Şimdi Ara

Erasmus için Çek vizesi almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu sene bahar dönemi Çekya'ya gitmek için hak kazandım ama şu vize işleri kafamı kurcalamakta. Başvuruyu Ankara'dan yapacağım, belgelerim hazır ancak çeviri ve özellikle apostil işi canımı sıkıyor. Okulun verdiği nomination belgesi dahil tüm belgelere apostil mi gerekiyor yoksa bu apostil yalnızca adli sicil kaydı için mi gerekli? Bir de bu çeviri olayında noyer onayı filan nasıl oluyor? Bir bilen, daha önce Ankara Büyükelçiliğinden vize alan varsa bana yardımcı olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aşkooo ben erasmus fln bilmiorum hiç vize de almadım ihtiyacım olmadı alıorum passportumu gidiorum amaaaaa
    1 sayfa çevirttirip apostillettiğimde birkaç ay önce 200 lira tuttu sadece yarım sayfa hatta 1 lavuk 2 satır yazıyı 90 liraya çeviririm demişti standart fiyatmış...

neyse yani paran hazırda bulunsun aşko. belgelerini alıp bi yeminli tercumana gidiosun zaten genelde yakınlarında noter oluyo o notere gidip çeviriyi tasdikletiyosun sonra belgelerini alıp çeviriyi yaptığın ilçenin kaymakamlığına gidip apostilletiosun son işlem bedava.

dili ing olup ya da çok dilli vs.. ıslak imza mühür vb bulunan şeleri apostilletebilirsin türkçeyse önce çevirtip notere onaylatman lazım. apostil uluslararası geçerliliğini gösterio

hadi kg o kdr yardım ettim sana çekten bana bişeyler getirirsin artık

• Ben senet vizesi aldım daha iyi. Sonra vizeyi verip finale girdim.

• Ben de geçen sene çekyada erasmus yaptım ama benim başvuru yerim istanbuldu. konsolosluğa verilen çekçe dışında olan bütün belgeleri çekçeye çevirdim ben (hibe yazısı ve apostilli sabıka) eğer apostil ve sabıka kaydını aynı çeviri sayfasına ekletirsen fiyatı düşer. ankarada noter yeminli bir tercüme bulup notere onaylatman gerekiyor diye biliyorum istanbulda çeviriyi yaptırıp konsolosluğa götürmen yeterliydi oradaki noter onaylıyordu. senin için çekyada tanıştığım iki tane arkadaşa sordum başvuru yerleri ankaraydı editlerim sonra bu arada çek vizesi eğitim vizesi olmasına rağmen çok geç çıkıyor. ben 7 kasımda başvurmuştum 12 aralıkta anca çıkmıştı vizem

ankara atatürk bulvarındaki bir yerden çevirmiş arkadaş ismini tam olarak hatırlamıyor ama noter ve çeviri bürosu aynı binanın içerisindeymiş. çevirmen, çeviri ve noter parasını aldıktan sonra noter onayını kendisi halletmiş benim arkadaş da ertesi gün gidip belgeyi teslim almış. sabıka kaydını çevirdiğini hatırlıyor ama hibe belgesini çevirtip çevirtmediğini hatırlamıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brisbane -- 26 Ocak 2020; 22:16:3 >

• 2017'de ankara çekya elçiliğinden 1 senelik uzun süreli vize almıştım erasmus için, çeviri için benim çalıştığım adamın sitesini koyuyorum iletişim kurmak sana kalmış apostili noter onayını da o yaptırdı randevu günü sabahında belgelerim hazırdı.http://www.diramantercume.com/
    Dikkat etmen gereken şey ise eğer konaklama belgeni(yurt çıktı ise) gideceğin okul elçiliğe gönderdiyse(ki bende öyle oldu) elçilik çalışanları sana konaklama belgesi sorduğunda, gönderdikleri tarihi ,randevu günü belirtip buraya okul tarafından gönderilmiştir demen lazım. Bu çok önemli çünkü bulamadık deyip vizeyi vermeyebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trapperist -- 26 Ocak 2020; 22:10:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.