Şimdi Ara

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.178
Cevap
74
Favori
285.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 3 senelik Epson 9100W kullanımından sonra yine Epson'dan vazgeçmeyerek projeksiyonumu bu hafta içerisinde 9300'e upgrade ettim. 9100'den sonra bu cihaz bana megerse 9100 ile filim degil çamur izliyomusuz dedirtti desem abartmış olma, renkler ve kontrast gerçekten çok çok iyi ve 4k nativ olmasa bile bunu size kesinlikle hissettirmiyor. Arkadaşımda Sony'nin native 4k projeksiyonu olan vpl-vw550es modeli var fiyatıda çok uçuk sanırım 9300'un 3 katı kadar, inanın özellikle kontrastta 9300 ile neredeyse aynı. Bence şuan piyasada kendi katagorisinde fiyat performans olarak en iyi cihaz, gönül rahatlıgı ile herkeze tevsiye ediyorum.

Bunun yanında kaynak olarakta şuana kadar Zidoo X9s ve Htpc kullanmaktaydım ancak Oppo 205 ile 9300'u denedikten sonra kaynağında ne denli önemli oldugunu tekrardan görmüş oldum, sonradsında zorda olsa Oppo'yu temin temin edip sistemime katabildim.Özellikle zidoo'ya nazaran Oppo ile 9300 resmen şahlanıyor, tabiki cihazlar arasında kulvar farkı var elma ile armutu karıştırmamak lazım ama fikir vermesi açısından belirtmek istedim.

Fikir ve bilgilerini esirgemeyen kardanad be babiş62'yede burdan tekrardan teşekkürler.

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)

• Güzel bir tercih yapmışsınız güzel günlerde kullanın, 9400 modeli(bu da native değil) duyurulmak üzere, arada çok ciddi farklar olacağını sanmıyorum, gelen bilgiye göre yeni modelde 9300 deki motion problemlerinin giderildiğini ve hdr iyileştirilmesi yapıldıgını söyleniyor. Ne kadar doğru ne kadar yanlış ilerleyen zamanlarda açığa çıkar. (9300de motion problemi var mı onu da bilmiyorum, okudugum fransız kaynakta haber böyle geçiyordu) 550 kıyaslamasına gelince katılmıyorum, 550 bu cihazı havada karada tokatlar bence siz aynı anda her 2 cihazı yansıtın perdeye o zaman daha anlamlı olur. Ha 550 o parayı hak ediyor mu derseniz bence de hak etmiyor. Oppo-Zidoo olayına katılıyorum zidoo yu 1 hafta kullandım, abartıldıgını görüp şutladım. Tekrar sağlıklı günlerde kullanmanız dileğiyle selam ve sevgiler
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. 550 ile aynı anda yansıtarak deneme şansım olmadı genel bazda cihazlar arasında sınıf farkı var haliyle dediğiniz gibi Sony'nin 9300'ü tokatlaması kuvvetle muhtemel ancak kontras olarak bence nereyse yakınlar ama Sony tabiki daha önde ancak bu kadar farka 3 kat daha fazla ödenirmi kısmında hemfikiriz. 9300 alırken 9400 ile ilgilide bu hafta ProAv Tuncay beyle görüşmüştüm en erken 2019 senesi başı gibi gelmesi muhtemel dedi birde dediğiniz gibi cihaz üzerine radikal birşey eklenmemiş ufak iyileştirmeler mevcutmuş, bilgisi kendisine Epson'dan gelmiş. Bekleyip göreceğiz artık.
  • sector8376 kullanıcısına yanıt
    cemo62 kullanıcısına yanıt
    Selçuk kardaş güzel günlerde kullanasın. Sony 550 es güzel cihaz amma benim sony 65 estede olmuştu malesef 550 este 2000 saate daha gelmeden lamba eko modda kullanılmadığı halde lamba kırpma yapmaya başladı ve ayriyeten projeksiyon ups ile kullanıldı . Ve barız rahatsız edici sony de kronik bir sıkıntı olduğu soylentileri var . Üzücü bir durum . Bu arada oppo bize kıyak yapmış kardaş isoları 4 k olsun 2 k olsun menülü açıyor. İşte mesele cihazları görüp beğenip almak cemo kardaşım oppoyu gördü beğendi aldı keza selçuk oppo ve 9300 gördü beğendi aldı güle güle kullansın kardaşlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 20 Ağustos 2018; 17:31:55 >
  • Birde düzeltme yapalım iki projeksiyon arasında neredeyse 4 katı fark var. https://www.beamer4u.de/epages/63967425.mobile/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63967425/Products/sony-vpl-vw550es&Locale=de_DE

