Şimdi Ara

EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.410
Cevap
182
Favori
474.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat3807

Öncelikle yazıcınız hayırlı olsun.
    https://www.epson.com.tr/promotions/extended-warranty adresinden garantiyi 3 yıla uzatmayı unutmayın.

Yazdır>özellikler>bakım sekmesi altında püskürtme denetimi desenini yazdırın, eksiklikler varsa yine aynı yerden kafa temizleme işlemi yaptırın.
    EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
    püskürtme denetimi yapınca mavi çizgide biraz kesiklik var yine de kafa temizliği yapmalımıyım

• firtina8129 F kullanıcısına yanıt
    Eğer yazıcı çok uzun süre çalıştırılmadan bekletilirse bu tür sorunlar kalıcı olabilir, ama kısa zaman aralığında oluşmuşsa bu durum kafa temizleme işlemi le geçer, kafa temizleme işlemi yapıp kontrol etmek iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YTyusuf

Bilgiler icin cok tesekkur ederim. 8510 model icin bahsettiginiz otoreset kartuş icin bir bilgim yok maalesef. 5790 modeli inceleyecegim. Yeni cikan, bahsettiginiz o iki modelin epson sitesindeki urun aciklamasinda a3 yaziyor ama? Bir hatami soz konusu acaba
    Evet, ben dikkat etmemişim baskıda A3 yazıyor ama taramada A4 yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firtina8129

püskürtme denetimi yapınca mavi çizgide biraz kesiklik var yine de kafa temizliği yapmalımıyım

Alıntıları Göster
    cevap için teşekkürler açıkçası çok mürekkep harcayacağını düşündüğüm için şimdilik kafa temizleme yapmak işime gelmiyor sorun artarsa kafa temizleme yaparım artık.

Çok mürekkep harcayan işlem mürekkep temizleme işlemi, kafa temizleme işleminde o kadar mürekkep harcanmaz. Siz yapmasanız da yazıcı periyodik olark kafa temizleme işlemi yapar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat3807

Çok mürekkep harcayan işlem mürekkep temizleme işlemi, kafa temizleme işleminde o kadar mürekkep harcanmaz. Siz yapmasanız da yazıcı periyodik olark kafa temizleme işlemi yapar.
    EPSON ORİJİNAL TANKLI YAZICI KULLANANLAR KULÜBÜ
    Kafa temizleme yapınca sorun çözüldü çıktılardaki kesiklik düzeldi. Çok az mürekkep gitti.Teşekkür ederim.Zahmet olmazsa bi sorum daha var fotoğraf basınca resimler çok karanlık çıkıyor.En iyi ayar hangisi. Yazdırma tercihlerinden olabildiğine açtım ama hala karanlık.Çözümü var mı?

Fotoğraflar için Epson Photo Print programını indirip onun üzerinden ayar yaparak yazdırmayı deneyin.
  • murat3807 M kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar özel kullanım durumu varsa orjinal mürekep için ona sözüm yok. Ama murat beyin tavsiyesine uyarak 4x1 litre photonik mürekep aldım.Tavsiye ederim orjinal mürekepte kafa sık tıkanırdı bu mürekepte daha rastlamadım .Fiyatı orjinal mürekebe göre beleş sayılır bende yedek olsun diye bir set orjinal mürekep aldım vatandan bekliyor.Buradan tavsiyesi için murat beye teşekür ederim
    Dostum, bugun vatan bilgisayara gittim modellere bakmak icin, orda L1455 gördüm. Sana zahmet veriyoruz ama, birde bu model hakkindaki dusuncelerini ogrenebilirmiyim? Fiyatini hak ediyormu? Tavsiye edermisin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonythetonguc

Garantisi devam ediyorsa mürekkep temizleme ile yapmanızı tavsiye ederim. Yok hiç çaktırmadan söker hallederim, elim yatkındır dersen youtube da epson hava alma diye aratın ilk çıkan 3-4 videoyu izleyin. Sizdeki Model nasıl bilmiyorum ama Özellikle L3XX L2XX serilerinde çok kolay sayılır, sadece 1 tane vida sökmeniz yetiyor, eğer içeride sağa sola mürekkep akıtmadan damlatmadan dikkatlice yapabilirseniz garantiye birşey olmaz.

