Şimdi Ara

Erdoğan: IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi, dedim ki 'verin' baktılar veriyoruz, vazgeçtiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Türkiye'den 5 milyar dolar istediğini, kendisinin de 'Verin' dediğini ve bunun ardından IMF'in borç istemekten vazgeçtiğini söyledi.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201711181031053215-erdogan-imf-para-turkiye/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "IMF ye borç veriyoruz." Hala çalışıyor mu ya ? Ben eskidi sanıyodum. Olmadı sayın Cumhurbaşkanımız. Yeni şeyler duymalı bu halk. Imf ye borç veriyoz eskide kaldı biraz.

• Imf ye borç verecek para varda ne diye o kadar zam yapıyorsunuz. Biz Imf ye borç verin diye vergi vermiyoruz.

• İmf ye borç verecek kadar para varsa S-400 leri neden peşin alamıyoruz Rusya bize kredi veriyor ?

• Bir yanda ekonomi kotu deyip bahaneler uretiyorlar(merkez bankasi, lobiler), zam uzerine zam, vergi uzerine vergi yapiyorlar bir yandan da imfye borc verecek durumda oldugumuzu soyluyor.

Hala bunlara inanan kaldi mi diyecegim retorik olacak.
  • Artık imfye borç verecek kadar büyüdük. En son olarak da ABD'den 11 milyar dolarlık uçak alımıyla onlarında ekonomisini rahatlattık.

• Oyun böyük yiyenim 😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaReD22

Oyun böyük yiyenim 😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 18 Kasım 2017; 17:12:42 >

• http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-imfe-5-milyar-dolar-borc-verdi-mi-26561681

Sanıyorum ki bundan bahsediliyor konuda.Bunu da açıp bakmaya üşenenler için,belirli ülkeler belirli bir taahhütte bulunmuşlar imf'ye,lazım olursa verebiliriz diye.Toplam 450 milyar dolar kredi,küresel krizde ihtiyaç duyan ülkelere verilmek üzere toplanabilir denmiş.Sonrasında bu ihtiyaç ortadan kalkmış olmalı ki,imf bu parayı kimseden istememiş.Japonya 60 milyar taahhüt vermiş mesela,almanya 50,çin 40.Ki link tarihine bakarsanız bu da aslında 2014 yıllarında falan olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Reis ecnebilere ayar veriyor ama ses içeridekilerden geliyor.

Ecnebilere ayar vermiyor size yani size oy verenlere ayar veriyor. Sizde yiyorsunuz.

Avrupa imf vs umrunda değiliz. Kendinizi dev aynasında görmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAY

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-imfe-5-milyar-dolar-borc-verdi-mi-26561681

Sanıyorum ki bundan bahsediliyor konuda.Bunu da açıp bakmaya üşenenler için,belirli ülkeler belirli bir taahhütte bulunmuşlar imf'ye,lazım olursa verebiliriz diye.Toplam 450 milyar dolar kredi,küresel krizde ihtiyaç duyan ülkelere verilmek üzere toplanabilir denmiş.Sonrasında bu ihtiyaç ortadan kalkmış olmalı ki,imf bu parayı kimseden istememiş.Japonya 60 milyar taahhüt vermiş mesela,almanya 50,çin 40.Ki link tarihine bakarsanız bu da aslında 2014 yıllarında falan olmuş.

Kriz durumunda, bazi ulkeler icin para toplamak ayri bir olay.

Oysa Erdogan simdi "bizden borc para istediler sonra baktilar parayi veriyoruz, vazgectiler" diyor. Yani hem baska ulkeler icin degilde imf kendi icin istemis gibi soyluyor hem de biz parayi verdigimiz icin vazgectiklerini soyluyor.

Elestirilen bu. Yoksa "kriz icin, baska ulkeler icin yardim parasi istediler. biz de verdik" falan deseydi sorun olmazdi.

Bu laflardan sonra cakiyla aslan oldurdum diye devam etse bir sey degismez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 18 Kasım 2017; 18:9:10 >

• rezanın davası başlasın kilitlesinler cezayı davul gibi ses sizden gelicek birlik zamanı diyceksin bende bişey diycem ama burdan demiycem banlanmıycam
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: KARAKAY

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-imfe-5-milyar-dolar-borc-verdi-mi-26561681

Kriz durumunda, bazi ulkeler icin para toplamak ayri bir olay.

Oysa Erdogan simdi "bizden borc para istediler sonra baktilar parayi veriyoruz, vazgectiler" diyor. Yani hem baska ulkeler icin degilde imf kendi icin istemis gibi soyluyor hem de biz parayi verdigimiz icin vazgectiklerini soyluyor.

Elestirilen bu. Yoksa "kriz icin, baska ulkeler icin yardim parasi istediler. biz de verdik" falan deseydi sorun olmazdi.

Bu laflardan sonra cakiyla aslan oldurdum diye devam etse bir sey degismez.

Çarpıtılmış bir söylem olduğu ortada zaten:)

• büyüktürkiye.jpg hemen arka plan yaptım eyvallah reis

• KARAKAY kullanıcısına yanıt
    Sana bana ortada. Yoksa inananlar var goruldugu gibi. Bir de bunlar okuyan, karsilarina "boyle degil, aslinda boyle" diyenlerin oldugu kesim. Yani aslinda inanip inanmamak degilde savunmak icin oyle davraniyorlar.

Bir de sadece ahaber izleyen, akit okuyanlar var. Ne yazikki onlar bu tarz soylemlere cok kolay kaniyorlar.

Birini kandirmak onun bildiginin yanlis olduguna inandirmak, kandirilmis olduguna ikna etmekten cok daha kolaydir.
  • 😂😂😂

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gecen cikarmisim 10 milyar dolari, bak donald efendi diyorum...
  • Tayyip benden 10 milyar dolar borç istedi, dedim al şu 15'i, üstüyle de 2-3 cami mescid, topçu kışlası filan yaparsın. Baktı veriyorum, vazgeçti.

Yalanın bini bir para bunlarda, maşallah.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AĞAM BİZİMLE EĞLENİR

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.