Şimdi Ara

Erdoğan: Türkiye'yi dünyanın en iyi 10 ekonomisi arasına sokmaya hiç olmadığımız kadar yakınız. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
10.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    an itibarı ile , ülkemizdeki ekonomi hakkında her eleştirinizi rahatça yapabilirsiniz. yüzüne bakılacak hali kalmadı ekonominin. iktidar tarafından yapılan her türlü açıklama ise , suçu gizleme, halkı kandırma amacından öte bir gram gerçek değeri taşımıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-481916DD1

Sokağa çıkıp rastgele birkaç tane liseli ergen topla. Onlar bile daha iyi hale getirir bu ekonomiyi.

Kardes okadarda degil abartma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekleşirse ne mi olur? Sadece gelir adaletsizliğinde mevcut uçurum bir kat daha artar.

Yani ortada memleketin büyük çoğunluğunu ilgilendirecek bir durum yok ...

• Hep hava civa..

• demek ki anca yatmayı eleştirmeyi öğreniyoruz. üretmeyi öğrensek ileri giderdik. @gcb1903'nin belirttiği gibi ekonominin büyüklüğüyle refah seviyesi aynı değil. Afrika'yı sömürmeyle refah daha paralel. Bu ekonomi konularından bihaberim ben de burda konuşan çoğumuz gibi, ancak ben sokaktaki araba modellerinin yüksekliğini ve çokluğunu gördükçe o "pahalandı enlasyon nere vardı böyle" muhabbetlerinin pek de anlamlı olmadığını düşünüyorum.

Çin'in refah seviyesiyle Türkiye'nin refah seviyesini kıyaslarsak nasıl bir manzarayla karşılaşırız ?

keşke ben gibi konudan anlamayanlar değil de bilen kişilerin cevapları like'lanıp öne çıksa da burda vakit kaybetmeden herkes işine dönebilse.

gerçi işsizler işi olmadığı için burda daha yüksek oranda vakit geçiriyor. işsizliğinden suçladığın hükumeti şikayet etme fırsatı bulunca neden bırakasın ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardian_cj -- 17 Temmuz 2020; 18:12:6 >

• guardian_cj kullanıcısına yanıt
    ne diyon dayı? bir kaç kere okudum , anlamadım derdini. pahalılığın, işsizliğin suçlusu senin akp değil mi yani? chp mi yönetiyor ülkeyi? sokakta araba görünce fikri gelen senin gibiler oy atıyor ya, en çok ona üzülüyorum.

• ben de 2000 doğumluların gelip burda hükümeti eleştirmesine üzülüyorum. libyada suriyede dans ediyoruz ve koronayla sevişiyoruz ondan ekonomi daraldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardian_cj -- 17 Temmuz 2020; 18:14:40 >
    nerede dans ettiğin seni ilgilendirir. corona öncesi de yolsuzluklar tavan yapmış, ekonomi perişan olmuştu zaten. 2000 öncesi nedir? gençlere kin mi duyuyorsun? korkma bu kadar , onlar bizim geleceğimiz. Atatürk gençlere emanet etti cumhuriyeti, hırsız üçkağıtçı siyasetçilere değil. din ile cahil kandıranları savunmayı bırak. utanma arlanma olur insanda. ehonomi çoh eyi desene bir de. ayıp be.

Ekonomi 2013'ten beri alarm veriyor. Boşuna bahane aramayın. Ayrıca 2000'lilerin de en az senin kadar yorum yapma hakkı var.

• korkcak birşeyim yok, göçüp gidicez bizler. gelecek onlarda, onları eğitmesi gereken de onların aileleri ve babalarıydı. instagram'dan twitter'dan takip ettikleri manipülatörler ya da renkli hayat şovmenleri değil !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardian_cj -- 17 Temmuz 2020; 18:30:14 >
    gençlerin eğitimli olup olmamasını, sizin partiye oy verip vermemesi ile mi tartıyorsun? tekrar yazayım, korkma bu kadar. gelecek gençlerde. sizinkiler de ilk geldiklerinde seçme, seçilme yaşını düşürüp, şimdiki orta yaşlıları kafalayıp, oyları kapızlamışlardı. işinize gelince "gençlik heyyooo" işinize gelmeyince "kaka gençlik" ikiyüzlü siyasetçilerden de, yandaşlarından da bıkıldığı için, gençler iktidarı değiştirecek. halen anlayamadınız. neyse, eğitim saati bitti.