Mürekkep temizlemede 10 ml civarında bir mürekkep tüketiyor aslında çokta büyük bir maliyet değil. Tek kötü yanı tüm renkleri birden yapıyor neden epson bu konuda renk seçtirme olayına girmiyor bilemiyorum ya da tabi ki mürekkep satmak için diye düşünüyorum. Aslında hava yapan renkte mürekkep boşa gitmiyor içerideki kafa üstü kartuşundaki haznesine doluyor ama aynı işlemi yaparken tüm renklere uyguladığı için hava yapmamış olan renkler yani kartuşu dolu olan renkler çöpe gidiyor maalesef.

Alıntıları Göster
    Detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Sorun tekrar devam ederse denemek yerine garantiye gönderirim :) Saygılar.

• YTyusuf Y kullanıcısına yanıt
    Bu model hakkında çok fazla bilgim yok ama şurada iki tane detaylı yorum yapılmış:
    https://www.hepsiburada.com/epson-l1455-tarayici-fotokopi-wifi-airprint-murekkep-puskurtmeli-yazici-pm-HB000002GRZR
    O yorumlari okumustum, Senin fikrin onemliydi. Epson’u arayip şu yeni çıkan modeller ne zaman satişa sunulur ogrenmeye calisayim en azindan. L 1455 hosuma gitti ama fiyati cok yuksek, hak edip etmedigini bilemedigim icin kararsiz kaldim.

• çetin68 Ç kullanıcısına yanıt
    özel durum dediğiniz fotoğraf çıkartmak mı?
    hangi mpdeli kullanıyorsunuz? mesela benim L4160 acaba uyumlu mudur? Fiyat olarak epey iyi duruyor.
  • fotoğraf baskısı olabilir bazıları illa orjinal takıntısı olabilir diye yazdım bende şu an l220-l382 ve l3060 yazıcılar var
  • çetin68 Ç kullanıcısına yanıt
    https://www.amazon.com.tr/x131-M%C3%BCrekkep-PHOTO-INK-Ak/dp/B07CJWG47D/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8

dediğin marka bu değil mi hocam?
  • C5790 yazıcıda bile bu mürekkepleri kullanıyorum, sorun yok.
    anladım hocam. Bu arada öğrencilerimin bir kaç tane resmini çıkartmak istiyorum.10x15 li önerebileceğiniz yüksek kalite kağıt var mı?
    tecrübe ve önerileriniz önemli benim için.
    teşekkürler şimdiden.
    Sayenizde hallettim sağolun üstad. Hayırlı akşamlar.

• Epson ile diğer markaları karşılaştırdığımda çözünürlük konusunda önde gözüküyor . Bu durum çok fark yaratır mı normal belge basımında? Sadece fotoğraf bastırırken mi etkiler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bugün Epson'u aradım. Farklı yerlere yönlendirdiler. Kimse bir şey bilmiyor ısrarlı sorularıma zorlada olsa mail ile cevap verelim dediler. Az önce mail geldi paylaşıyorum.

Epson e-mail Ref No-166457-February 17, 2020

Lütfen bu msajın konu başlığını değiştirmeyiniz. Başlığın değiştirilmesi halinde talebinizin geçmişini takip edilemez.

Sayın Yusuf bey,

Epson teknik desteğe başvurduğunuz için teşekkür ederiz.

L15150 kodu ile Türkiye’ye ürün gelmeyecek. Singapur ve benzer bölgelerde Epson L15150 sadece mevcuttur.
    Baska bir yazici satin almak isterseniz tekrardan TECPRO/ Istanbul - 0 212 268 40 00 ile iletisme gecmeniz daha saglikli olur.

Saygılarımızla

Filiz

Müşteri Destek ekibi
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.