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kardanad -- 20 Ağustos 2018; 22:5:18 >

• kardanad kullanıcısına yanıt
    Sagolasın abi şimdilik nokta atışı yaptık bence 9300 ün kendi kulvarında fiyat performans olarak bir rakibi yok kesinlikte. Bu kadar ciddi meblalar ödenip bu tarzda sıkıntıları oluşması gerçekten çok can sıkıcı, haliyle bunlar elektronik cihazlar ancak teknoloji ve görüntü kalitesi için bunca ödeme yapıyoruz, insan kabullenemiyor. Umarım cihazın arkasında durur distribitör firma.
    Oppo hakikaten bizlere dükkanı kapamadan önce kıyak yapmış isoları menülü açabilmemiz gerçekten mükemmel, ancak söylemekte yarar var en son güncelleme sonrası kumanda üzerinden menülü açmak mümkün degil yada ben yolunu bulamadım. Telefon aplikasyonu üzerinden filim klasörüne erişip komut verirseniz menülü olarak açabilmeniz mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 20 Ağustos 2018; 22:37:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sector8376

Yaklaşık 3 senelik Epson 9100W kullanımından sonra yine Epson'dan vazgeçmeyerek projeksiyonumu bu hafta içerisinde 9300'e upgrade ettim. 9100'den sonra bu cihaz bana megerse 9100 ile filim degil çamur izliyomusuz dedirtti desem abartmış olma, renkler ve kontrast gerçekten çok çok iyi ve 4k nativ olmasa bile bunu size kesinlikle hissettirmiyor. Arkadaşımda Sony'nin native 4k projeksiyonu olan vpl-vw550es modeli var fiyatıda çok uçuk sanırım 9300'un 3 katı kadar, inanın özellikle kontrastta 9300 ile neredeyse aynı. Bence şuan piyasada kendi katagorisinde fiyat performans olarak en iyi cihaz, gönül rahatlıgı ile herkeze tevsiye ediyorum.

Bunun yanında kaynak olarakta şuana kadar Zidoo X9s ve Htpc kullanmaktaydım ancak Oppo 205 ile 9300'u denedikten sonra kaynağında ne denli önemli oldugunu tekrardan görmüş oldum, sonradsında zorda olsa Oppo'yu temin temin edip sistemime katabildim.Özellikle zidoo'ya nazaran Oppo ile 9300 resmen şahlanıyor, tabiki cihazlar arasında kulvar farkı var elma ile armutu karıştırmamak lazım ama fikir vermesi açısından belirtmek istedim.

Fikir ve bilgilerini esirgemeyen kardanad be babiş62'yede burdan tekrardan teşekkürler.

EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye) EPSON Projeksiyonları - ANA KONU - (1250+ Üye)
    Selçuk’cuğum tekrar hayırlı uğurlu keyifli olsun kardeşim.

9300 fiat & performans açısından gerçekten iyi oldu

Sistemin gayet başarılı Yamaha pro-power ile,Golden ear’lar ve svs sub ile,Oppo205 ile,Epson 9300 ile iyi emek sarfederek ciddi sound,ciddi sinema modundasın.
    Bundan sonra tweak çalışmalar olsun dahada ileri gitme!..desemde..
    Oppo’nun iso olayını menülü açması güzel bir olay oldu. (bu arada birde color depth 12 bit olarak bir denermisin 😉)Her zaman Oppo ve diğerleri demişimdir.Yanıltmadı yine.

