Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.409
Cevap
182
Favori
474.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı fiyatlara yeni model L3160 alınabilir, neden L3060?..
  • 1000 TL ve üzeri alışveriş yapacak arkadaşlara duyurulur.www.hepsiburada.com da bilgisayar kategorisinde 100 TL indirimli hesap kullanımı 5 TL.
    https://forum.donanimhaber.com/hepsiburada-tcihibo-gittigidiyor-samsung-ince-hesap--129531885
  • L3060 şart değil . Daha iyiyse 3160 da alabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tunakal T kullanıcısına yanıt
    L3160'da ekran var, airprint desteği var, bunlar gerkmiyorsa L3151 de alınabilir, wi-fi gerekmiyorsa L3111 de alınabilir.
  • Hocam, konuyu taradım ama net bir şey bulamadım. Litrelik Photoink mürekkep almayı planlıyorum ama epson 103 mürekkep kullanan yazıcıya nasıl koyacağım konusunda emin değilim. İlk aklıma gelen orijinal şişenin dibini kesip yazıcıya yerleştirdikten sonra huni misali yazıcıya şişe yardımıyla doldurmak. Ama bu çok güvenli gelmedi. Sizin öneriniz veya kullandığınız yöntem nedir?

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Büyük boy şırınga kullanabilirsin.
  • doctorfo kullanıcısına yanıt
    Açıklar mısınız nasıl kullanacağım tam olarak? Ortadaki deliğe sığıyor mu? Delinme vs. gereği oluyor mu?

• https://www.hepsiburada.com/epson-ecotank-l3151-tarayici-fotokopi-wifi-direct-murekkep-puskurtmeli-tankli-yazici-p-HBV00000FNMNL?magaza=Hepsiburada

Bu ürün orijinal mürekkep ise alabilirim. Wifi ve kablolu bağlama şart. Fotokopi ve ekran şart değil.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Elinde orijinal kaplar varsa şırınga ile önce ona doldur diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Elinde orijinal kaplar varsa şırınga ile önce ona doldur diye düşündüm.
    epson 4160 kulşanıyorum. 50 ml buyuk siringa aldım. orijinal sişelere once o buyuk sırınga ile dolduruyorum sonra o şişeler ile tanka dolum yapıyorum.

sırınga ucuna iğne ile dolum yapömayı denerseniz cok yavas dolum yapılıyor. bir kez de igne cıktı heryer murekkep oldu.
  • Dye Ink ile Pigment black and Dye colour Inks arasındaki fark nedir. Bunu sormamım nedeni 3160 ile 4160 arasında kaldım. Neredeys aynı özellikteler. Benim kullanımım arada sırada fotoğraf basmak müthiş bir sonuç beklemiyorum tabi kötü sonuçta beklemiyorum internetten baktığım videolardaki fotoğrafların kaliteleri yeterli geldi. Wifi ile çıktı almıyorum pc den yazdırıyorum. 3160 ile 4160 mürekkep kodlarıda farklı bunun nedenleri nedir acaba. Bilgilendirirseniz :) aranıza katılcam ama hangi model konusunda kafa karışıklığım var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan_mee -- 22 Şubat 2020; 22:31:44 >
  • ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Dye mürekkepler su temasında dağılırken, pigment mürekkepler dağılmaz, metinler daha net olur. L3160 da tüm mürekkepler dye dir. L4160 da ise siyah mürekkep pigment diğerleri dye dir. L4160 ın siyah mürekkebi 127 mililitre, dye mürekkepleri 70 mililitredir, L3160 ınkiler ise 65 mililitredir. Net bir bilgim olmamakla birlikte dye mürekkep özelliklerinin aynı olduğunu düşünüyorum.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    O zaman aradaki farkı vermeye değen tek özellik yanlış bilmiyorsam 4160 dublex baskı özelliği var onun haricinde geri kalan herşey aynı doğrumudur acaba :). Elle yapabileceğim bir şey için fazla fark vermek :) hoş olmaz sanki
  • ozkan_mee O kullanıcısına yanıt
    Bence de.
  • https://www.teknosa.com/epson-ecotank-l3151-fotokopi-tarayici-wifi-direct-tankli-yazici-p-1250909844

100 TL indirimle 960 liraya bunu aldım. İnşallah doğru bir tercih yapmışımdır. Murat Bey öneri ve yönlendirmeleriniz için teşekkürler. Arkadaşlar L3060'ı çok övdü. O yüzden o modele yoğunlaşmıştım. Ama sanırım L3151 daha üst bir model.

• tunakal T kullanıcısına yanıt
    L3160 ile aynı özelliklere sahip, L3151'in mürekkep doldurma sistemi ve tasarımı daha iyi, boyutları daha kullanışlı airprint desteği dışında ikisi de aynı teknik özelliklere sahip yazıcılar.
  • Arkadaşlar merhaba, bundan 'on-on bir' sene evvel hp'nin kartuşlu yazıcılarını kullandığımdan beri yazıcı kullanmadım. Şu anda dijital ortamda bulduğum bilgileri kağıda dökmek ve kategorize etmek amacıyla bir yazıcı arayışındayım. Alacağım yazıcıda istediğim özellikler şöyle;

• Öncelikle bende sizler gibi F/P ürünü arıyorum.

• Siyah-Beyaz ve Renkli çıktılar alacağım.

• Wi-Fi ile tüm cihazlarımı bağlamak istiyorum.

• Tarayıcı ve Fotokopiye gerek duymuyorum.

• Opsiyonel olarak ise dijital fotoğraflarımı, fotoğraf kağıdına bastırırsa memnun olurum.

• Fiyat olarakta 700 TL - 800 TL bandının üstüne çıkmazsa sevinirim, hatta daha ucuz olursa iyi de olur.

Kullanım mantığı şöyle olacak;

A4 kağıdı ikiye bölüp kitap sayfası şeklinde baskı yapıp ortadan zımbalamak istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, iyi günler herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nakooseh -- 23 Şubat 2020; 17:41:38 >

• nakooseh kullanıcısına yanıt
    2 model önerebilirim:

1. Hız çok önemli değilse ve wi-fi bağlantı yeterliyse ortalama bir kullanıcı için L3151 modelini alabilirsiniz. L serisinde Wi-fi bağlantılı ve sadece yazıcı özelliğine sahip model yok. Fiyat 1000 TL civarında.

2. İş yükünüz fazla ise, hızlı bir yazıcı arıyorsanız, Workforce Pro serisinden C5210DW modelini alabilirsiniz. Bu modeli düşünürseniz şu konuyu okumalısınız ve Çin'den getireceğiniz kartuş ve resetter için virüs salgınının bitmesini beklemelisiniz. Her şey dahil maliyet 2000 TL'na yaklaşır.

Fiyat aralığınızı her iki model de aşıyor ama epson yazıcılarda fiyat dışında size en uygun güncel modeller bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat3807 -- 23 Şubat 2020; 18:6:23 >
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim. Sanırım bütçeyi biraz daha zorlayarak L3151 Modelini alacağım. Teşekkür ederim tavsiyen için.
  • @murat3807 hocam bilginize ihtiyaç var bendeki model epson L3160 seri aldığımda tarayıcısının world Excel formatında tarama yapıyor diye almıştım yanıldım mı? bilgisayardan veya yazıcı üzerinden balge taradığımda sadece PDF. seçeneği var. başka bir çaresi var mıdır? Üstad.
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.