Şimdi Ara

Epson Sx 125 kartuş dolumu ile ilgili soru (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
26.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kartuşun makinaya dolma olayı nedir biri açıklık getirebilir mi? böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum da
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

sx425 de sx 125 ile aynı kartuşları kullanıyor

Evet ikiside M serisi olan 1281 serisi 200 sayfalik kartuşları kullanıyor. Ama 425 L serisi olan 1291 serisi 435 Sayfa Siyah 545 Sayfa Renkli baskı verebilen kartuşları kullanabiliyor + olarak pikolitresi daha düşük , Renkli ekran , kart okuyucu , wifi gibi extra özelliklerede sahip.
  • WIC Reset Utulity isimli bir yazilim var...bu yazilim sx125 dahil bir cok epson kartusa reset atiyor..fakat sistem KEY ile calisiyor..programi indirmek ucretsiz fakat reset atabilmeniz icin KEY satinalmaniz gerekiyor...4 kartusu resetlemek icin 4 adet KEY satin almamiz gerekli...

bu yazilimla mumkun olabilecek bir seyse bunu KEY siz nasil halledebiliriz ? ilgisini ceken arkadaslar birde siz gozatin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxspectrum

WIC Reset Utulity isimli bir yazilim var...bu yazilim sx125 dahil bir cok epson kartusa reset atiyor..fakat sistem KEY ile calisiyor..programi indirmek ucretsiz fakat reset atabilmeniz icin KEY satinalmaniz gerekiyor...4 kartusu resetlemek icin 4 adet KEY satin almamiz gerekli...

bu yazilimla mumkun olabilecek bir seyse bunu KEY siz nasil halledebiliriz ? ilgisini ceken arkadaslar birde siz gozatin derim.

Arkadaşım o program kartuşa reset atmıyor.Yazıcı ömrünü doldurunca yazı çıkıyor ekrana ve yazıdramıyoruz.Bu program o yazıyı kaldırıyor ve yazıdmraya devam edebiliyoruz.Kartuş reseti değil yani.
  • Bir şey sormak istiyorum. Sx125 modeli var bende de; yeni siyah kartuş aldım fakat cyan bittiği için sadece siyah metin belgelerini de yazdıramıyorum şuan. Bunun bir ayarı yok mudur? sadece cyan bittiği için cmyk:%0%0%0%100 rengide mi yazdıramıyorum bu yazıcıyla.
  • Ben de bu makinadan aldım. Alırken içindeki kartuşların dolu olduğu söylendi. Satıcılar bilinçsiz veya makinayı satmak için bizleri aldatıyorlar.

50 sayfa yazmadan bütün kartuşlar boşaldı. Kartuşlar tek tek kullanılmıyor. Hepsini birden alacaksınız. Kartuşlar makiadan daha pahalı.
    Siyah bitti. Yeni siyah kartuş aldım 30.- TL'na. Ancak diğer kartuşlar boş olduğu için yazıcı çalışmıyor. Yani tüm kartuşları almanın gerekiyor.
    Yazıcıoğlu pasajına gittim, kartuşların doldurulamadığını öğrendim. Sonuç ta makina elde kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferydun

Ben de bu makinadan aldım. Alırken içindeki kartuşların dolu olduğu söylendi. Satıcılar bilinçsiz veya makinayı satmak için bizleri aldatıyorlar.

50 sayfa yazmadan bütün kartuşlar boşaldı. Kartuşlar tek tek kullanılmıyor. Hepsini birden alacaksınız. Kartuşlar makiadan daha pahalı.
    Siyah bitti. Yeni siyah kartuş aldım 30.- TL'na. Ancak diğer kartuşlar boş olduğu için yazıcı çalışmıyor. Yani tüm kartuşları almanın gerekiyor.
    Yazıcıoğlu pasajına gittim, kartuşların doldurulamadığını öğrendim. Sonuç ta makina elde kaldı.

Hayır makinanız elde kalmadı?! Yazıcınıza Kolay Dolum Kartuşu alın.Bu kartuşlarda bulunan chipler otoreset özelliğine sahiptir. Mürekkep bitti kartuşu değiştirin uyarısı aldığınızda; kartuşları çıkartıp tekrar taktığınızda yada chip üzerinde bulunan pinleri kısa devre yapınca Chip resetleniyor ve tekarardan aynı kartuşa dolum yaparak kullanabiliyorsunuz...

