Şimdi Ara

Epson L71** Fotoğraf yazıcısı Bilgi Paylaşımı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
3
Favori
6.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    230TL Hayırlı olsun.
    Bu cihazda kafa temizliğini baskı esnasında kendi kendine yapıyor sanırım. Belli bir baskıdan sonra duraklayıp kafa temizliyor. Akıllı mı desem uyanık mı desem yoksa kafayı sağlıklı tutmak mı desem pek bilemedim.
  • doctorfo kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geldi. Yani normalde aralıksız basmış olsak 1600-1700 çıktı verip 2000 çıktıda belki atık kutusu dolacak iken, aralıklı aralıklı çıktı alınca sayı olarak daha az çıktı veriyor ve kutu çabuk doluyor. Sorunsuz ve stabil kullanım açısından tabi güzel olması ile birlikte mürekkep sarfiyatı bir miktar artıyor. Kafa tıkanması sorunundan çok çektiğim için tek sorunsuz baskı versin de arada bir biraz da mürekkep harcasın önemli değil.

Ben 200 TL ödedim. satıcı indirimi + aliexpres indirim kuponu ile aldım. Bakalım ne zaman elimize ulaşacak.
  • Benim almış olduğum muadil mürekkep mevzusunda renklere tahammül edemez hale geldim ve satıcı baskistan firma ile görüşmeler sağladım kullanmadıklarını gönder bir bakalım dediler onlarda anladılar durumun ne olduğunu herhalde ve bugün para iadesi yaptılar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mürekkeple bastığınız fotolar soluyor mu ? Su temasında akma oluyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana soruyorsanız eğer bu tür denemelerim olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctorfo

Bana soruyorsanız eğer bu tür denemelerim olmadı.
    Tşk ederim.

• Biraz evvel testimi yaptım 2 tane fotoğrafa birine su testi birine de limon kolonyası testi yaptım kolonyalı olan fotoğrafta dağılmalar oldu

Epson L71** Fotoğraf yazıcısı Bilgi Paylaşımı

• quote:

Biraz evvel testimi yaptım 2 tane fotoğrafa birine su testi birine de limon kolonyası testi yaptım kolonyalı olan fotoğrafta dağılmalar oldu

Bende farklı fotoğraf kağıtları almıştım hp renkli baskıyı odama astım 1.5 ayda renkler soldu ve suya dayanıklı değil bir kağıt aldım markasını unuttum suya dirençli diye geçiyor evet suyu danlattım akmadı ama çıktıyı astım 1.5 2 ay sonra renkler soldu. O markanın tamamen suya dayanıklı serisi var eminim sudan etkilenmiyor fakat solmaya dayanıklı olacağını sanmıyorum. Farklı bir marka foto kağıda çıktı aldım ondada solma oldu ve suyu damlattım dağıldı boyalar. Nette uv boya satılıyır 1 litre 180 190 tl ama kullanıcı deneyimi birisiyle karşılaşamadım. Bende biraz extreme yapayım dedim bildiğiniz resim kağıdını 21x50 cm keserek onun üzerinden çıktı aldım büyük olanda mavi mürekkep bitti sonra tekrat doldurarak 14x 35.5 cm çıktı aldım sonuç aşağıda. Farklı bir konuya değindim ama şöyle bir gerçek var mürekkep solmayan marka lazım photoink mürekkeplerini kullanıyorum. :)

• Her mürekkep illa ki solar ama 7160/80 yazıcı için orijinal mürekkep almanız lazım bu durumda. Orjinali uygun saklama koşullarında 300 yıl garanti veriyor. Tabi uygun koşul nedir? Direk güneş görmeyecek ve hava almayacak.

Rovi premium kapıda orjinal mürekkep ile çıktı alıp suya dayanıklılık testi yaptım. Bir kaç saat su dolu kovanın içinde beklettim. Hiç bir sorun olmadı.

Testi abartayım dedim 1 hafta suda beklettim. Kağıt kenarlardan hafif su emmiş ve şişmişti. Renklerde de hafif dağılma olmuştu ama bu bile çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle58

Her mürekkep illa ki solar ama 7160/80 yazıcı için orijinal mürekkep almanız lazım bu durumda. Orjinali uygun saklama koşullarında 300 yıl garanti veriyor. Tabi uygun koşul nedir? Direk güneş görmeyecek ve hava almayacak.

Rovi premium kapıda orjinal mürekkep ile çıktı alıp suya dayanıklılık testi yaptım. Bir kaç saat su dolu kovanın içinde beklettim. Hiç bir sorun olmadı.

Testi abartayım dedim 1 hafta suda beklettim. Kağıt kenarlardan hafif su emmiş ve şişmişti. Renklerde de hafif dağılma olmuştu ama bu bile çok iyi.
    tmm rovinin kağıdını kullandım 2 çeşiti var suya dirençli ve sudan etkilenmeyen sizde sudan etkilenmeyen, odam bazen direk güneş ışığı alıyor ama rovide solma oldu. basıp albümde saklayacaksınız bu arada yazıcım canon mg3550 model...

