heyetine mi başvurayım yoksa kargoyu hiç kabul etmeden mi hakem heyetine gideyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 22 Mart 2018; 2:44:47 >

• Kargo şubesini aradım kargonuz açılmadan iade edildi diyor. Ereyon u arıyorum açtık biz kameralarımız var vs diyor.

Kargo firmsına açılmadan iade edildiğine dair tutank tutun diyorum bizim öyle bişey yapmamız mümkün değil diyor.

Eee içinden taş çıksa tutmayacak mısınız diyorum tutmayacaz diyor. ereyonla hep yaşıyoruz biz bunları diyor. Töbe töbe yönetmeliği, yasası yok mu bunun?
  • kargoyu kabul etmeleri ,etmemeleri bir şey ifade etmez ,bu şekilde kargocuya tutanak tuturmaları gerekiyordu
    ki tutanak olsa dahi bunu kargo firması ödemek zorunda kalırdı (düzgün paketlenmediyse kargoyu kabul etmemesi gerekirdi ,toz ise tamamen kargonun suçudur) ,yasalarda göndermeden önce mail atmak falan yok (bildiğim kadarıyla ama firmalar iade öncesi iade başvurusu istiyor)

bence kargo dönerse ,kargocunun yanında tutanak tutması karşılığında iade alın (üzerinde toz olduğu ve paketin taşımadan dolayı hasarlandığını belirterek) ,büyük ihtimal kargocu bunu kabul etmeyecektir ,kabul etmezse almayın ve siz birde kargo firmasının sitesi üzerinden kuryenin tutanağı kabul etmediğini (sebepleriyle birlikte) şikayetinizi bildirin (elinizde mümkün olduğunca yazılı belge olması açısından) ve ekran görüntüleri alın

duruma göre thh. ne başvurun

her durumda ereyon suçlu bulunacaktır ,tutanak tutturmak mecburiyeti vardı ,hele ki özentisiz paketleme diye müşteri suçlanamaz ,bu şekilde kabul eden kargo firması suçlanabilir

sizi biraz uğraştırırlar ama mecburen paranızı iade edecekler (tabi aldığınız ürün hijyen vs. ile iade edilemeyen gurupta değilse)

• quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

kargoyu kabul etmeleri ,etmemeleri bir şey ifade etmez ,bu şekilde kargocuya tutanak tuturmaları gerekiyordu
    ki tutanak olsa dahi bunu kargo firması ödemek zorunda kalırdı (düzgün paketlenmediyse kargoyu kabul etmemesi gerekirdi ,toz ise tamamen kargonun suçudur) ,yasalarda göndermeden önce mail atmak falan yok (bildiğim kadarıyla ama firmalar iade öncesi iade başvurusu istiyor)

bence kargo dönerse ,kargocunun yanında tutanak tutması karşılığında iade alın (üzerinde toz olduğu ve paketin taşımadan dolayı hasarlandığını belirterek) ,büyük ihtimal kargocu bunu kabul etmeyecektir ,kabul etmezse almayın ve siz birde kargo firmasının sitesi üzerinden kuryenin tutanağı kabul etmediğini (sebepleriyle birlikte) şikayetinizi bildirin (elinizde mümkün olduğunca yazılı belge olması açısından) ve ekran görüntüleri alın

duruma göre thh. ne başvurun

her durumda ereyon suçlu bulunacaktır ,tutanak tutturmak mecburiyeti vardı ,hele ki özentisiz paketleme diye müşteri suçlanamaz ,bu şekilde kabul eden kargo firması suçlanabilir

sizi biraz uğraştırırlar ama mecburen paranızı iade edecekler (tabi aldığınız ürün hijyen vs. ile iade edilemeyen gurupta değilse)

El blender ı aldım. Paketi açtım ama geri koyarken özenmemişim. Muhtemelende 4 tane uzun aparat var birinin yerine diğerini koymuş olabilirim. Bu iade almamalarına sebepse haklılar :)
    Ama çizik toz vs benden kaynaklı değil. Hatta poşetleri vs düzgünce koydum çizilmesi mümkün değil. Paket bana geldiğinde alttaki bölüm yıpranmıştı muhtemelen başkasından iadeyi bana gönderdiler. Keşke daha önce açılmış bir ürün diye belirtseydim ama neyse.

Kargo firmasını aradım müşteri hizmetlerini(mng). İzmir bölgeyi aramamı söylediler. izmir bölgeyede ulaşmak için 1 saat aradım ancak düştü. ve bana söyledikleri: Kargoyu biz açtırmıyoruz. Sorumluluk almıyoruz. Tutanak düzenlemiyoruz. Kargoyu teslim alır. Sorumluluğu firma alır. Bize ikinci bir iade kaydı açtırmak zorundadır diye cevap verdi.

Benim tüm bu yaşadıklarımdan anladığım ereyon kargoyu hiç açmadı ve bana iade ediyor. Ama bırakmayacam paramı.