Yakında görüşmek üzere kardeşim.👍😉🤗

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babiş62 -- 21 Ağustos 2018; 0:41:31 >

• babiş62 kullanıcısına yanıt
    kardanad kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler İbrahim Abi, hakikaten ciddi emek verdik kablosundan pre'sine kadar ama deydi çok şükür eksigimiz pek kalmadı ne kafa patlattık değilmi ; sıramı savdım ben şimdi sıra kardanad' ta Artık son olarak biraz odaya akustik uygulama yapıcagım kafa patlatırız bol bol . Yanlız bizim hobi gerçektende çok fena yahu yeni bir ekipman görünce hemen başlıyor kaşıntı ama artık dur demem lazım Color depth ayarını hep otomatikte bıraktım biraz kurcaliyim bakalım nasıl değişiklik olucak. En kısa zamanda bekliyoruz abi İstanbula.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sector8376 -- 21 Ağustos 2018; 1:33:12 >

• İyi günler arkadaşlar. Son bir kaç gündür epson eh-tw5300 model cihazımda parlaklık ciddi ölçüde düştü kalitede bir sorun yok fakat ışık gücü düşmüş gibi lamba 2000 saatte acaba değiştirme zamanı mı geldi. Neredeyse 1500 saati ECO modda kullandım.
  • bir arkadaşa projeksiyon alacağız bütçe max 7000 tl civarı ne önerirsiniz?

epson tw6700 ü nasıl bilirsiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 4 Eylül 2018; 14:9:27 >
  • tw 5300 alarak ilk projeksiyonumla kulube katıldım. 2. el aldım 700 saatte.

Nasıl bir perde alacağım konusunda sıkışıp kaldım her kafadan bir ses çıkıyor
    gri mi cam tozlu mu mat beyaz mı vs siz ne dersiniz
  • geem kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Yaklaşık 2 yıldır TW5200 ü beyaz perdeye yansıtıyordum. Beyaz perde de kullanılabilir tabiki ama bu gibi giriş seviyesi kontrast oranı düşük cihazlarda kontrast açığını kapatmak için gri perde öneriliyor. Gri perdede beyaza göre renkler daha doygun oluyor. Beyaz perde daha çok üst seviye kontrast oranı yüksek cihazlarda kullanılıyor. Cam tozlulara falan girişmeyin derim.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Epson TW6700 ürünü kur artışından etkilenmedi!
    https://www.boyutdijital.com/Epson-EH-TW6700-Projeksiyon-Cihazi,PR-1266057.html

6999 TL KDV Dahil fiyat ile veriyoruz. Sınırlı sayıda stok kaçırmayın!

Beşiktaş'ta demo odamızda test edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boyutdijital -- 9 Ekim 2018; 15:18:5 >

• Epson projeksiyon almak istiyorum.
    Ikinci el temiz kullanılmış tw6100w var bir tane.
    Alternatif olarak da sıfır tw650 var kafamda. Ikisi de aynı fiyata gelecek bana. Sizce hangisi tercih edilmeli.
  • boyutdijital kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkür
  • enesci kullanıcısına yanıt
    tw5650 sizce nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesci

tw5650 sizce nasıldır?
    merhaba,
    eğer bütçeniz 5000 TL civarında ise TW5650 alabileceğiniz en iyi cihaz diyebilirim.
  • Merhaba,

Giriş seviyesinde 3500-3700 TL bütçe ile ev içinde kullanılacak EPSON projeksiyon cihaz ve perde önerisi alabilir miyim ?

Sadece dizi, film için kullanılacak. Mesafe 4 metre.

Teşekkürler
  • Ralph kullanıcısına yanıt
    merhabalar ben projecta perde kullanıyorum storlu 2.5 mt 16:9 formatda tavsiye ederim bence perde çok önemli cihaz olarakda usa den epson 2150 (tr.de 5650 oluyor galiba) aldım 1080 p çok ama çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hopeful

merhabalar ben projecta perde kullanıyorum storlu 2.5 mt 16:9 formatda tavsiye ederim bence perde çok önemli cihaz olarakda usa den epson 2150 (tr.de 5650 oluyor galiba) aldım 1080 p çok ama çok memnunum kesinlikle tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.