• Teşekkür ederim. Kolay dolum kartuşlarının fiyatı nedir?
    Ben bu makinayı gözden çıkarmıştım. Ev tipi laser yazıcı almayı düşünüyorum. Mürekkep püskürtmeli makinaların kendisi ucuz ama, kartuşları pahalı. Bir kartuş neredeyse 30.Tl. 4 kartuş alacaksın 120.- TL. Ayrıca mürekkepli kartuşlar kullanılamdığı zaman kuruyormuş. Bu nedenle laser yazıcı almayı düşünüyorum. Zaten renkli yazıcıya ihtiyacım yoktu. Mürekkep püskürtmeli makinayı alırken iyi araştırma yapmadığımı düşünüyorum.

İyi günler dilerim.
  • Merhaba

Linkteki ürünü satın alabilirsiniz.Setin içerisinde Alman OCP mürekkepte var.
    Mürekkepli yazıcılarda en az 10 günde bir çıkış alırsanız hiç bir sorun yaşamazsınız.

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/EPSON-1281-1284-UYUMLU-Kolay-Dolan-Kartus-SETI-DOLU-OTO-RESET-CIPSETLI-OCP-ALMAN-MUREKKEPLI,PR-1100.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferydun

Teşekkür ederim. Kolay dolum kartuşlarının fiyatı nedir?
    Ben bu makinayı gözden çıkarmıştım. Ev tipi laser yazıcı almayı düşünüyorum. Mürekkep püskürtmeli makinaların kendisi ucuz ama, kartuşları pahalı. Bir kartuş neredeyse 30.Tl. 4 kartuş alacaksın 120.- TL. Ayrıca mürekkepli kartuşlar kullanılamdığı zaman kuruyormuş. Bu nedenle laser yazıcı almayı düşünüyorum. Zaten renkli yazıcıya ihtiyacım yoktu. Mürekkep püskürtmeli makinayı alırken iyi araştırma yapmadığımı düşünüyorum.

İyi günler dilerim.

Keşke laser yazıcı alsaymışsınız... Ama olsun elinizdeki yazıcıda ihtiyacınıza göre biraz masraflı gibi görünsede Renkli baskı vantajını kullanarak güzel kalitede fotoğraf baskıları içinde kullanabilirsiniz. Fotoğraf çıktı alabilme avantajınız sizin için tek + durum...

comely35' in vermiş olduğu linkteki ürünün fiyatı çok iyi, Tavsiye ederim...

• Teşekkürler tavsiye için .Tavsiye edilen bu mürekkepler kaç edet baskı yapabiliyor. Web sayfasında gereken açıklama yok.
  • Orjinal kartuştaki mürekkebi şırınga ile çekip kolay dolum kartuşuna doldurabilirmiyiz ?

doldurursak kartuş çalışır mı ?
  • çalışır
  • editediteit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tektek19 -- 10 Eylül 2011; 23:33:56 >
  • Arkadaşlar geçenlerde 70 liraya Satürn'den aldım. Mürekkepler full gözüküyor. Benim gibi tek tük çıktı alacaklar için ideal bir yazıcı. Mürekkebi 20 lira ve hplerdeki gibi tarihi geçme sorunu yok.
  • Bu modelin dolabilen kartuşlu olanınından aldım. Mürekkep sarfiyatı fazla gibi geldi. Bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

Bu modelin dolabilen kartuşlu olanınından aldım. Mürekkep sarfiyatı fazla gibi geldi. Bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum.

;) pes doğrusu... Dolabilen kartuşlusunu almışsınız ve mürekkep sarfiyatından şikayet ediyorsunuz
    Sizi hiç bir yazıcı tatmin etmez, etse bilene kendinizi avutmuş şekilde olur...