• Ben Lustre kullanıyorum suya ve güneşe dayanıklı, 1 yıldır camın önünde duruyor halen solma yok bu testi Epson L850 Photoink Pro ile yapmaktayım.

• Solmasa tabi kapıt etkilidir de daha çok mürekkep ile alakalı. Aynı fotoğraf kağıdına i(agfa) Soldaki fotoğraf canon ip7250(cescesor mürekkep ile alındı) sağdaki L7160 ile orjinal mürekkep kullanılarak. Yaklaşık 3 aydır dükkanımın ön tarafında duruyor. İlk çıktığında ikisi birbirine çok benzer idi. Şu an soldaki fotonun ne kadar sarıya döndüğünü görebilirsiniz. Cescesor yine kötü değil orjinal renklere çok yakın çıktı veriyordu ama dayanıklılıkta tabi ki orjinal mürekkepler çok Farklı.

Tabi mürekkep fiyatı olarak da yaklaşık 5 kat fiyat farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 25 Haziran 2020; 19:45:52 >

• quote:

Ben Lustre kullanıyorum suya ve güneşe dayanıklı, 1 yıldır camın önünde duruyor halen solma yok bu testi Epson L850 Photoink Pro ile yapmaktayım.
    photoinkte yaptım ve bu mürekkebi satan yerde uv olanından var fakat yazıcım desteklemiyor solmaya dirençliymiş deniliyor bilmiyorum. lazer mi alsak anlamadım.
  • Epson L850 ve Photoink Pro kullanırken çok memnundum ve mutluydum ne zaman ki şu L7160 geçtim pişmanlıklar oluştu

• quote:

Solmasa tabi kapıt etkilidir de daha çok mürekkep ile alakalı. Aynı fotoğraf kağıdına i(agfa) Soldaki fotoğraf canon ip7250(cescesor mürekkep ile alındı) sağdaki L7160 ile orjinal mürekkep kullanılarak. Yaklaşık 3 aydır dükkanımın ön tarafında duruyor. İlk çıktığında ikisi birbirine çok benzer idi. Şu an soldaki fotonun ne kadar sarıya döndüğünü görebilirsiniz. Cescesor yine kötü değil orjinal renklere çok yakın çıktı veriyordu ama dayanıklılıkta tabi ki orjinal mürekkepler çok Farklı.

photoink de kullansanız yine aynı sonuç olacak belli oldu ucuz etin yahnisi yavan olur boşuna denmemiş..

• Pigment mürekkep alınabilir solmaya dirençlidir ancak onun da ilk baştaki canlılığı dye mürekkep gibi olmuyor

• doctorfo kullanıcısına yanıt
    L8** serisi yıllarca piyasayı hakimiyeti altına aldı ve haliyle oldukça fazla yan sanayii, muadil ürün üretildi. L71** yeni çıktığı için aradığımızı bulmakta zorlanıyoruz. Muadili bırak orjinal bakım kutusu bile bulamıyoruz. Ne olur ne olmaz diye yedek bir tane almıştım. Şimdi 150-200 TL istiyorlar bakım kutusuna.

Zamanla hem yedek parça hem de daha uyumlu mürekkepler çoğalacaktır. Tabi bu süreçte bizim gibi ilk alanlar biraz sıkıntı yaşayacak...

• quote:

Pigment mürekkep alınabilir solmaya dirençlidir ancak onun da ilk baştaki canlılığı dye mürekkep gibi olmuyor
    Her şeyden bir ödün verme olayı var ileride büyük ihtimalle bunun yoluda açılır.

• quote:

Solmasa tabi kapıt etkilidir de daha çok mürekkep ile alakalı. Aynı fotoğraf kağıdına i(agfa) Soldaki fotoğraf canon ip7250(cescesor mürekkep ile alındı) sağdaki L7160 ile orjinal mürekkep kullanılarak. Yaklaşık 3 aydır dükkanımın ön tarafında duruyor. İlk çıktığında ikisi birbirine çok benzer idi. Şu an soldaki fotonun ne kadar sarıya döndüğünü görebilirsiniz. Cescesor yine kötü değil orjinal renklere çok yakın çıktı veriyordu ama dayanıklılıkta tabi ki orjinal mürekkepler çok Farklı.

lazer ve mürekkepli yazıcıdan alındı kararı siz verirsiniz...

• O kadar olumsuzlukları konuştuktan sonra ben güzel bir haber vereyim. Çin’den sipariş ettiğim Atık kutusu resetleyiciyi bugün teslim aldım ve komple dolu, yazıcının çıktı vermeyi durdurduğu atık kutusunda denedim. Satıcı bile %15 in altında olmamalı komple dolu kutuyu resetlemez demesine rağmen resetledi. Artık atık kutusu maliyeti düşünmeme gerek kalmadı. Atık kutularınızı saklayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle58 -- 27 Haziran 2020; 16:55:29 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.