• partiyle tartmıyorum, istediğine versin sonuçta sevmeyecek ve pişman olucak bu gençlik. memnun olmayı bilmeyen bir gençlik geliyor. problemin de sebebi bu zaten. bunu yaratan da sosyal medyanın çok yeni olması. bu nesil ergenliğiyle tanışıp karşıladı sosyal medyayı. ergenliğinde kabaran duygularını tatmin eden, mutlu görünen renkli instagram hesaplarını takip eden bu gençler herkesin onlar gibi yaşayabileceği bir dünya olması gerektiğini algılayarak büyüyor. ve bunu arıyor bu da iktidarı değiştircek. buraya kadar ki kısım kesin gibi. ben iktidar değişince hem dış siyasette hem ekonomide daha kötüleşcez diye düşünüyorum. sizler aksini düşünüyorsunuz. iddialaşmamız burda, yaşayıp görcez

seçme yaşını küçültünce oylarının arttığını sanman güzel kafaymış.

saçma sapan argümanlarına , bütün bir gençliği yekpare bir vücut sanmana, henüz yaşamadığın şeyleri hayal dünyanda anlamlandırarak ortaya sürdüğün fantazilerine hiç gerek yok. kimi desteklediğin de, kimden nefret ettiğin de yazılarında apaçık ortada. umarım seninle birlikte biter bu saçma düşüncelere sahip olanlar. sıktınız artık!

• önce saygılı konuşmayı öğrenmelisin. bu foruma bakanların desteği arkamda diye farklı görüşleri sindirme çabasına girmek eleştirmeye çalıştıklarınızın yaptığını öne sürdüğünüz eylemler değil mi ?

Kimi destelediğimden dolayı gocunmam mı gerekiyor ? Sen gocun.

Kimseden de nefret etmiyorum, nefret edemiyorum kasıtlı bir art niyet görmediğim kimseden.

• quote:

Orijinalden alıntı: guardian_cj

demek ki anca yatmayı eleştirmeyi öğreniyoruz. üretmeyi öğrensek ileri giderdik. @gcb1903'nin belirttiği gibi ekonominin büyüklüğüyle refah seviyesi aynı değil. Afrika'yı sömürmeyle refah daha paralel. Bu ekonomi konularından bihaberim ben de burda konuşan çoğumuz gibi, ancak ben sokaktaki araba modellerinin yüksekliğini ve çokluğunu gördükçe o "pahalandı enlasyon nere vardı böyle" muhabbetlerinin pek de anlamlı olmadığını düşünüyorum.

Çin'in refah seviyesiyle Türkiye'nin refah seviyesini kıyaslarsak nasıl bir manzarayla karşılaşırız ?

keşke ben gibi konudan anlamayanlar değil de bilen kişilerin cevapları like'lanıp öne çıksa da burda vakit kaybetmeden herkes işine dönebilse.

gerçi işsizler işi olmadığı için burda daha yüksek oranda vakit geçiriyor. işsizliğinden suçladığın hükumeti şikayet etme fırsatı bulunca neden bırakasın ki?

Senin için ne anlamlı mesela? Ne olmasını bekliyordun? Ülke bir anda afrikaya dönecek diye mi düşündün? Senin için kötü bir haberim var. Artık afrikadaki insanların elinde bile telefon var. Demek ki orada da durumlar o kadar kötü değilmiş senin mantığınla.

• Az daha kassak ilk üçteyiz  

• Afrika'nın ülkelerden oluştuğunu biliyorsunuz değil mi ? yoksa fransa'dan mı oluşuyormuş Afrika ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardian_cj -- 17 Temmuz 2020; 22:39:11 >
    kimi desteklediğinden dolayı senden hiç hoşlanmıyorum. saygı da duymuyorum. cebimdeki param her gün azalıyor. bunun sorumlusu olanları sütten çıkmış ak kaşık ilan edenlere küfür ediyorum. sana da edeyim mi???

fırsat bulunca "avrupa şöyle , amerika böyle" diyen senin gibiler, avrupa'nın, amerika'nın ülkelerden oluştuğunu biliyor mu peki? bence sen yürü git artık.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.