Acaba bu yazıcı fazla mürekkebi yiyiyor mu?yoksa çöpe mi atıyor? yoksa baskı aldığınız zemine hakkı ile mi yediriyor?
    Epson yazıcıların diğer yazıcılara göre fazla mürekkep harcadığı doğrudur ama şu şekilde oluyor olay;
    Epson yazıcılar standart ayarlarında alınan baskılarda; baskı alınan zemine-kağıda mürekkebi hakkı ile püskürtüyorSstandart ayarlarını değiştirerek tasarrufmodunda-ekonomik modda çıktı alırsanız daha az mürekkep harcıyacaktır. Ki diğer yazıcı markaları; standart ayarlarında daha az mürekkep tüketirler çünkü Cihaz standart ayarlarında ekonomik modda basar gibi az mürekkep püskürtüyor.Olay anlıyacağınız tam olarak yazılımsal ve tüketiciyi kandıran bir durum...
    Epson yazıcılar baskı kalitesinde, dayanıklılıkda, tasarrufda her zaman 1 adım önde olmuştur diğer yazıcı markalarından.
    1. Nedeni: Baskı teknolojisinden dolayı; micro piezzo baskı kafasını kullanır.
    2. Nedeni: Kullanmış olduğu baskı teknolojisinin avantajını kullanarak; mürekkep kalitesine olan olumlu etkisinden dolayı baskı kalitesi renk-canlılık daha iyidir.Aynı teknolojinin avantajını baskıdada görürsünüz.Mürekkep damlacıkları saçaklanma yapmadığından(diğer markalara göre daha az yapar) alınan fotoğraf baskıları Stüdyo(banyo edilmiş fotoğraf) kalitesinde olur.
    3. Nedeni: Epson yazıcılar sade bir elektronik donanıma sahiptir.Kolay kolay arıza vermez.Yazıcıya gerektiğinde müdahale etme şansızın bilene olur...Kolay dolum kartuşları bulunabilir.Kolay dolum kartuşlarının en sorunsuz kullanıldığı marka yine Eppsondur.Kartuş masrafından da kullanımının zorluğundan da kurtarır sizi...

Siz bir daha tercih etmediğiniz zaman; Epson yazıcının değerini daha iyi anlayacaksınız...
    Epson'un avukatı nede çalışanıyım!Yazıcılar hakkında azda olsa bilgisi olan, çoğu yazıcı markasını kullanarakda test etmiş ve uzun süredir de Epson yazıcı kullanan (şu anda da 3 tane Epson um var ) bir kullanıcının tavsiyesi olarak alın siz benim bu sözlerimi.
    Görüşünüze de saygılıyım; bilgi-tecrübe eksikliğinden böyle bir görüş edindiğiniz kanısındayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon1977 -- 12 Eylül 2011; 16:10:23 >

• hacı abi özel bir eğitim kurumunda çalışıyorum ve dışarıdan mürekkep tankları olan 5-6 adet canon yazıcı aldım ve kullanılıyor şu anda. son siparişimde epsonu denemek için sx 125 sipariş verdim. canonda bir dolum ile 2000 sayfa çıkış alıp epson ile 150-200 sayfada dolum yapmak biraz hoşuma gitmedi. tabi ikisini karşılaştırmak doğru olamayabilir.yoksa diğerlerinden sessiz ve gayet kaliteli çıkışlar verebilen bir yazıcı. eğer yazıcıyı kurduğum yerde sorunsuz kullanabilirlerse sonraki siparişlerimde de epson tercih edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

hacı abi özel bir eğitim kurumunda çalışıyorum ve dışarıdan mürekkep tankları olan 5-6 adet canon yazıcı aldım ve kullanılıyor şu anda. son siparişimde epsonu denemek için sx 125 sipariş verdim. canonda bir dolum ile 2000 sayfa çıkış alıp epson ile 150-200 sayfada dolum yapmak biraz hoşuma gitmedi. tabi ikisini karşılaştırmak doğru olamayabilir.yoksa diğerlerinden sessiz ve gayet kaliteli çıkışlar verebilen bir yazıcı. eğer yazıcıyı kurduğum yerde sorunsuz kullanabilirlerse sonraki siparişlerimde de epson tercih edebilirim.

Seri baskı alınacaksa tabiki en uygun tercih sürekli mürekkep besleme sistemli yazıcı e mantıklısı.Seri baskılar haricine alınabilecek en iyi yazıcı tecihi Epson dur... + Sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek Brother yazıcılarda mevcuttur. dolabilen xl kartuşlu Brother yazıcılarda da bir dolumda 2000 baskı alabilirsiniz.Brotherların baskı kalitesi Canon ve Hp den üstündür, epson ile hemen hemen aynıdır...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.