• Wurunkatte kullanıcısına yanıt
    ne demek açtırmıyoruz, tutanak tutmuyoruz ?
    o zaman bu işi yapmasınlar ,bana böyle söyledikleri an almadan iade ederim
    dediğim gibi bunları telefonla değil ,yazılı olarak iletin ki ileride elinizde delil olsun

yasal iade süresini geçmediyseniz seve seve paranı iade edecekler (onlar vermese bile thh. kararı ile vermek zorunda kalacaklar)

neden böyle yapıyorlar derseniz ;
    bu forumda defalarca anlattım ,bir daha anlatayım :)
    adamların kaybedeceği bir şey yok ,yani davayı kaybetseler dahi ücretini iade edip kurtuluyorlar
    durum böyle olunca müşteriyi zora yönlendirip ,vazgeçmesi için uğraşıyorlar

bunlara yüklü miktarda tazminat kesilse bak o zaman hiç ikiliyorlar mı ?
  • Mng verse kargonun açılmadığını bakanlığa dahi şikayet edeceğim ama vermiyor. Thh ile bi görüşeyim. Olmadı iadeli tahhütlü bi mektup yazıp bilgi isterim. Benim içim rahat bırakmayacam onlara. Bu konuyuda o zaman keyifle güncelleyeceğim.
    Kargoya tutanak dediğim zaman gözleri açılıyor. Hayır biz veremeyiz. Karşı taraf ile görüşün diyip sıyrılıyorlar. Neymiş, biz sadece taşımakla yükümlüyüz.
    Hatta ve hatta dedim ki içinden taş çıksa gene mi tutanak tutmayacaksınız tutmayacaz dedi :) içindekine karışmayız dedi. Daha üstüne ne diyim çıktım şubeden.
    şahsen ben hiç almıyorum yada o konuşurken açmış oluyorum bile :)
    almadıklarımı satıcıya bildiriyorum ,bana ne onlar birbirlerini yesinler
    bize demiyorlar mı açıp kontrol etmeden almayın diye ,o zaman birazda kargoculara bunu anlatsınlar

siz mutlaka hakkınızı alırsınız ama dediğim gibi durduk yere bir sürü uğraşmak insanın moralini bozuyor
    karşılığında firmaya yüklü tazminat verseler o zaman buz gibi olurduk :)
    lakin o zamanda zaten itirazsız iade kabul ederlerdi
  • Yıllar önce ereyon magduruyum ... Nefret ediyorum ereyon dan THH ile tanismama vesile olmuştu 2009 yılında ...
  • Hakem heyeti kararını verdi benim lehime. Kazandığıma sevinemedim bile 6 ay olmuş. Ereyon mu? Bir daha asla! Tebligat ve bilir kişi ücreti 117 tl ereyona ders olur umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 22 Mart 2018; 2:43:21 >
    117 tl. ders olur mu sizce ?
    büyük tazminat olmadıkça ders falan olacağını zannetmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.CEMİL

117 tl. ders olur mu sizce ?
    büyük tazminat olmadıkça ders falan olacağını zannetmem

Küçük hesap yapan bir şirket için olur diye düşünüyorum :) Haa ereyonu etkiler mi tabiki hayır. Huylu huyundan vazgeçmeyecektir. Ne kadar çok tüketici bilinçlenirse onlarda kendini düzeltmek mecburiyetinde kalacaklardır.
    tüketici olarak sonuna kadar hakkımızı mutlaka aramalıyız ama firmalar bu durumu çok önemsemiyor ,dediğim gibi bunun nedeni yüklü tazminat olmaması
    hatta bazıları bıktırıp ,korkutup caydırmak için tüketici mahkemesine gidiyor ,onların avukatları var ve o avukatın parasını dahi müşteriler dolaylı yoldan ödüyor (yani bizler)

hak ,hukuk kanunlarla olur ve caydırıcı ceza olmadıkça çok işe yaramaz

bak 6 ay geçti diyorsun ,yani adamlar senin paranı 6 ay işletmiş oldu ,bu durumda zararlı olsalar kaç tl. olacak ?
    hiç değilse yasal faiz yada dövize endeksli geri ödeme yapsalar hiç değilse paranı tam almış olursun
  • tebrikler... firmanın yanına kar bırakmamışsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

Hakem heyeti kararını verdi benim lehime. Kazandığıma sevinemedim bile 6 ay olmuş. Ereyon mu? Bir daha asla! Tebligat ve bilir kişi ücreti 117 tl ereyona ders olur umarım.

Ürünü 6 ay kullandın ve iade ettin. Ben bunda üzülecek bişey göremiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

Hakem heyeti kararını verdi benim lehime. Kazandığıma sevinemedim bile 6 ay olmuş. Ereyon mu? Bir daha asla! Tebligat ve bilir kişi ücreti 117 tl ereyona ders olur umarım.

Ürünü 6 ay kullandın ve iade ettin. Ben bunda üzülecek bişey göremiyorum.

gerçekten anlama kapasitesi

• yusuf24. Y kullanıcısına yanıt
    Niye açıklama yapıyorum ben de bilmiyorum :)

Ürünü kullanmadım. Kullansam bilirkişi ürün kullanılmamış diye rapor tutmazdı. 6 ay ürün bende yattı. Param da ereyonda
  • ereyondan az önce "ereyon fark ürünü" adi altinda 30 tlye ne olduğunu bilmediğim bir ürün aldim..maceraya atildim bakalim nedir ne degildir:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yog errf

ereyondan az önce "ereyon fark ürünü" adi altinda 30 tlye ne olduğunu bilmediğim bir ürün aldim..maceraya atildim bakalim nedir ne degildir:)

Ben de gördüm ama ne olduğunu bilmediğim için uğraşmak istemedim. Açıklarını bekliyorum. Arayıp kusura bakmayın yanlışlık var diyenleri hep iptal ettim. Ama eryon olursa thh ye gideceğim. Dört gözle bekliyorum :)
  • Lehime sonuçlanan THH kararına rağmen bile siparişimdeki ürünleri yollamayan bir Ereyon!

Aslında vereceksin bunları icraya, "hukuksuzluk" nedir görsünler.
  • yaskoo_87 Y kullanıcısına yanıt
    Karar lehime sonuçlansın da gerisi kolay. İcra takibi ile hem ürün hem de icra ve masrafları alınır. Hatta haciz geldi mi kapıya tıpış tıpış kararı uygularlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wurunkatte -- 5 Nisan 2018; 14:21:27 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.